Článek

Vědci zjistili, že neočkovaní Pražané ztratili 12 let života. Lidé tu i nejvíce omezovali společenský život

 
Kvůli pandemii nemoci covid-19 v celém Česku již zemřelo 34 tisíc lidí, v hlavním městě pak něco přes tři tisíce. Nemoc, a s ní spojená vládní opatření, ale mají dopady i do běžného života. Podle demografky Dagmar Dzúrové, která prezentovala na pražském zdravotnickém kongresu data o průchodu epidemie metropolí, se oproti roku 2019 letos zvýšila tzv. nadúmrtnost o téměř 17 procent. V Praze se oproti průměru ostatních krajů více lidí dostalo do situace, kdy museli omezovat své kontakty i společenský život.
10.12.2021 16:55 |

podobné články

Podobné články

Varování vědců: Neočkovaní lidé, kteří prodělali deltu, zřejmě nemají ochranu před omikronem

 
Neočkovaní lidé, kteří se nakazili koronavirovou variantou delta, nemají prakticky žádnou ochranu před infekcí v podobě omikronu, naznačují laboratorní studie. Rakouští vědci tak testovali krev pacientů odebranou lidem s prodělanou deltou a omikronem a měřili hladiny protilátek. Pouze jeden ze sedmi vzorků produkoval dostatek protiinfekčních proteinů k neutralizaci omikronu. Píše to britský Daily Mail.
23.12.2021 21:45 |

podobné články

Perfektní společenský účes podtrhne celkový vzhled!

 
Plesová sezóna se blíží mílovými kroky. Již za několik dní odstartují první společenské akce, kterých se většina z nás již nemůže dočkat. Možná i vy patříte k milovníkům kulturních událostí a necháte si ujít příležitost, vyrazit si do společnosti. Ať už se chystáte na maturitní ples, firemní večírek, zakončení věnečkové sezóny nebo vás čeká jiná společensky založená akce, určitě i vy chcete vypadat dobře. Pamatujte, že kdo chce udělat ten nejlepší dojem nebo se dokonce stát středobodem pozornosti, ten musí myslet na vhodnou kombinaci účesu, šatů, bot i doplňků. Perfektní účes přiláká pozornost Každému plesu předchází náročné přípravy, kdy si zvláště ženy dávají záležet na výběru společenských šatů a doplňků, které k sobě musí harmonicky ladit. Plesy ale nejsou pouhou přehlídkou večerní róby, kdy můžeme vidět decentní i naopak výrazné modely, ale důležitou roli hraje i správně zvolený účes, který by měl se zvolenou róbou vytvářet na pohled přitažlivý celek. Zatímco si některé ženy a dívky dokážou zručnými prsty vykouzlit dokonalý účes svépomocí, pro jiné je podobná snaha naprosto zbytečná. Jestliže ani vy na perfektní plesový účes nestačíte, svěřte se do rukou kadeřnictví v Praze, kde o vás bude náramně postaráno. Nechte si poradit a doporučit Zkušený tým kadeřníků pracujících v kadeřnictví Praha 5 je připravený splnit všechna vaše přání a případně vám i poradit s volbou vhodného účesu. Nemáte-li v hlavě jasnou představu o podobě  perfektního účesu, rozhodně se nebojte požádat o doporučení . Šikovné kadeřnice dokážou najít originální look pro každou z vás a nezáleží ani na délce vašich vlasů. Hotová kouzla se dají provádět jak s dlouhými, tak i s krátkými vlasy. I vy můžete s kadeřnictví v Praze odejít jako královna, která na sebe na dané společenské akci strhne veškerou pozornost. Kadeřnický tým, který svému řemeslu rozumí Možná je pro vás blížící se společenská událost velice důležitá... Čtěte více Příspěvek Perfektní společenský účes podtrhne celkový vzhled! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.09.2016 06:10 |

podobné články

Máslo bude. A klesne, zjistili jsme. Též něco o EET

 
Cena másla by po Vánocích měla klesnout. Za její navyšování mohou podle předsedy Západočeského konzumního družstva Sušice Romana Bruzla i spekulanti v obchodě, kteří záměrně omezovali dodávky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz si pochvaluje EET, která přece jen srovnává podnikatelské prostředí. K problematice zákazů a sankcí například vůči Rusku uvádí, že politika by se do obchodu neměla plést…
26.09.2017 11:50 |

