Článek

Velké rozvolnění nezpůsobilo nic. Jsme na dobré cestě

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pátek okomentoval aktuální vývoj šíření nákazy koronavirem v České republice. Situace je podle něj dobrá. Případy v posledních dnech přibývají především v Moravskoslezském kraji v souvislosti s šířením koronaviru mezi pracovníky Dolu Darkov společnosti OKD na Karvinsku. Lokální ohniska jsou i v Praze.
22.05.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (729 článků) , Adam Vojtěch (580 článků)
Podobné články

Rozvolnění nic nebrání, rizika jsou jen lokální

 
Poslední vlně rozvolnění opatření, která nastane v pondělí, už nic nebrání. Epidemie ustupuje a situace je klidná, až na lokální výjimky, třeba v Praze a na Karvinsku.
24.05.2020 14:55 |

podobné články

Vláda oznámila, co se od pondělí může: Stříhání psů nevnímám jako řemeslo, prohlásil Vojtěch

 
V pátek měla vláda na programu další mimořádné jednání. Ministři se měli mimo jiné zabývat konkrétní podobou první fáze rozvolnění preventivních opatření, která oznámila v úterý. Rozvolnění umožní od pondělí 20. dubna otevřít farmářské trhy, autobazary či provozovny řemeslníků. Vláda navýšila ošetřovné na 80 procent a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch upřesnil, za jakých podmínek mohou otevřít psí salóny. Co dalšího se od pondělí otevře?
17.04.2020 17:06 |

podobné články

Skopeček (ODS): Rozvolnění fiskálních pravidel je zbytečné, tuto změnu nepodporujeme

 
Vláda dnes prosadila významné rozvolnění zákona o rozpočtové odpovědnosti, které bylo naprosto nepotřebné a ODS tuto změnu rozhodně odmítá.
22.04.2020 16:35 |

podobné články

Rozvolnění restrikcí žádný negativní dopad nemělo, přiznal Vojtěch

 
Černé scénáře počítající s exponenciálním počtem růstu nakažených ani varování ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), že kvůli volnějšímu režimu během Velikonoc mohou mnozí lidé vzpomínat na svátky na JIP, se nenaplnily. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve čtvrtek konstatoval, že trend vývoje je pozitivní a dosavadní rozvolnění opatření se negativně neprojevilo.
30.04.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (729 článků) , Adam Vojtěch (580 článků)

Rozvolnění od 11. května: Nová pravidla pro hospody nebo školy, přísná hygienická opatření

 
V pondělí 11. května se rozvolní velká část přísných opatření proti šíření koronaviru. Otevřou se třeba kadeřnictví, hospody s předzahrádkou, mnozí začnou chodit i do školy. Vláda na mimořádné tiskové konferenci v pátek představila nová pravidla, která po uvolnění začnou platit. Epidemiolog Rastislav Maďar také upozornil, že k rozvolnění vůbec nemusí dojít, pokud se situace zhorší.
01.05.2020 10:10 |

podobné články

Po rozvolnění zákazů v Německu opět roste počet nakažených, upozorňuje BBC

 
Britská BBC upozorňuje, že po rozvolnění karanténních opatření v Německu opět roste počet osob nakažených koronavirem. Zdá se, že reprodukční číslo viru dosáhlo hodnoty 1,1.
10.05.2020 18:10 |

podobné články

Den D v Česku: Na popcorn v kině zapomeňte, říká expert. Povolí akce pro 500 lidí?

 
Česko se probudilo do dne, kdy nastává největší rozvolnění opatření od počátku karantény. Otevřou se obchodní centra, lidé mohou jít ke kadeřníkovi, do kina, zasportovat si ve větším počtu a do lavic znovu usednou někteří školáci. Virolog a šéf pracovní skupiny pro uvolňování karantény Rastislav Maďar již dříve řekl, že vnitřně s otevřením obchodních center nesouhlasí. Jak se nyní dívá na velkou vlnu rozvolnění a uvolní se akce pro 500 lidí?
11.05.2020 05:10 |

podobné články

Rozvolnění opatření znovu zrychluje: Roušky nebudou od 25. května venku povinné

 
Zatím největší vlna rozvolnění opatření proti koronavirocvé nákaze přišla v pondělí. Otevřít mohly venkovní zahrádky restaurací, lidé mohou chodit ke kadeřníkovi či holiči, možnost přivítat zákazníky už mají i obchodní centra. Vláda jedná o dalším uvolňování, největším tématem byl volnější režim nošení roušek. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO) už předem avizoval, že povinná ochrana úst a nosu na venkovních prostranstvích by se mohla stát minulostí už na konci května. Kabinet Andreje Babiše (za ANO) jeho návrh posvětil.
11.05.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18444 článků) , Vojtěch Adam (729 článků) , Adam Vojtěch (580 článků)

Roušky povinně na koupališti i v hospodě. Vojtěch představil pravidla dalšího rozvolnění

 
Další vlna rozvolnění protikoronavirových opatření přijde v pondělí 25. května. Otevřou se vnitřní prostory restaurací, hospod a barů, ale také koupaliště nebo wellness centra. V obou případech bude povinné mít nasazenou roušku, oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO).
15.05.2020 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (729 článků) , Adam Vojtěch (580 článků)

