Článek

Velká předpověď pro Chorvatsko: Super tropické teploty v červenci i lokální bouřky

 
V Chorvatsku nyní panuje velmi podobné počasí jako v Česku – převládají slunečné dny, zejména na severu území se tvoří lokální bouřky a nejvyšší odpolední teploty se pohybují na letních hodnotách - nejčastěji od 23 do 28 °C. Teplota moře se šplhá ke 20 °C. Sezónní výhledy počasí předpokládají v Chorvatsku teplotně nadprůměrné léto. Největší odchylky od dlouhodobého teplotního normálu by měl dosáhnout červenec – ten by měl být teplejší až o 1 °C. Pokud jste milovníky tropických nebo super tropických teplot (35 °C a více), potom si dovolenou v Chorvatsku naplánujte právě na červenec.
06.06.2021 05:10 |

podobné články

Podobné články

Supertropy, až 35°C i bouřky. Čechy čeká extrémní zátěž, sledujte radar Blesku

 
Do Česka začíná proudit teplý vzduch od jihu, který přinese tropické teploty, které budou o víkendu kulminovat až na super tropických hodnotách 35 °C. K tropickým dnům se postupně přidají i tropické noci, kdy teploty nebudou ojediněle klesat pod 20 °C. Naposledy v Česku teploty stoupaly k 35 °C vloni 28. července. Teplotně výrazně nadprůměrné období, kdy budou padat četné teplotní rekordy, ukončí přechod vlnící se studené fronty, na které se budou v neděli a v pondělí místy vyskytovat bouřky, které mohou být ojediněle i silné.
16.06.2021 05:10 |

podobné články

V Česku tepleji než u moře. Supertropy přinesou až 36 °C. Vedra protnou bouřky, sledujte radar Blesku

 
Také o víkendu bude do Česka proudit velmi teplý vzduch – nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat až na 36 °C. A máme před sebou i tzv. tropické noci – nejnižší ranní teploty nebudou ojediněle klesat pod 20 °C. Během víkendu navíc poroste i vlhkost vzduchu – bude zvyšovat naši pocitovou teplotu a navozovat pocit dusna. Letošní první vlnu veder ukončí až pondělní přechod vlnící se studené fronty – na té se budou místy vyskytovat i velmi silné bouřky, doprovázené přívalovým deštěm, krupobitím a silným větrem. Lokální bouřky se budou vyskytovat i o víkendu – v neděli mohou být na západě území doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě až 35 mm.
18.06.2021 05:05 |

podobné články

Česko se rozžhaví na 33°C. Čeká nás dosud nejteplejší prázdninový víkend

 
Konec týdne přinese nejen tropické dny, ale také tropické noci, tj. ojediněle nebude teplota klesat pod 20 °C. Ochlazovat nás budou pouze lokální přeháňky a bouřky. Bouřky mohou být doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě až 35 mm a zesílením větru na 70 km/h. I přes to, že teploty budou stoupat až k 33 °C, teplotní rekordy padat nebudou, ty jsou pro toto období na hodnotách přes 35 °C. Ale i tak budou hlavní víkendová výbava plavky, opalovací krémy a láhve vody.
27.07.2018 06:25 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA VÍKEND: Užijeme si letní dny, nebo nás budou pořád trápit bouřky?

 
Posledních pár dní Českou republiku bičují silné bouřky a teploty kvůli nim klesly o několik stupňů. Teď pro vás ale máme dobrou zprávu. Bouřky by měly ustat a vrátí se k nám tropické teploty.
28.07.2016 12:45 |

podobné články

Předpověď na víkend: Přízemní mrazíky, přes den do 20°C. Sledujte radar Blesku

 
Tropické teploty budou na víkend střídat studená rána. V minimech budou teploty v nížinách klesat k 8 až 4 °C, ojediněle ke 2 °C a tvořit se budou místy přízemní mrazíky. V horských oblastech budou teploty místy klesat pod bod mrazu. Také nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat jen lehce přes 20 °C. Průměrné denní teploty se tak budou vracet k dlouhodobým zářijovým normálům.
18.09.2020 05:35 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Tropické teploty a navečer bouřky!

