Článek

Velká sváteční předpověď: Bude Štědrý den přece jen bílý? Sledujte radar Blesku

 
Teplotně výrazně nadprůměrné dny a s tím související oblevu i v horských oblastech ukončil nedělní přechod studené fronty a počátkem nového pracovního týdne k nám bude proudit studený vzduch od severu. Ten výrazně srazí teploty – při malé oblačnosti budou ve středu klesat až k -10 °C a také nejvyšší odpolední teploty se budou nejčastěji pohybovat kolem nuly. Sněžení očekáváme zejména na horách – v severních horách do úterý napadne až 10 cm sněhu.
20.12.2021 05:15 |

podobné články

Podobné články

Velká vánoční předpověď: Jarních 13 °C před Štědrým dnem vystřídají mrazy i sníh. Sledujte radar Blesku

 
Vánoční týden přinese výrazné teplotní skoky - po úterním přechodu teplé fronty sem bude od jihu proudit teplý vzduch, takže těsně před Štědrým dnem se budou nejvyšší odpolední teploty zastavovat až na 13 °C a budou tak atakovat teplotní rekordy - naposledy bylo v tomto období takto teplo v roce 1989. Na Štědrý den začne do Česka proudit studený vzduch od severozápadu, který přinese postupné ochlazování a do hor sněhové vločky. Citelné ochlazování očekáváme během vánočních svátků - od středních poloh sněžení, v nížinách převážně déšť se sněhem. Štědrý den ale bude opět na blátě - poslední bílý přinesl rok 2010. V pondělí 21. prosince startuje astronomická zima, a to v 11:02, kdy Slunce vstoupí do znamení Kozoroha a nastane zimní slunovrat.
21.12.2020 06:20 |

podobné články

Na severu -18°C. Do Česka se žene i teplá fronta i vítr, sledujte radar Blesku

 
Po mrazivých nocích a dnech přinesou Vánoce výrazný nárůst teplot vzduchu. Máme před sebou zelené Vánoce, kdy na Štědrý den budou v Čechách odpolední teploty kulminovat až na 10 °C. Po přechodu teplé fronty, která počasí u nás začne ovlivňovat během čtvrtečního odpoledne od jihozápadu, se sem dostane teplý vzduch, který vynese teploty na Štědrý den až na 10 °C. Letošní Vánoce tak budou podobně teplé jako ty loňské. Ještě vyšší teploty naposledy přinesl Štědrý den v letech 2017, 2015 nebo 2013 – tenkrát odpolední maxima stoupala přes 10 °C. Během čtvrtečního večera se při mrznoucích srážkách začne tvořit ledovka, ta hrozí také v ranních a dopoledních hodinách na Štědrý den. Ochlazovat se začne hned po svátcích.
23.12.2021 05:10 |

podobné články

Za 14 dní je Štědrý den. Bude letos bílý? Předpověď se rýsuje, sledujte radar Blesku

 
Do Štědrého dne zbývá 14 dnů a globální numerické modely už dávají první nástřely počasí na tento den. Zatím není velká pravděpodobnost, že budou Vánoce 2020 na sněhu v nížinách. Na druhou stranu by se nejvyšší odpolední teploty neměly zpravidla dostat přes 6 °C, takže nebudou překonávány teplotní rekordy. Převládat zřejmě bude inverzní charakter počasí, tj. v nížinách zataženo nízkou oblačností a mlhavo.
10.12.2020 14:50 |

podobné články

Na Štědrý den bude 10 °C s bouřkami, pak ale dorazí sníh. Sledujte radar Blesku

 
Předvánoční obleva zafungovala i letos, tj. díky teplému jihozápadnímu proudění, které do Česka od úterý proudilo, se nejvyšší odpolední teploty zastavovaly až na 13 °C a extrémně teplé panovaly i v noci. To se ale začne měnit po přechodu studené fronty, která bude přes Česko přecházet na Štědrý den a po jejím přechodu sem pronikne studený vzduch od severu. Ten přinese rapidní ochlazení a sněžení. Souvislá sněhová pokrývka se bude tvořit zejména na horách, pouze přechodně i v nižších polohách. Štědrý den rozšíří řadu Vánoc na blátě na desáté v řadě, nicméně se během něho můžeme setkat i s bouřkami.
24.12.2020 05:55 |

podobné články

Aplikace Počasí & Radar obsahuje dešťový radar a předpověď pro ČR i celý svět

 
Oblíbená aplikace Počasí & Radar (zdarma pro Android a iOS) dostala na léto užitečnou aktualizaci. Přináší nově dešťový radar, díky kterému je možné živě sledovat pohyb a intenzitu srážek a jejich předpověď výskytu až na 3 dny dopředu.
22.07.2020 14:10 |

