Článek

Vejde se autobus na zastávku? Obyvatelé Prahy 3 lamentují nad novou stanicí v Siwiecově ulici

 
Autobus Solaris Urbino jezdící na lionce 101 měři 2,5 metru do šířky, ale zastávka má pouze 2 metry, třebaže se na oficiálním plánu počítalo se třemi metry. Nyní je zastávka místním pro smích. Autobusy budou podle nich blokovat provoz. Radní pro oblast dopravy v Praze 3 Ondřej Rut nevidí situaci tak drasticky. Předal však podnět ROPIDu. Nyní se čeká, s jakými závěry organizace přijde.
08.12.2021 16:55 |

podobné články

Podobné články

JCDecaux: Vysočany mají novou zastávku tramvaje

 
Od začátku tohoto týdne mohou cestující tramvajových linek 8, 25 a 52 využívat novou zastávku, která byla instalována na stanici U Elektry na ulici Poděbradská v pražských Vysočanech. Kvůli zvýšení komfortu i bezpečí cestujících přemístila společnost JCDecaux zastávku z pozice u chodníku přímo na tramvajový ostrůvek.
17.07.2015 12:46 |

podobné články

SŽDC: Cestující začnou využívat novou zastávku v Písku

 
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) slavnostně otevřela novou zastávku Písek jih. Cestující ji začnou využívat od 15. prosince, kdy začne platit nový jízdní řád. Zastávku budou obsluhovat nejen osobní vlaky mezi Táborem a Ražicemi, ale také nově zavedené spěšné vlaky, které spojí Tábor se Strakonicemi. Celkové investiční náklady dosáhly výše 25,8 milionu korun.
15.12.2019 09:55 |

podobné články

SŽDC: Cestující začnou využívat novou zastávku v Písku

 
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) slavnostně otevřela novou zastávku Písek jih. Cestující ji začnou využívat od 15. prosince, kdy začne platit nový jízdní řád. Zastávku budou obsluhovat nejen osobní vlaky mezi Táborem a Ražicemi, ale také nově zavedené spěšné vlaky, které spojí Tábor se Strakonicemi. Celkové investiční náklady dosáhly výše 25,8 milionu korun.
16.12.2019 06:00 |

podobné články

Seniorka (77) z Ústí nad Labem: Bojuje o zastávku, aby nemusela šlapat kilometr

 
Marný boj o autobusovou zastávku svádí už osm let Věra Hudcová (77) z Ústí nad Labem-Krásného Března. Bije se za obyvatele tamní ulice Karolíny Světlé, většinou jde o starší lidi. K nejbližší stanici to mají přes kilometr.
02.02.2021 05:05 |

podobné články

Správa železnic: Obyvatelé největšího příbramského sídliště mohou využívat novou zastávku

 
Správa železnic slavnostně otevřela novou zastávku Příbram sídliště. Bezbariérově přístupné nástupiště je dlouhé 90 metrů, pohodlný nástup do vlaku zajišťuje jeho normová výška 550 milimetrů nad kolejí.
05.10.2020 07:45 |

podobné články

Výluky v Praze 4: DPP opraví tramvajovou trať, kudy pojede MHD?

 
Tramvajovou trať v ulicích Táborská a Na Pankráci v Praze 4 čeká oprava. Dopravní podnik (DPP) zahájí v sobotu 27. března kompletní výměnu kolejí. V ulici Na Pankráci také vybuduje novou zastávku Kotorská a zároveň posune současnou zastávku Pražského povstání blíže ke stejnojmenné stanici metra C. Po dobu výluky bude zavedena náhradní autobusová doprava. Práce potrvají do 4. června. sdělil Ondřej Kubát z tiskového oddělení DPP.
24.03.2021 16:50 |

podobné články

Praha má novou železniční zastávku. Vlak staví před Amazonem v Dobrovízi

 
V Dobrovízi u Prahy otevřel americký internetový prodejce Amazon novou železniční zastávku. A to těsně před jeho distribučním centrem. Přibylo i přímé spojení do Prahy na Masarykovo nádraží, budou tu jezdit dva páry nových spojů. Zaměstnanci společnosti budou mít možnost jezdit vlakem zdarma, zastávka poslouží také obyvatelům Dobrovíze a dalších vesnic. Celkem ve všední dny projede zastávkou 13 párů spojů.
29.11.2016 14:30 |

podobné články

Hororový pohled: Na zastávce v Průmyslové ulici ležel zakrvácený muž. Srazil ho autobus a odjel

