Článek

Velký dobrák s plnovousem byl mistr mluveného slova. Známý divadelník neměl na růžích ustláno ani po revoluci

 
Herec, recitátor, dramatik, divadelní režisér a principál Radim Vašinka (26. 5. 1935 – 10. 8. 2016) nikdy nesplynul s davem. Na ulici byste ho určitě nepřehlédli – byl to kus chlapa, jehož tvář zdobil mohutný plnovous, a připomínal tak trochu velkého dobráckého medvěda. Svou vlastní cestu si razil i jako přední divadelní osobnost českého undergroundu.
10.08.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Radim Vašinka (8 článků)
Podobné články

Němci nebudou mít na růžích ustláno, útoky podobné těm silvestrovským se mohou opakovat, varovala v ČT německá novinářka

 
Redaktorka Severoněmeckého rozhlasu Jennifer Lange promluvila v pátečních Událostech, komentářích České televize o silvestrovských útocích ve své zemi. Úřady už postavily mimo službu policejního prezidenta v Kolíně nad Rýnem. Co bude dál? Němci prý podle všeho nebudou mít na růžích ustláno. Další podobné útoky prý dříve či později přijdou.
08.01.2016 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lange (1 článek)

Když vztah zničí práce: Zelené vdovy nemají na růžích ustláno, říká psychiatr Cimický

 
Možná se ptáte, kdo je zelená vdova. Možná jste to právě vy. Hodně lidí jim závidí jejich život v luxusu, kdy žijí z peněz manžela, protože je úspěšný a hlavně velmi pracovně vytížený. Žijí v domech v satelitních městečkách. Samy nepracují, mají hodně volného času pro sebe. Jenže to ještě neznamená, že jejich život je pohádkový. "Často sahají po alkoholu a lécích na deprese. Bojují se samotou a pak i se samotným vztahem, který se pomalu rozpadá. Na růžích nemají rozhodně tyto ženy ustláno," říká psychiatr Jan Cimický.
08.11.2019 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (205 článků)

Možná to nezachrání už ani Bůh, natož Herman, bojí se divadelník vývoje české kultury

 
Gloriol a opěvujících ód se od mnohých umělců příliš nedočká kandidát na ministra kultury Daniel Herman. Zaznívá to i z regionů. Tenhle rezort nemá v posledních letech příliš na růžích ustláno a asi se to nezmění.
12.01.2014 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1130 článků)

Muži s plnovousem mají větší sklon podvádět, lhát a krást, ukázal výzkum

 
Muži s plnovousem se ve výzkumu přiznali k nevěře i krádeži. Oproti oholeným mužům skončí i častěji ve rvačce. Přes polovinu žen přitom preferuje nezarostlé muže. Podle průzkumu společností Eva a Censuswide je u mužů s plnovousem pravděpodobnější, že budou svoji partnerku podvádět, a dokonce i častěji lhát a krást než oholení muži. Výzkumu se zúčastnily dva tisíce mužů, kteří byli dotazování na různorodé otázky typu: zda byli někdy nevěrní, něco ukradli či jak často se dostávají do rvaček. Po sečtení výsledků se ukázalo, že 47 procent vousatých mužů už svoji partnerku někdy podvedlo, zatímco oholených záletníků bylo 20 procent, jak uvedl server The Independent.
05.11.2015 13:40 |

podobné články

Skupina Mr. Big: Rock’n’roll je na úrovni mluveného slova

 
Američtí Mr. Big zahrají na Noci plné hvězd v Třinci. "Dřív se víc hrála naše hudba a to nám vyhovovalo. Dnes je ale divné podívat se na iTunes, otevřít si žánrové menu a zjistit, že rock’n’roll je někde dole vedle mluveného slova," řekl v rozhovoru pro Právo zpěvák Eric Martin z kapely Mr. Big.
22.06.2011 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Eric Martin (4 články) , Martin Eric (3 články)

Stanice mluveného slova Českého rozhlasu zřejmě odstartuje jen na středních vlnách