podobné články

Tipy jak prostřít vánoční stůl

 
A je to tady! Nejkrásnější den v roce, kterého se děti nemohou dočkat a rodiče se jej často tak trochu děsí. Štědrý den konečně nastal a dnes večer to všechno vyvrcholí. Ještě před tím ale budete muset zvládnout přípravu sváteční večeře a také prostřít vánoční stůl. Štědrý den si totiž zaslouží slavnostně prostřenou tabuli, jejíž design bude dotažený do posledního detailu! Možností jak prostřít štědrovečerní stůl existuje nespočet. Chápeme, že dnes máte spoustu jiných starostí, nežli abyste z hlavy vymýšleli vhodné způsoby prostření. Proto vám tento úkol usnadníme tím, že vám dáme nějaké tipy jak prostřít slavnostní stůl. Tipy jak prostřít vánoční stůl Příjemná povinnost prostřít vánoční stůl signalizuje, že se Štědrý den chýlí ke konci. Všechny přípravy a shon, který k těmto dnům neodmyslitelně patří, je konečně za vámi. Teď už jen stačí prostřít a usednout k výborné večeři, na které jste si určitě dali záležet.   Příspěvek Tipy jak prostřít vánoční stůl pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
29.12.2017 21:50 |

podobné články

Bílé Vánoce jen na horách. Štědrý den bude v Česku mimořádně teplý

 
Letošní Štědrý den bude nadprůměrně teplý. Napříč republikou se však budou venkovní teploty lišit. V Praze se může Štědrý den s předpokládanou nejvyšší denní teplotou osm stupňů Celsia zařadit mezi deset nejteplejších. V Ostravě a Brně může jít o jedenáctý nejteplejší Štědrý den, v Plzni o čtrnáctý. Český hydrometeorologický ústav to dnes uvedl na facebooku.
23.12.2019 10:55 |

podobné články

Zlínská zoo připravila zvířatům na Štědrý den sváteční jídelníček

 
Zlínská zoologická zahrada připravila zvířatům na Štědrý den sváteční jídelníček. Řadě z nich tak dnešní den zpestřily laskominy, které jim dokonale zastoupily vánoční dárky. Z ekonomických důvodů si nemůžeme dovolit některé dražší druhy exotického ovoce, které ale dnes dopřáváme například opicím, řekl ČTK zoolog Pavel Shromáždil.
25.12.2014 05:00 |

podobné články

Rozbředlý sníh komplikuje situaci na silnicích. Místy bude dál sněžit, sledujte radar Blesku

 
Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMI) bude v Česku převážně oblačno až polojasno, přes území bude přecházet teplá fronta. Situaci už po ránu v několika krajích komplikoval rozbředlý sníh na silnicích, někde se tvořily sněhové jazyky a náledí. Silničáři proto vyzývají k opatrnosti. Meteorologové v některých oblastech předpovídají další sněžení, které bude v nižších polohách přecházet v déšť se sněhem nebo déšť, sledujte proto radar Blesku.
03.02.2022 08:05 |

podobné články

V noci bylo -20,8 °C, Česku hrozí ledovka. Na Silvestra se rapidně oteplí, sledujte radar Blesku

 
Zatímco na Štědrý den nejvyšší odpolední teploty na Ústecku dosáhly až 10 °C, vánoční svátky přináší pokles teplot vzduchu až o 20 °C. Jarní Štědrý den vystřídal sníh a mráz. Další teplotní skok je před námi. Konec roku budeme slavit v kraťasech, odpolední teploty půjdou i přes 10 °C, podle ČHMÚ vystoupají až k 15 °C.
27.12.2021 05:20 |

podobné články

Bílé a klouzavé Vánoce? Kvůli sněhu přibývá nehod, v noci bude až -12 °C. Sledujte radar Blesku

 
Štědrý den byl sice ve znamení mokra a větru, na první svátek vánoční se ale Česko přece jen dočkalo sněhu. Zemi pokryla bílá přikrývka, také silnice mohou začít namrzat. Pozor by si proto měli dát zejména řidiči. Jaká je situace v jednotlivých krajích? Meteorologové varují, že mráz bude trvat celou noc na neděli, teploty mohou lokálně klesnout pod minus 12 stupňů Celsia. Do dnešního večera na některých místech napadne až deset centimetrů sněhu.
25.12.2021 08:35 |

