Článek

Večerková (ANO): V Otrokovicích se bude opět sadit stromořadí

 
Strávit společný čas, mít společné zážitky, a především udělat něco pro přírodu – to je cíl akce Sázíme budoucnost, do níž se již třetím rokem zapojuje i město Otrokovice.
23.09.2022 22:20 |

podobné články

Podobné články

Proti státním maturitám bojujeme dál, slibuje úspěšná maturantka

 
Maturanti se konečně dočkali a po třech týdnech čekání dne dostali svoje maturitní vysvědčení. Svého výborného ohodnocení se dočkala i organizátorka petice proti maturitě, devatenáctiletá Dana Večerková. Ze samých jedniček však čerstvá absolventka brněnského Gymnázia Matyáše Lercha radost nemá. "Z něčeho tak nesmysluplného mít radost nedokážu," prohlásila Večerková.
20.06.2011 20:50 |

podobné články

Lesy Praha: Napadené stromky z obnoveného sakurového stromořadí dočasně odstraníme

 
V únoru letošního roku jsme vás informovali o obnově sakurového stromořadí v ulici V Olšinách v městské části Praha 10. Na místě jsme do stromořadí vysadili celkem 76 nových stromků plnokvěté tmavě růžové sakury Prunus serrulata Kanzan. Několik týdnů po dokončení výsadeb jsme ovšem objevili na stromcích výletové otvory, které indikovaly masivní napadení mladých stromků brouky rodu Scolytus čili bělokaz.
14.08.2017 07:35 |

podobné články

O javor se svedla řež, teď tu sází lípy. Na Smetanově nábřeží se obnovuje stromořadí

 
Na pražském Smetanově nábřeží dnes začala obnova stromořadí. Odstraněna a vyměněna byla první z devíti lip, které tam rostou. Na nábřeží budou vysazovány lípy malolisté. ČTK to sdělila Barbora Lišková, mluvčí Technické správy komunikací (TSK), která se o stromořadí v ulicích metropole stará.
05.11.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Lišková (60 článků)

Večerková (ANO): Revitalizace sídliště Trávníky začne ještě v průběhu prázdnin

 
Jedno z největších sídlišť v Otrokovicích se dočká kompletní obnovy. V polovině prázdnin odstartuje projekt s názvem Regenerace panelového sídliště Trávníky.
20.07.2022 17:50 |

podobné články

Změny na Václaváku: Přibude nádrž na dešťovku, obmění se stromořadí. Rekonstrukce spodní části začne letos

 
Pražský magistrát nechá při rekonstrukci Václavského náměstí vybudovat v jeho horní částí podzemní nádrž na dešťovou vodu. Ve spodní části bude obměněno stromořadí a zároveň budou vysázeny nové stromy. Vyplývá to z dokumentů, které v pondělí schválili pražští radní. Praha plánuje rekonstruovat celé náměstí. Ve spodní části mají práce začít letos a vyjdou na 326,6 milionu korun, kdy začnou v horní části, zatím není jasné.
10.02.2020 17:25 |

podobné články

Pokácí unikátní stromořadí na Vinohradech? Stromům škodí auta i dělníci

 
Žijí tu v pomyslené symbioze. Řeč je o autech a unikátním stromořadí v Lužické ulici na Vinohradech. Větší množství parkujících vozů ale postupem času začalo stromy ničit, stejně tak jako výkopové práce. Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK) proto musela prověřit jejich kondici. Vydrží stromy nebo je bude nutné pokácet?
16.02.2020 08:50 |

podobné články

Hradec Králové: Obnova stromořadí V Lipkách po zimě pokračuje

 
Technické služby Hradec Králové v pondělí obnovily práce na první etapě obnovy stromořadí v ulici V Lipkách, která zahrne pokácení čtyř desítek stromů a následnou výsadbu mladých lip.
07.03.2011 17:20 |

podobné články

Nadace ČEZ: V obci Luká si děti vysadily stromořadí podél vznikající bezpečné cesty

 
Žáci Základní školy Luká v pondělí dopoledne olemovali nově vznikající spojnici mezi obcí Luká u Litovle a místní částí Ješov desítkami dřevin. Akce „Vysaď si svůj strom“ se společně s dětmi a jejich učiteli zúčastnili také členové sdružení Bouzovská vrchovina, kteří v péči o zeleň se zástupci Luká pravidelně spolupracují. Výsadbu zhruba 500 metrů dlouhého stromořadí podpořila částkou 22 800 korun Nadace ČEZ.
26.10.2015 17:31 |

podobné články

Nové lipové stromořadí roste na Opavsku díky místním, Arnice a dárcům

 
Čtyřicet lip, které nyní lemují cestu od Malých Hoštic k soutoku řek Opava a Moravice, jsou výsledkem práce Arniky, místních lidí i dobrovolníků zblízka i daleka. Stromořadí by ovšem nemohlo vzniknout především bez podpory 257 dárců, kteří přispěli do třetího ročníku sbírky „Lopatka pro alej“. Výsadbu podpořily také firmy z Opavska - DDD SERVIS OPAVA v.o.s. a AVIO s.r.o.
26.10.2016 16:05 |

