Článek

Velikonoce v nouzovém stavu v Česku: DAVY VŠUDE! A další aktuality

 
Krásné počasí, velikonoční svátky, chuť na jedno orosené a potřeba vyvětrat se... To vše vyhnalo davy lidí do přírody i do přeplněných hobbymarketů. Jenže pozor! Nikdy nevíte, kde na vás může číhat koronavirus!
12.04.2020 05:15 |

podobné články

Podobné články

POZOR! Nová pravidla pro nošení roušek! A další aktuality

 
Velikonoce, jaké si stěží někdo dokázal představit. Bez koledníků, bez bohoslužeb, zato v rouškách. Česko je nadále v nouzovém stavu, který vláda prodloužila do 30. dubna. Pravidla pro povinné nošení roušek ale zase trochu uvolnila. Aha! vám poradí, jak se chovat, aby vám nemohli strážníci nebo policisté na místě »nasolit« mastnou pokutu.
11.04.2020 05:05 |

podobné články

Druhé Velikonoce v karanténě: Jak probíhaly před rokem a co se letos změní?

 
Loňské Velikonoce proběhly v nouzovém režimu. Ačkoliv si to tehdy nikdo nedokázal představit, letos je epidemiologická situace neporovnatelně horší. Proto už druhý rok po sobě budou Velikonoce probíhat s omezeními. Jak se liší od loňského roku?
14.03.2021 11:25 |

podobné články

Večírek v nouzovém stavu: Pes měl roušku, ostatní vulgárně nadávali Babišovi a pili pivo

 
Pes měl roušku a choval se podle pravidel. Další účastníci večírku už tak svědomití nebyli. Partička se natáčela při pití piva, roušky padaly pod brady a celé vystoupení vrcholilo urážením Andreje Babiše a Miloše Zemana. Máme tu další jedince, kteří si myslí, že pravidla zavedená v nouzovém stavu neplatí pro všechny.
11.04.2020 06:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22163 článků) , Miloš Zeman (25587 článků)

Velikonoce v nouzovém stavu! Sněmovna vyhověla prosbě vlády

 
Nouzový stav vyhlášený kvůli epidemii koronaviru potrvá i přes Velikonoce. Vláda jej bude moci prodloužit o dva týdny do neděle 11. dubna. Souhlasila s tím dnes Sněmovna podle návrhů KSČM a hnutí ANO. Menšinová vláda ANO a ČSSD původně chtěla stav nouze dalších 30 dnů do úterý 27. dubna.
26.03.2021 20:00 |

podobné články

Velikonoce u Pogodové, Peroutky nebo Vojtka: Kdo je slaví a kdo si na ně vůbec nepotrpí?

 
Letošní Velikonoce, stejně jako ty loňské, trávíme v nouzovém stavu. Tradice a zvyky si ale české celebrity neodepřou ani v době koronavirové. Super.cz zajímalo, co mají na křesťanském svátku nejraději a kdo z našich slavných bude malovat vajíčka či chodit s pomlázkou.
04.04.2021 15:15 |

podobné články

Jak slaví Velikonoce herečka Michaela Kuklová? Vajíčka sice nabarví, ale z koledníků má trauma

 
Sice už druhé Velikonoce slavíme v nouzovém stavu, to však nebrání tomu, abychom alespoň nabarvili vajíčka nebo upekli beránka. Období vítání jara má ráda i herečka Michaela Kuklová  (52) , dokonce z celého roku nejvíc. „Mám jej nejraději, možná i proto, že jsem na jaře narozená,” sdělila Super.cz herečka, která za pár dní oslaví 53. narozeniny.
05.04.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Kuklová (291 článků)

Mynář bude platit. Kancléř dostal pokutu za porážku „hladového prasete“ v nouzovém stavu

 
Zabijačka prasete u hradního kancléře Vratislava Mynáře v Osvětimanech na Uherskohradišťsku v nouzovém stavu má finanční dohru. Veterináři mu uložili pokutu 1300 korun za neregistrování prasete, byl podle nich porušen plemenářský zákon. Za Státní veterinární správu (SVS) to sdělil Petr Majer. Pokuta není pravomocná, kancléř má osm dní na odvolání se proti ní. Jiná porušení veterináři nezjistili. Tato nahlašovací povinnost platí rok a několik měsíců, dříve se chov s jedním kusem prasete hlásit nemusel. Na případ upozornily Blesk Zprávy, Mynář pokutu respekuje a zaplatí ji. Poznamenal, že o povinnosti nevěděl.
27.05.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1222 článků)

Vláda zvýšila důchody. O nouzovém stavu a zpřísnění opatření nejednala

 
V pondělí odpoledne jednal Ústřední krizový štáb v čele s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (41) o zhoršující se situaci koronavirové pandemie. Na tiskové konferenci ministryně financí Alena Schillerová (56) oznámila zvýšení důchodů. Mimo jiné uvedla, že oproti koronavirové krizi na jaře byly pravomoce Ústředního krizového štábu zúženy. O nouzovém stavu ani o zpřísnění opatření ale nepadla řeč.
21.09.2020 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků)

