Článek

Ve Slaném shořel barokní mlýn: Podle svědků, ho někdo zapálil a zabarikádoval obyvatele uvnitř!

 
Ve Slaném na Kladensku hořel v noci na sobotu bývalý mlýn ze 16. století, který „nadivoko“ obývají bezdomovci. Jeden člověk se lehce popálil a skončil v péči záchranářů. Plameny napáchaly škodu za 800 tisíc korun, příčinu vyšetřovatelé zjišťují, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Místní spekulují o úmyslu.
06.09.2020 21:05 |

podobné články

Podobné články

Drama ve věznici v Plzni: Vězeň se zabarikádoval v cele a pak ji zapálil! Dusil se!

 
V největší věznici v Česku v Plzni na Borech hořelo. V jedné z cel se zabarikádoval vězeň (21) a zapálil ji. Při požáru se ale začal dusit kouřem. Život mu včas zachránil jeden z příslušníků vězeňské služby.
07.04.2017 15:15 |

podobné články

TO JE SMŮLA! Dělník ZAPÁLIL novostavbu luxusního EKOLOGICKÉHO domu! SHOŘEL NA PRACH!

 
Neopatrný dělník ve čtvrtek zapálil při pokládání izolace novostavbu dřevěného ekologicky úsporného domu v Zelené Hoře na Vyškovsku. Neobyčejný dům za dva miliony korun, který byl těsně před dokončením, kompletně shořel, řekl agentuře Mediafax mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.
13.10.2011 12:10 |

podobné články

Kopeckého mlýn: Pištěly tam milenky a troubili jeleni

 
Červený mlýn poblíž Křemže koupil jako chalupu Miloš Kopecký v roce 1967 za 40 000 korun. Nikdo ho nechtěl. Mlynář tam kdysi zabil svou ženu a dvě děti sekyrou a sám se v lese oběsil. „Kopecký na duchy nevěřil. Líbilo se mu hlavně to místo a potok s pstruhy vedle,“ vypráví Jan Puffr (83), řemeslník z Křemže, který Kopeckému mlýn zrekonstruoval a udržoval až do jeho smrti.
28.02.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Kopecký (111 článků)

Jediný zachovalý větrný mlýn v Praze: Stojí u Břevnovského kláštera

 
Když se řekne větrný mlýn, představíme si Nizozemsko. Možná vás překvapí, že jeden najdeme i v Praze. Nachází se kousek od Břevnovského kláštera a jde o jediný zachovalý větrný mlýn v metropoli.
22.04.2017 06:40 |

podobné články

Vyhořel „Máchalův“ mlýn z pohádky S čerty nejsou žerty! Zemřel jeho majitel

 
Kdo by neznal pohádku S čerty nejsou žerty! Jednou z ústředních kulis je starý mlýn, o který chtěla připravit mlynáře Máchala a jeho syna Petra lakotná macecha. Slavný mlýn se nyní stal dějištěm další tragédie. Tentokrát bohužel skutečné, která s pohádkovým koncem neměla nic společného. Stavení vyhořelo a jeho majitel (†78) při požáru zemřel.
25.03.2018 09:30 |

podobné články

Slavný mlýn z pohádky S čerty nejsou žerty: Před dvěma lety vyhořel do základů!

 
„Když velkoryse pominu, že ten člověk chtěl zabít mne, nemohu pominout, že okradl svou matku, těžce, přetěžce zkoušenou vdovu, utekl, a víte, co jí nechal na krku? On jí nechal na krku celý mlýn!“ durdil se v pohádce S čerty nejsou žerty zákeřný správce před úplatným knížetem. Mlýn, o němž hovořil, byl stavením v Střehomi. Co je s ním dnes?
26.12.2020 20:10 |

podobné články

Křik a pak bezmocné ticho: Svědkyně popsala smrt chlapce ve Slaném. Jel řidič autobusu v pantoflích?

 
Jeden mrtvý chlapec zůstal po úterní nehodě, kdy na autobusovém nádraží ve Slaném najel řidič autobusu na zastávku s lidmi. Na místě byla řada svědků, které smutná událost zdrtila. Podle prvních zpráv k tragédii došlo kvůli zaseknutému brzdovému pedálu, ve hře je ale varianta, že za nehodu mohla řidičova nevhodná obuv. Na fotografiích z místa nehody je totiž vidět, že měl na nohou obuté pantofle.
10.06.2020 11:35 |

podobné články

Vražedný autobus ve Slaném, který zabil chlapce: Ze slov očitých svědků mrazí

 
V úterý se ve Slaném odehrála nehoda, která měla tragický konec. Řidič autobusu najel na nádraží na nástupní ostrůvek, kde stála skupinka lidí. Při nehodě bohužel zemřel malý chlapec. Policie nyní vyšetřuje, jak přesně k události došlo. Pracuje s několika verzemi.
11.06.2020 11:15 |