 
V noci na pátek bude na většině území polojasno až oblačno, na západě Čech až zataženo a v druhé polovině noci místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší teploty se budou pohybovat mezi 18 až 14 °C.
08.07.2011 05:30 |

podobné články

Předpověď na měsíc: Povládnou letní teploty, přeháňky a bouřky budou lokální

 
Teploty do poloviny července se budou pohybovat kolem dlouhodobého průměru, denní maxima meteorologové očekávají v týdenním průměru převážně kolem 25 stupňů Celsia, noční minima kolem 12 stupňů. Sucho má pokračovat, přeháňky a bouřky se budou objevovat lokálně. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil na svém webu.
16.06.2018 16:50 |

podobné články

Chorvatsko dnes vstoupilo do Evropské unie: 10 věcí, co to pro Čechy bude znamenat

 
Chorvatsko se dneska stalo 28. členem Evropské unie a obyvatelé naší nejoblíbenější prázdninové destinace slavili vstup až do rána. Tahle země si v minulosti zažila svoje - občanskou válku mezi Srby a Chorvaty ještě jako součást Jugoslávie, náboženské konflikty, vyvražďování... Z jedné strany luxusní přímořská střediska, z druhé strašná bída ve vnitrozemských horách. Chorvatsko ušlo dlouhou cestu a k tomuhle národu jsme my, Češi, měli vždy blízko. A oni k nám. Není pravda, že Chorvati nás nemají rádi. Naopak. Naše povaha je jim blízká a, otevřeně řečeno, představujeme pro ně hlavní letní zdroj turistické ekonomiky. A proto slavte spolu s našimi jižními přáteli jejich definitivní krok k tomu stát se silnou, demokratickou a proevropskou zemí. Vítej, Chorvatsko, po našem boku.
01.07.2013 19:30 |

podobné články

Lijáky v Čechách, hrozí i bouřky, sledujte radar Blesku. Čekají nás tropické týdny

 
Svatá Anna, chladna z rána? Tohle pořekadlo se letos dočkalo svého naplnění jen částečně. Přes Česko postupuje studená fronta, ráno však bylo relativně teplé, pouze na Jizerce bylo 5 °C. Na většině území Čech, místy pak na Moravě i ve Slezsku meteorologové pro neděli hlásili dešťové přeháňky. Místy pak hrozí bouřky. Během nedělního večera bude srážek ubývat. A příští dva týdny nás čekají tropické. Bouřky se však mohou vyskytnout i v pondělí.
26.07.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Svatá Anna (15 článků)

Na Moravě bude v týdnu až 34 °C, v Čechách jen 17 °C. A přijdou silné bouřky

 
Na začátku týdne nás počasí pěkně navnadí. Teploty vyšplhají na příjemných 27 stupňů, od úterý už ale čekejte tropické třicítky. Od středy je doprovodí bouřky a později dokonce hodně rozdílné teploty. Mezi západem a východem bude ve čtvrtek rozdíl až 17 stupňů Celsia. V pátek pak čekejte teploty jen mírně nad 20 stupňů.
07.08.2017 09:05 |

podobné články

Tropické teploty mohou vydržet ještě týden, asi padnou rekordy

 
Tropické teploty mohou podle posledních předpovědí vydržet až do příštího pátku. Meteorolog Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) řekl, že na některých místech republiky budou v příštích dnech nejspíš překonány teplotní rekordy. Od úterý se čekají také bouřky.
09.07.2010 11:50 |

podobné články

Do Česka konečně míří oteplení, červen nás ale moc neohřeje. Meteoroložka řekla víc

