Článek

Vědci objevili na Karlovarsku sopku

 
Vědci objevili nedaleko od Hroznětína na Karlovarsku sopku. Jmenuje se Krásný vrch. Veřejnosti je zatím nepřístupná, ale to by se mohlo brzy změnit. Sopka by se mohla stát turistickou atrakcí.
23.01.2019 15:05 |

podobné články

Podobné články

Vědci objevili sopku, která ve 13. století ochladila svět

 
Mezinárodní tým vědců patrně objevil sopku, která vybuchla v roce 1257 a jejíž erupce byla tak silná, že zanechala chemické stopy v ledu Arktidy i Antarktidy. Dobové evropské texty hovoří o náhlém ochlazení a úrodě, která nedozrála. Podle vědců je onou sopkou vulkán Samalas na ostrově Lombok v Indonésii, napsal zpravodajský server BBC News.
01.10.2013 09:30 |

podobné články

Vědci našli sopku, která ochladila celý svět!

 
Vědci patrně našli sopku, která vybuchla v polovině 13. století. Erupce z roku 1257 byla tak silná, že zanechala chemické stopy v ledu Arktidy i Antarktidy. Středověké evropské texty hovoří o náhlém ochlazení a nedozrálé úrodě. Pachatelem podle nové studie mezinárodního týmu vědců byla sopka Samalas na ostrově Lombok v Indonésii.
01.10.2013 08:40 |

podobné články

ZÁSADNÍ OBJEV! Našli sopku, která ochladila celý svět!

 
Vědci našli sopku, která vybuchla v polovině 13. století. Erupce z roku 1257 byla tak silná, že zanechala chemické stopy v ledu Arktidy i Antarktidy. Středověké evropské texty hovoří o náhlém ochlazení a nedozrálé úrodě. Pachatelem podle nové studie mezinárodního týmu vědců byla sopka Samalas na ostrově Lombok v Indonésii.
01.10.2013 08:00 |

podobné články

Emergency 2013 nechá v srdci Evropy vybuchnout sopku

 
Vydavatel Deep Silver nás asi moc v lásce nemá, když nám sem ve svém nadcházejícím titulu šoupne sopku. V oznámení nového dílu známé záchranné strategie Emergency 2013 se sice nemluví konkrétně o České Republice, ale střed Evropy je jasný... Sopka samozřejmě nebude jediná piha na kráse a vy budete mít co dělat, abyste se vypořádali s lávou, hořícími lesy, toxickými...
16.10.2012 16:35 |

podobné články

Pilot změnil trasu a dopřál pasažérům výhled, který se naskytne jednou za život

 
Pasažéři jednoho ze středečních letů islandských aerolinek si mohli užít neobvyklou vyhlídku. Pilot se totiž rozhodl, že by stálo za to ukázat jim sopku Bárdarbunga, jejíž aktivita v poslední době plní titulky světových médií. Udělal tak krátkou odbočku a sopku obkroužil.
04.09.2014 18:51 |

podobné články

Na Karlovarsku se ztrácí ženy! Zmizely DALŠÍ DVĚ!

 
Policie na Karlovarsku pátrá po dvou ženách. Jednou je sedmnáctiletá Kristína Fialová z Nové Role na Karlovarsku, která se pohřešuje od 29. prosince. Druhou je jednačtyřicetiletá Kamila Mariňáková z Karlových Varů, pohřešovaná od pondělka, informoval karlovarský policejní mluvčí Pavel Valenta.
05.01.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fiala (100 článků)

Na Karlovarsku našli pohřešovaného muže (†59), mrtvého

 
Policie na Karlovarsku sice našli pohřešovaného muže, ale byl mrtvý. Pátrali po něm od čtvrtka. Muže naposledy viděli v Hrozetíně na Karlovarsku.
22.06.2012 20:55 |

podobné články

Česko opět bičují bouřky! Na Karlovarsku padaly i kroupy

 
Česko opět zasáhly bouřky. Ty v úterý večer zasáhly sever a severozápad Čech, na Karlovarsku padaly i kroupy. Na Ústecku i Karlovarsku musely hasiči odčerpávat vodu ze sklepů.
06.08.2013 22:05 |

podobné články

Vědci navrtají italskou sopku, mohou způsobit obří zemětřesení

 
Italští vědci přišli s velmi ambiciózním, ale zřejmě docela riskantním plánem. Hodlají se provrtat asi čtyři kilometry do nitra aktivního vulkánu ve snaze ochránit tak nedaleké město Neapol. Jiní experti však odvážlivce varovali, že jejich počínání může zapříčinit erupci magmatu či dokonce obří zemětřesení.
22.09.2010 12:20 |

