Článek

Věci veřejné zrazují regiony. Straníci hromadně odcházejí

 
Síť regionálních buněk Věcí veřejných se pomalu hroutí. Pod tlakem kauz a skandálů spojených se stranou i s jejím neformálním šéfem Vítem Bártou z organizací odcházejí lidé.
17.05.2011 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)
Podobné články

Pozice ČT je neudržitelná, brzy se to projeví. Mozky mnoha intelektuálů melou naprázdno. Zrazují nás tím, že barbarské kultury staví na naši úroveň

 
ROZHOVOR „Společnosti blahobytu hloupnou a ztrácejí pud sebezáchovy. Intelektuální vrstvy těchto společností jsou stále méně schopné plnit svoje úlohy. Právě ti, kteří by měli bdít nad upevňováním západních hodnot, je zrazují a stavějí je na stejnou úroveň s hodnotami barbarských kultur. Ve společnosti je oslabována odhodlanost prosadit se proti svým nepřátelům. Intelektuální vrstvy navíc nejsou schopné řešit opravdu závažné problémy. Jejich mozky melou naprázdno a produkují nesmysly ve jménu utopických představ o jakési globální dobrovládě,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog, publicista a mentor Realistů Petr Robejšek.
19.03.2018 08:45 |

podobné články

Věci Veřejné doplácí na vnitrostranickou krizi masivním odchodem straníků

 
Pod tlakem kauz a skandálů spojených se stranou i s jejím neformálním šéfem Vítem Bártou z organizací hromadně odcházejí straníci. Síť regionálních buněk Věcí veřejných se tak pomalu hroutí.
17.05.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

VV mají problémy v krajích, členům dochází trpělivost a odcházejí

 
Poslední skandály, které zasáhly Věci veřejné a jejich čelné politiky, se začínají projevovat v členské základně nejmenší koaliční strany. Podle mnohých komunálních lídrů sílí v ní nervozita a nespokojenost, mnozí členové odcházejí, nebo přestávají platit příspěvky.
18.05.2011 08:30 |

podobné články

VV v Olomouckém kraji po poslankyních houfně opouštějí i členové

 
Členové Věcí veřejných v Olomouckém kraji hromadně odcházejí ze strany. Po odchodu poslankyň Dagmar Navrátilové a Lenky Andrýsové, které následovaly vicepremiérku Karolínu Peake, mizí ze strany i její řadoví členové. Kolik nyní mají Věci veřejné v kraji členů dnes, nikdo neví, píše v dnešním vydání olomoucká příloha MfDnes.
20.04.2012 11:47 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Andrýsová (68 článků) , Dagmar Navrátilová (97 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

ČSSD obvinila Věci veřejné, že zrazují svůj program

 
Konfrontační styl sociální demokracie vůči Věcem veřejným (VV) pokračuje. Po slovní pyrotechnice z úst nyní již bývalého předsedy ČSSD Jiřího Paroubka nejnověji Lidový dům obvinil VV, že postupně opouštějí jeden programový bod za druhým.
08.06.2010 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3477 článků)

Odcházejí straníci. Hlavně veverkám a modrým. Jim to nevadí

 
Politickým stranám ubývají členové. Podle serveru iDnes.cz se odvracejí zejména od Věcí veřejných a ODS. Stavy ovšem klesají o i všem ostatním parlamentním stranám. Ty si však problém vesměs nepřipouštějí. Zdá se prý, že ani tato skutečnost strany nepřivede k zamyšlení nad svou politikou.
05.05.2012 12:55 |

podobné články

Tlak na VV pokračuje: Regiony ODS s nimi nechtějí spolupracovat

 
Kampaň za zničení Věcí veřejných, na které se údajně dohodla Kristýna Kočí s Petrem Tluchořem pokračuje. Ozvaly se regiony ODS, že prý nelze s Věcmi veřejnými už nadále spolupracovat. Potom, co si svou kolegyni Kočí nahrály, kterak je pomlouvá.
14.04.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (558 článků) , Kristýna Kočí (699 článků)

Zakázat KSČM? Stranící by se pak servali mezi sebou, píše komentátor

 
Komentátor Petr Honzejk se v dnešních Hospodářských novinách (HN) zamýšlí nad otázkou, k čemu jsou dobré tahanice o zákaz KSČM. Autor má za to, že komunisté by se rozhádali mezi sebou, umírnění straníci kolem Jiřího Dolejše by se poprali se stalinisty kolem Marty Semelové o majetek, pravice by přišla o nepřítele a ČSSD by získala nové voliče. A proto k zákazu KSČM hned tak nedojde.
01.03.2012 12:12 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (473 článků) , Marta Semelová (266 článků)

O kandidátovi ČSSD na prezidenta mají rozhodnout všichni straníci

 
O kandidátovi ČSSD na prezidenta by měli rozhodovat všichni straníci, řekl v sobotu po jednání výkonného výboru ČSSD šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka. Výbor také řešil přípravu březnového sjezdu a změnu stanov.
07.02.2015 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