V Senátu vznikl hlídací pes vlády. Chce kontrolovat opatření v nouzovém stavu

 
V horní komoře se našel potřebný počet senátorů, který se může obrátit na Ústavní soud, aby přezkoumal jednotlivá opatření vyhlášená vládou v nouzovém stavu. Prozatím nepodnikli žádné konkrétní krok, sledují však aktuální vývoj.
02.10.2020 12:20 |

podobné články

Armáda ČR: Jak v nouzovém stavu žádat o pomoc armádu

 
V nouzovém stavu se množí požadavky na pomoc armády. Ne každý starosta, hejtman nebo ředitel sociálního zařízení ovšem postupuje správnou cestou a tím zbytečně celý proces prodlužuje. Když to zjednodušíme: zavolat kamarádovi „na útvar“ asi není ta správná cesta a zcela určitě nevede k úspěšné spolupráci.
14.10.2020 07:40 |

podobné články

Sólista baletu Národního divadla Adam Zvonař: Jedinou výhodou v této době je čas

 
První sólista baletu Národního divadla Adam Zvonař nezahálí ani v nouzovém stavu, kdy jsou zavřená divadla. Tanečník, oceňovaný za svou eleganci a vynikající techniku, kterou předvádí v hlavních rolích baletních představení, pořádá online lekce baletu pro malé i velké. Možná dojde i na online baletní vystoupení, jako tomu bylo při jarním nouzovém stavu. Tehdy tančil i se svou ženou Radkou, demisólistkou baletu Národního divadla.
28.10.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (207 článků) , Adam Adam (207 článků)

Filip: Chceme jednat o novém nouzovém stavu, ne o prodloužení stávajícího

 
Podle šéfa KSČM Vojtěcha Filipa je nutné udělat nějaké opatření, protože nové mutace koronaviru, které se již objevily i v ČR, znamenají zcela novou situaci. Komunisté jsou podle něho ochotni jednat o novém nouzovém stavu, nikoli o prodloužení toho současného, který je podle nich protiústavní.
25.02.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1502 článků)

Smejkal: Pozor na sdružování o Velikonocích. Kubek zmínil národní katastrofu

 
Podle epidemiologa Petra Smejkala je reálné, že by následujících 14 dní mohlo být pro Česko posledních, které prožije v nouzovém režimu. Řekl to v nedělním pořadu Partie na CNN Prima News. Podle něj bude záležet na tom, jak dopadnou Velikonoce. Podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka jsme mohli mít jiné Velikonoce, pokud by vláda našla odvahu zavřít fabriky.
28.03.2021 13:55 |

podobné články

Komárek: Velikonoce v Česku připomínají barbarské obřady

 
Západní země si na Velikonoce připomínají ukřižování a vzkříšení Ježíše Krista. I když české Velikonoce rovněž vycházejí z tradic Západu od jeho pojetí se výrazně liší. Svátek u nás připomíná spíše pohanské tradice oslav příchodu jara spojené s barbarskými zvyky jako je například bití žen.
08.04.2012 10:05 |

podobné články

Všichni na Chorvatsko! Davy turistů nemá kdo obsluhovat

 
Do Chorvatska, které patří mezi nejoblíbenější prázdninové destinace Čechů, proudí opět davy turistů. Radost z další úspěšné turistické sezóny ale Chorvatům kazí skutečnost, že davy turistů nemá kdo obsluhovat. Zemi chybí přinejmenším 2700 pracovníků. Co může za nedostatek personálu?
06.08.2017 16:10 |

podobné články

Velikonoce: Projíme 1200 korun za tři dny!

 
Další svátky »obžerství« přicházejí. Po Vánocích se ani Velikonoce neobejdou bez hodování. A protože si jaro stále dává na čas a podle meteorologů nám volné dny proprší, spíše než o svátcích vítající nové roční období, budou letošní Velikonoce ve znamení sezení doma »za pecí« a mlsání, které nás vyjde za tři dny na dvanáct stovek!
30.03.2013 05:05 |

podobné články

Velikonoce: Projíme 1200 korun za tři dny!

 
Další svátky »obžerství« přicházejí. Po Vánocích se ani Velikonoce neobejdou bez hodování. A protože si jaro stále dává na čas a podle meteorologů nám volné dny proprší, spíše než o svátcích vítající nové roční období, budou letošní Velikonoce ve znamení sezení doma »za pecí« a mlsání, které nás vyjde za tři dny na dvanáct stovek!
30.03.2013 11:05 |

podobné články

Vondráčková koledníky nepotěší, Miss barví vejce cibulí

 
Je fajn psát o velikonočních výstavách seniorů, zvát na tradiční jarmarky, jako byl v Zubrnicích a bude v sobotu v Úštěku. Rád ukazuji tradice kraje, jeho zručné řemeslníky a těším se na velikonoční povídání o svátcích jara. Proč se nezeptat i na to, jak budou Velikonoce prožívat lidé, kteří umí pobavit, kteří už jsou na jevišti, v divadle i v televizi jako doma? Pár z nich jsme oslovili... Říkají jim celebrity, slávu už znají. Jaké mívají Velikonoce? Zeptali jsme se na to Heleny Vondráčkové, Petra Koláře, Lenky Taussigové Kocmanové, Jolany Smyčkové i Moniky Absolonové. Hádejte, kdo z nich stráví Velikonoce na Floridě?
25.04.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Monika Absolonová (1149 článků) , Helena Vondráčková (987 článků) , Jolana Smyčková (6 článků) , Petr Kolář (573 článků) , Lenka Taussigová (17 článků)

Zpěvačka Petra Janů: Na Velikonoce bude sama

 
Známá zpěvačka Petra Janů bude letošní Velikonoce trávit sama. Ačkoliv je prý ráda sama, manžel ji chybí. Proto se rozhodla, že Velikonoce bude mít pracovní a bude si opečovávat chaloupku.
08.04.2012 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Petra Janů (468 článků)