 
Pohled jako z hororu se naskytl cestujícím, kteří v pátek vpodvečer přišli na zastávku autobusu v Průmyslové ulici, aby chytili svůj spoj. Ležel tam silně zakrvácený muž a upadal do bezvědomí. Ještě před tím, než ztratil vědomí úplně, sdělil svědkům, že ho srazil autobus a odjel.
09.06.2018 10:45 |

podobné články

Opilý mladík přejel zastávku, pozvracel autobus a vyskočil za jízdy ven

 
Pořádný cirkus si užili cestující v autobuse, který jel z Vysokého Mýta do Hradce Králové. Opilý mladík tu totiž ztropil scénu poté, co mu řidič nechtěl zastavit mimo zastávku.
21.05.2013 21:05 |

podobné články

Novou zastávku v Hostivaři postaví za téměř miliardu Viamont

 
Novou železniční zastávku v pražské Hostivaři postaví za téměř 979 milionů korun sdružení firem vedené společností Viamont DSP ve spolupráci s firmami Eurovia CS a GJW Praha. Vyplývá to z uveřejnění ve Věstníku veřejných zakázek. Vzniknout má nová výpravní budova a dvě ostrůvková nástupiště v kolejišti. Současná nádražní budova má po opravě sloužit jinému účelu.
15.07.2014 12:30 |

podobné články

Abrhám má zastávku U Prdlavky: Otevřel ji Zdeněk Svěrák

 
A pak že nemají v pražském Dopravním podniku rádi humor. Něco tam bude, když ve Slavíkově ulici v Praze 3 na Žižkově zprovoznili novou zastávku s neskutečným jménem: U Prdlavky!
24.11.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (362 článků)

Kde udělali projektanti chybu? Autobus se na opravené silnici nevytočí, zastávku vynechává

 
O hůlce se dobelhali na autobus a ten je dovezl do centra obce na nákup či k lékaři. Pak opravili v Horní Bříze na Plzeňsku silnici a lidé čekali na zastávce u nádraží marně. Oblíbený spoj se na novou silnici totiž nevejde.
14.02.2020 12:20 |

podobné články

Devět zraněných: Autobus se na jihu Prahy srazil s náklaďákem

 
V Praze Kunraticích se to od 11. hodiny hemžilo záchranáři a hasiči. Ti zasahovali u vážné dopravní nehody, při které se srazil autobus MHD s náklaďákem. V úseku Na Jelenách – U Studánky nejezdí linka 197, kterou dopravní podnik obousměrně odklonil a neobsluhuje ani zastávku Na Proutcích. Řidiči musí počíta na Kunratické spojce s objížďkou.
14.12.2017 11:45 |

podobné články

Na Jindřichohradecku havaroval autobus plný Číňanů: Několik zraněných

 
Zájezd po krásách Čech pokazil 34 čínským turistům nepříjemný zážitek. Autobus, který je převážel, totiž havaroval u Studené na Jindřichohradecku. Několik pasažérů je lehce zraněných. Na místě zasahují záchranáři, policie i hasiči, kteří přistavili evakuační autobus. Podle prvotních informací šlo o zájezdový autobus.
27.07.2017 12:15 |

podobné články

Policejní auto po srážce vylétlo na zastávku, zranilo dvě ženy

 
Policejní vozidlo jedoucí k případu se zapnutými majáky se dnes odpoledne srazilo v pražské Radlické ulici s jiným vozem, které vyjíždělo z vedlejší ulice. Srážka odmrštila vůz policistů na nedalekou tramvajovou zastávku, kde stály dvě ženy. Utrpěly středně těžká zranění, s nimiž je záchranáři převezli do nemocnice, informoval ČTK mluvčí pražské policie Jan Daněk.
25.02.2015 17:30 |

podobné články

Vichřice shodila zastávku na děti: Emička (†4) umírala rodičům v náručí!

 
K šílené nehodě došlo ve slovenské Myjavě. V ulici Staromyjavská srazila vichřice autobusovou zastávku na pětičlennou rodinu, která šla zrovna kolem. Zatímco rodiče a nejstarší dcera (6) zůstali nezraněni, zastávka zranila mladší holčičku, malou Emičku (†4) a chlapce (2). Rodiče neváhali ani sekundu a se svými dětmi v náručích běželi do nemocnice. Dívenku se však zachránit nepodařilo.
06.02.2020 14:35 |

podobné články

Řidička v Praze 8 vjela na zastávku! Prorazila zábradlí, test na drogy i alkohol odmítla

 
Kuriózní nehoda se odehrála v pátek pozdě večer v pražské Zenklově ulici. Řidička-cizinka tam vylétla ze silnice rovnou na zastávku Okrouhlická! Přerazila přitom zábradlí. Test na drogy i alkohol odmítla, případem se zabývají dopravní policisté.
09.04.2022 09:20 |

podobné články

Zachraň zastávku, křičí zelení svůj nesouhlas se změnami v pražské MHD

 
Nesouhlas s plánovanými změnami v jízdních řádech hromadné dopravy v Praze dnes vyjádří členové Strany zelených na happeningu s názvem Zachraň svoji zastávku. Akce se uskuteční v ranní špičce na vytížených zastávkách. Organizátoři považují změny za nezodpovědný experiment, který lidi přiměje cestovat víc automobily než městskou dopravou, řekl místostarosta Prahy 3 za zelené Ondřej Rut.
30.08.2012 07:00 |

podobné články

Nezištný dobrý skutek zachránil cizinci den

 
Nečekané pomoci se dostalo minulý pátek muži, který v rumunském městě Brašov nestihl autobus. Zastavil mu řidič skútru a nezištně mu nabídl, že ho sveze na další zastávku, aby autobus dohnal a včas se dostal domů.
25.04.2014 18:20 |

podobné články