podobné články

Maximální délka lidského života je 115 let, zjistili vědci

 
Lidstvo nejspíš dosáhlo hranice délky života, zjistili francouzští výzkumníci. Předmětem zkoumání byli ti nejzdatnější sportovci a osoby, které se dožily více než 110 let. Zatímco sportovci umírali průměrně v 80. až 85. roce života, tzv. 'superstoletí' zpravidla nepřekonali věk 115 let, což je podle vědců 'fyziologický věkový strop'.
22.08.2014 20:25 |

podobné články

Jak překonat osamělost

 
Jsou lidé, kteří žijí sami a necítí se osaměle. A pak jsou lidé, jimž samota vadí. Osamělost se již tradičně spojuje se stářím, není to ale úplně pravda. Osamělý může být klidně i kdokoli mladý, například po rozchodu s partnerem. Pocit osamělosti vypovídá o tom, že ve vašem životě není rovnováha, že vám něco důležitého chybí, co vám brání žít šťastně. Recept na to, jak překonat osamělost tedy zní: hledejte v sobě, co vám chybí a přitáhněte si to do života. Proč jste osamělí Ihned po tom, co si uvědomíte, že si připadáte osamělí, zkuste definovat, proč se tak cítíte. Je to způsobeno tím, že nemáte dostatečný společenský kontakt? Nebo patříte do skupiny lidí, kteří jsou obklopeni blízkými, ale nikdo je neposlouchá, nechápe, cítí se přehlíženi? Osamělost nemusí nutně vyplývat z faktu, že žijete sami. Řada těch, co žijí single mají bohatý společenský život a osaměle se necítí. Ujasněte si, co vyvolává pocit osamění u vás, protože právě tenhle krok je při nápravě zásadní. Zároveň se ujistěte, že to, co cítíte, skutečně je osamělost. Možná je to jen hodně volného času, který neumíte smysluplně využít, takže se vlastně nudíte. Naučte se žít sami se sebou a zaplnit prázdná místa ve svém každodenním rozvrhu. Choďte na procházky, zkuste nový sport, začněte studovat, častěji navštěvujte své blízké – možností je mnoho. Když nemáte přátele, buďte online Nejjednodušší lék na osamělost, jsou přátelé, rodina, kolegové v práci. Jestliže jste do jisté míry samotáři a nemáte okruh blízkých, s nimiž můžete vést dialogy, nebo jste příliš ostýchaví na to, abyste zapřádali rozhovory, zkuste moderní technologie. Ty jsou na jednu stranu jedním z důvodů, proč se stále víc lidí ocitá v izolaci, z osamělosti se ovšem celkem snadno můžete dostat připojením se do chatovací místnosti. Vyhledejte si na internetu takovou skupinu, která se zabývá tématy... Čtěte více Příspěvek Jak překonat osamělost pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
03.11.2018 22:30 |

podobné články

Úleva pro cestovatele: Neočkovaní Češi už nebudou muset po návratu domů do samoizolace

 
Neočkovaní lidé už nebudou muset po příjezdu do České republiky z červených a tmavě červených zemí na takzvané mapě cestovatele nastoupit do samoizolace. Zachována bude povinnost testu na covid-19. Do doby, než lidé obdrží výsledek, budou mít povinnost nosit všude respirátor. Na dnešní tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Kabinet vzal změnu opatření na vědomí.
25.10.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

DĚSIVÁ STUDIE: Leváci umírají o 6 let dřív, zjistili vědci

 
Být levákem je životu nebezpečné! Vědci totiž zjistili, že lidé se šikovnější levačkou mají o šest let kratší život než praváci! Naštěstí má ovšem levorukost i výhody.
09.10.2013 11:05 |

podobné články

„Neočkovaní by měli kvičet jako svině na jatkách. Dobytek!“ Petr Žantovský se zhrozil. Toto opravdu napsal novinář

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Neočkovaní by měli kvičet jako svině na jatkách. Nejsou to lidé, ale dobytek, kvůli jejich bezohlednosti a telecímu IQ vyhlásí stát na podzim zákaz vycházení. Takové perly našel Petr Žantovský v článku jednoho ze slovenských mainstreamových médií. Zaujal ho i text středoškolského učitele, který sice horuje za kvalitní mediální výchovu, ale sám si nedá práci s argumentací, a tím ukazuje, že mu nejde o přesvědčování argumenty, ale o obyčejnou propagandu. Dojde i na to, jakou lež v největší okurkové události těchto dnů pronesl Andrej Babiš mladší.
07.08.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků)