„Je to honba médií.“ Ransdorf dál zůstává komunistou, straníci ho podrželi

 
V ústředním výboru komunistů se našlo jen 23 lidí, kteří chtěli po Miloslavu Ransdorfovi pozastavení členství v KSČM. Nebylo jich dostat na to, aby se jim europoslanec se švýcarskou kauzou musel podvolit, zjistil Blesk.cz. Ransdorf dorazil vysvětlovat miliardy z banky s hodinovým zpožděním, straníci jeho případ nakonec řešili sedm hodin.
12.12.2015 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (585 článků)

Panika v ČSSD dosáhla vrcholu. Straníci už nevěří ani sčítání hlasů

 
Na sjezdu sociální demokracie se bude volit celé její vedení. Protože Bohuslav Sobotka nemá při obhajobě postu předsedy strany konkurenci, nejdramatičtější bude volba prvního místopředsedy. Okolo ní panuje vypjatá atmosféra, až panika. Dokresluje to to, jak se straníci dohadují kolem způsobu hlasování. Píše o tom server Seznam.cz.
09.03.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Zkušený expert odhaluje: Miroslav Kalousek přesně ví, co dělá. Ostatní strany hlásící odchod do opozice extrémně podcenily situaci a hrají jeho chytrou hru, jenže...

 
POLITOLOGOVÉ Liška, nebo žralok? Zdá se, že Andrej Babiš získává ve vyjednávání o vládě další plusy. Strany raději odcházejí do opozice, ale to není nijak veleúspěšné státotvorné řešení. Neúčast na vládě a na vedení země rovná se nezájem o práci pro republiku. Tak to staví budoucí premiér – a nevzpamatuje-li se všech „osm trpaslíků“, jak uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog Jan Kubáček, spočítají jim to nejen vlastní stranící, voliči, ale také sponzoři. Na obrazu bitvy o vládu se poněkud opomíná důležitost Poslanecké sněmovny a z boje vychází opět vítězný Andrej Babiš. Už z pohledu na při o post šéfa Poslanecké sněmovny docházejí běžní občané k přesvědčení, že jde zase jen „o korýtka“. Funkce ano, zodpovědnost ve vládě nikoliv.
28.10.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků) , Miroslav Kalousek (6514 článků) , Miroslav Liška (17 článků)

Regiony chtějí Topolánkovu "hlavu"

 
V Praze ve čtvrtek bude výkonná rada ODS jednat o aféře kolem kontroverzních výroků šéfa strany Mirka Topolánka. Regiony chtějí "hlavu" svého šéfa!
25.03.2010 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2177 článků)

Ostrava představila novinky pro turistickou sezónu

 
Sedmý ročník seminářů pro odborníky v cestovním ruchu „Poznejte regiony České republiky" se tento týden koná v Národním domě na Vinohradech. Prezentují se na nich jednotlivé turistické regiony. Cílem seminářů je seznámit přítomné s nabídkou turistických regionů a oblastí Česka před novou sezonou s důrazem na změny, ke kterým došlo oproti roku předcházejícímu.
24.02.2011 10:25 |

podobné články

Línek (KDU-ČSL): Regiony Unie krátit nebude

 
Z dvoudenního jednání předsednictva a plenárního zasedání Výboru regionů Evropské unie telefonoval náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek dobrou zprávu: z návrhu nového rozpočtu pro období po roce 2013 vyplývá, že prostředky pro regiony se v příštích letech krátit nebudou.
04.07.2011 14:45 |

podobné články

Vedení ODS alibisticky svaluje vinu na regiony. Jak laciné, zlobí se „rebel“ Florián

 
Jeden z rebelů v ODS, poslanec Jan Florián, v pondělí ostře kritizoval premiéra a předsedu ODS Petra Nečase za to, že údajně svalil vinu za volební neúspěch na regiony. Prohra ve volbách je podle Floriána především prohrou stranického vedení.
15.10.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9276 článků) , Jan Florián (64 článků)

Chci větší komunikaci s regiony, říká ke své kandidatuře Pospíšil

 
Na kongresu ODS se slova ujal také bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Jako kandidát na místopředsedu řekl, že o místo usiluje, jelikož uspěl v Plzeňském kraji. Strana podle něj potřebuje hlavně kvalitní komunikaci s regiony.
04.11.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků)

Vítězem sporu v ČSSD jsou regiony a Michal Hašek, soudí politologové

 
Poté, co se sociální demokraté v úterý usnesli, že podpoří vládu Jiřího Rusnoka, mají politologové jasno: vítězem vnitrostranického sporu je Michal Hašek. Ale spolu s ním také regiony a hejtmani, tvrdí politolog Jan Kubáček.
06.08.2013 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2337 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Zimola (ČSSD): Fungující stát a regiony a krajina

 
Dalšími tematickými bloky volebního programu ČSSD jsou „Regiony“ s tématy snižování regionálních rozdílů, rozvoj venkova a efektivní doprava a „Krajina“ s tématy ochrana krajiny, odpovědné hospodaření s lesy a půdou a příprava společnosti na změny klimatu.
23.10.2013 17:50 |

podobné články