Článek

Vědec Flegr: Mrcha koroňácká nás zastihla nepřipravené. Když uhrajeme remízu, budeme rádi

 
Vědec a vysokoškolský pedagog Jaroslav Flegr tentokrát na facebookovém profilu svěřil svému kocourovi Micíkovi, kde se najednou berou všechny ty mutanty koronaviru a co od nich můžeme čekat.
07.02.2021 21:35 |

podobné články

Podobné články

Migrace zastihla nepřipravené všechny, uvedl etnolog Pavlásek

 
Etnolog Michal Pavlásek v pořadu DVtv.cz uvedl, že je pochopitelné, že emigrují mladí muži. „Cesta je drahá a oni mají největší šanci,“ uvedl. Zároveň také řekl, že vědci v otázce uprchlíků a vysvětlování toho, co se děje, strašně selhávají. „Migrace zastihla nepřipravené úplně všechny,“ dodal s tím, že v Evropě podle něj chybí solidarita.
29.09.2015 11:36 |

podobné články

Flegr: Straším vás schválně! Málo se bojíte covidu. A tohle teď přijde

 
Profesor Jaroslav Flegr vysvětloval, proč před měsícem tvrdil, že dnes bude tisíc mrtvých s covidem za jeden den. Fakticky s covidem v těchto dnech umírá 100 až 200. Virolog Flegr k tomu poznamenal, že čísla „malinko nadsadil“, aby lidi vystrašil. A teď má pocit, že bude třeba lidi vystrašit znovu. „Já mám pocit, že jsou příliš málo vystrašení,“ kroutil Flegr hlavou.
25.11.2020 10:01 |

podobné články

Profesor Flegr, genius sociálních sítí a mediální hvězda druhé vlny kovidu. To budete koukat, co psal a nad čím bádal v minulosti

 
Třetina národa je infikována „kočičí nemocí“, kterou může chytit jak z neomyté mrkve, ale i orálního sexu či při pohlavního styku. I toto je téma, kterým se dlouhodobě zabývá aktuálně velmi mediálně protežovaný vědec, profesor Jaroslav Flegr. Ten ze strany jiných vědců či lékařů čelí nařčení, že ve vztahu k šíření koronaviru přináší katastrofické scénáře. Podívali jsme se, čím se Flegr profesně zabývá a jak se mediálně prezentoval v minulosti.
25.09.2020 11:30 |

podobné články

Flegr: Až 2000 mrtvých na covid denně. Stejně nakonec zavřeme všechno!

 
Profesor Jaroslav Flegr se znovu obul do vlády. Opatření, která začala platit od dnešní šesté hodiny ranní, podle něj k zastavení epidemie nestačí. Virolog věří, že budeme muset v opatřeních ještě přitvrdit. „Nakonec to stejně uděláme, protože když bude umírat tisíc lidí denně, tak se ten život stejně zastaví,“ varoval Flegr. Prý může umírat i víc než jeden tisíc lidí denně. V prosinci už to podle Flegra mohou být dva tisíce lidí denně.
22.10.2020 09:45 |

podobné články

Katastrofa! Děti nesmí pobíhat! opakoval Flegr. Šmucler nevydržel. A dohra

 
Do 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News byli pozváni jak šéf stomatologické komory Roman Šmucler, tak parazitolog Jaroslav Flegr. Pokud jde o názory na koronavirus, stojí oba muži na opačné straně barikády. A také ve vysílání spolu dlouho nevydrželi. Když Roman Šmucler od Flegra uslyšel: „Roste to šíleným způsobem a pakliže se nešlápne na brzdu, bude katastrofa, budou opravdu tisíce mrtvejch,“ tak se sbalil a z vysílání zcela jednoduše odešel. Flegr pak v apokalyptickém scénáři pokračoval.
22.09.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (57 článků)

Parazitolog Flegr k novým nařízením: Vláda v dobrém úmyslu schválila další blbost

 
Česko muselo kvůli nekontrolovatelnému šíření koronaviru přitvrdit. Proto budou od zítřka v obchodech a MHD povinné respirátory. Alternativou jsou pak na sobě nasazené dvě roušky. Před touto ochranou ale varuje parazitolog Jaroslav Flegr. "Když dáme dvě roušky na sebe, stávají se méně prodyšnými a vzduch jde snadněji okolo," říká Flegr. Ten zároveň vládě vytýká, že jsou povolené i respirátory s výdechovým ventilem, které nejsou efektivní.
22.02.2021 18:30 |

podobné články

Partie, jakou jste ještě neviděli. Flégr strašil kolapsem zdravotnictví, Žaloudík mluvil o emigraci

