Článek

Velké změny v Holešovicích: Ulice Dukelských hrdinů projde kompletní rekonstrukcí, opraví se trať i zastávky

 
Ulice Dukelských hrdinů v Praze 7 se v následujícím roce až dvou letech dočká kompletní opravy. Kromě vozovky a chodníků bude opravena tramvajová trať a upraveny zastávky, uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Kdy přesně rekonstrukce začne, zatím nebylo rozhodnuto, stejně tak zatím nejsou známy náklady oprav.
20.07.2021 11:30 |

podobné články

Podobné články

Letná v novém. Dukelských hrdinů a Veletržní projdou proměnou

 
„Letenský kříž“, tedy ulici Veletržní a Dukelských hrdinů, čekají změny. V souvislosti s plánovanou rekonstrukcí tramvajové tratě se změní i podoba zdejších veřejných prostranství. Půjde hlavně o zvýšení komfortu pro cestující tramvají, lepší podmínky pro chodce nebo doplnění stromořadí. Návrhy jsou k vidění na výstavě před Veletržním palácem a lidé se mohou k chystaným změnám vyjadřovat.
01.11.2016 11:40 |

podobné články

Parkoviště u Výpadové v Praze 16 projde rekonstrukcí. Dělníci přestaví také dětské hřiště

 
Zastaralé a zanedbané parkoviště u Výpadové ulice v Radotíně projde kompletní rekonstrukcí. Bude mít nový povrch, odvodnění a zpevněné propojení s cyklotrasou u Berounky. Jako „bonus“ bude součástí přestavby i nové dětské hřiště. Celkově jde o investici za více než dva miliony korun. Práce by měly být hotovy do konce listopadu.
24.10.2016 12:20 |

podobné články

Ošklivé zastávky na Zbraslavi konečně opraví. Dočkáte se i lepší silnice a bezbariérovosti

 
Autobusové zastávky na Zbraslavském náměstí projdou změnou. Nevzhledné staré stanice vymění za nové bezbariérové a opraví i silnice podél nich. Na změnu lidé čekali dlouho. Veškeré práce potrvají od úterý 26. července do 10. srpna.
22.07.2016 13:15 |

podobné články

DPP opraví tramvajovou trať mezi náměstím I. P. Pavlova a Míru, pravidelnou jarní revizí projde i lanovka na Petřín

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v následujících týdnech opraví jednu z nejvytíženějších tramvajových tratí v Praze v Jugoslávské ulici, na náměstí Míru a ve Francouzské ulici po křižovatku s Blanickou.
04.03.2021 14:25 |

podobné články

Náklaďáky ničí most u Výstaviště: Hlídací systém má kolizím zabránit

 
Technická správa komunikací (TSK) testuje v pražských Holešovicích novou technologii. Ta má za úkol hlídat výšku přijíždějících vozidel ve směru od ulice Dukelských hrdinů. Často tu totiž dochází k průjezdu příliš vysokých nákladních aut, která buď poškodí zdejší mostní konstrukci, nebo přinejmenším strhnou tramvajovou trolej. Pilotní projekt se má rozšiřovat i na další místa v metropoli.
06.12.2018 18:05 |

podobné články

Pražské Veletržní ulice se otevře do čtvrteční půlnoci

 
Nejpozději do čtvrteční půlnoci skončí oprava Veletržní ulice v Praze. Ulice byla v úseku mezi třídou Dukelských hrdinů a Letenským náměstím od 11. července uzavřena.
19.08.2009 21:25 |

podobné články

Kolínská (Zelení): Prahu čeká rekonstrukce čtyř ulic na Letné

 
Rada hl. m. Prahy by měla zítra schválit koncepční studii rekonstrukce ulic Veletržní, Dukelských hrdinů, části ulice Strojnická a U Výstaviště. Během nadcházejících pěti let by měla být rekonstruována tramvajová trať, inženýrské sítě i vozovky.
16.07.2018 18:35 |

podobné články

Primátor Navrátil: Město chce prodat část Dukelských kasáren

 
Opavská radnice hledá zájemce, který by odkoupil část bývalých Dukelských kasáren a vybudoval zde převážně bytové domy.
14.11.2019 19:10 |

podobné články

Primátor Navrátil: Město chce prodat část Dukelských kasáren

 
Opavská radnice hledá zájemce, který by odkoupil část bývalých Dukelských kasáren a vybudoval zde převážně bytové domy.
15.11.2019 15:35 |

podobné články

Velké změny v Clam-Gallasově paláci: Část je v havarijním stavu, opraví se fasády i portály

 
Barokní Clam-Gallasův palác se dočká opravy portálů směřujících do Husovy ulice a rovněž rekonstrukce fasády a střechy. Opravy vyjdou podle předběžného odhadu zhruba na 63 milionů korun. Město nyní vypíše tendr na dodavatele. Vyplývá to z pondělního rozhodnutí pražských radních. Nynější podoba paláce pochází z přelomu 17. a 18. století a za kompletní rekonstrukci město zaplatí 344 milionů korun. V paláci by v budoucnu měla být restaurace a vinárna a v reprezentačních sálech expozice a výstavní prostory.
16.10.2020 13:15 |

podobné články

Výluky v Praze 4: DPP opraví tramvajovou trať, kudy pojede MHD?

