Článek

Ve Větrném Jeníkově opět zavedli roušky, koronavirus se potvrdil celkem u 14 lidí

 
Městys Větrný Jeníkov na Jihlavsku vrátil v neděli zpět koronavirová opatření. Lidé musejí opět nosit roušky, zavřel úřad či pošta. Důvodem je pozitivní případ nákazy a několik osob vykazujících příznaky. Informovala o tom starostka Martina Lisová na obecním webu. V úterý hygienici ve Větrném Jeníkově potvrdili dalších 13 nakažených.
07.07.2020 08:45 |

podobné články

Podobné články

Ve Větrném Jeníkově končí mimořádná opatření, roušky v obchodech zůstávají

 
Hygienici zrušili k pondělním 15:00 mimořádná opatření zavedená ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku kvůli vysokému počtu nemocných s covidem-19. Vyplývá to z informací na webu krajské hygienické stanice. V obci budou ale dál platit omezení vydaná pro celý okres Jihlava, nutná bude třeba rouška v MHD či obchodech.
20.07.2020 17:15 |

podobné články

Situace v ohniskách nákazy se zklidňuje, hygienici ale zůstávají obezřetní

 
Situace ve třech ohniskách koronaviru v České republice, tedy v Karviné, ve Větrném Jeníkově a v Církvicích, se podle informací Novinek uklidňuje. V Církvicích přibyly v pondělí pouze dva případy, a situace se tam tak podle mluvčí krajské hygienické stanice zlepšuje. Počet nových případů klesá také v Karviné, přesto jich je tam každý den mezi 20 až 40. Ve Větrném Jeníkově v úterý nepřibyl zatím žádný nakažený.
14.07.2020 15:30 |

podobné články

Ložisko koronaviru na Vysočině a Zaorálek v karanténě: Lidé znovu nasadili roušky

 
Hygienici potvrdili ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku 13 dalších onemocnění covidem-19. Kvůli prvnímu nakaženému se testovalo asi 30 lidí, 19 z nich bylo z obce, další byli ti, kteří se s nemocným setkali v nemocniční čekárně. Nákaza se potvrdila jen u obyvatel obce. Podle Jiřího Kose, ředitele sekce ochrany a podpory veřejného zdraví krajské hygienické stanice, čekají obec další omezení, ale ne celoplošné uzavření.
07.07.2020 16:20 |

podobné články

Panika ve Větrném Jeníkově zavřela vyhlášenou pekárnu, i když pekaři jsou zdraví

 
Panika, která v regionu Větrného Jeníkova vypukla po rozšíření informace o výskytu koronaviru, historicky poprvé uzavřela zdejší vyhlášenou pekárnu U Dolejších, přestože jsou zaměstnanci zdraví. Právu to potvrdil majitel firmy Libor Martinů.
09.07.2020 16:00 |

podobné články

Ve středu bylo v Česku potvrzeno 129 případů COVID-19, dosud jich je 12 859

 
Ve středu bylo v Česku potvrzeno 129 nových případů nemoci COVID-19, podobné množství jako v úterý, kdy byl denní přírůstek 119. Dnes zatím laboratoře odhalily 45 případů. Nákaza se tak od začátku března prokázala u 12 859 lidí, 8 123 z nich se vyléčilo a 352 zemřelo. Vyplývá to z informací na webu Ministerstva zdravotnictví ke dnešním 17.30. V Česku jsou nyní tři ohniska nákazy. Největší z nich je na Karvinsku, další v Církvici na Kutnohorsku a ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku.
09.07.2020 22:35 |

podobné články

Opilý strojvedoucí na přejezdu v Jeníkově zabil dva lidi: Vyfasoval 5,5 roku

 
Devětačtyřicetiletého strojvedoucího Pavla Vejpustka, který loni v březnu na železničním přejezdu v Golčově Jeníkově v opilosti smetl osobní auto a usmrtil dva lidi, poslal Okresní soud v Havlíčkově Brodě na 5,5 roku do vězení. Dvouletý trest s podmíněným odkladem na dva roky dostal traťový vedoucí Miroslav Matlak. Vejpustek navíc nemůže vykonávat práci strojvedoucího po dobu pěti let.
12.09.2017 14:30 |

podobné články

KDU-ČSL má kandidáta na hejtmana Vysočiny. Nestraníka, ředitele a doktora v jednom

 
Lidovci na své nominační konferenci ve Větrném Jeníkově, která se uskutečnila v sobotu, zvolili svoji kandidátku do zastupitelstva kraje. Lídrem a kandidátem na hejtmana je ortoped a ředitel Havlíčkobrodské nemocnice Vít Kaňkovský.
03.12.2011 19:50 |

podobné články

Lidovce na Vysočině povede v krajských volbách lékař Kaňkovský

 
Lidovce na Vysočině povede v krajských volbách ředitel havlíčkobrodské nemocnice Vít Kaňkovský. Tohoto lékaře a nestraníka zvolili na první místo kandidátky účastníci dnešní nominační konference KDU-ČSL, která se konala ve Větrném Jeníkově. Lidovci už také mají sestavenou celou kandidátku.
04.12.2011 07:30 |

podobné články

Jihlava zůstala bez housek, do pekařství vjel kamion s kolotočem

 
Nestor českých pekařů Karel Dolejší (80) se prý v pondělí už podruhé narodil. Do pekárny se v podvečer ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku proboural kamion s kolotočem. Za posledních několik let to není jedinný náklaďák, který se o pekárnu postavenou ve vsi na rizikovém místě opřel.
28.08.2012 22:40 |

