Článek

Velké omezení na Proseku: Tepna bude kvůli opravám zavřená, kudy povedou objížďky?

 
Od pondělí 19. července do konce listopadu bude kvůli rekonstrukci uzavřena část pražské Prosecké ulice, informovaly pražská Technická správa komunikací (TSK) a firma Eurovia CS, která pro ni silnici opravuje. Výluka se letos bude týkat úseku dlouhého asi 700 metrů mezi křižovatkami s ulicí Na Labuťce a s ulicí Na Rozhraní. Část ulice byla uzavřena i loni.
13.07.2021 12:45 |

podobné články

Podobné články

Omezení na Jižní spojce: Sjezd v Krči bude zavřený, kudy povedou objížďky?

 
Řidiči v pražské Krči nebudou moci kvůli opravám přilehlé křižovatky využít sjezd z Jižní spojky. Nejprve bude od 7. července do konce měsíce uzavřen sjezd na Michelskou a Vídeňskou ulici, následně sjezd na Michelskou a Budějovickou, který bude uzavřen od 27. července do 10. srpna, sdělila Iveta Štočková, mluvčí firmy Eurovia, která práce pro Technickou správu komunikací (TSK) provede. Řidiči budou muset jet po objízdné trase.
02.07.2021 13:35 |

podobné články

Velké komplikace na Strakonické: Kvůli stavbě mostu bude obousměrně zavřená, kudy povedou objížďky?

 
Rekonstrukce nového mostu na Zbraslavi uzavře od soboty 19. září Strakonickou ulici v obou směrech. Původní most byl zdemolován koncem minulého roku, a to kvůli špatnému technickému stavu, nový by měl stát do roku 2021.
10.09.2020 11:30 |

podobné články

Na Proseku bude čtyřpodlažní parkovací dům: Radnici vyjde na 70 milionů

 
Na pražském Proseku v Praze 9 bude v příštích letech postaven čtyřpodlažní parkovací dům s 378 místy. Dům vznikne u nákupního centra Billa a bude určen pro rezidenty z Proseku a Střížkova, kteří mají problém v sídlišti zaparkovat. Stavba by měla začít v příštím roce. Radnice počítá s tím, že parkovací dům vyjde na 65 až 70 milionů korun. Má už dokonce i stavební povolení.
15.08.2017 07:40 |

podobné články

Zloději chtěli vykrást rodinný dům na Proseku, pak se vydávali za policisty. Nepoznáváte je?

 
Po dvojici zlodějů, kteří se pokusili začátkem září letošního roku vypáčit okno rodinného domu na Proseku a poté se vydávali za policisty, pátrají pražští kriminalisté. Ti navíc v oblasti Proseku a Libně v poslední době řeší už šest podobných případů.
12.11.2016 16:45 |

podobné články

Herec Lumír Olšovský: Na Proseku jsem „domácí“,a to mě baví

 
Herec a režisér Lumír Olšovský (44) je Moravák, a než se zabydlel v novostavbě na Proseku, prošel podnájmy v různých pražských čtvrtích. Ten první byl prý přímo hororový. O to víc si cení příjemného bydlení v Praze 9, kde má vše na dosah ruky, kamarádky prodavačky v supermarketu, známé na poště, zkrátka, na Proseku je „domácí“, a to ho baví!
09.11.2017 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Lumír Olšovský (83 článků)

Sportovec Lukáš (40) dostal mrtvici: Ze zátěže mu praskla tepna! „Nejdůležitější je nevzdávat se,“ říká

 
Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, jak se říká. Lukáš Baťha (40) pracuje celý život v oblasti informačních technologií. Kvůli jeho vypracované postavě by se však stěží dalo říci, že má sedavé zaměstnání. A přitom právě jemu tolik blízký sport a kulturistika přichystaly životní nesnáz. Z přílišného přepětí mu praskla tepna vedoucí do mozku. A malér byl na světě!
07.12.2018 06:20 |

podobné články

Obří energetická tepna z Temelína děsí místní

 
Jižní Čechy a Vysočinu má přetnout další tepna. Mezi Temelínem a Havlíčkovým Brodem se bude stavět gigantické, 120 kilometrů dlouhé vedení vysokého napětí.
01.06.2010 21:10 |

podobné články

Kvůli opravám nepoteče v některých částech Prahy voda

 
V některých částech Prahy nepoteče tento týden kvůli plánovaným opravám potrubí voda. Na omezení se musí ve středu připravit obyvatelé Vinohrad, Vršovic a Strašnic, ve čtvrtek Slivence a Hlubočep a v pátek Nového Města. Dnes o tom informoval mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný.
19.09.2011 17:55 |

podobné články

V OHROŽENÍ ŽIVOTA! Brněnskému fotbalistovi se ucpala srdeční tepna

 
Brněnský fotbalista Mohamed Traoré po pondělním ligovém utkání v Ostravě zkolaboval. Příčinou byla podle klubového webu ucpaná srdeční tepna. Dvacetiletý guinejský útočník se ihned podrobil operaci.
27.08.2013 00:20 |

podobné články

Boj o život Jana Hrušínského: Praskla mu tepna, selhaly plíce! 12 dnů byl v umělém spánku

 
Přežil svoji smrt. Herec Jan Hrušínský (60) skončil v nemocnici poté, co mu praskla tepna, která vede k játrům a žlučníku, a navíc mu přestaly fungovat plíce. Musel být proto na dlouhých dvanáct dní v umělém spánku.
20.07.2015 10:30 |

podobné články

Hrušínský po 12 dnech v umělém spánku: Při operaci mi praskl žlučovod a odtrhla se mi tepna! Pak volala Bohdalová