podobné články

Jediný výbuch sopky ve 13. století ochladil svět! Vědci ji nyní našli

 
Vědci patrně našli sopku, která vybuchla v polovině 13. století. Erupce z roku 1257 byla tak silná, že zanechala chemické stopy v ledu Arktidy i Antarktidy. Středověké evropské texty hovoří o náhlém ochlazení a nedozrálé úrodě.
01.10.2013 11:55 |

podobné články

Čeští vědci objevili novou sloučeninu, nazvali ji bambusuril

 
Vědci z brněnské Masarykovy univerzity objevili zcela novou sloučeninu, která může najít široké uplatnění ve zdravotnictví, farmaceutickém i potravinářském průmyslu. Sloučeninu, která v přírodě dosud neexistovala, umějí vědci připravit i ve větším množství. Masarykova univerzita podala žádost o její patentovou ochranu.
11.03.2010 11:50 |

podobné články

Dělníci objevili na Karlovarsku záhadnou mumii v rubáši

 
Je to žena zřejmě urozeného původu. To je zatím všechno, co se ví o nebožtíkovi z tajemné hrobky náhodně objevené dělníky při opravě kostela Nejsvětější Trojice v areálu zámku ve Valči na Karlovarsku. Kostlivce zabaleného do zdobeného rubáše se střevíci na nohou exhumovali odborníci na antropologii a archeologii. Chtějí záhadě přijít na kloub, nic z objevu totiž nedává pořádně smysl.
28.10.2009 13:40 |

podobné články

DALŠÍ SAMOVZNÍCENÍ?! U Varů objevili ohořelé lidské tělo!

 
Policisté na Karlovarsku řeší případ ohořelého torza lidského těla. Nález těla v katastru obce Přílezy na Karlovarsku potvrdila v pondělí pro agenturu Mediafax mluvčí policie Andrea Pomichalová.
03.10.2011 12:45 |

podobné články

Archeologové objevili v centru Prahy středověké židovské náhrobky

 
Archeologové při výzkumu u stanice metra Národní třída v Praze nalezli středověké židovské náhrobky. Ty se sem dostaly z nedalekého židovského pohřebiště jako stavební materiál pro výstavbu domů. Informoval o tom ve čtvrtek Tomasz Cymbalak z Národního památkového ústavu v hlavním městě Praze (NPÚ). Pokud by vědci na místě objevili židovské hroby, zřejmě by se tím stavba plánovaného multifunkčního Copa Centra značně zkomplikovala. Vůči tomu jsou ale vědci skeptičtí.
27.08.2009 15:35 |

podobné články

Vědci objevili chobotnice, které si staví skrýše z kokosů

 
Australští vědci v Indonésii objevili chobotnice, které sbírají skořápky kokosových ořechů a pak si z nich udělají úkryt. Přestože se odborníci v definici používání nástrojů v živočišné říši neshodují, pro některé z nich by to mohl být první doklad použití nástroje u bezobratlých, napsala v úterý agentura AP.
15.12.2009 12:45 |

podobné články

Vědci objevili molekulu, která ovlivňuje rychlost spermií

 
Vědci z Kalifornie objevili molekulu, která dokáže zvýšit nebo naopak snížit rychlost spermií. Nový poznatek by podle expertů mohl přispět k vývoji mužské antikoncepce nebo léku na podporu plodnosti. O studii, kterou publikoval vědecký časopis Cell, informoval server The Daily Telegraph.
04.07.2010 11:40 |

podobné články

Američtí vědci objevili nedaleko Země obyvatelnou planetu

 
Vědci z Kalifornské univerzity a washingtonského Institutu Carnegie ve středu oznámili, že objevili planetu asi velikosti Země, která by mohla být obyvatelná.
30.09.2010 04:50 |

podobné články

Vědci objevili "gen opilosti"

 
Vědci objevili gen, který určuje, jak rychle nám alkohol stoupne do hlavy.
22.10.2010 08:45 |

podobné články

Vědci objevili novou formu života na Zemi!

 
Zcela novou formu života objevili na Zemi vědci z amerického NASA. A označují to za objev, který zcela mění pohled na možnosti existence mimozemského života. Jedná se totiž o bakterii, která se vymyká všemu, co dosud bylo známé. Její DNA je totiž založeno na bázi jedovatého arsenu. O objev amerických vědců se již zajímá Bílý dům i Kongres.
02.12.2010 19:55 |

podobné články