podobné články

V Praze někdo zapálil luxusní Bentley

 
Pražští policisté vyšetřují požár luxusního vozu značky Bentley, který podle nich zřejmě někdo úmyslně zapálil. Vůz shořel v sobotu kolem 06:00 v Babylonské ulici v Praze 9.
24.10.2009 16:00 |

podobné články

Barokní knihovní sál v Klementinu je opět přístupný veřejnosti

 
Jezuitská barokní knihovna, která byla dokončena roku 1727 pravděpodobně podle plánů Kiliána Ignáce Dietzenhofera, je od 1. dubna po revitalizaci opět zpřístupněna veřejnosti. Jeden z nejstarších sálových galeriových systémů v Čechách se dodnes uchoval v původní podobě a je tak typickou ukázkou dobového uspořádání barokní knihovny.
02.04.2012 23:25 |

podobné články

V Pardubicích shořel Hummer! Zapálil ho někdo ÚMYSLNĚ?

 
Auto značky Hummer vzplálo v centru Pardubic kolem třiadvacáté hodiny v noci. Policisté nevyloučili ani možnost, že někdo auto zapálil úmyslně.
11.04.2011 10:20 |

podobné články

Barokní hudba a divadlo Veselého blázince rozezní Pražský hrad

 
Barokní hudba 17. a 18. století zazní v neděli 6. března v 19.30 v Míčovně Pražského hradu. Koncertem Les Four Divertissants začíná série Barokních podvečerů, kdy současní čeští a francouzští umělci představí slavné barokní skladatele.
04.03.2011 11:25 |

podobné články

Barokní cyklus nově

 
Cyklus barokní hudby, který pořádá Collegium 1704 již druhým rokem v pražském Rudolfinu, bude mít od příští sezóny nový název. Místo Hvězdy barokní opery použije názvu Collegium 1704 v Rudolfinu.
14.04.2014 10:40 |

podobné články

V Radotíně shořel odtahový vůz. Nezbylo z něj téměř nic!

 
Odtahový vůz shořel ve středu nad ránem v oploceném areálu autoservisu ve Výpadové ulici v pražském Radotíně. Vůz pravděpodobně někdo úmyslně zapálil, zjistila na místě agentura Mediafax.
14.09.2011 06:30 |

podobné články

Ve Skutči shořel drážní domek, uvnitř našli mrtvolu

 
Ve Skutči na Chrudimsku večer shořel bývalý drážní domek. Uvnitř byl nalezen mrtvý člověk, řekl ČTK mluvčí Zdravotnické záchranné služby Aleš Malý bez dalších podrobností. Do rána bude trať uzavřená, uvedli hasiči na twitteru.
18.01.2019 21:25 |

podobné články

Chlapec (11) na Děčínsku zapálil dům a zabarikádoval rodinu: Jeho první slova zaskočila i policisty

 
Šlo o vteřiny! Teprve jedenáctiletý „žhář“ založil na Děčínsku požár v domě a zabarikádoval únikové cesty. Jeho rodina se naštěstí zachránila. Jaké jsou další osudy problémového mladíka?
29.01.2020 20:10 |

podobné články

Drama v Kobylí: Neplatič se zabarikádoval i s manželkou! Byly slyšet rány, hrozil výbuch plynu

 
Policejní vyjednavač, zakuklenci a ohlušující rány a vrtulník! Drama v Kobylí rozčíslo jinak poklidné čtvrteční dopoledne. K muži, který se v domě zabarikádoval i s manželkou, vyjížděla zásahovka. Oba měli totiž hlídce vyhrožovat, že budou střílet! Podle svědků se z místa rány opravdu ozývaly. Dvojici se policistům podařilo zneškodnit.
14.06.2018 12:25 |

podobné články

Drsné probuzení: Ve Slaném hořel panelák!

 
Těžké ráno měli obyvatelé sedmipatrového paneláku ve Slaném na Kladensku. Probudil je totiž požár sklepa. Museli tak rychle z domu pryč!
11.02.2015 07:40 |

podobné články

Drama na Liberecku! Bývalý voják se zabarikádoval v domě s rodinou a vyhrožoval, že všechno vyhodí do povětří

 
Tohle byla opravdu hodně dramatická noc. Muž se na Liberecku zabarikádoval v domě s rodinou a vyhrožoval, že dům exploduje. Podle TV Nova byla uvnitř budovy také manželka a dvě malé děti.
02.08.2016 19:55 |

podobné články