Článek

Velké změny v České televizi kvůli koronaviru! Co se ruší, co zůstává?

 
Z důvodu snížení rizik nákazy koronavirem byla Česká televize nucena pozastavit natáčení řady svých pravidelných pořadů. Po odvysílání již vyrobených premiérových dílů tak zařadí do programu reprízy nebo jiné pořady se stejnou stopáží. Pro definitivní zrušení se rozhodla i Evropská vysílací unie u květnové Eurovize. I tak diváky ale ve vysílání čekají některé nové projekty.
19.03.2020 12:45 |

podobné články

Podobné články

Ruší se Febiofest, řada koncertů i filmových premiér

 
V celé zemi se kvůli koronaviru ruší řada kulturních akcí, festivalů a premiér. Největší zrušenou akcí je filmový festival Febiofest. Síť multikin Cinestar ruší veškeré projekce ve svých 13 pobočkách v celé zemi. Národní galerie Praha zůstává otevřená.
10.03.2020 12:50 |

podobné články

Kvůli řádění koronaviru nastávají velké změny: Poslední rozloučení se budou vysílat online

 
Kvůli rychle šířícímu se koronaviru je doporučeno vyhýbat se rizikovým místům, kde se schází velké skupiny lidí. Řada společenských akcí se už odložila nebo zrušila úplně. Jenže některé akce se zkrátka ruší těžce. Například poslední rozloučení s blízkou osobou. Britská Národní pohřební asociace zřejmě našla ideální řešení.
09.03.2020 21:06 |

podobné články

Muzikálové hvězdy budou řešit existenční problémy! Kvůli koronaviru jsou od dnešního dne bez práce

 
Vláda s platností od dnešního večera až do odvolání ruší kvůli koronaviru veškeré sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 lidí. Postižená jsou především divadla a plánovaná muzikálová představení se ruší.
10.03.2020 11:30 |

podobné články

Eurovize se kvůli koronaviru ruší. Mysleme na zdraví a pomoc ostatním, říká český zástupce Cristovao

 
Evropská vysílací unie ve středu oznámila, že se kvůli šířícímu se koronaviru ruší mezinárodní písňová soutěž Eurovize. Konat se měla v květnu v holandském Rotterdamu.
18.03.2020 15:05 |

podobné články

Některé vysoké školy ruší pobyty Číňanů

 
Vysoké školy na severu Moravy ruší v souvislosti se šířením koronaviru pobyty čínských studentů. Například do Karviné na Obchodně podnikatelskou fakultu Slezské univerzity jich nepřijede 38. Ostravská univerzita zrušila plá­novaný pobyt šesti čínským studentům. Také v Liberci ruší výměnné pobyty s rizikovými oblastmi.
07.02.2020 05:15 |

podobné články

Český miliardář přesekl debatu o koronaviru: Bude recese. Závislost? Velká. A další věci

 
Hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček varuje, že zbytečná panika investorů ohledně koronaviru pomáhá oslabovat ekonomiku. „Je to sebenaplňující proroctví, kdy panikaříme, a tím naplňujeme ten černý ekonomický scénář,“ popsal Křeček. Ekonomické důsledky epidemie koronaviru se podle Evžena Korce, majitele společnosti Ekospol a jednoho z českých miliardářů, dají očekávat i v České republice. „Propojenost a závislost ekonomiky je ve světě obrovská, recese v ČR kvůli koronaviru podle mě bude,“ prohlásil.
26.02.2020 17:55 |

podobné články

„Zůstaňte v klidu, přejde to,“ prohlásil Trump o koronaviru. První dáma mlčela

 
Nejvyšší představitelé Spojených států včetně prezidenta Donalda Trumpa čelí kritice kvůli jejich postoji k epidemii koronaviru. Trump se dokonce nechal slyšet, že „to přejde“. Počet nakažených přitom ve středu 11. března přesáhl tisíc případů. Místo toho, aby prezident řešil bezpečnostní opatření, věnuje se ekonomickým otázkám, ekonomika USA totiž kvůli koronaviru zaznamenala propad. Varování před epidemií nepřišlo ani od první dámy Melanie Trumpové, ta se ve svém posledním veřejném vystoupení před Sdružením rodičů a přátel školy (PTA) ve Virginii o koronaviru ani nezmínila, uvedla stanice CNN.
11.03.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4890 článků)

Čápi a sokoli v ohrožení: V Českém Švýcarsku je ruší drony a paragliding

 
Národní park České Švýcarsko není v poslední době domovem jen pro bohatou faunu a flóru. Čím dál častěji je rájem pro paragliding i létající drony. Tyto aktivity jsou však velmi hlučné a ruší hnízdiště chráněných ptáků, kteří jsou proti těmto situacím chráněni zákonem celoročně. Přelety, hlavně v jarním období, ruší malá mláďata, která mohou i uhynout. Informovaly o tom v neděli Novinky.cz.
09.04.2017 10:55 |

podobné články

Karanténní plán a strach z koronaviru: Hotelům v Praze ruší klienti rezervace, říká recepční

 
Nákaza Covid-19, způsobená novým koronavirem, vyvolává obavy po celé Evropě. Nakažených přibývá, lidé umírají... Jen v Česku už muselo být do domácí karantény umístěno okolo 300 lidí. V neděli se potvrdila nákaza u 3 lidí - dvou Čechů a turistky ze Spojených států. Jenže virová infekce neděsí jen kvůli ohrožení života. Podle možných scénářů může mít dopady i na ekonomiku, zejména cestovní ruch. Redakce eXtra.cz vyzpovídala recepčního Petra Vlka (41) z hotelu v centru Prahy, který prozradil, že kvůli obavám ruší mnoho zahraničních turistů své rezervace...
02.03.2020 06:56 |

podobné články

Ruší křižovatka měřený úsek rychlosti? Ne!