Nezodpovědní to mohou pokazit

 
Každý den stoupá počet nakažených nemocí covid-19. Data z Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR potvrzují, že nakažení jsou v převážné většině lidé, kteří nejsou očkovaní. Totéž platí o lidech v nemocnicích. I tam končí s těžkými průběhy nemoci hlavně neočkovaní. Budou právě neočkovaní těmi, kvůli nimž bude opět třeba přijmout ochranná opatření?
28.09.2021 00:10 |

podobné články

Sasko od pondělí přitvrzuje: Neočkovaní nebudou smět do restaurací ani za kulturou a sportem

 
Neočkovaní v Sasku nesmí od pondělí 8. listopadu do interiérů restaurací, hospod, klubů a na velké kulturní a sportovní akce. Dnes to na tiskové konferenci po jednání zemské vlády oznámila saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, která má na starosti i zdravotnictví a boj s pandemií nemoci covid-19. Výjimku z nových omezení mají jen děti, mládež a lidé, kteří se ze zdravotních důvodů očkovat nemohou. Nově již v hromadné dopravě nebude možné používat zdravotnické roušky, nezbytný bude respirátor třídy FFP2.
05.11.2021 18:55 |

podobné články

Neočkovaní Němci si nakoupí jen potraviny, drogerii a léky. Merkelová je i pro povinné očkování

 
Neočkovaní lidé v Německu nově nebudou smět do volnočasových zařízení, jako jsou kina a divadla, a ani do obchodů s výjimkou supermarketů, drogerií nebo lékáren. Ve čtvrtek to po jednání se zemskými premiéry oznámila dosluhující konzervativní kancléřka Angela Merkelová. Ta rovněž souhlasila s požadavkem svého sociálnědemokratického nástupce Olafa Scholze, aby očkování proti nemoci covid-19 bylo od února v zemi povinné. Konečné slovo k povinnému očkování budou mít ale poslanci Spolkového sněmu.
02.12.2021 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2825 článků)

Testy k ničemu? Nakaženého očkovaného prý neodhalí

 
Neočkovaní Češi, Moravané a Slezané se donedávna nemuseli nechat testovat na covid. Studie přitom ukazují, že covid-19 mohou roznášet i očkovaní lidé, byť v mnohem menší míře než neočkovaní. Teď ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) přišel s tím, že by se od 17. ledna měli testovat všichni zaměstnanci. I ti očkovaní. Jenže je tu problém, očkování prý může testování zhatit.
06.01.2022 09:00 |

podobné články

Rozvolnit. Neočkovaní a očkovaní? Takto. Prymula právě teď, nepoznáte ho

 
Hana Roháčová, primářka z Fakultní nemocnice Bulovka, biochemik Zdeněk Hostomský, exministr zdravotnictví Roman Prymula, imunolog Jiří Šinkora. To byli hosté prvního dílu pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. A hned úvodem de facto došlo ke shodě, kdy i ten, kdo minulý rok velmi přísně Česko zavíral do lockdownu, tj. Roman Prymula, hovořil o rozvolňování. „Neočkovaní lidé jsou infekčnější, ale ten rozdíl je tak minimální,“ překvapil též profesor Prymula.
30.01.2022 20:35 |

podobné články

„Vy jste se zbláznili?“ Nedáme jim ani korunu. Je otevřeno, ale hospodští budou čelit vzteku

 
Covidové certifikáty jsou už minulostí. Alespoň co se týče prokazování bezinfekčnosti v restauracích, posilovnách a dalších službách. Ode dneška je tedy skoro po třech měsících můžou navštěvovat i neočkovaní lidé. Od 19. února se pak maximální počet účastníků hromadných akcí zvýší na 500. Informovala ve svém krátkém zpravodajství ČT24 na sociální síti. Pod jejím videem se strhla diskuse, kdy mnozí nadávají na podniky, ve kterých se jako neočkovaní nedočkali obsluhy.
10.02.2022 21:30 |

podobné články

Na Moravě řádí světově unikátní varianta Parkinsona, zjistili vědci

 
Vědci z olomoucké lékařské fakulty objevili dosud neznámou genovou mutaci zodpovědnou za vznik zcela nového typu parkinsonismu. Zjistili ji u obyvatel na jihovýchodě Moravy v oblasti Horňácka, kde zaznamenali abnormálně vysoký počet lidí s tímto neurodegenerativním onemocněním. Parkinsonismus je součástí Parkinsonovy choroby. Výzkumem prošli obyvatelé deseti obcí této geograficky i etnograficky izolované oblasti, informovali v úterý ČTK zástupci Univerzity Palackého. Ve studii budou vědci pokračovat, zaměřit se chtějí i na oblast Chřibů.
10.04.2018 19:25 |

