Článek

Velké komplikace na Strakonické: Kvůli stavbě mostu bude obousměrně zavřená, kudy povedou objížďky?

 
Rekonstrukce nového mostu na Zbraslavi uzavře od soboty 19. září Strakonickou ulici v obou směrech. Původní most byl zdemolován koncem minulého roku, a to kvůli špatnému technickému stavu, nový by měl stát do roku 2021.
10.09.2020 11:30 |

podobné články

Podobné články

Strakonice jsou prvním okresním městem Jihočeského kraje, v němž uzavřeli koalici

 
Strakonice povede koalice vítězné Strakonické Veřejnosti, ODS, ANO a Volby pro město. Starostou by se měl stát lídr Strakonické Veřejnosti Břetislav Hrdlička. Zástupci jednotlivých subjektů se dohodli v pátek večer na spolupráci. ČTK to potvrdil Rudolf Oberfalcer ze Strakonické Veřejnosti. Starosta Pavel Vondrys, jenž vedl město 16 let a nyní byl lídrem Jihočechů 2012, zůstane v opozici.
18.10.2014 11:00 |

podobné články

Řidiči, pozor! Komplikace ve Vysočanech, začíná rekonstrukce Poděbradské. Zavřená je i Malešická v Praze 10

 
S komplikacemi musejí od pondělního rána počítat řidiči v Praze 9. V Poděbradské ulici ve Vysočanech ve směru z centra začíná oprava 535 metrů dlouhého úseku mezi ulicemi Čerpadlová a Podkovářská, doprava je obousměrně převedena do části, po které řidiči jezdí do centra. Kvůli opravám je zavřená i část Malešické ulice na rozhraní Žižkova a Malešic.
17.02.2020 17:10 |

podobné články

Dopravní komplikace na Strakonické: Nehoda kamionu a auta ochromila provoz směrem do centra

 
Vážná nehoda, ke které došlo krátce po druhé hodině na Strakonické ulici v oblasti Lahoviček, zásadním způsobem zkomplikovala dopravu ve směru do centra. Na místě se srazilo osobní auto s nákladním, z toho navíc uniklo přibližně 100 litrů nafty. Na místo ihned vyrazily všechny složky IZS. Kvůli zásahu se tvoří dlouhé kolony, policie doporučuje využít objízdné trasy.
08.08.2018 16:05 |

podobné články

Kolony až k Barrandovskému mostu. Ve Strakonické se srazily dva náklaďáky

 
K ošklivé nehodě ve Strakonické ulici spěchaly dvě jednotky hasičů. V úrovni čerpací stanice Robin Oil v Malé Chuchli směrem do centra došlo k nehodě dvou nákladních automobilů. Jeden z řidičů zůstal zaklíněný, hasiči ho vyprostili a záchranáři rychle odvezli do nemocnice. Místo už je průjezdné.
21.11.2018 13:35 |

podobné články

Písnici čekají uzavírky: Opraví se Libušská ulice, přibudou přechody i chodníky

 
Pražany čeká další uzavírka, tentokrát v Písnici. Od 3. dubna až do konce roku se bude opravovat hlavní Libušská ulice, která spojuje Písnici s Dolními Břežany i s Libuší. Objížďky povedou přes Vestec nebo Cholupice a uzavřen bude nájezd na Pražský okruh, autobusy MHD budou opravovaný úsek objíždět okolními ulicemi. Rekonstrukce vyjde na 118 milionů.
20.03.2018 15:40 |

podobné články

Omezení na Strakonické: Snížená rychlost a zúžené pruhy. Řidiči, připravte se!

 
Řidiči se musí připravit na pražské Strakonické ulici na dopravní omezení. Kvůli rozšíření silnice o jeden jízdní pruh bude snížena nejvyšší povolená rychlost a pojede se zúženými pruhy. Opatření začnou platit od 6. března 2020 a samotné práce zahájí Technická správa komunikací (TSK) v pondělí 8. března. Stavba bude dokončena v červenci 2022. Magistrát dostane 380 milionů Kč z evropských fondů, což tvoří 85 procent nákladů. Nový pruh bude vyhrazený pro MHD a vozidla integrovaného záchranného systému.
26.02.2021 12:45 |

podobné články

Vinohradskou a hlavní nádraží spojí tramvajová trať: Kudy povedou koleje? Tuhle variantu odklepli zastupitelé

 
Tramvaje z pražské Vinohradské třídy pojedou v budoucnu od Národního muzea ke Státní opeře, přes magistrálu a dále k hlavnímu nádraží a do Bolzanovy. Trasu ve čtvrtek schválili pražští zastupitelé. Svým rozhodnutím variantu zařadili do návrhu změny územního plánu nutné pro stavbu trati. Kdy koleje k nádraží povedou, není nyní jasné. Praha kromě této trasy chystá prodloužení trati z Vinohradské na Václavské náměstí.
16.04.2020 16:10 |

podobné články

Silnice mezi Drnholcem a Novosedly je zavřená: Silničáři začali stavět provizorní most

 
Silničáři začali připravovat montáž provizorního mostu přes Dyji u Drnholce na Břeclavsku. Po silnici směrem na Novosedly a dále na Mikulov totiž bude od března jezdit odkloněná doprava ze silnice I/52 kvůli stavbě nové mostu přes Novomlýnské nádrže.
28.01.2020 13:10 |

podobné články

UNESCO vyškrtlo Drážďany ze seznamu. Kvůli stavbě mostu

 
Drážďanské labské údolí zmizelo ze seznamu světových památek kvůli kontroverzní stavbě mostu.
25.06.2009 18:30 |

podobné články

Mezi Klárovem a Újezdem nepojedou měsíc tramvaje: Kudy vedou náhradní trasy a objížďky?

