Článek

Velké komplikace na „céčku“: V metru se budou měnit pražce, cestující musí počítat s výlukou

 
Cestující trasy metra C budou muset brzy využít náhradní autobusové dopravy. Dopravní podnik totiž plánuje výměnu pražců, konkrétně v dubnu, červenci a září. Všechny výluky se budou provádět ve sváteční dny. Podnik vyměňuje pražce na trase C už delší dobu, naposledy loni v říjnu.
12.03.2020 13:15 |

podobné články

Podobné články

Výluka na „céčku“: Metro nejezdí mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov, mění se pražce

 
Pražský dopravní podnik pokračuje o prodlouženém víkendu ve výměně pražců v metru linky C, obousměrně je proto přerušen provoz mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov. Místo metra v daném úseku jezdí autobusy. Cestující čeká od soboty do úterního rána také omezení tramvají mezi Hlubočepy a Barrandovem. Důvodem je osazování svodidel na mostech na Barrandovské estakádě a také tam je zavedena náhradní autobusová doprava. Podnik o tom ve čtvrtek informoval v tiskové zprávě.
24.09.2020 12:55 |

podobné články

Hokejisté z NHL reálně počítají s výlukou

 
Šéf hráčské asociace NHL (NHLPA) Donald Fehr prohlásil, že hokejisté počítají s výlukou. Hráči se totiž s vedením ligy stále nemohou dohodnout na nové kolektivní smlouvě.
18.08.2012 13:50 |

podobné články

Železničáři prodávali lidem kontaminované pražce

 
Železniční pražce jsou nebezpečný odpad a nesmějí se prodávat. Prodej fyzickým osobám zakazuje zákon o odpadech i evropské nařízení známé pod zkratkou REACH. České dráhy a Správa železniční dopravní cesty je ale prodávaly. A musí se zodpovídat.
07.02.2011 11:55 |

podobné články

Vysloužilé pražce jsou TOXICKÉ! Můžou způsobit rakovinu

 
Správa železniční dopravní cesty zaplatila pokutu skoro půl milionu korun za to, že prodávala jedovaté pražce.
05.02.2011 21:35 |

podobné články

Po chaosu na silnici, chaos i na železnici: Oprava mostů v Brně zastavila vlaky, výluka potrvá měsíce

 
Další šrumec pro už tak výlukami a opravami těžce zkoušené Brňany. Začaly se opravovat historické mosty přes Hybešovu a Křídlovickou ulici a kvůli tomu musí cestující počítat s velkou výlukou regionálních vlaků.
17.07.2018 09:25 |

podobné články

Vlaky v okolí Prahy kvůli výluce jezdí dřív, cestující to zaskočilo

 
Změny jízdních řádů, které začaly platit v souvislosti s výlukou na koridoru u Úval, v úterý ráno nemile překvapily některé cestující. České dráhy přesunuly část dálkových vlaků mířících na Kolín na trať přes Nymburk a Lysou nad Labem. Některé spoje na Moravu, které jedou oklikou přes Nymburk, vyjíždějí o dvacet minut dřív než obvykle.
03.03.2015 12:21 |

podobné články

V pátek a o víkendu nepojede část trasy C pražského metra

 
Od pátku do neděle bude přerušen provoz linky C pražského metra mezi stanicemi Kačerov a Pražského povstání. Dopravní podnik se chystá měnit pražce a část vlakového zabezpečovače. Cestující budou muset využít náhradní autobusovou dopravu XC.
27.09.2018 15:00 |

podobné články

Pražany slavící svobodu čekají komplikace v dopravě: Metro mezi Muzeem a Kačerovem až do neděle nepojede

 
Až do neděle nepojede mezi stanicemi Muzeum a Kačerov metro, a to v obou směrech. Dopravní podnik mění dřevěné pražce za nové, betonové. Místo metra mohou cestující využít náhradní autobusy XC.
17.11.2017 10:20 |

podobné články

Cestující na železnici v Mladé Boleslavi a v okolí musí počítat s výlukami

 
Během července musí počítat cestující v Mladé Boleslavi a v okolí hned s několika výlukami na železničních tratích. Platí na nich výlukové jízdní řády a v některých úsecích je doprava zajištěna náhradní autobusovou dopravou.
17.07.2016 15:40 |

podobné články

Signál v metru bude na „céčku“ ještě letos: Zatím jen mezi Muzeem a Roztyly

 
Mezi Muzeem a Roztyly se můžete těšit na signál v metru. Pražský dopravní podnik schválil znění dohody s mobilními operátory na zavedení mobilního signálu v tunelech metra. Pro pilotní projekt byl vybrán úsek na trase C, kde by měl být signál ještě letos. Nyní lze volat pouze v úseku nové trasy A z Dejvic do Motola.
08.02.2017 13:15 |

podobné články

Týdenní omezení provozu metra C začalo: Mezi Pražského povstání a Kačerovem vozí cestující autobusy