podobné články

Vědci odhalili nový „lék“ na covid. Virus dokáže z těla vyhnat obyčejná nemoc

 
Virus, který způsobuje obyčejné nachlazení, může z lidského těla vypudit koronavirus, zjistili vědci. Některé viry jsou známé tím, že soutěží, aby to byly právě ony, kdo zavleče do organismu infekci. Vědci z univerzity v Glasgow zjistili, že rhinovirus způsobující nachlazení je v tomto ohledu silnější než koronavirus, píše BBC News. Přínosy mohou sice být krátkodobé, ale rhinovirus je tak rozšířený, že by podle vědců stejně mohl pomoci při zpomalení covidu.
23.03.2021 18:55 |

podobné články

Bojovník proti EET: Je mi líto poslanců, že s tím mafiánem ztratili den života. Lháře nemá cenu vůbec poslouchat

 
ROZHOVOR Zakladatel iniciativy „Radostné Česko bez EET“ Boleslav Buzek prý nijak nebyl zvědavý na „štvavé populistické řeči“ ve Sněmovně okolo vydávání Andreje Babiše do rukou policie, a tak se radši účastní natáčení dokumentu o velrybách. „Je mi líto zákonodárců, kteří ztratili den života kvůli mafiánovi infiltrovanému do exekutivy,“ vzkazuje k tomu Buzek z Kostariky. Podle něj ale přece už jednou Poslanecká sněmovna Babiše označila za lháře a lháře přece nemá cenu vůbec poslouchat! A to, že prezident Miloš Zeman stále drží nad Babišem ochrannou ruku a jmenoval by jej premiérem, i kdyby seděl ve vazbě, jej prý nijak nepřekvapuje. „Babiš a Zeman se společně podíleli na různých privatizačních kauzách. Vedle Unipetrolu například privatizace Agrofertu, kde byli občané českého státu za vlády Zemana okradeni přibližně o 350 miliónů korun,“ míní k tomu aktivista s tím, že se dokonce proslýchá, že Babiš nechal zlikvidovat konkurenta z podsvětí Mrázka!
09.09.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků) , Miloš Zeman (27344 článků)

Obžaloba z případu Kuřim šokuje: Vyřezávání masa, brutální výhrůžky, život v psích klecích

 
Kuřimská kauza je patrně ten nejotřesnější případ týrání dětí v dějinách Česka. Byla odhalena přesně před 10 lety. Chlapce Jakuba (tehdy 10) a Ondřeje (tehdy 8) Mauerovy mučila jejich matka Klára, teta Kateřina i další blízcí z okolí rodiny. Před soud předstoupilo 6 obžalovaných 17. června 2008. Čtení obžaloby šokovalo všechny v soudní místnosti. „Po předchozí domluvě v úmyslu působit na zdraví a city nezletilého Ondřeje, nezletilého Jakuba s cílem přetrhnout základní vztahy v rámci rodiny a vytvořit člověka se zlomenou vůlí, necitlivého k bolesti a násilí, který by se podřídil jakýmkoliv příkazům autority, opakovaně ve více případech tyto chlapce nepřiměřeně fyzicky a psychicky týrali, a to tím, že je surově bili, zraňovali, mučili, ponižovali a omezovali a dále je po delší dobu drželi spát v uzavřených místnostech a klecích, v různých objektech, často svázané nebo připoutané k pevné přepážce, bez možnosti základní hygieny, volného přístupu k pitné vodě, sociálnímu kontaktu s okolím, a to následujícím způsobem...,“ stojí na prvních řádcích obžaloby.
08.05.2017 15:30 |

podobné články

Lidé se už zase vyhýbají vlakům a autobusům. České dráhy ruší pravidelné spoje

 
Ve vlacích a autobusech dál ubývají cestující, aktuálně je poptávka zhruba na 60 procentech původního stavu. České dráhy v tomto týdnu proto omezí několik komerčních spojů, o dalších se rozhodne podle vývoje. Zájem cestujících a případně zásahy do provozu analyzují i ostatní dopravci. Už dříve dopravci omezovali kvůli restrikcím některé spoje do zahraničí. Vyplývá to z odpovědí dopravců na dotazy ČTK. Během jarní krize se poptávka snížila až na desetinu.
05.10.2020 16:25 |

podobné články