 
Hosty druhé hodiny Partie Terezie Tománkové byli vakcinolog Jiří Beran, senátor a lékař Jan Žaloudík, šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt a evoluční biolog Jaroslav Flégr. Beran zdůrazňoval, že se v Česku nemusíme bát koronaviru, protože smrtnost viru není vyšší než u chřipky. Flégr okamžitě zvedl varovný prst. Profesor Žaloudík odmítl, že by byl guruem antirouškového hnutí. A nezůstal jen u toho. Citoval např. Angelu Merkelovou.
13.09.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2676 článků) , Jiří Beran (29 článků)

Jaroslav Flegr se pustil do Andreje Babiše: Premiér má zájem, aby bylo co nejvíce nakažených

 
Parazitolog a evoluční biolog Jaroslav Flegr (62) se ostře pustil do premiéra Andreje Babiše (66). Flegr již v minulosti avizoval, že by se mělo zavřít úplně všechno, a to nejlépe hned. Nyní přišel s tím, že by Babiš neměl být členem krizového štábu a že je finančně zainteresován na tom, aby bylo v naší republice co nejvíce nakažených.
19.09.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21014 článků)

Nasadit armádu! volal profesor Flegr. Soukup se divil

 
Jaroslav Flegr kromě CNN Prima News zavítal i k Jaromíru Soukupovi. V osazenstvu Jaromír Soukup LIVE ho doplnila pražská zastupitelka za ODS Alexandra Udženija a krajský lídr ČSSD ve Středočeském kraji, náměstek ministryně Maláčové Robin Povšík. I na Barrandově Flegr šermoval rukama a předhazoval čísla a exponenciální nárůst. A stěžoval si, že správci nemocnic tato čísla nevidí a pak se budou divit, až jim naroste počet hospitalizovaných. Podle něho je potřeba zvětšit kapacitu testování pětkrát. A pomoci by měla i armáda.
23.09.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Soukup (68 článků)

Jak skutečně na tom s koronavirem jsme, se dozvíme až teď po volbách, říká parazitolog Flegr

 
Parazitolog Jaroslav Flegr patří ke skupině lidí, kteří vidí současnou koronavirovou situaci velice skepticky. Už před dvěma týdny v rozhovoru pro eXtra.cz varoval, že čísla nakažených se nyní budou šplhat přes 10 tisíc za den. To se zatím nestalo, byť Česko i tak zaznamenává rekordní přírůstky. Za úterý naskočilo rekordních 4457 případů. Evoluční biolog Flegr také naznačil, že vláda před volbami mohla tajit skutečná čísla.
07.10.2020 06:31 |

podobné články

„Zavře se toho víc.“ „Nestrašte!“ Flegrova hádka s doktorem. A pak to schytal Pirk

 
Biolog Jaroslav Flegr varuje před podzimním nárůstem nakažených na covid-19. „Musíme počítat s tím, že nám na podzim naroste reprodukční číslo samo o sobě a ani roušky nám moc nepomůžou,“ varoval Flegr v pořadu Jaroslava Soukupa s tím, že opatření je potřeba ještě zpřísnit. Podle gastroenterologa z pražského IKEM a poslance Julia Špičáka (ANO) se ale epidemie koronaviru liší od chřipky tím, že je daleko méně sezónní. „To vás musím opravit,“ nedal se Flegr a rozpoutala se vášnivá debata.
07.10.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Soukup (127 článků) , Jaroslav Soukup (127 článků)

Flegr: Trestný čin genocidy, co provedla vláda. V létě nikam nepojedeme. Bude to takto

