Článek

Velké čapí dobrodružství: Arnošt se "válel" v Německu a dělá, jak je udřený po letu z Afriky

 
Na návrat z Afriky se zatím nechystají záchranáři sledovaná loňská čápata Míra a Eda. Užívají si tepla v Keni. To Edův bratr Arnošt, který přečkal zimu v německém ptačím parku, se z něj pár kilometrů přesunul. Ochránci se smějí, že mladý pták předstírá, jak přiletěl udřený z Afriky.
21.03.2020 14:25 |

podobné články

Podobné články

Čápi na tahu: Míra a Eda si užívají v Africe, Arnošt v Německu

 
Velkou radost dělají zvířecím záchranářům čápi Míra a Eda. Loňská mláďata ze západu Čech úspěšně doletěla až do daleké Afriky. Třetí sledovaný opeřenec, Edův bratr Arnošt, skončil v sousedním Německu.
27.01.2020 14:00 |

podobné články

Velké čapí dobrodružství: Míra a Eda už jsou na zimovišti v Čadu, Arnošt se fláká v Německu

 
Po dvouměsíční odmlce zaměřili zvířecí záchranáři vysílačku, kterou má na sobě připevněnou letošní zachráněné mládě z Mirošova na Rokycansku, čáp Míra. Spolu s druhým sledovaným, Edou z Nalžovských Hor na Klatovsku, jsou v africkém Čadu. Třetí letošní zachráněné mládě, sourozenec Edy Arnošt, se přesunul do ptačí rezervace v Německu.
29.10.2019 15:10 |

podobné články

VIDEO Čapi, čapi, čapi, čapi, čapi, Čapí hnízdo. Diskotéka Andreje Babiše

 
Že jsou Češi tvořiví a i z vážné věci si udělají legraci, ukázali již mnohokrát. Naposledy si vzali na paškál ministra financí Andreje Babiše (ANO), který v Poslanecké sněmovně vystoupil s vysvětlením, jak je to s vlastnictvím Farmy Čapí hnízdo.
24.03.2016 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17943 článků)

Arnošt Goldflam v Případu mrtvého nebožtíka: Na mrtvolu mu najali dubléra!

 
Měl si lehnout na smetiště a hrát mrtvolu. Nakonec za sebe ale do Případu mrtvého nebožtíka Arnošt Goldflam (73) sehnal náhradníka, který se za něj válel v odpadcích. Blesk zjistil pozadí dalších filmových mordů.
30.12.2019 15:00 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem pro ženy o balíčky k filmu Tintinova dobrodružství!

 
Paramount Pictures a Columbia Pictures představují film ve formátu 3D motion capture „ Tintinovo dobrodružství: Tajemství jednorožce“ v režii Stevena Spielberga, ve kterém se představí Jamie Bell („Billy Elliot“, „Odpor“) jako Tintin, neohrožený mladý reportér, jehož neúnavné hledání dobrého příběhu ho dovede do světa velkého dobrodružství a Daniel Craig („Quantum of Solace“, „Odpor“) jako zločinec Red Rackham. Film, který je natočen podle série knih Tintinova dobrodružství od autora jménem Hergé, produkují Steven Spielberg, Peter Jackson a Kathleen Kennedy.
17.10.2011 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Steven Spielberg (161 článků) , Jamie Bell (6 článků) , Daniel Craig (336 článků) , Peter Jackson (77 článků) , Kathleen Kennedy (2 články) , Jamie Bell (6 článků) , Jamie Kennedy (3 články)

Spisovatel Arnošt Lustig (82): S rakovinou se rvu už dva roky!