 
Týden, od soboty 29. června do soboty 6. července, nepojede metro na lince C mezi Pražského povstání a Kačerovem, a to v obou směrech. Pražský dopravní podnik musí vyměnit dřevěné pražce za betonové. Vlaky v podzemí nahradí autobusy s označením XC. Ty budou pendlovat na trase Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Kačerov.
01.07.2019 12:01 |

podobné články

Na „céčku“ si cestující zavolají: Operátoři pokryli signálem tunel metra mezi Muzeem a Roztyly

 
Mobilní operátoři dnes odpoledne dokončili pokrytí tunelu metra na lince C mezi stanicemi Muzeum a Roztyly signálem. Na základě dohody s dopravním podnikem firmy v následujících letech pokryjí celou síť metra, v příštím roce by mělo jít o dalších 21 stanic. Projekt financuje konsorcium operátorů, kteří do něj zatím vložili zhruba 80 milionů korun. Celkové náklady budou zhruba půl miliardy korun a hotovo má být do konce roku 2021.
30.10.2018 14:45 |

podobné články

Výměna pražců na „céčku“ probíhá podle plánu. „Kolaps se nekoná,“ ujišťuje Dopravní podnik

 
Kvůli výměně dřevěných pražců za betonové více než týden nepojede metro v úseku Pražské povstání – Hlavní nádraží. Zatímco v minulém roce tato výluka způsobila dopravní kolaps, letos to Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zvládl lépe. Cestující jsou lépe informovaní a práce plynou tak, jak mají. Stejné výluky dopravní podnik v posledních letech vyhlašuje třikrát ročně, poslední byla o Velikonocích a další je v plánu na podzim. Výluky budou pokračovat i v dalších letech.
07.07.2020 18:15 |

podobné články

Výluka metra na trase A dopravu zatím nekomplikuje

 
Pražský dopravní podnik v souvislosti s výlukou metra mezi stanicemi Můstek a Dejvická ve čtvrtek v metropoli nezaznamenal žádné dopravní komplikace. Uvedla to jeho mluvčí Tereza Krásenská. Lidé ale častěji telefonovali do informačního centra podniku s dotazy na provoz metra. Výluka na části trasy A potrvá do neděle, důvodem je oprava výhybky na Náměstí Míru.
05.07.2012 12:25 |

podobné články

Komplikace na „céčku“: Metro mezi Holešovicemi a Ládvím nejezdí

 
Metro na lince C mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Ládví nejezdí, a to z důvodu modernizace zabezpečovacího zařízení. Výluka začala ve 4:30 a skončí 30 minut po půlnoci. Je zavedena náhradní autobusová doprava.
26.07.2020 08:10 |

podobné články

Brno se bude o víkendu potýkat s výlukou mezi hlavním a židenickým nádražím

 
Cestující, kteří zamíří o víkendu vlakem z Brna či do Brna, čeká od sobotního odpoledne do nedělního rána výluka viaduktu Křenová, který spojuje hlavní nádraží s nádražím v Židenicích. Dotkne se tedy tratí směrem na Českou Třebovou a Havlíčkův Brod. Vlaky pojedou podle výlukových jízdních řádů a většinu z nich nahradí ve zmíněném úseku autobusy, informovala dnes v tiskové zprávě mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. 
05.11.2013 16:15 |

podobné články

DPP o víkendu zastaví kvůli opravám provoz metra na trase C

 
Pražský dopravní podnik zastaví od pátku 24. října do neděle 26. října provoz metra na trase C mezi Muzeem a Pankrácí. Důvodem je výměna výhybky ve stanici Pražského povstání. Budou se rovněž měnit pražce mezi stanicemi Pražského povstání a Pankrác. ČTK to sdělil mluvčí podniku Jiří Štábl. Oprava bude stát asi šest milionů korun.
22.10.2014 13:10 |

podobné články

Výměna pražců a výhybek při výluce v metru se dělá především ručně

 
Od pátečního podvečera do úterý je zcela přerušen provoz na trase A pražského metra. Důvodem výluky je výměna tří výhybek. Ve stanici Dejvická dopravce rovněž vymění původní dřevěné pražce. Navzdory moderním technologiím se většina prací musí dělat ručně.
20.04.2014 20:15 |

podobné články

Obvinili řidiče autobusu: S třemi promile vezl cestující a jel s nimi 300 metrů polem

 
Řidiče (46), který opilý vezl začátkem března cestující autobusem v okrajové části Plzně, teď policisté obvinili. Muž s pasažéry vyjel na křižovatce ze silnice a pokračoval 300 metrů po poli. Zděšení cestující ho donutili  zastavit a vystoupili. On ještě dojel do centra, kde ho zajistili policisté.
27.09.2017 14:15 |

podobné články