Článek

Vědci přišli s překvapivým podezřením: Infarkt se rodí ve střevě! Co za to může?

 
Srdečních onemocnění přibývá a umírají na ně i mladí lidé. Mnoho z nich nekouří, nepije, příliš se nestresuje, ale infarkt myokardu je přesto dostihne. Vědci už mají »hlavního podezřelého«.
07.09.2020 05:20 |

podobné články

Podobné články

Luděk Sobota podstoupil těžkou operaci: Lékaři mu ve střevě našli nádor!

 
Obrovská muka prožíval Luděk Sobota (73)! Známý český herec a bavič si už pár týdnů stěžoval na to, že je mu špatně a ukrutně ho bolí břicho. Nakonec se zjistilo, že mu kýla prorostla do střeva a kvůli tomu nebylo průchodné. Jenže při operaci mu lékaři navíc ve střevě našli nádor!
02.06.2016 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Luděk Sobota (170 článků)

Po rozvodu Janu zasáhla další rána: Jeden den jsem měla ložisko ve střevě a druhý den již byla prolezlá rakovinou skrz naskrz

 
Měla krátce po rozvodu, snažila se starat o sedmiletého syna a řešila složitou finanční situaci. Když začala mít Jana Šecová zdravotní problémy, připisovala to stresu z uplynulých těžkých měsíců. Nakonec se ale vydala k lékaři a diagnóza ji zdrtila. Nádor ve střevě a rakovinná ložiska po celém těle. S nemocí se ale statečně bije dál a varuje všechny, aby nebyli ke svému zdraví lhostejní.
24.05.2018 06:15 |

podobné články

Životní boj Martiny Pártlové (41): Z bolestí zad se vyklubal nádor v tlustém střevě!

 
Zpěvačka Martina Pártlová (41) v létě několikrát naznačila, že byla v nemocnici, ale nikdy nesdělila důvod. Až nyní šla s pravdou ven. Za bolestmi bederní páteře, které ji dlouho trápily, mohl nádor v tlustém střevě!
30.12.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Martina Pártlová (247 článků)

Martina Pártlová odhalila vážné zdravotní problémy: Nádor v tlustém střevě a operace za pět minut dvanáct

 
Nikdo o tom neměl ani tušení. Martina Pártlová  (41) letos v létě bojovala s vážnými zdravotními problémy. Diagnóza zněla jasně: nádor v tlustém střevě. Až nyní zpěvačka o zákeřné nemoci promluvila.
30.12.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Martina Pártlová (247 článků)

Přestalo mi být do smíchu, říká Pártlová o nádoru na tlustém střevě

 
Zpěvačka Martina Pártlová (41) se fanouškům na sociálních sítích svěřila, že jí v létě objevili nádor na tlustém střevě. Všechno začalo bolestí zad a až důkladná vyšetření ukázala vážnější nemoc.
03.06.2010 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Maláčová (258 článků)

Hvězda 3v1 Pártlová se šokující diagnózou: Našli mi nádor ve střevě, nevypadalo to dobře

 
Letošní rok byl pro zpěvačku a herečku Martinu Pártlovou (41) nemilosrdný. V létě se totiž od doktorů dozvěděla hrůznou diagnózu - v tlustém střevě jí našli nádor. Zpěvačka se svěřila se zdravotními obtížemi až teď a promluvila také o operaci.
30.12.2020 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Martina Pártlová (247 článků)

Daniel Hůlka má strach o matku, odvezla ji záchranka s podezřením na infarkt

 
Daniel Hůlka (41) měl velký strach o svoji maminku Jarmilu. Když si o svém synovi přečetla v bulvárním deníku lživou zprávu, že Dana odvezli do blázince, zkolabovala. Záchranná služba ji s podezřením na infarkt odvezla do nemocnice.
22.10.2009 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (755 článků)

Fico zrušil návštěvu Česka, je prý v nemocnici s podezřením na infarkt

 
Měl se sejít s Bohuslavem Sobotkou a zavítat i na Hrad za Milošem Zemanem. Čáru přes rozpočet však staronovému předsedovi slovenské vlády Robertu Ficovi udělaly prý zdravotní důvody. A tak jeho návštěva poněkud nečekaně padla. Podle médií byl hospitalizován s podezřením na infarkt.
14.04.2016 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků) , Robert Fico (948 článků) , Miloš Zeman (24922 článků)

Nabíjíte si mobil přes noc v ložnici? Budete tlustí, varují vědci

 
Vědci přišli s překvapivým tvrzením. Nabíjení chytrých telefonů a tabletů v ložnici prý negativně ovlivňuje metabolismus a může za naši tloušťku.
09.10.2014 14:00 |

podobné články

Čeští vědci vyřešili jednu ze záhad evoluce: Jak se hmyz naučil létat

 
S překvapivým objevem přišli jihočeští a němečtí vědci. Tvrdí, že rozluštili, jak se u hmyzu vyvinula křídla. Pomohla jim k tomu zkamenělina stará 309 miliónů let.
16.05.2014 13:50 |

podobné články

V Gambii je důležité vědět, co jedli vaši rodiče, tvrdí britští vědci

 
Vesnice Keneba v Gambii se probouzí do nového dne. Místní obyvatelé se ženou za svými každodenními povinnostmi a svým způsobem mají štěstí. Ne všichni se ve zdejších tvrdých podmínkách dožijí úctyhodného věku. Britští vědci nedávno přišli s překvapivým zjištěním. V této části Gambie je prý velmi důležité, ve kterém ročním období se narodíte. Velmi důležitou roli také hraje strava rodičů.  
19.09.2015 16:21 |

podobné články

Herec Ladislav Frej: Infarkt! A pak rychlý převoz z Kladna do Prahy...