Rozvolnění v turistickém ráji se zvrhlo: Opilci se rvali v ulicích, házeli po sobě židle i popelnice

 
Španělé doslova počítali minuty do rozvolnění protikoronavirových opatření, v Málaze hned vyrazili do hospod a barů. Tamější hlavní třídu Paseo de Pedregalejo ani ne dva dny po uvolnění okupovali agresivní opilci. O hádky a rvačky nebyla nouze, alkoholem posilnění lidé po sobě házeli židle, stoly nebo popelnice. Zasáhnout museli strážci zákona, záchranáři převezli do nemocnice jednoho pobodaného Brita.
24.05.2020 17:40 |

podobné články

Vítězství Orbána v Maďarsku zatím Slovensko neznervozňuje

 
Očekávané vítězství pravicové strany Fidesz v prvním kole maďarských parlamentních voleb zatím na Slovensku nezpůsobilo nervozitu. Obě země jsou prý připraveny spolupracovat.
12.04.2010 15:20 |

podobné články

Řidiči ostravské MHD vstoupili do stávky,jezdí dle nedělního řádu

 
AKTUALIZOVÁNO. V Ostravě o půlnoci začala stávka zaměstnanců Dopravního podniku Ostrava (DPO). Tramvaje a autobusy jezdí podle nedělního jízdního řádu. Mluvčí DPO Miroslav Albrecht řekl, že omezení provozu zatím výraznější komplikace nezpůsobilo.
01.06.2011 08:20 |

podobné články

Léky by zdražit mohly, proti EU jsou levné, říká senátor Schwarz

 
Senátor a lékař Zdeněk Schwarz odpovídá na otázku čtenáře ParlamentníchListů.cz, kterého zajímá, zda by měl stát dorovnat ceny léků na úroveň běžnou v EU a zda by to nezpůsobilo krach celého systému.
26.12.2011 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Kocour zdržel let o dlouhé čtyři hodiny, uvelebil se v kokpitu

 
Minulou středu na desítky cestujících společnosti Air Canada čekalo nemilé překvapení. Let z Halifaxu do Toronta byl totiž odložen, a to na dlouhé čtyři hodiny. Zdržení však nezpůsobilo počasí, ani technická závada nebo podezření na teroristický útok. Na vině byla kočka, respektive kocour jménem Ripples, který si udělal výlet do pilotní kabiny.
05.02.2012 09:05 |

podobné články

Tunely na Pražském okruhu jsou po kontrole opět v provozu

 
Od dnešního poledne mohou řidiči opět projíždět Lochkovským a Komořanským tunelem na Pražském okruhu, které byly dvaadvacet hodin uzavřeny kvůli kontrole tamních zabezpečovacích zařízení, sdělilo dopravní informační centrum. Objízdná trasa v době jejich uzavírky vedla po Jižní spojce a Barrandovském mostu. Žádné komplikace v dopravě to ale nezpůsobilo, řekla ČTK policejní mluvčí Jana Rösslerová.
24.08.2014 13:10 |

podobné články

Sněhu bude přibývat hlavně na horách. SNĚHOVÉ MAPY

 
Sníh proměnil celé Česko v bílou krajinu. Sněžení sice tentokrát zasáhlo i nížiny, ale žádnou masivní kalamitu nezpůsobilo. A na nějakou silnou vánici to nevypadá ani v příštích dnech.
29.12.2014 11:06 |

podobné články

ČEPS: Zatmění Slunce problémy v české přenosové soustavě nezpůsobilo

 
Částečné zatmění Slunce, které prošlo během dopoledne Evropou, neovlivnilo spolehlivost energetické soustavy. Česká přenosová síť zvládla výjimečný jev bez problémů. Přestože během opětovného najíždění fotovoltaických elektráren byli dispečeři připraveni i na regulaci konvenčních zdrojů, k zásahům nakonec dojít nemuselo.
24.03.2015 20:51 |

podobné články

Ivana Gottová o rakovině Karla Gotta: Manžel je v těch nejlepších rukou!

 
Zpěváka Karla Gotta (76) postihla rakovina. Jeho zdravotní problémy, kvůli kterým byl minulou neděli hospitalizován, nezpůsobilo srdce, ale náhlá příhoda břišní. Lékaři mu při následné operaci břicha zjistili zhoubný nádor mízních uzlin. To potvrdila zpěvákova manželka Ivana Gottová ve svém vyjádření…
02.11.2015 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5707 článků)

Sobotka před občany: Státu se daří. A teď to musíte pocítit i vy

 
„Státu se daří. Je důležité, aby to pocítili také občané na své životní úrovni,“ konstatoval premiér Bohuslav Sobotka na mítinku v Liberci a přislíbil zvýšení penzí i minimální mzdy. Věnoval se i potížím s rozšiřováním těžby v polském hnědouhelném dole Turów ležícím nedaleko české hranice, který může ohrozit spodní vody na Frýdlantsku. „Jednám o tom s polskou předsedkyní vlády, chystáme další jednání na podzim. Budeme trvat na tom, aby rozšíření těžby nepoškodilo Liberecký kraj a nezpůsobilo problémy s podzemní vodou,“ uvedl.
20.09.2016 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků)