Článek

Velké rozvolnění je za rohem: Kdy se Čechům otevřou obchody

 
Zbytek obchodů, trhů a vybrané služby vláda za pokračující příznivé epidemické situace uvolní od 3. května. Schválila to dnes vláda, uvedl na twitteru ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).
22.04.2021 16:55 |

podobné články

Podobné články

Obchody otevřou ve třech fázích podle velikosti

 
Obchody otevřou ve třech termínech, a to podle toho, kolik mají metrů čtverečních a kde se nacházejí. Jako první otevřou 27. dubna provozovny do 200 metrů čtverečních. Naposledy otevřou 8. června nákupní centra. V úterý o tom rozhodla vláda.
14.04.2020 19:31 |

podobné články

Při velkém rozvolnění otevřou i skiareály v Tatrách. Heger v Praze: „Boj není vyhraný“

 
Slovensko se těší na velké rozvolnění, které přijde již v pondělí. Otevřou obchody i řada služeb, u některých z nich bude třeba negativní test - jako třeba při výletu do Tater, kde bude možné si opět zalyžovat, byť s negativním testem. Turisté při příjezdu na Slovensko momentálně musí do karantény, od pondělí se však i toto nařízení upraví pro očkované a ty, co covid nedávno prodělali. Nový premiér Eduard Heger dnes na první zahraniční cestě - tradičně do Prahy - pak se svým protějškem Andrejem Babišem dohodl možné společné jednání vlád, které by se mělo uskutečnit v září. A také slovenský dar v podobě vakcín Moderna.
15.04.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23197 článků)

Očkování pro lidi 45+ už příští týden. A časté testy zdarma skončí, varuje Arenberger

 
Epidemie koronaviru v Česku dál zpomaluje a v pondělí přijde další masivní vlna rozvolnění. Otevřou všechny obchody, otevřou se další služby a do škol se vrátí žáci druhých stupňů či víceletých gymnázií. Už skoro čtvrtina obyvatel ČR dostala první dávku vakcíny, od příštího týdne se podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) otevře možnost registrace i pro lidi 45+. Mladší ročníky může podle ministra k očkování přesvědčit snadnější cestování. Chystá se také rozvolnění v kultuře, přijde nejříve 17. května.
07.05.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23197 článků)

Vláda zrychlila uvolňování, velké obchody otevře už v pondělí

 
Vláda zrychlí naplánované uvolňování restrikcí o 14 dní. Ve čtvrtek to řekl ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček. Už v pondělí 27. dubna se otevřou obchody až o ploše 2500 metrů čtverečních, které nejsou v nákupních centrech. Současně se otevřou venkovní prostory zoo nebo například fitness centra. Restaurace by mohly zahrádky otevřít už 11. května, nikoliv až 25. května, jak se původně plánovalo. Týž den se otevřou i kadeřnictví.
23.04.2020 18:10 |

podobné články

Velké rozvolnění už o víkendu: Do kin se vrací popcorn a další změny

 
Dojde k urychlení rozvolnění, které vláda posunula z původně 1. července již na 26. června. Rozvolnění se bude týkat maloobchodů, služeb, ale také se uspíší rozvolnění v kultuře a na hromadných akcích. 
21.06.2021 17:15 |

podobné články

„Letos raději bez Mikuláše.“ Havlíček v Blesku o rozvolňování: Otevřou obchody v pondělí?

 
Vicepremiér, ministr dopravy i průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) věří, že se po víkendu opět otevřou všechny obchody a služby, včetně kadeřnictví a restaurací. Řekl to ve studiu Blesk Zpráv v pořadu Epicentrum. Česko by se mělo, za předpokladu příznivého vývoje, dostat od příštího týdne do třetího stupně „psa“. I nadále ale mají platit přísná hygienická opatření. Pokud by se situace zhoršovala, po třech dnech by se provozovny opět uzavíraly. Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) ale ve středu na dopolední tiskové konferenci optimismus mírnil a je podle něj dost možné, že k rozvolnění nakonec nedojde.
25.11.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3253 článků)

Rozvolnění přehledně: Návrat do školek a na druhé stupně od pondělí. Obchody si ještě týden počkají

 
Vláda ve čtvrtek podle aktuálních dat o šíření epidemie koronaviru rozhodovala, zda budou moct od pondělí 3. května otevřít další obchody. Nakonec se podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) shodla na tom, že otevření se posune o týden. Na klíčovém zasedání také už schválila, že se v Královéhradeckém, Karlovarském, Plzeňském, Středočeském, Libereckém, Pardubickém kraji a v Praze vrátí v pondělí do lavic druhé stupně základních škol. Ve středních Čechách, na Liberecku, Pardubicku a v hlavním městě otevřou i celé školky, testy v nich nebudou. Zmíněných sedmi krajů se bude týkat i uvolnění v kultuře, otevřou tak muzea či galerie.
29.04.2021 10:45 |

podobné články

Velká úleva: Od čtvrtka budeme ve třetím stupni, otevřou se obchody, kadeřnictví i hospody

 
Na mimořádném jednání vlády se rozhodlo, že se od čtvrtka Česko přesune ze čtvrtého stupně do třetího. To znamená, že se od tohoto dne otevřou všechny obchody a budou znovu spuštěny veškeré služby, otevřou se také hospody, bary a restaurace. Bude nutné dodržet nastavená pravidla a bezpečnostní opatření.
29.11.2020 10:25 |

podobné články

Nad uvolněním stále visí otazník: Otevřou se v pondělí Čechům restaurace a obchody?

 
Jaká opatření začnou od pondělí v Česku platit? Přesune se země ze čtvrtého do třetího stupně protiepidemického systému PES, a otevřou se tak lidem restaurace a všechny obchody? Na to stále ministr zdravotnictví Jan Blatný (50, za ANO) nemá jednoznačnou odpověď a napíná Čechy dál.
28.11.2020 05:05 |

podobné články

Jak to bude se školáky, sportovci a obchody? A kdy otevřou zahrádky restaurací? Je tu další rozvolnění

 
Vláda dnes na tiskové konferenci oznámila návrat do škol všech dětí druhého stupně základních škol nehledě na kraj. Výuka bude od pondělí 10. května všude pokračovat rotační formou, kdy se třídy střídají po týdnu v osobní přítomnosti ve škole. Od pondělí se otevírají také obchody nebo galerie a památky. Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) by se od 17. května mohly otevřít zahrádky restaurací.
06.05.2021 20:00 |

podobné články

Kdy se otevřou kadeřnictví a obchody: Karel Havlíček promluvil o tom, jak to bude vypadat

 
V neděli by se Češi měli dozvědět, zda se hned v pondělí otevřou kadeřnictví, veškeré další služby a obchody. Ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (51) představil pravidla, za jakých opatření a podmínek budou smět fungovat. Také promluvil o fungování vánočních trhů a skiareálech.
25.11.2020 16:51 |

podobné články

O dalším rozvolnění vláda rozhodne ve čtvrtek, na řadě jsou obchody

 
Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) bude o dalším rozvolnění covidových opatření jednat ve čtvrtek. Pokud se bude situace vyvíjet dobře, představí, jak se budou otevírat obchody. Po pondělním jednání kabinetu to sdělil vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Nově by se pak měla také od pátku otevřít registrace k očkovaní lidem starším šedesáti let.
19.04.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23197 článků)

Od čtvrtka otevřou všechny obchody, a to i v neděli

 
Čtvrteční rozvolnění se dotkne i obchodů. Otevřít budou moci všechny prodejny bez rozdílu, tedy i ty v nákupních centrech, a to i v neděli. Po jednání vlády to sdělili ministr zdravotnictví Jan Blatný a ministr průmyslu a obchody Karel Havlíček (oba za ANO).
29.11.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Honza Havlíček (59 článků)

Vláda pustila Česko do třetího stupně. Ve čtvrtek otevřou všechny obchody, restaurace i služby

 
Ministři na mimořádném jednání rozhodli, že ČR přejde do třetího stupně systému PES. Mohou tak otevřít všechny obchody, restaurace a služby. Nebude to ale od pondělí, ale až od čtvrtka 3. prosince, oznámil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Rozvolnění nastane i v případě, že by došlo k drobnému výkyvu ve skóre. Od příštího týdne také skončí zákaz nedělního prodeje, přestane platit také noční zákaz vycházení. Že by se Česko do konce roku posunulo do druhého stupně, ministr nepředpokládá. Vláda také požádá o prodloužení nouzového stavu, který platí zatím do 12. prosince. Rozhodnutí bude na Sněmovně.
29.11.2020 07:10 |

podobné články

Otevřou obchody před Vánoci? Jen sebevrah by slíbil datum, varoval Havlíček v Senátu

 
Je šance, že se obchody otevřou v předvánočním období, řekl dnes senátorům vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Podle něj ale zatím nelze slíbit, zda to bude například 5. nebo 10. prosince. Záležet to bude na účinnosti dosavadních protikoronavirových opatření a vývoji pandemie. Reagoval tak na senátorskou kritiku o účelovosti uzavření většiny maloobchodů, zatímco obchodní řetězce otevřeno mít mohou.
12.11.2020 15:10 |

podobné články

Ministr Havlíček: Obchody i restaurace se při zlepšení epidemiologické situace otevřou naráz

 
Epidemiologická situace v České republice se zlepšuje, a pokud tomu bude tak i nadále, otevřou se najednou všechny obchody a provozovny služeb včetně hospod, restaurací či hotelů.
15.11.2020 18:55 |

podobné články

Obchody a služby otevřou ve čtvrtek. Vláda uvolnila režim

 
Vládá na nedělním mimořádém jednání rozhodla, že v příštím týdnu zmírní opatření proti šíření nemoci covid-19. Od čtvrtku 3. prosince se otevřou všechny obchody, restaurace i služby, které jsou nyní uzavřené kvůli opatřením proti šíření koronaviru, oznámil po jednání kabinetu ministr zdravotnictví Jan Blatný, jehož doporučení bylo při rozhodování vlády klíčové.
29.11.2020 10:40 |

podobné články

Obchody, restaurace i služby otevřou ve čtvrtek

 
Česká republika přejde ze 4. stupně v protiepidemickém systému (PES) na 3. stupeň ve čtvrtek. Po jednání vlády to sdělil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Otevřou tak obchody, služby i restaurace, a to za přísných epidemiologických opatření.
29.11.2020 10:15 |

podobné články

Češi můžou závidět: Rakousko otevře obchody, kadeřnictví i zoo. Vrátí se i školáci

 
Rakousko od příštího týdne uvolní některá opatření přijatá kvůli šíření koronaviru. Na tiskové konferenci to v pondělí oznámil kancléř Sebastian Kurz. Otevřou se všechny obchody, kadeřnictví či muzea. Platit v nich ale budou přísná hygienická opatření. Zčásti se otevřou i školy, žáci se budou muset ale pravidelně testovat. Kvůli novým mutacím koronaviru se podle Kurze „výrazně zpřísní“ režim na hranicích.
01.02.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (99 článků)