 
Jeho věk se přehoupl přes osmdesátku, ale málokdo by mu těch osm křížků hádal. Jako mladý zažil hrůzy koncentračního tábora, přišel o část rodiny a před dvěma roky mu lékaři diagnostikovali rakovinu. Přesto je Arnošt Lustig (82) povahou optimista a v jeho přítomnosti rozhodně neztratíte dobrou náladu. Jak se zákeřnou nemocí bojuje? Co v těchto dnech dělá? A jak v sedmnácti letech unikl smrti, to vše prozradil světově uznávaný spisovatel exkluzivně Nedělnímu Aha!.
19.07.2009 02:20 |

podobné články

Osobnosti: Arnošt Lustig (91 článků)

Zavřená letiště, rušení 330 letů i zasypané vlaky: V Německu kvůli sněhu kolabuje doprava

 
Husté sněžení a mrazivé teploty dnes zkomplikovaly leteckou dopravu nad Evropou, na nejhůře postižených letištích v Německu a Británii byly celkově zrušeny stovky letů. Jen na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem odvolali kvůli počasí od rána do 17:00 SEČ přes 330 letů z plánovaných 1260. Desítky spojů odřekli kvůli sněžení i na letišti v Birminghamu. Rušení pravidelných linek se dotklo také Prahy, odkud dnes neodletělo zhruba deset spojů do Frankfurtu, Amsterodamu, Londýna nebo Mnichova.
10.12.2017 18:50 |

podobné články

RECENZE: Dostihly mě dny soužení, mé nitro nedá se utišit

 
V rámci cyklu Česká a slovenská komorní hra uvedlo Divadlo na Vinohradech ve Studiové scéně další současný text, hru Terezy Verecké, jež je variací na téma starozákonního příběhu o zkoušení Jobovy víry v Hospodina. Novodobým Jobem je tu bývalý řidič tramvaje Aťa, ponížený na údržbáře kolejí, usoužený a udřený mužský v neútulném domě.
22.12.2015 10:45 |

podobné články

Arnošt Pátek (+54): Kdo uloží urnu?

 
Poslední měsíce před smrtí prožil zpěvák Arnošt Pátek (†54) v těžkých bolestech a zapomnění. Jak bude vypadat jeho pohřeb? Bude vůbec nějaký? Blesk.cz to ví!
15.04.2009 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Arnošt Pátek (11 článků)

Plodné čapí hnízdo: Postižení čápi mají mladé, létat musí bez rodičů

 
Dva páry handicapovaných čápů vyvedly v Záchranné stanici v Bartošovicích na Novojičínsku mláďata. Čápi kvůli poranění křídel nemohou létat, a tak jsou na rozdíl od přírody hnízda ve stanici nízko. Mohou tak do nich pohodlně vidět i návštěvníci, mezi nimiž převažují děti. Mladí čápi se bez problému naučí létat, i když jim to jejich rodiče nemohou ukázat. ČTK to řekla projektová manažerka stanice Marcela Orlová.
24.05.2017 13:00 |

podobné články

Ty dokumenty nebyly k dispozici, jsou to nové informace. Proto Babiš mlčí. Senátor Wagenknecht sleduje poslední dění v kauze Čapí hnízdo

 
Žádná kampaň ani účelovka. Důkazy v kauze Čapí hnízdo o propojení Farmy Čapí hnízdo s Agrofertem a jmenovitě s Andrejem Babišem, které zveřejnil server irozhlas.cz, jsou podle nově zvoleného senátora Lukáše Wagenknechta hodně silné. „Mohly by prokázat, že Andrej Babiš na stavbách Čapího hnízda byl, že ty stavby řídil, že něco podepisoval. To jsou nové informace. Už je prokázané, na základě zprávy OLAFu, tím pádem Evropské komise, že Čapí hnízdo byl dotační podvod. Česká justice teď hledá, kdo ho zrealizoval,“ řekl ParlamentnímListům. cz Lukáš Wagenknecht, který se dlouhodobě věnuje problematice finančního řízení a interního auditu ve veřejném sektoru.
08.11.2018 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17943 článků)

Stávka pilotů Ryanairu zrušila v Německu 150 letů. Lidé mají dostat peníze hned zpět