 
Do konce letošního roku přestanou vysílat veřejnoprávní stanice Rádio Česko, Šestka a Rádio Leonardo a na tomto společném půdorysu odstartuje stanice mluveného slova Českého rozhlasu. A to nejspíš pouze na středních vlnách, pokud se do té doby nepodaří překonat problémy, které nastaly nedávným odmítnutím vysílání rozhlasu na kmitočtech BBC, ze strany rady pro vysílání.
17.08.2012 10:15 |

podobné články

Nová stanice mluveného slova Český rozhlas Plus dnes zahajuje své vysílání

 
Dnes v 16.00 odstartuje na vlnách Českého rozhlasu své vysílání stanice mluveného slova – Český rozhlas Plus. Nová celoplošná stanice bude vysílat denně od 16.00 do 24.00 a posluchačům nabídne analytickou publicistiku, komentáře, diskuse i oblíbený formát - interaktivní pořady. Český rozhlas Plus přinese také témata z oblasti vědy, techniky nebo historie. Sloganem je „Český rozhlas Plus – Víc než informace“.
01.03.2013 13:00 |

podobné články

Dobrák Čestmír Řanda st.: Kvůli Högerovi zfackoval soudruha na záchodku

 
Velký herec malých rolí, činorodý a vitální člověk, živel, osobnost a velký dobrák. Takhle si Čestmíra Řandu (†63) pamatují ti, kteří se s ním měli možnost potkat. Rodák z Rokycan se vypracoval mezi nejvýraznější představitele televizních, filmových i divadelních postav.  Rád si užíval života, miloval jídlo a cigarety, což ho nakonec předčasně přivedlo do hrobu.
08.11.2013 12:11 |

podobné články

Byla to jízda: Rok 2018 přinesl tlustého rakeťáka, konec Merkelové i „milence“ Macrona

 
I rok 2018 byl ve světě nabitý důležitými politickými momenty. Asi tím největším byl historický summit mezi Spojenými státy a Severní Koreou, jejichž vůdci se ještě v lednu předháněli o to, kdo má větší a spolehlivější tlačítko k atomovým zbraním. Ochlazení vztahů od Západu se naopak dočkalo Rusko, a to v souvislosti s otravou bývalého exšpiona Sergeje Skripala. Ustláno na růžích neměl ani francouzský prezident Emmanuel Macron a krizí si prošla rovněž vláda německé kancléřky Angely Merkelové, která se rozhodla po 18 letech skončit v čele Křesťansko-demokratické strany.
30.12.2018 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2812 článků) , Emmanuel Macron (563 článků)

Zoubek je dobrák

 
Zhruba dvouletý kříženec Zoubek je velký dobrák. Do útulku ho přivezla městská policie jako nalezence.
17.03.2011 12:05 |

podobné články

Trpěl jsem depresemi, přiznal David Kraus

 
Zpěvák David Kraus bývá díky svému slavnému otci označován za prominentní dítě. Ani on ale neměl vždy na růžích ustláno. V minulosti trpěl těžkými depresemi, které musel léčit. Své pocity z tohoto období ztvárnil v novém videoklipu. Další články k tématu: David Kraus spojil tvář s bojem proti AIDS, ztvárnil lásku rizikovou Nevěděl jsem, že je miss, říká David Kraus o vztahu s Vignerovou Tři sestry nás vzali do zákulisí turné a Fanánek se ukázal v růžové
15.05.2012 16:50 |

podobné články

Osobnosti: David Kraus (336 článků)

Herečka Jana Šulcová je kvůli své velké chybě finančně na dně

 
S národem milovanou herečkou Janou Šulcovou (64) se v posledních letech život rozhodně nemazlil. A ani nyní, kdy zažehnala zdravotní a osobní lapálie, nemá na růžích zrovna ustláno. Její finanční situace totiž není kvůli osudové chybě, kterou udělala před dvaceti lety, právě růžová. Tehdy totiž přestala platit sociální pojištění a proto má nyní velmi malý důchod. Po valorizacích pobírá jen 8 tisíc korun. „Po revoluci nikdo pořádně nevěděl co a jak. Jedna známá mi nakukala, že se sociální platit nemusí," prozradila osudový omyl sama Šulcová Blesku.
10.01.2012 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Šulcová (192 článků)