podobné články

Plamínková (STAN): Obnova stromořadí sakur V Olšinách probíhá postupně a šetrně

 
Pro obnovu stromořadí v ulici V Olšinách v Praze 10 byla zpracována projektová dokumentace, které předcházel podrobný dendrologický průzkum. Práce probíhají maximálně šetrně dle aktuálního stavu jednotlivých stromů. Cílem obnovy je zachování vzhledu a typického rázu celé ulice i pro další desetiletí.
06.03.2017 20:40 |

podobné články

Stromořadí na Vinohradech se kácet nemá. Je v pořádku, tvrdí posudek

 
Obavy obyvatel vinohradské Lužické ulice z vykácení jedinečného stromořadí 83 břestovců západních se nevyplní. Informoval o tom zastupitel Prahy 2 Jaroslav Němec (Piráti), který na svém webu zveřejnil nový posudek stavu stromů.
11.02.2020 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Němec (31 článků)

Nejhezčí aleje v Praze jsou na Klíčově a na Hanspaulce: Co ty ostatní?

 
Celkem 96 alejí a stromořadí se přihlásilo do loňské fotografické soutěže Alej roku, kterou každoročně vyhlašuje spolek Arnika. Hlavní město letos „reprezentovaly“ tři aleje, respektive stromořadí. Jak si vedly v celorepublikovém hlasování?
22.03.2020 21:15 |

podobné články

Olšáková (Kandidátka mladých): V krajině vyrostou nové ovocné sady a stromořadí

 
Mladé stromořadí olemuje pěšinu do Lipiny i stávající spojnici ze sídliště na Luční k lačnovské cestě. Sady podpoří zadržování vody v krajině, poskytnou útočiště živočichům a rekreační funkci obyvatelům. Náklady dosáhnou částky 1,6 milionu korun, převážnou část pokryje dotace.
13.07.2020 20:50 |

podobné články

Piráti: Kvůli klimatickým změnám je třeba změnit péči o dřeviny

 
Čtvrtina stromů v pražských ulicích neplní svou ekologickou funkci. To ukázala Analýza stromořadí, kterou si nechal vypracovat Institut plánování a rozvoje a má být podkladem pro tvorbu nové Metodiky pro plánování, výsadbu a péči o uliční stromořadí jako významného prvku modrozelené infrastruktury pro adaptaci na změnu klimatu, která vyjde na konci tohoto roku.
02.08.2020 15:55 |

podobné články

Arnika: Hhlasování o desátou Alej roku odstartováno

 
O jubilejní titul Alej roku soutěžní ankety spolku Arnika bojuje rekordních 134 stromořadí ze všech krajů republiky. Hlasování začíná v úterý 3. listopadu ve 12 hodin na www.alejroku.cz a končí 7. ledna příštího roku. Poté Arnika vyhlásí desátou nejkrásnější Alej roku i nejoblíbenější krajská stromořadí.
03.11.2020 18:00 |

podobné články

Arnika: Hlasování o desátou Alej roku odstartováno

 
O jubilejní titul Alej roku soutěžní ankety spolku Arnika bojuje rekordních 134 stromořadí ze všech krajů republiky. Hlasování začíná v úterý 3. listopadu ve 12 hodin na www.alejroku.cz a končí 7. ledna příštího roku. Poté Arnika vyhlásí desátou nejkrásnější Alej roku i nejoblíbenější krajská stromořadí.
04.11.2020 00:15 |

podobné články

Murňák (Piráti): Praha nutně potřebuje jednotné podmínky pro péči o stromy

 
Rada hlavního města schválila novou metodiku pro výsadbu a péči o uliční stromořadí. Jedná se o nezbytné zásady pro kvalitní plánování, výsadbu a péči o stromořadí v městských ulicích s cílem dosažení plného potenciálu, který je od stromů očekáván.
08.11.2021 18:20 |

podobné články

Zelení: Kraj se zaměří na stromořadí podél svých silnic

 
Začátkem listopadu proběhlo důležité jednání Komise pro životní prostředí, jehož předsedou je Daniel Řezníček, spolupředseda Zelených v Olomouckém kraji. Šlo o problematiku stromořadí podél krajských silnic.
22.11.2021 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Řezníček (5 článků) , Daniel Daniel (847 článků) , Daniel Daniel (847 článků) , Daniel Daniel (847 článků) , Daniel Daniel (847 článků) , Daniel Daniel (847 článků) , Daniel Daniel (847 článků) , Daniel Daniel (847 článků)

Kaufland otevírá prodejnu v Otrokovicích!

 
Ve čtvrtek 27. února 2014 v 7.00 hodin bude otevřena prodejna Kaufland v Otrokovicích, na třídě Osvobození.
25.02.2014 10:15 |

podobné články