 
Jak říká zákon, svislé dopravní značky ruší vzdálenější konec nejbližší křižovatky. Ruší i značku měření rychlosti?
08.04.2010 00:40 |

podobné články

Iveta Bartošová ruší koncerty: Blíží se další pohroma?

 
Nepěkný dárek k dnešním 48. narozeninám si dává zpěvačka Iveta Bartošová. Místo hvězdného comebacku totiž znovu ruší plánované koncerty. Správce jejího Facebooku tvrdí, že ze zdravotních důvodů, na oficiálním webu je ruší pořadatel. Blíží se opět její další strmý pád?
08.04.2014 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6787 článků)

Green Day, Santana, Madonna i Pearl Jam ruší koncerty

 
Světové hudební hvězdy ruší nebo odkládají koncerty a turné kvůli koronaviru. Některé skupiny se rozhodly jen omezit osobní setkání s fanoušky.
11.03.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Green Day (69 článků) , Pearl Jam (16 článků) , Santana Santana (1 článek)

Rodiče mají strach o své děti: Ruší se semifinále soutěže o nejkrásnější maminku Česka

 
Nejkrásnější maminky Česka se svými ratolestmi nebudou bojovat o postup do finále soutěže Česká Missis. Kvůli šíření koronaviru a nařízení vlády se zákazem akcí s účastí nad třicet lidí se ruší semifinále soutěže, které se mělo uskutečnit 21. března.
13.03.2020 13:20 |

podobné články

Ruší se koncerty Europe a Whitesnake, ale ne kvůli koronaviru

 
Skupiny Whitesnake a Europe měly hrát 19. května v brněnské DRFG aréně. Ruší se koncert i celé turné, oznámili v úterý pořadatelé.
24.03.2020 10:25 |

podobné články

Svatby nabourává koronavirus: Pavla a Petr ji se smutkem zrušili, Terezie a David trnou

 
Petr (28) a Pavla (29) se měli 9. května brát. Kvůli koronaviru svůj slavnostní den po dlouhých úvahách zrušili. A nejsou zdaleka jediní. Některé svatební obřady ruší sami snoubenci, někde termíny ruší úřady. David (29) a Terezie (23) zatím vyčkávají, svatbu by měli mít v červenci. Podle nich už byl i před pandemií problém sehnat termín, který by splňoval pravidlo „svatba do roka a do dne od zasnoubení“, někdy se čeká na vysněný termín i dva roky.
02.04.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (620 článků) , David David (233 článků) , David David (178 článků)

„Svinstvo, jakému je máloco rovno!“ Petr Žantovský nevěřícně sleduje, co si myslí umělec o Češích a koronaviru

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Tři unikátní zvěrstva, která se v tomto týdnu objevila v českých médiích na téma koronaviru, zařadil Petr Žantovský do aktuálního přehledu mediálních zajímavostí. První z nich, textař pop music z předlistopadových časů, tvrdí, že spíš než koronaviru bychom se měli bát komoušů a jejich kolaborantů. Bývalý Rumlův náměstek na ministerstvu vnitra by do Česka pustil padesát tisíc migrantů i se zdravotními riziky, které by s sebou přinesly. A nelze zapomenout na syna slavného otce, jehož divadlo bude zřejmě jediným poškozeným v důsledku koronaviru a spoluobčané by se mu tak měli ze svých daní složit na další dotace.
14.03.2020 07:51 |

podobné články

Změny na Nově pokračují: Tittelbach končí s moderováním sportu

 
Jen pár dní po oznámení odchodu moderátora Pavla Dumbrovského připravila televize Nova další změny. Sedmapadesátiletý Václav Tittelbach končí s moderováním Sportovních novin. V televizi ale zůstává jako redaktor. Další články k tématu: Pavel Dumbrovský opouští po čtrnácti letech televizi Nova Po ČT změní zpravodajství i Nova, detaily zatím tají
24.04.2012 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dumbrovský (146 článků) , Václav Tittelbach (39 článků)

Nesvadba ruší premiéru nové show! Kvůli strachu z koronaviru

 
Herec a mim Michal Nesvadba (62) odvolal premiéru své nové show Fantazie na kolečkách, která se měla 14. března konat v pražské Tipsport areně. Prý v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru v Evropě a České republice a s případnými opatřeními, která mohou následovat.
05.03.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Nesvadba (47 článků)

Italové kvůli koronaviru nesmí do Rakouska. U sousedů uzavírají školy a ruší akce

 
Kvůli šíření nového typu koronaviru Rakousko zakázalo italským občanům vstup do země. Výjimku dostanou jen ti, kteří předloží lékařské potvrzení o bezinfekčnosti. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil rakouský kancléř Sebastian Kurz. Úřady podle něj také zorganizují návrat Rakušanů z Itálie do vlasti. Tyto osoby ale budou muset následně do dvoutýdenní karantény. Rakousko má k dnešnímu dni 158 nakažených koronavirem.
10.03.2020 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (21 článků)