podobné články

Sládek Jaromír Kalina povede lidovce na Vysočině

 
V čele lidovců na Vysočině stojí ode dneška sedmačtyřicetiletý Jaromír Kalina, sládek a výrobní ředitel jihlavského pivovaru. Ve Větrném Jeníkově o tom rozhodla nadpoloviční většina z téměř devíti desítek účastníků krajské konference KDU-ČSL.
27.04.2013 14:05 |

podobné články

Zemědělci: Ceny mléka sice stouply, stále jsou ale pod průměrem EU

 
Výkupní ceny mléka se v Česku sice letos zvýšily, ale pořád asi o korunu zaostávají za průměrnou cenou vyplácenou v Evropské unii. Řekl to v pátek předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha na zasedání výboru svazu ve Větrném Jeníkově. K lepšímu postavení by českým producentům mléka podle něj pomohlo větší sdružování i otevření jejich vlastní mlékárny, o níž se už mezi členy svazu mluví delší dobu. Rozpracovány jsou podle Pýchy různé varianty tohoto projektu, podrobnosti k němu zatím uvádět nechtěl.
03.11.2017 15:05 |

podobné články

Vystrčil (ODS): Nedá se to stihnout

 
Je sobota a dopoledne se ve Větrném Jeníkově koná tradiční Běh okolo Větrného Jeníkova. Zároveň také dopoledne v Kněžicích začínají dobrovolní hasiči slavit 140 let od svého založení. Hned po poledni zahajuje v Telči Milena Blažková výstavu „Poznej dědictví UNESCO“ a zároveň v tomtéž čase začíná setkání rodáků v Dušejově.
02.07.2018 12:20 |

podobné články

Další krajské organizace ČSSD budou řešit nominace do vedení

 
Tři krajské organizace ČSSD budou o tomto víkendu jednat o nominacích do celostátního vedení strany. Dnes se ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku sejdou sociální demokraté z Vysočiny, kteří budou zároveň volit svého krajského lídra. V neděli budou o personálních otázkách jednat členové ČSSD v Olomouckém a Zlínském kraji.
19.01.2019 06:30 |

podobné články

Zaorálek se setkal s nakaženým koronavirem a musel na test. Půl dne strávil v nejistotě

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pondělí absolvoval test na covid-19, výsledek byl negativní, oznámil večer na svém facebookovém profilu. Na test musel kvůli kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem ve Větrném Jeníkově na Vysočině koncem června. Zaorálek se však nemůže vrátit do Prahy, jak plánoval, musí zůstat v karanténě v Ostravě.
06.07.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2813 článků)

Zaorálek po druhém testu slaví: Konečně můžu ven. Ministr po karanténě zamíří do práce

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) má i druhý test na covid-19 negativní. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva kultury Michaela Lagronová. Končí tím jeho karanténa, v pondělí se už Zaorálek v Praze zúčastní jednání vlády. První test s negativním výsledkem ministr absolvoval v pondělí 6. července kvůli kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem ve Větrném Jeníkově na Vysočině koncem června.
10.07.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2813 článků)

Zaorálek se vrací na ministerstvo. Dovolili mu opustit karanténu

 
Karanténu může opustit ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD); vyšel mu totiž negativně i druhý test na nemoc covid-19. První podstoupil v pondělí, a přestože byl negativní, bylo mu doporučeno do absolvování druhého testu setrvat v izolaci. Podezření na možnou nákazu koronavirem ministra paralyzovalo po kontaktu s nakaženým člověkem ve Větrném Jeníkově na Vysočině, kde byl koncem června.
10.07.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2813 článků)

Další tři nové případy koronaviru na Jihlavsku. Hygiena uklidňuje: Žádná lavina

 
Z více než 100 odběrů, jež udělali v sobotu hygienici na Jihlavsku, jsou tři potvrzené případy nemoci covid-19. Hygienici testovali i v neděli, výsledky budou znát v pondělí. Za víkend udělali hygienici stovky testů, nemoc se v regionu lavinovitě nešíří. ČTK to řekl Jiří Kos z krajské hygienické stanice. Hygienici odebrali vzorky zaměstnancům jihlavské nemocnice a klientům sociálních služeb. Všechny případy souvisí s ohniskem nemoci covid-19 ve Větrném Jeníkově.
12.07.2020 17:30 |

podobné články

Strom obrůstá náhrobní kámen

 
Už mnoho let na židovském hřbitově ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku proniká žulový náhrobní kámen do kmene jilmu. Unikátní úkaz se po vyčištění hřbitova stal lákadlem.
03.05.2021 12:15 |

podobné články

Tajný scénář odchodu Jeníkové - Vendulka prolétne sklem! A Valšík na ni udělá velkou křivárnu...

 
Měl to být krásný, poklidný a dojemný odchod ze seriálu. Deník Aha! ale vypátral, že vrchní sestra Vendulka v podání herečky Veroniky Jeníkové (45) ve skutečnosti opustí »nováckou« Ordinaci v růžové zahradě 2 za velmi dramatických okolností! „Proběhne skleněnou výplní, ošklivě se zraní a převezou ji do jiné nemocnice. Tím skončí,“ prozradil seriálový partner herečky Vlastimil Zavřel (56) alias Jindřich Valšík.
02.09.2010 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Zavřel (54 článků) , Veronika Jeníková (69 článků)