Článek

Velké změny v centru Prahy: Platnéřská bude jednosměrná, kvůli špatnému stavu zdi se uzavře i chodník

 
Platnéřskou ulicí v centru Prahy bude možné projet jen z Křižovnické na Mariánské náměstí, řidiči v opačném směru budou muset zahnout do Valentinské. Jak informovala mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková, úprava značení začne příští úterý. Uzavře se také chodník, který je pod úrovní vozovky a je ohraničen opěrnou zdí, která je ve špatném stavu. Omezení má platit do září 2021.
15.10.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Lišková (22 článků)
Podobné články

Zbraslavský most přes Strakonickou se v neděli uzavře. Auta se na něj už nevrátí

 
Ještě do konce listopadu bude v Praze o jeden most méně. Technická správa komunikací (TSK) hodlá kvůli špatnému stavu strhnout most přes Strakonickou ulici na Zbraslavi. Od 24. listopadu se zcela uzavře jakémukoliv provozu, a 30. listopadu bude most stržen. Do roka jej má nahradit nový.
22.11.2019 14:40 |

podobné články

Na Nuseláku čekají řidiče a chodce změny: Silničáři uzavřou pravý jízdní pruh i chodník

 
V pondělí 16. května dojde k uzavírce pravého jízdního pruhu na Nuselském mostě ve směru z centra, a to kvůli dokončení oprav povrchu mostu. Chodník ve stejném směru zůstane otevřený až do přelomu července a srpna, poté se stejně jako pravý jízdní pruh uzavře.
16.05.2016 10:10 |

podobné články

Řidič džípu vyjel v centru Havířova na chodník, těžce zranil muže!

 
Záchranáři zasahovali ve středu odpoledne u vážné nehody v Havířově, kdy řidič Nissanu vyjel na chodník, kde srazil chodce a skončil ve zdi domu. Muž skončil s vážným zraněním v nemocnici.
05.04.2012 09:20 |

podobné články

Zemřel před policejní hlídkou, udeřil prý hlavou o chodník

 
V pondělí v noci zemřel za přítomnosti policejní hlídky v Lucemburské ulici na pražských Vinohradech čtyřicetiletý muž. Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana šel muž přímo proti hlídce, upadl na chodník a několikrát udeřil hlavou o chodník.
28.06.2010 15:25 |

podobné články

Chodník před budovou vlády se uzavře, smůlu budou mít i náklaďáky

 
Policie chce zavřít chodník před úřadem vlády a zakázat jízdu nákladním vozům v okolí úřadu. Úpravy musí ještě projednat s pražským magistrátem. Ostraha bude i na střeše Strakovy akademie. Oznámil to v pátek policejní prezident Oldřich Martinů.
07.05.2010 11:45 |

podobné články

Praha v noci uzavře Libeňský most kvůli havarijnímu stavu

 
Dnes v noci se kvůli havarijnímu stavu uzavře pro veškerou dopravu pražský Libeňský most. Od jedné hodiny po půlnoci nebude průjezdný pro automobilovou dopravu a nebudou na něj smět ani tramvaje. Zůstane otevřený pouze pro pěší a pro cyklisty. Rozhodla tak Technická správa komunikací hl. m. Prahy na základě prvních výsledků diagnostického měření Kloknerova ústavu.
18.01.2018 20:10 |

podobné články

"Zeď skončila", hlásí nápis na přebílené Lennonově zdi v Praze

 
K přebílení takzvané Lennonovy zdi na pražském Velkopřevorském náměstí se na facebooku přihlásila umělecká skupina Pražská služba. Na bílé zdi, která patří k zahradě Řádu maltézských rytířů, se objevil pouze nápis Wall Is Over (Zeď skončila). Záhy se tam začaly objevovat nové nápisy. Trestní oznámení kvůli vandalismu majitel zdi po komunikaci se studenty stáhl.
18.11.2014 14:30 |

podobné články

Velké komplikace na Strakonické: Kvůli stavbě mostu bude obousměrně zavřená, kudy povedou objížďky?

 
Rekonstrukce nového mostu na Zbraslavi uzavře od soboty 19. září Strakonickou ulici v obou směrech. Původní most byl zdemolován koncem minulého roku, a to kvůli špatnému technickému stavu, nový by měl stát do roku 2021.
10.09.2020 11:30 |

podobné články

Chodník patří chodcům, napsala topka na plakát. A zabrala s ním půl chodníku

 
Jak to myslí TOP 09 s předvolebním sloganem „Chodník patří chodcům“? Konstrukce s touto reklamou zabírala v centru Prahy půlku chodníku, čehož si všimli občané a okomentovali to na sociálních sítích. Podle serveru Lidovky.cz starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký nyní tvrdí, že heslo je namířeno proti segwayům, které prý na chodníky nepatří. Předvolební obří plakát Topka neodstranila, ale pouze vyměnila.
25.09.2014 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Lomecký (102 článků)

Mariánské náměstí dostane nový kabát. Místo parkoviště tu bude fontána s lavičkami a klidové zóna