 
Mezi Klárovem a Újezdem nebudou po dobu jednoho měsíce jezdit tramvaje. Oprava trati v tomto úseku zapříčiní, že osm tramvajových linek bude jezdit jinak nebo se dočasně zcela zruší. Opravovaný úsek budou po dobu rekonstrukce částečně obsluhovat náhradní autobusy.
21.01.2018 18:45 |

podobné články

KOMPLIKACE NA D1. Oprava mostu ve Velkém Meziříčí zahustí provoz, kamionům zakážou sjezd

 
Velké komplikace čekají od 10. září na všechny, kdo budou projíždět po D1 přes Vysočinu. Kvůli opravě dálničního mostu ve Velkém Meziříčí se totiž bude jezdit jen po jeho polovině. Problémů se bojí i na objízdné trase ve Velkém Meziříčí. Policisté budou v místě provádět dohled, upozornila mluvčí policie Kraje Vysočina Dana Čírtková.
26.08.2011 14:15 |

podobné články

Kudy povede tunel mezi Dejvicemi a Veleslavínem? Němečtí odborníci ho chtějí vést přes Střešovice

 
O tom, že vlaky z centra Prahy na Letiště Václava Havla budou jezdit pod zemí, panuje veskrze obecné povědomí. Jen ještě není zřejmá trasa, kudy tunely povedou. Podle expertízy německých odborníků z bochumské univerzity se jako nejvhodnější jeví tzv. jižní varianta, která by byla vedená přes Střešovice. Správa železnic (SŽ) by rozhodnutí o vedení trasy mezi Dejvicemi a Veleslavínem měla rozhodnout do na přelomu září a října.
01.09.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5958 článků)

Ve Strakonické ulici v Praze se kvůli pracím na silnicích tvoří kolona

 
Několikakilometrová kolona aut se kvůli pracím na silnici dnes od rána tvoří v pražské Strakonické ulici za Lahovickým mostem směrem do centra města.
10.08.2010 12:05 |

podobné články

Po Strakonické běhal muflon: Dvě auta se kvůli němu srazila, zmatené zvíře museli uspat

 
Ke kurioznímu případu vyjížděli pražští strážníci. Ti měli za úkol odlákat  z frekventované Strakonické ulice muflona. Kvůli němu se tam srazila dvě auta. Zmatené zvíře se nakonec samo vydalo směrem Na Knížecí, kde ho za pomoci hlídky městské policie lapili ošetřovatelé ze záchranné stanice pro volně žijící živočichy v tamním autoservisu.
16.11.2017 17:00 |

podobné články

Uzavírka Veletržní v Praze: Blesk našel nejrychlejší objížďky

 
Jste zvyklí jezdit pražskou Veletržní ulicí a její uzavírka vás zaskočila? Nevíte, kudy jet, jak dlouho se zdržíte…? Nezoufejte! Přestože situace vypadá děsivě, úsek od Dukelských hrdinů po Letenské náměstí se dá v klidu objet.
15.07.2009 11:05 |

podobné články

Opravy silnic na Žižkově pokračují: Koněvovou z centra neprojedete! Kudy povede objížďka?

 
Pražské řidiče čekají další objížďky a zdlouhavé cestování. V úterý začne odložená oprava Koněvovy ulice. Přerušení provozu z centra by nemělo trvat déle než dva týdny.
30.07.2018 12:40 |

podobné články

Pátrání v sutinách mostu v Janově narušil požár. Další mrtví se pořád nenašli

 
Až dvacet lidí se pohřešuje po pádu mostu v Janově, další těla kromě 38 dosavadních obětí záchranáři ale neobjevili. Práce v sutinách narušil i krátký požár. Na šest set lidí muselo být evakuováno z domů pod zbývající částí mostu. Zatímco v italské vládě nepanuje shoda ohledně potrestání provozovatele mostu, jeden italský deník zveřejnil záznam praskliny ve vozovce mostu dva dny před jeho zřícením.
17.08.2018 13:50 |

podobné články

Bídný stav části silničních mostů v ČR: Stát je zanedbává, závady neřeší, varují kontroloři

 
Stát zanedbává kontroly, údržbu a opravy silničních i dálničních mostů. Vyplývá to z prověrky, jejíž výsledky dnes zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Například ani po 13 letech od uzákonění nevznikla povinná evidence cest. Stát také dlouhodobě neřeší závady části mostů, a to až do té míry, že některé musely být strženy. Ministerstvo dopravy v reakci na zprávu NKÚ odkázalo na páteční tiskovou konferenci, při níž ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) oznámil, že nechá provést audit hospodaření se všemi 24 300 železničními a silničními mosty v Česku. Silničních a dálničních mostů je v Česku zhruba 17 500, část ve správě státu a část spravovaná kraji. Ve špatném až havarijním stavu je podle NKÚ asi pětina mostů.
17.08.2020 09:00 |

podobné články

Kvůli povodni byla obousměrně uzavřena pražská Strakonická ulice

 
Řidiči na území hlavního města neprojedou kvůli povodni po Strakonické ulici. Silnice, která je hlavní spojnicí mezi Prahou, Příbramí a dále jihem Čech, musela být uzavřena. ČTK to potvrdil dispečer krizové linky magistrátu.
03.06.2013 06:50 |

podobné články