Předseda ČSSD nemá na růžích ustláno ani v tisku, ani ve straně, politoval Sobotku Tejc

 
Poslanec Jeroným Tejc ve čtvrteční Kauze dne na Rádiu Impuls prozradil, jak si dnes stojí ČSSD. Strana prý nemá důvod bořit vládu, pokud plní koaliční smlouvu, která obsahuje osmdesát procent programu sociální demokracie. A pokud by se snad předsedovi a premiérovi Bohuslavu Sobotkovi podařilo zasednout i v čele příští vlády, nebyl by důvod ho měnit ani v čele strany.
19.03.2015 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (664 článků) , Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Zákaz hraní i smůla na chlapy: Hvězda, kterou o panenství připravil Rudolf Hrušínský, si na osud nestěžovala

 
Natočila sice jen pět filmů, díky třem z nich ale zůstala hvězdou až do dnešních dnů. Stejně jako většina ostatních hereček, které byly po válce symbolem zkažené buržoazní třídy, neměla ani ona ustláno na růžích. Nemohla hrát ani zpívat, zažila pád až na dno a příliš se jí nedařilo ani v osobním životě. Na svůj úděl si ale Zdenka Sulanová nikdy nestěžovala. Naopak. Na své životní kotrmelce vzpomínala s úsměvem.
18.11.2018 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Hrušínský (291 článků) , Zdenka Sulanová (2 články)

Dráčka tyran nezlomil. Zařídíte mu lepší život?

 
Dráček je asi čtyřletý kastrovaný kříženec asiata. Na růžích rozhodně neměl ustláno. Jeho bývalý pán o něj klidně típal cigarety a nakonec ho uvázal o baráku a odešel.
23.11.2011 15:35 |

podobné články

Viktor Preiss se dodnes potýká s těžkým traumatem: Rodiče ho dali do dětského domova

 
Jeden z nejoblíbenějších českých herců Viktor Preiss neměl jako malý kluk na růžích ustláno. Jeho rodiče se rozvedli a nedokázali se společně dohodnout na péči o syna. Viktor Preiss proto skončil v dětském domově, což na něm dodnes zanechalo stopy.
18.02.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Preiss (189 článků)

Dva roky v žhavém rytmu: Jak šel čas s Rolins a Rytmusem

 
730 dní jsou milenci! Nejluxusnější pár showbyznysu - zpěvačka Dara Rolins (40) a rapper Rytmus (36) – oslavil 8. října dva roky ode dne, kdy přestali být přátelé a stali se milenci. Stále vrkají jako hrdličky, ale jejich vztah neměl vždy na růžích ustláno!
10.10.2013 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2771 článků)

Sporťák Pouva po rozchodu promluvil i o rozvodu: Zhubl 15 kilo, nejedl, dva roky se trápil!

 
Sporťák a budoucí moderátor Televizních novin na TV Nova Martin Pouva (50) neměl vždy na růžích ustláno. V mládí se dokonce živil jako popelář! Má za sebou dva rozdody, z toho posledního se dostával dva roky a zhubl o 15 kilogramů. Otec dvou synů, který si raději než večer u fotbalu a piva dá sklenku dobrého vína, o sobě říká, že je »dost divnej sporťák«. O jeho životě v Německu, televizních začátcích či rozvodech se rozpovídal v rozhovoru pro deník Aha!. Kristýna LÉBLOVÁ
17.08.2014 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pouva (63 článků)

Sporťák Pouva po rozchodu promluvil i o rozvodu: Zhubl 15 kilo, nejedl, dva roky se trápil!

 
Sporťák a budoucí moderátor Televizních novin na TV Nova Martin Pouva (50) neměl vždy na růžích ustláno. V mládí se dokonce živil jako popelář! Má za sebou dva rozdody, z toho posledního se dostával dva roky a zhubl o 15 kilogramů. Otec dvou synů, který si raději než večer u fotbalu a piva dá sklenku dobrého vína, o sobě říká, že je »dost divnej sporťák«. O jeho životě v Německu, televizních začátcích či rozvodech se rozpovídal v rozhovoru pro deník Aha!. Kristýna LÉBLOVÁ
17.08.2014 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pouva (63 článků)