 
Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair kvůli plánované stávce pilotů v Německu zrušila na středu 150 letů. Dotčení zákazníci budou podle Ryanairu o situaci neprodleně informováni a odškodněni, uvedla agentura DPA. Dopravce v úterý rovněž varoval, že pokud budou stávky v Německu pokračovat, povede to k rušení pracovních míst.
11.09.2018 16:25 |

podobné články

Tříletý syn Ashlee Simpson předvedl na ulici hysterickou scénu, řval a válel se po zemi

 
Mladší sestra Jessicy Simpson (31) Ashlee (27) o víkendu vyrazila na oběd se svou matkou Tinou a kamarádkou do restaurace Ivy at the Shore v Santa Monice. Chybět nemohl ani její téměř tříletý syn Bronx Mowgli Wentz, který díky svým blonďatým kudrnatým vláskům vypadá jako malý andílek. Do toho má ale daleko, jak předvedl venku před zraky mnoha přihlížejících. Přímo na ulici totiž začal křičet a vzteky se válel po zemi.
18.10.2011 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Jessica Simpson (147 článků) , Ashlee Simpson (15 článků)

Syn (9) Kostkové dostal hysterický záchvat! Válel se po zemi a ječel

 
Svatou trpělivost má Tereza Kostková (40) se svým nezbedným synem Antonínem (9). Vzala ho do společnosti, kde se mu ale vůbec nelíbilo. Zlobil a jak na truc se před fotografy válel na zemi.
15.11.2016 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Kostková (799 článků)

Zemřel zpěvák Arnošt Pátek (†54) - Mrtvolu našli pod slupkami pomerančů!

 
PRAHA – Zemřel Arnošt Pátek (†54). Hvězda popmusic osmdesátých let, která skoro šest let bojovala s rakovinou, jež mu vzala pravé oko, nos, část obličeje a krku i polovinu zubů, odešla z tohoto světa opuštěná a v chudobě.
15.04.2009 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Arnošt Pátek (11 článků)

Arnošt Pátek (†54): Před smrtí se styděl za svoji tvář

 
Zpěvák Arnošt Pátek (†54) odešel do muzikantského nebe. Poslední léta strávil v osamění svého smíchovského bytu. Léta bojoval s rakovinou, přišel o tvář, oko, nos a půlku čelisti.
16.04.2009 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Arnošt Pátek (11 článků)

Arnošt Pátek (†54) - Tajná kremace!

 
PRAHA – Zpěvák Arnošt Pátek (†54) byl ve čtvrtek za přísného utajení zpopelněn! Přitom příčina jeho smrti ještě stále není známa. „Pitva sice proběhla, ale lékaři nám řekli, že nám její výsledky oznámí až v úterý odpoledne, kdy musíme přijít osobně na Bulovku. Půjdu tam s tátovou sestrou Ivanou,“ řekl nám včera Pátkův jediný syn Tomáš Piaček (33). A potvrdil i Pátkovu tajnou čtvrteční kremaci.
20.04.2009 10:53 |

podobné články

Osobnosti: Arnošt Pátek (11 článků)

Arnošt Lustig šokuje: Můj první sex? Za dvě deka margarínu!

 
PRAHA – To, že spisovatel Arnošt Lustig (82) nikdy nebyl žádný slušňák, by nikoho nepřekvapilo. Ale že jeho první sexuální zkušenost byla s prostitutkou, které navíc zaplatil margarínem, by určitě čekal málokdo!
17.05.2009 02:30 |

podobné články

Osobnosti: Arnošt Lustig (91 článků)

Arnošt Lustig: Literatura může být o souboji dobra se zlem

 
Arnošt Lustig právě vydal novou knihu Láska a tělo a vyznal se, že jedna kniha plodí druhou. Předchozí publikací byl Zloděj kufrů. Tvrdí, že smyslem literární práce může být souboj dobra se zlem.
14.12.2009 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Arnošt Lustig (91 článků)