podobné články

5 triků pro lepší den

 
Znáte to: jen co ráno otevřete oči, je vám jasné, že dnešní den nebude stát za nic. Máte špatnou náladu, do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a podráždění – zkrátka víte, že už jste měli i lepší den, nežli je právě tento. Každý z nás někdy takový den zažil, často jej lidově označujeme jako den blbec. Určitě se shodneme na tom, že den blbec vždycky nestojí za nic. Zpravidla se nám ten den nic nedaří, na co sáhneme, co zkazíme, nestíháme, chodíme pozdě, připálíme večeři, pohádáme se s přítelem, jsme protivní a zlí na lidi okolo sebe, kteří si to vůbec nezaslouží. A víte co? Přitom stačí tak málo, abyste si udělali lepší den. I obyčejné maličkosti totiž mohou den blbec otočit doslova o 360°! 5 triků pro lepší den – zkuste to taky! Až se zase příště probudíte se špatnou náladou, nebude se vám chtít cokoli dělat a budete cítit, že byste se nejraději někde schovali a celý den nevystrkovali nos, nenechte se ovládat blbou náladou a místo toho to zkuste po našem. Vyzkoušejte některý z našich triků pro lepší den a uvidíte, že hravě zaženete chmury, které by se vás jinak držely celý den- a ten by pak vážně nestál za nic. Trik první: usmějte se! Zní to možná jako klišé, ale funguje to dokonale. Kdykoli půjdete ten den kolem zrcadla, výlohy obchodu, lesklé skříně nebo třeba nerezového spotřebiče, usmějte se na sebe. A usmívejte se i na lidi okolo vás, i když se vám do toho nebude chtít. Je dokázáno, že úsměv dokáže zázraky. Trik druhý: zamlsejte si! Jestli něco platí na špatnou náladu, pak je to sladké. A nemusí to být nutně jen čokoláda, i když je pravda, že po té v případě potřeby sáhne většina z nás. Dejte si sušenku, zajděte si na dortík,... Čtěte více Příspěvek 5 triků pro lepší den pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Sníh a ledovka v Česku, silnice kloužou. Ženou se přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Na řadě míst Česka musí od úterního rána řidiči zbystřit. Silnice kloužou, nasněžilo v Olomouckém, Pardubické či Libereckém kraji, kde na vozovkách často leží rozbředlý sníh. Silničáři varují také před ledovkou. Přichází i další přeháňky, sledujte radar Blesku.
03.12.2019 08:00 |

podobné články

V novém týdnu se zahřejeme: Naměříme 20 °C. Přijdou i přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Jaro se konečně vrátilo do Česka! O víkendu lidé i přes lehké deštíky houfně vyráželi do přírody. Ani začátkem nadcházejícího týdne nás však příjemné jarní teploty neopustí. Sledujte meteorologický radar Blesku.
29.03.2021 06:05 |

podobné články

Moravu čeká kalamita: Napadne čtvrt metru sněhu! Sledujte radar Blesku

 
Jih a východ republiky se má na co těšit. Podle meteorologů tu napadne 20 cm sněhu, místy až čtvrt metru. Varování platí především pro Jihomoravský kraj a část Zlínského kraje. Čeká se tu kalamita! Sledujte radar Blesku ZDE
08.12.2021 14:25 |

podobné články

Budou letos bílé Vánoce? Meteoroložka promluvila o počasí na Štědrý den

 
Dlouhodobé numerické modely konečně „vidí“ počasí už do 24. prosince – tedy na Štědrý den. A mnoho nadějí na bílé Vánoce v nížinách nedávají. Vypadá to totiž, že na Štědrý den budou nejvyšší odpolední teploty v nížinách stoupat až k 5 °C, převládat bude velká oblačnost s deštěm nebo přeháňkami. Na sníh bohaté Vánoce, kdy v nížinách leželo i přes 50 centimetrů sněhu, na horách až 140 centimetrů, byly naposledy v roce 2001.
10.12.2018 08:20 |

podobné články

Petr Štěpánek oželí šneky: Na Štědrý den si zahraje dědečka

 
Petr Štěpánek (63) letos přijde na Štědrý den o šneky, na které už léta tradičně chodí. Půl svátečního dne se herec rozhodl trávit pracovně a už v deset hodin dopoledne se v Divadle Broadway objeví na jevišti jako dědeček v novém muzikálu Vánoční zázrak aneb Sliby se mají plnit o Vánocích. „Šneky nestihnu, ale to nevadí. Nikdo mě nenutil, abych hrál na Štědrý den. Přihlásil jsem se dobrovolně,“ přiznal hrdě Blesku Štěpánek.
05.12.2011 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (922 článků) , Petr Štěpánek (922 článků)

Horoskop na Štědrý den: Kozoroha čekají problémy s prarodiči, Ryby se budou hroutit

 
Konečně nastal sváteční den a máme tu pro vás horoskop na Štědrý den, který připravila astroložka webu eXtra.cz Michaela Kudláčková. Co vám hvězdy připravily na tento velký den, kdy se rodí světlo a odchází tma?
24.12.2020 09:11 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Kudláčková (91 článků)

Velká prázdninová předpověď: Bez tropů, zato s deštěm. A co bouřky? Sledujte radar Blesku

 
Do poloviny srpna se maximální teploty přes den budou v průměru pohybovat kolem 24 stupňů Celsia, noční minima budou kolem 12 stupňů. Počátek příštího týdne bude ale teplejší, v jeho polovině se přechodně ochladí. Pršet bude spíš víc, než je mezi polovinou července a srpna obvyklé. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
17.07.2020 19:20 |

podobné články