Článek

Véčkaři chtějí zrušit "akcie na majitele". Vláda to zamítla

 
Poslanci Věcí veřejných chtějí zrušit kontroverzní "akcie na majitele". Vláda jejich návrh zamítla. Zrušením akcií na majitele by se zjednudušilo rozkrývání majetkových struktur.
19.07.2012 12:50 |

podobné články

Podobné články

Janeček (KSČM): Zákaz anonymních akcií výsměchem pro podnikatele

 
Od začátku letošního roku nemohou společnosti vydávat akcie na majitele, tedy anonymní akcie. Do konce června měli akcionáři povinnost akcie zaknihovat u Centrálního depositáře, změnit na listinné akcie na jméno či uschovat u banky. Nicméně jsme svědky raketově stoupajícího trendu, kdy různí „talentovaní vykukové“, používají zahraniční společnosti ke svým podnikatelským aktivitám, čímž tento zákon snadno obejdou.
10.07.2014 17:05 |

podobné články

Vláda kvůli formálním chybám nepodpořila návrh na zprůhlednění akciovek

 
Vláda v pondělí po svém zasedání vyjádřila neutrální stanovisko k poslaneckému návrhu, který má za cíl zrušit listinné akcie na majitele. Poslanci chtějí novelou zprůhlednit vlastnictví akciových společností, jelikož nyní majitele akcií nelze zjistit. Premiér Jan Fischer k tomu řekl, že vláda vítá jakékoli snahy o potlačení korupce, ale návrh podle něj má hodně formálních chyb z hlediska legislativy.
30.11.2009 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků)

Bárek (ČSSD): Jak zrušit anonymní akcie? Senát našel cestu spolu s odborníky

 
Senátní Výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí se dnes zabýval jedním z nejdůležitějších zákonů v oblasti boje proti korupci - vládním návrhem zákona, který má zrušit anonymní akcie na majitele. Sociální demokracie usiluje o zrušení anonymních akcií dlouhodobě, předložili jsme několik návrhů, které byly současnou pravicovou vládou opakovaně zablokovány.
07.03.2013 17:20 |

podobné články

Vláda zamítla návrh ANO na zrušení memoranda o těžbě lithia

 
Vláda dnes zamítla návrh hnutí ANO zrušit memorandum o těžbě lithia, které uzavřel ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) s australskou těžařskou firmou. Ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek novinářům řekl, že pro zamítnutí dohody hlasovali pouze zástupci ANO.
11.10.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2428 článků)

VV chtějí prosadit reformy ústavní většinou, "Véčkaři" hlasují

 
Internetové hlasování registrovaných příznivců strany Věci veřejné (VV) nezaváže poslance k tomu, aby prosadili schválení důchodové a zdravotní reformy ve formě ústavního zákona. VV ale chtějí - pokud se tzv. "Véčkaři" vysloví pro - dohodnout reformy i s ČSSD.
29.12.2010 16:45 |

podobné články

Vláda zamítla poslanecký návrh o celostátním referendu

 
Vláda na svém středečním jednání zamítla poslanecký návrh o obecném referendu, který připravila Česká strana sociálně demokratická (ČSSD).
21.07.2010 13:00 |

podobné články

Vláda zamítla návrh na zrušení slev na studentské jízdné

 
Vláda zamítla návrh ministerstva dopravy na zrušení slev pro studentské jízdné a další cenová zvýhodnění nařízená státem. Na dnešní tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr dopravy Zbyněk Stanjura. Ukončit nařizování těchto slev a zároveň i finančních kompenzací pro dopravce chtělo ministerstvo dopravy k 1. červnu.
19.06.2013 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (239 článků)

Véčkaři hledají cestu ven z koaliční krize

 
Poslanci Věcí veřejných (VV) se v sobotu ve 13 hodin sešli ve své centrále v pražské Štefánikově ulici, aby projednali nastalou situaci poté, co její faktický lídr Vít Bárta v pátek podal rezignaci. Koaliční partneři VV ODS a TOP 09 žádají spolu s ním odchod také ministra vnitra Radka Johna a ministra školství Josefa Dobeše. Véčkaři chtějí projednat, zda mají vypovědět koaliční smlouvu.
09.04.2011 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Vylučte Bártu, žádají véčkaři na Plzeňsku