 
Herec Jan Hrušínský (60) překonal těžkou nemoc. Praskl mu žlučník, tepna a do toho dostal oboustranný zápal plic. Byl udržován po 12 dní v umělém spánku. Naštěstí se už jeho stav zlepšuje a doma rehabilituje. Jaké to bylo bojovat o život? To prozradil exkluzivně v deníku Aha!.
23.07.2015 15:40 |

podobné články

Řidiči, pozor! Komplikace ve Vysočanech, začíná rekonstrukce Poděbradské. Zavřená je i Malešická v Praze 10

 
S komplikacemi musejí od pondělního rána počítat řidiči v Praze 9. V Poděbradské ulici ve Vysočanech ve směru z centra začíná oprava 535 metrů dlouhého úseku mezi ulicemi Čerpadlová a Podkovářská, doprava je obousměrně převedena do části, po které řidiči jezdí do centra. Kvůli opravám je zavřená i část Malešické ulice na rozhraní Žižkova a Malešic.
17.02.2020 17:10 |

podobné články

Písnici čekají uzavírky: Opraví se Libušská ulice, přibudou přechody i chodníky

 
Pražany čeká další uzavírka, tentokrát v Písnici. Od 3. dubna až do konce roku se bude opravovat hlavní Libušská ulice, která spojuje Písnici s Dolními Břežany i s Libuší. Objížďky povedou přes Vestec nebo Cholupice a uzavřen bude nájezd na Pražský okruh, autobusy MHD budou opravovaný úsek objíždět okolními ulicemi. Rekonstrukce vyjde na 118 milionů.
20.03.2018 15:40 |

podobné články

Vinohradskou a hlavní nádraží spojí tramvajová trať: Kudy povedou koleje? Tuhle variantu odklepli zastupitelé

 
Tramvaje z pražské Vinohradské třídy pojedou v budoucnu od Národního muzea ke Státní opeře, přes magistrálu a dále k hlavnímu nádraží a do Bolzanovy. Trasu ve čtvrtek schválili pražští zastupitelé. Svým rozhodnutím variantu zařadili do návrhu změny územního plánu nutné pro stavbu trati. Kdy koleje k nádraží povedou, není nyní jasné. Praha kromě této trasy chystá prodloužení trati z Vinohradské na Václavské náměstí.
16.04.2020 16:10 |

podobné články

Mezi Klárovem a Újezdem nepojedou měsíc tramvaje: Kudy vedou náhradní trasy a objížďky?

 
Mezi Klárovem a Újezdem nebudou po dobu jednoho měsíce jezdit tramvaje. Oprava trati v tomto úseku zapříčiní, že osm tramvajových linek bude jezdit jinak nebo se dočasně zcela zruší. Opravovaný úsek budou po dobu rekonstrukce částečně obsluhovat náhradní autobusy.
21.01.2018 18:45 |

podobné články

Apoštolové se vrátili domů: Atributy jim zůstaly, práce na Staroměstském orloji finišují

 
Do věže pražské Staroměstské radnice se vrátili apoštolové. Kvůli opravám staroměstského orloje byly sochy několik měsíců v restaurátorských dílnách, kde dostaly novou povrchovou úpravu, barevnost, pozlacení a nové laky, aby dlouho vydržely, řekla Mariana Nesnídalová z hodinářské firmy L. Hainz, která se o orloj stará od roku 1866. Orloj se kvůli opravám zastavil letos 8. ledna.
22.08.2018 12:05 |

podobné články

DPP kvůli opravám trati o prodlouženém svatováclavském víkendu přeruší provoz na lince metra C

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) během prodlouženého víkendu od pátku 28. září do neděle 30. září 2018 kvůli opravám trati obousměrně přeruší provoz na lince metra C v úseku Pražského povstání – Kačerov. DPP pro cestující připraví náhradní autobusovou dopravu XC a posílí provoz autobusových linek č. 135 a 196. Ve stejném termínu dojde i k dočasnému přemístění autobusových zastávek Pražského povstání a Kačerov.
24.09.2018 20:10 |

podobné články

Kudy povede tunel mezi Dejvicemi a Veleslavínem? Němečtí odborníci ho chtějí vést přes Střešovice

 
O tom, že vlaky z centra Prahy na Letiště Václava Havla budou jezdit pod zemí, panuje veskrze obecné povědomí. Jen ještě není zřejmá trasa, kudy tunely povedou. Podle expertízy německých odborníků z bochumské univerzity se jako nejvhodnější jeví tzv. jižní varianta, která by byla vedená přes Střešovice. Správa železnic (SŽ) by rozhodnutí o vedení trasy mezi Dejvicemi a Veleslavínem měla rozhodnout do na přelomu září a října.
01.09.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6045 článků)

Na Proseku začala dezinfekce potrubí kvůli legionelle

 
Na pražském Proseku začala dnes ráno dezinfekce potrubí kvůli nebezpečné bakterii legionella. ČTK to řekl mluvčí Pražské teplárenské Radek Ježdík. Čištění se dotkne stovek bytů, skončit by mělo za měsíc. Teplou vodu sice bude možné používat, hygienici ale nedoporučují, aby ji lidé pili, čistili si s ní zuby a myli obličej. Informace o výskytu bakterie v teplovodním potrubí se objevila v pondělí, legionella pocházela nejspíš z nepoužívaného kohoutku či sifonu v jednom z domů ve Vysočanské ulici. Povolené limity byly překročeny asi 120krát.
18.09.2015 14:50 |

podobné články