 
Tramvajovou trať v ulicích Táborská a Na Pankráci v Praze 4 čeká oprava. Dopravní podnik (DPP) zahájí v sobotu 27. března kompletní výměnu kolejí. V ulici Na Pankráci také vybuduje novou zastávku Kotorská a zároveň posune současnou zastávku Pražského povstání blíže ke stejnojmenné stanici metra C. Po dobu výluky bude zavedena náhradní autobusová doprava. Práce potrvají do 4. června. sdělil Ondřej Kubát z tiskového oddělení DPP.
24.03.2021 16:50 |

podobné články

Stanice ve Vysočanech se změní k nepoznání. Opraví i trať ze Mstětic do Vysočan

 
Správa železnic během následujících čtyř let zrekonstruuje úsek mezi Lysou nad Labem a Prahou. Jako první se začal opravovat úsek ze Mstětic do pražských Vysočan. Díky této rekonstrukci získá Praha další část trati, kde budou vlaky jezdit po třech kolejích. Navíc zde vznikne zcela nová zastávka Praha-Rajská zahrada s přestupem na metro. Zásadní proměnou pak projde i stanice v pražských Vysočanech. Celá rekonstrukce má vyjít zhruba na 5,5 miliardy.
23.06.2020 19:10 |

podobné články

Kolínská (Trojkoalice): Vinohradskou ulici čeká rekonstrukce za stamiliony

 
Jedna z nejvýznamnějších tepen metropole, Vinohradská ulice, projde rekonstrukcí. Počítá se s tím, že s plánovanou rekonstrukcí tramvajové trati se promění i téměř tříkilometrový úsek Vinohradské mezi křížením s ulicí Legerovou a Jana Želivského. Předpokládané zahájení rekonstrukce ulice je v druhé polovině roku 2018, její dokončení je plánováno do konce roku 2020. Celkové náklady rekonstrukce trati a ulice se pohybují v rozmezí 548 až 610 milionů korun.
16.08.2016 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Želivský (23 článků)

Petřínská rozhledna dostane nové schody, odborníci opraví dioráma

 
Muzeum hlavního města Prahy letos opraví schody petřínské rozhledny, věž dostane také nový nátěr. Odborníci zrestaurují zrcadlové bludiště, obnoví některá zrcadla a opraví vstupní prostor. Začala také oprava více než deset metrů vysokého obrazu boje Pražanů se Švédy na Karlově mostě. Více než 120 let stará malba je poničená světlem a přílišným teplem. Zástupci muzea dnes s plánovanými opravami seznámili novináře.
24.03.2015 15:20 |

podobné články

Výstaviště Holešovice projde rekonstrukcí: „S Matějskou poutí ale bude konec,“ žádá Krnáčová

 
Každoročně jsou Pražané zvyklí navštěvovat Matějskou pouť na Výstavišti v Holešovicích. To by navíc mělo projít velkou rekonstrukcí. Návrhy konečně získávají reálnou podobu a stavět by se mělo už příští rok. Pro všechny Pražany a návštěvníky metropole to však s sebou nese i jedno velké negativum. Primátorka už na Výstavišti nechce Matějskou pouť.
24.11.2016 05:55 |

podobné články

Policie na Veletržní po nárazu do sporťáku vletěla do parkoviště: 5 zraněných, auta na šrot

 
Ošklivá dopravní nehoda se stala v pondělí krátce před pátou hodinou ranní v Holešovicích. Policisté projížděli křižovatkou ulic Veletržní a Dukelských hrdinů se zapnutými majáky a sirénou. Podle všeho nedostali přednost v jízdě od projíždějícího Subaru. Policejní posádka po nárazu skončila ve sloupu veřejného osvětlení.
19.09.2016 08:45 |

podobné články

Stržená trolej v Holešovicích: Tramvaje číslo 6, 12 a 17 jezdily jinudy

 
Tramvajové linky 6, 12, a 17 dopravní podnik v pondělí v ranních hodinách odklonil. Důvodem byla stržená trolej v ulici Dukelských hrdinů. Do 15. hodiny jezdily tramvaje po objízdných trasách.  Vyloučený úsek obsluhovala autobusová linka X6.
02.10.2017 12:35 |

podobné články

Trati Průběžná – Švehlova a Bělohorská prošly rekonstrukcí, DPP na nich zahájí zkušební provoz

 
Zástupci Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP), Magistrátu hl. m. Prahy (MHMP), Městských částí Prahy 10 a 15 dnes slavnostně otevřou zrekonstruovanou tramvajovou trať v úseku Průběžná – Švehlova, čímž bude obnoven pravidelný tramvajový provoz až do zastávky Nádraží Hostivař. Spolu s tímto úsekem bude v nočních hodinách z 12. na 13. září otevřena i tramvajová trať v Bělohorské ulici. Cestující tak budou moci od soboty opět využívat tramvajové spojení linkou 22 v úseku od Bílé Hory až po Nádraží Hostivař.
12.09.2014 09:05 |

podobné články

Ryan Gosling točí v Praze trhák za 4 miliardy: Velká omezení v centru a kolik peněz dostane město?

 
Nejdražší film z produkce Netflixu, The Gray Man s hvězdami Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích, se začíná natáčet v Praze! Filmaři si vybrali za kulisy historické centrum Prahy. To ale znamená, že od 2. do 18. července musí Pražané počítat s výraznými omezeními v centru města. Natáčení je rozděleno do několika etap a postupně se dotkne ulice Dukelských hrdinů, Mánesova mostu, okolí Rudolfina včetně Kaprovy ulice a dále pak Dvořákova nábřeží i s Pařížskou ulicí. Ke konci natáčení pak filmaři obsadí i náměstí Republiky. Blesk.cz přináší přehled všech uzavírek, zjistil také, kolik peněz filmaři zaplatí městským částem i magistrátu.
03.07.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Chris Evans (99 článků) , Ryan Gosling (169 článků) , Chris Evans (99 článků) , Chris Evans (99 článků) , Chris Evans (13 článků) , Chris Evans (13 článků) , Man Man (248 článků)