 
Zatímco start meteorologického léta v úterý se 20 °C bude nejchladnější za posledních 7 let, chladné severovýchodní proudění bude během týdne přece jen slábnout a od pátku se můžeme těšit na letní teploty, které o víkendu budou kulminovat až na 27 °C. Zároveň se ale budou místy tvořit bouřky nebo přeháňky. Z dlouhodobého hlediska může začátek června přinést jak sněžení do hor – v posledních letech rok 2009, tak tropické teploty v roce 2008. Letos přinese studená rána – v pondělí a v úterý budou nejnižší ranní teploty klesat jen k 7 až 2 °C, ojediněle se budou tvořit i přízemní mrazíky. Červen bude podle výhledu počasí teplotně normální (průměrná teplota 15,8 °C) – nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat většinou přes 20 °C, ale mnoho letních dnů, tj. s teplotou přes 25 °C, nepřinese.
31.05.2021 05:20 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky, lokálních je letos hodně. Kde udeří? Sledujte radar

 
Také tento týden bude v Česku na bouřky bohatý. Bouřková oblačnost se bude vytvářet od úterý nejméně do konce týdne. Bouřky se budou tvořit v odpoledních a večerních hodinách, a to v labilním, vlhkém a relativně teplém vzduchu, který se bude nad naším územím držet a přinese ho nevýrazná tlaková níže. Bouřky budou lokální, vyskytnout se mohou postupně na většině území.
21.05.2018 12:10 |

podobné články

O víkendu přijdou bouřky a déšť. Ale čekají nás také teploty 28 stupňů

 
Dobrou a špatnou zprávu slibuje předpověď počasí pro nadcházející víkend. Zatímco teploty se vyšvihnou až na 28 stupňů, přijdou bouřky a déšť. V pondělí pak teploty opět klesnou, ale déšť nás bude zřejmě provázet i příští týden.
26.05.2016 17:45 |

podobné články

Předpověď na 14 dní: Tropická vedra a pak bouřky

 
Letošní létní počasí si s námi pořádně pohrává. Tropické teploty v zápětí střídají deště a bouřky. Přečtěte si, jaké počasí předpovídá meteoroložka Libuše Hebelková v následujících dvou týdnech!
21.07.2009 14:25 |

podobné články

Předpověď meteorologů: Bouřky a pak pravé české léto!

 
Tropické počasí v Česku končí! Bouřky, krupobití a vichr přináší ochlazení. Teploty místy klesnou pod dvacítku a o víkendu se můžeme těšit na příjemné, pravé české léto.
08.07.2015 05:10 |

podobné články

Víkendová předpověď počasí: Na Česko se ženou bouřky a deště, připravte si teplé svetry

 
Počasí se poslední srpnový týden velmi změnilo. Tropické teploty vystřídal silný vítr a zatažená obloha, tím to však nekončí. Na Českou republiku se žene studená fronta, výrazně se ochladí a přijdou i deště a bouřky. Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové, co můžeme očekávat.
28.08.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1108 článků)

Sluníčko a tropické teploty: Pražané se v týdnu pěkně ohřejí, o víkendu se ochladí

 
Příští pracovní týden se mají Pražané nač těšit! Bude svítit sluníčko a teploty budou tropické - ve čtvrtek se vyšplhají dokonce až k 31 stupňům. S pátkem se ale začne ochlazovat a víkendové teploty si s těmi letními příliš nezadají. Na koupání bude chladno, ale na výlety bude počasí ideální!
17.06.2018 18:00 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA CELÝ TÝDEN: Na Česko se ženou silné bouřky! Zchladí nám letní teploty?

 
Počasí poslední dobou vypadá spíš jako aprílové. Letní teploty střídá zima a pak přijdou tropy, které zase zchladí bouřky. A tak všechny zajímá, jaké bude počasí. Bohužel vás zklameme. Meteorologové varují před extrémně silnými bouřkami. Teploty ale budou pořád letní!
25.07.2016 12:25 |

podobné články