 
Na poměrně malém, ale významném Mariánském náměstí sídlí řada institucí včetně Magistrátu hl. m. Prahy. Plácek se dočká rekonstrukce a už je známá i její podoba. Pražané si přáli, aby se náměstí stalo klidovou zónou vhodnou k odpočinku, setkávání, ale i místem pro pořádání kulturních akcí. Nově vzniklý architektonický návrh se nesoustředí jen na náměstí samotné, novou podobu dostane i Platnéřská ulice a náměstí Franze Kafky. Pokud vše půjde podle plánu, začít by se mohlo v roce 2022.
09.09.2020 18:45 |

podobné články

Stát zeštíhlíme do dvou let. Ode zdi ke zdi to ale nebude, říká předseda Strany soukromníků

 
ROZHOVOR Strana soukromníků by v případě volebního úspěchu ráda zeštíhlila stát a postavila se na stranu malých podnikatelů oproti velkým korporacím. Osekávání nadbytečného státního aparátu by ale nemělo jít ode zdi ke zdi. „Klausovo heslo trh vyřeší všechno, není heslem naším,“ sdělil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Bajer, předseda Strany soukromníků, který kandiduje na třetím místě kandidátky ODS v Pardubickém kraji. Obě pravicové strany jdou do voleb společně. Bojovat chtějí za práva drobných podnikatelů.
12.10.2017 17:30 |

podobné články

Stropnický ve středu uzavře smlouvu se Slovenskem o ochraně nebe

 
Ministr obrany Martin Stropnický ve středu v Bruselu uzavře smlouvu se Slovenskem o spolupráci při vzájemné ochraně vzdušného prostoru. Uvedlo to dnes tiskové oddělení Ministerstva obrany. Podle dřívějších informací by si česká a slovenská armáda měly začít pomáhat při ochraně nebe v létě. Stropnický také uzavře dohodu s Němci o úzké spolupráci 4. brigády s německou 10. obrněnou divizí.
10.02.2017 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1776 článků)

Pavel Bobek: Kvůli špatnému zdraví zrušil vystoupení!

 
Zpěvák Pavel Bobek (73) musel být kvůli špatnému zdravotnímu stavu převezen do nemocnice.
19.03.2012 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bobek (119 článků)

MHMP: Dopravní opatření na Smetanově nábřeží a Křižovnické ulici

 
Od 29. října do 7. listopadu 2019 bude v souvislosti s opravou tramvajové trati pro automobilovou dopravu uzavřeno částečně Smetanovo nábřeží a komunikace Křižovnická. Úsek mezi komunikacemi Novotného lávka a Platnéřská bude zcela uzavřen.
25.10.2019 10:10 |

podobné články

ČD: Cesta na Slovensko bude stát v září od 138 korun

 
Včasné jízdenky Slovensko v září zlevní. Od 1. září do 30. září bude možné pořídit jízdenku z Ostravy nebo z Olomouce do Žiliny již za 138 Kč, jednosměrná jízdenka z Prahy do Popradu-Tater bude stát 276 Kč. Jízdenky jsou v předprodeji na e-Shopu Českých drah od dneška.
15.08.2016 15:45 |

podobné články

ČD: Cesta na Slovensko bude stát v září od 138 korun

 
Včasné jízdenky Slovensko v září zlevní. Od 1. září do 30. září bude možné pořídit jízdenku z Ostravy nebo z Olomouce do Žiliny již za 138 Kč, jednosměrná jízdenka z Prahy do Popradu-Tater bude stát 276 Kč. Jízdenky jsou v předprodeji na e-Shopu Českých drah od dneška.
15.08.2016 15:45 |

podobné články

Opilý Radek John na pařbě s exkolegy z Novy: Močil na chodník!

 
PRAHA – Vážený publicista a manžel herečky Zlaty Adamovské (50) Radek John (54) se nechal inspirovat českými fotbalovými reprezentanty. Fotoreportérům deníku Aha! se jej podařilo načapat v centru Prahy, jak během pařby s bývalými kolegy Josefem Klímou a Jankem Kroupou namol opilý močí na chodník! Ba co víc! Sváděl neznámé ženy a domů se dostal až nad ránem...
31.05.2009 02:35 |

podobné články

Osobnosti: Zlata Adamovská (479 článků) , Radek John (2467 článků) , Josef Klíma (226 článků) , Janek Kroupa (146 článků)

Výsadkáři tu vzdorovali po atentátu na Heydricha. Chodník v centru Prahy teď hyzdí asfaltový pruh

 
Nově vyasfaltovaný chodník v pražské Resslově ulici podél kostela sv. Cyrila a Metoděje vypadá jak „pěst na oko“. U Národního památníku hrdinů heydrichiády vznikl nevzhledný černý pruh. Tato obludnost by naštěstí měla do jara zmizet.
01.11.2018 19:05 |

podobné články

Dopravní podnik uzavře v pondělí 3.června část metra - povrchová doprava bude posílena

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) kvůli povodňovému stavu uzavře v pondělí od 5:00 úseky metra Dejvice - Náměstí Míru, Smíchovské nádraží - Českomoravská a Pražského povstání - Ládví. Vzhledem k této situaci dojde k maximálnímu posílení povrchové dopravy a zajištění informovanosti cestujících.
02.06.2013 21:05 |

podobné články