 
ROZHOVOR „To, co nám někteří politici provedli kvůli zisku pár mizerných procentních bodů ve volbách, podle mne naplňuje podstatu trestného činu genocidy,“ říká parazitolog a profesor Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Jaroslav Flegr. Může se prý mýlit, ale posoudit by to měl nezávislý soud. Flegr v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz už před třemi týdny přesně odhadl vývoj situace, které Česká republika nyní čelí. Růžové vyhlídky nepředkládá ani tentokrát, ale stále věří, že v minutě dvanácté utečeme hrobníkovi z lopaty a nedojde ke kolapsům zdravotního systému. A opět přidal varování, že bychom na další dva roky měli koronaviru přizpůsobit životní styl.
15.10.2020 04:40 |

podobné články

Profesor Flegr: Česká pomůcka, která by řešila covid. Ale kmotři ji nechtějí

 
Evoluční biolog Jaroslav Flegr tvrdí, že jeho kolega Emanuel Žďárský z Přírodovědecké fakulty UK má již od jara možnost ve své laboratoři levně a spolehlivě testovat lidi na covid-19 pomocí RT PCR testů. Svůj velkokapacitní způsob testování prý již několikrát nabízel vládě Andreje Babiše, ta ale vždy odmítla. „Asi z české levné metody nekoukají stamilionové provize pro naše zdravotnické kmotry,“ uvažuje Flegr.
02.11.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21014 článků)

Na oslavy je příliš brzo! Koronavirus umocní blížící se chřipková sezona, varuje Flegr

 
Vládní nařízení podle všeho zabírají a koronavirová situace v Česku se lepší. V to věří i evoluční biolog Jaroslav Flegr (62), zároveň ale varuje, že ještě nesmíme polevit. Velkým rizikem je totiž podle známého parazitologa blížící se chřipková sezona, která sílu covidu-19 ještě umocní. „V chladu stoupá nakažlivost všech respiračních infekcí. Data z jara ukazují, že u tohoto koronaviru to bude zhruba na dvojnásobek,“ upozorňuje Flegr.
11.11.2020 11:40 |

podobné články

Profesor Flegr: Ať to lidem zaplatí stát! Nové věci ke covidu

 
Parazitolog Jaroslav Flegr sdílel na svém facebookovém profilu další ze svého povídání kocourovi Micíkovi. Hovořil zejména o déja vu. "Je to pocit, že to, co právě nyní prožíváme, jsme už prožili někdy v minulosti, jen si zrovna nedokážeme uvědomit, kdy a kde to přesně bylo," poznamenal v souvislosti s některými tezemi o koronaviru Flegr.
18.11.2020 15:36 |

podobné články

„Tak znovu a pro úplně blbé!“ Flegr se rozohnil. Blatného určitě nepotěší, co poslal mezi lidi

 
Evoluční biolog Jaroslav Flegr zapochyboval nad tím, zdali by se měli žáci u nás testovat antigenními testy po vzoru Rakouska. „Tak znovu a pro úplně blbé,“ neudržel se vědec. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) však zřejmě jeho stanovisko nečetl, chtěl by totiž na školách použít právě antigenní testy z přední části nosu podobně jako v Rakousku.
15.02.2021 22:50 |

podobné články

Covid: Flegr lže! Zde je důkaz, padlo. Zlý mail? Profesor vrací úder

 
Evoluční biolog Jaroslav Flegr prohlašuje, že koronavirus je velkou hrozbou a pokud se s ním máme vyrovnat, pak České republice nezbude, než se znovu kompletně uzavřít. Na konci září varoval, že za pár dní bude přibývat deset tisíc nakažených denně. Čísla však říkají něco jiného a tak se nabízí otázka, zda vědec jen nešíří dezinformace. Chmurné předpovědi Jaroslava Flegra se totiž nenaplňují.
05.10.2020 07:20 |

podobné články

Biolog Jaroslav Flegr varuje: Zima bude krutá, počty hospitalizovaných mohou klesnout až na jaře

 
Koronavirová situace v Česku není vůbec pod kontrolou, což začíná uznávat jak vláda, tak někteří odborníci, kteří byli doposud optimističtí. Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr přitom před podobným scénářem varoval už v srpnu. Známý vědec nyní odhaduje, že do konce října bude v nemocnicích až deset tisíc lidí. Jak prozradil pro eXtra.cz, obává se příchodu zimy, se kterou se začnou šířit virózy a nakažlivost koronaviru podle Flegra stoupne na dvojnásobek.
21.10.2020 12:25 |

podobné články

Mrtví na covid? Spletl jsem se, přiznal Flegr. Přidal novou hrozbu

 
Micíkovo temné proroctví se nenaplňuje. Známý český bojovník proti koronaviru, vědec Jaroslav Flegr, se prý spletl. S covidem se to má údajně trochu jinak. Někteří mu za to nadávali a jiní naopak děkovali. Každopádně stále prý není co slavit.
22.11.2020 21:16 |

podobné články