 
Patolog Benkovský z Kriminálky Anděl či Karel Sova z původní Nemocnice na kraji města – herec Ladislav Frej (68) – se z péče lékařů jen tak nevymaní! Jeho zesláblé tělo, které už před třemi týdny přivezla s podezřením na srdeční slabost záchranka do kladenské nemocnice, totiž zasáhl infarkt a herec musel být převezen na kardiologickou kliniku nemocnice Na Bulovce!
03.04.2010 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Frej (226 článků)

Krásná moderátorka (28) TV Barrandov se zhroutila: Podezření na infarkt!

 
Zdraví máme jenom jedno, o tom se přesvědčila už ve svých osmadvaceti letech krásná a úspěšná moderátorka TV Barrandov Kristýna Fantová. Nejdřív dvakrát zkolabovala, to jí ovšem k odpočinku nepřimělo, pak skončila v nemocnici s podezřením na infarkt.
12.03.2015 05:05 |

podobné články

Moderátorka (28) TV Barrandov se zhroutila: Podezření na infarkt!

 
Zdraví máme jenom jedno, o tom se přesvědčila už ve svých osmadvaceti letech krásná a úspěšná moderátorka TV Barrandov Kristýna Fantová. Nejdřív dvakrát zkolabovala, to jí ovšem k odpočinku nepřimělo, pak skončila v nemocnici s podezřením na infarkt.
12.03.2015 12:20 |

podobné články

Dramatický kolaps Bohouše Josefa: Infarkt? Z divadla rovnou do špitálu!

 
Mělo to být další z mnoha představení. Těsně před tím, než se Bohouš Josef (57) převlékl do kostýmu, mu ale hrudník sevřela prudká bolest. Podle informací Blesku musel rychle do špitálu s podezřením na infarkt.
27.01.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohouš Josef (48 článků)

Kolaps Bohouše Josefa: Infarkt to nebyl, ale… Ucpané tepny!

 
Do špitálu ho vezli s podezřením na infarkt. Lékař ale Bohouši Josefovi (57) pročistil už zavedený koronární stent a prudká bolest hrudníku byla rázem pryč!
28.01.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohouš Josef (48 článků)

Předseda komunistů Vojtěch Filip leží v nemocnici: Důvodem je nejspíš infarkt v kanceláři

 
Předsedu komunistů Vojtěcha Filipa (65) odvezla ve středu dopoledne sanitka. Předsedovi se podle dostupných informací udělalo nevolno a přímo v budově KSČM se nechal vyšetřit lékařkou, která mu ihned zavolala sanitku. S podezřením na infarkt byl převezen do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí.
19.02.2020 11:26 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1444 článků)

Šéf komunistů Vojtěch Filipi (65): Infarkt a okamžitá operace!

 
Náhlý převoz do nemocnice s podezřením na infarkt a voperování takzvaného stentu má za sebou šéf komunistů Vojtěch Filip (65). Přitížilo se mu včera ráno v jeho kanceláři v sídle strany v pražské ulici Politických vězňů.
20.02.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1444 článků)

Chilli papričkami proti infarktu

 
Jak se praví neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a není žádnou výjimkou, že infarkt postihne i mladší ročníky. Infarkt je kardiovaskulární onemocnění, které nezřídka končí smrtí. U tohoto onemocnění dochází k poruše prokrvování srdečního svalu. Důvodem je částečné či úplné uzavření koronární tepny. Může to být v důsledku ucpávání krevní sraženinou, ale také nahromaděním sklerotického plátu: usazeniny tuku, zánětlivých buněk a vaziva. V tomto případě hraje čas hlavní roli. Zhruba již po dvaceti minutách začíná srdeční sval odumírat a do šesti hodin odumře kompletně. Na infarkt trpí 5 krát častěji muži a s přibývajícím věkem riziko narůstá. První pomoc se ukrývá v chilli papričce Prevencí je jednak zdravý životní styl, optimální tělesná váha, dostatek pohybové aktivity a nekouřit. Avšak máme pro vás ještě jednu pomůcku, díky které je možné zmírnit či zastavit průběh infarktu. Jedná se o Chilli papričky, které doporučují i lékaři Dr. John Christopher a Dr. Richard Schulze. Pokud je postižený stále při vědomí může mu od srdeční slabosti pomoci jedna čajová lžička chilli koření rozmíchaná ve sklenici s horkou vodou, kterou následně vypije. Pokud již nemocný člověk ztratil vědomí a je po ruce záchrana doporučuje se použít silnou chilli tinkturu a aplikovat jí pod jazyk postiženého. Věnujte včasnou péči prevenci Samozřejmě je mnohem lepší těmto problémům předcházet a žít podle pravidel zdravého životního stylu. Málo se stresovat a rozčilovat, alespoň víkendově se věnovat sportům, jíst zdravě a plnohodnotně, odpočívat, dodržovat pitný režim a zařadit mimo ovoce a zeleniny do svého jídelníčku bylinky, které pomáhají předcházet infarktům. Mezi další skvělé pomocníky v rámci prevence se považuje čekanka, která je nejen proti infarktům, ale arterioskleróze a rakovině. Chrání cévy, snižuje cholesterol a je bohatá na vitamíny. Začněte s prevencí už dnes, dokud není pozdě. Příspěvek Chilli papričkami proti infarktu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
18.09.2015 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Richard Schulze (2 články) , John Christopher (2 články) , John Christopher (2 články)