 
Vyloučení Víta Bárty ze strany požadují „véčkaři“ na Plzeňsku. Na tomto požadavku se usnesli členové Věcí veřejných na svém krajském setkání ve středu večer, zároveň chtějí přešetření vyloučení Jaroslava Škárky i Kristýny Kočí.
28.04.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků) , Kristýna Kočí (699 článků)

Véčkaři se vzbouřili, ne všechny dohodnuté koaliční návrhy podpoří

 
Grémium Věcí veřejných souhlasí s vypovězením koaliční smlouvy. Na rozdíl od ODS a TOP 09 ale chtějí véčkaři vypovědět smlouvu už k úterý, nikoli k pátku.
23.04.2012 20:10 |

podobné články

Véčkaři se vzbouřili, přecházejí do konstruktivní opozice

 
Grémium Věcí veřejných souhlasí s vypovězením koaliční smlouvy. Na rozdíl od ODS a TOP 09 ale chtějí véčkaři vypovědět smlouvu už k úterý, nikoli k pátku. Skončením platnosti smlouvy také strana přechází do "konstruktivní opozice", rozhodlo grémium.
23.04.2012 21:25 |

podobné články

Pokuta 100 tisíc za alkohol? Piráti chtějí zrušit postihy pro opilé vodáky

 
Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Předložili kvůli tomu novelu zákona o vnitrozemské plavbě, pod kterou se podepsala padesátka poslanců ze všech frakcí vyjma ČSSD. Smyslem návrhu je zrušit neúčinný postih vodáků, oznámil poslanec Pirátů Lukáš Bartoň.
26.04.2018 14:10 |

podobné články

Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky pod vlivem alkoholu

 
Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Předložili kvůli tomu novelu zákona o vnitrozemské plavbě, pod kterou se podepsala padesátka poslanců ze všech frakcí vyjma ČSSD. Smyslem návrhu je zrušit neúčinný postih vodáků, oznámil dnes poslanec Pirátů Lukáš Bartoň.
26.04.2018 22:45 |

podobné články

Koaliční sekyra byla zakopána, véčkaři se cítí jako na koni

 
Znesváření koaliční kohouti na čas zakopali válečnou sekyru a vláda jede dál. Kdo je vítězem série přestřelek mezi občanskými demokraty a véčkaři?
27.01.2011 07:05 |

podobné články

Korupce je na vrcholu, anonymní akcie tak nebudou anonymní

 
- Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) ve středu uspěl na vládě s návrhem zákona, který má zvýšit průhlednost akciových společnost, uvedl zdroj agentury Mediafax. Akcie na majitele budou podle normy sice dál existovat, stát musí mít ale nově možnost kdykoliv identifikovat jejich vlastníky.
30.05.2012 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků)

Sněmovna odmítá institut korunního svědka. Návrh ČSSD zamítla

 
Sněmovna zamítla hlasy koalice návrh ČSSD na zavedení institutu korunního svědka. Vláda chystá vlastní úpravu, hodlá ji předložit na jaře.
16.03.2011 12:20 |

podobné články

Sněmovna zamítla návrh ČSSD na stropy pro odměňování úředníků

 
Poslanecká sněmovna v úterý zamítla už v prvním čtení návrh opoziční ČSSD na zavedení hranice pro maximální výši odměn pro zaměstnance státní správy. Proti byla vláda, podle níž jde návrh proti snaze manažerského stanovování platových poměrů ve veřejných službách a neřeší výši odměn u smluvních platů.
12.06.2012 18:05 |

podobné články

Sněmovna zamítla návrhy TOP 09 na zavedení finanční ústavy

 
Sněmovna v úterý již v prvním čtení zamítla návrhy zákonů z pera TOP 09, které měly zavést finanční ústavu a zejména tzv. dluhovou brzdu, tedy opatření proti nárůstu státního dluhu. Totožný návrh předložila loni již bývalá koaliční vláda Petra Nečase, ale poslanci o něm před loňskými předčasnými volbami nerozhodli.
11.02.2014 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků)

Návrhy TOP 09 na zavedení finanční ústavy sněmovna zamítla

 
Sněmovna dnes již v prvním čtení zamítla návrhy zákonů z pera TOP 09, které měly zavést finanční ústavu a zejména tzv. dluhovou brzdu, tedy opatření proti nárůstu státního dluhu. Totožný návrh předložila loni již bývalá koaliční vláda Petra Nečase, ale poslanci o něm před loňskými předčasnými volbami nerozhodli.
11.02.2014 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků)