Článek

Ve městech se opět protestovalo proti dohodě ACTA

 
Krátce po sobotní 14.00 odstartoval v Praze v rámci mezinárodního dne akcí proti dohodě ACTA další z protestů proti této dohodě. Na náměstí Jiřího z Poděbrad se sešly podle odhadu tři stovky lidí, další lidé se připojili během pochodu, který skončil v 16.15 na Vítězném náměstí.
25.02.2012 15:40 |

podobné články

Podobné články

Proti dohodě ACTA v Evropě demonstrovaly tisíce lidí

 
V řadě evropských měst se dnes konaly protesty proti mezinárodní dohodě proti padělatelství (ACTA). Organizátoři očekávali celosvětově až 200.000 nespokojenců, ale Evropa ohlásila "pouze" desítky tisíc demonstrantů. Výjimkou byl Mnichov, kde se podle policie sešlo na 16.000 lidí odmítajících ACTA. Protesty se uskutečnily i v českých městech.
11.02.2012 20:50 |

podobné články

ČPS: Předseda Evropského parlamentu zpochybňuje ACTA

 
Předseda Evropského parlamentu (EP) Martin Schulz prohlásil v neděli v rozhovoru pro německou televizi ARD, že dohodu ACTA v současné podobě nepovažuje za dobrou. Německo bude s podpisem čekat až na případné schválení ACTA Evropským parlamentem. Pozastavit ratifikaci ACTA uvažují i vládní strany ve Slovinsku, protesty proti ACTA zaznamenaly úspěch i na Maltě.
13.02.2012 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Schulz (235 článků)

Proti dohodě ACTA protestovalo v Praze a Brně přes 300 lidí

 
Zhruba 200 odpůrců dohody ACTA, jejímž cílem je omezit šíření pirátství na internetu, se odpoledne sešlo na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad. Poté, co zazněl projev, v němž řečník kritizoval nejen dohodu ACTA, ale i české politiky, se účastníci vybavení transparenty vydali na plánovaný pochod městem. Na akci dohlížejí policisté, na místě jsou i členové antikonfliktního týmu.
25.02.2012 17:00 |

podobné články

Ministr průmyslu Kuba: Smlouvu ACTA by měl projednat Ústavní soud

 
Kontroverzní smlouvu proti padělatelství (ACTA) by před její případnou ratifikací měl posoudit Ústavní soud. Novinářům to dnes řekl ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, který o této dohodě jednal i se zástupci České pirátské strany. Vláda sice připojila podpis pod dohodu ACTA, ovšem kvůli následným protestům ratifikační proces pozastavila s tím, že chce analýzu jejích dopadů. Dokument vyvolal mezinárodní vlnu odporu. Kritici dohodě vyčítají, že omezí svobodné prostředí internetu.
10.04.2012 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (399 článků)

Protestní sobota: Česko znovu zahoří proti dohodě ACTA

 
Téměř ve dvaceti českých městech se v sobotu očekávají protesty proti dohodě ACTA (Obchodní dohoda proti padělatelství), která podle jejích odpůrců naruší osobní svobodu uživatelů internetu. Policie je připravena, nepokoje ale neočekává.
11.02.2012 14:40 |

podobné články

Piráti vítězí, po Německu a Slovensku teď smlouvu ACTA odmítlo i Polsko

 
Polsko definitivně odmítlo dohodu ACTA, která se týká boje s internetovým pirátstvím. Varšava nejdříve po pouličních protestech ratifikaci smlouvy pozastavila, teď ji zcela smetla ze stolu. Polsko už nebude analyzovat smlouvu ACTA a nebude ji také ratifikovat. Premiér Donald Tusk zásadně změnil názor. „Neměl jsem pravdu, argumenty proti ACTA mě přesvědčily," uznal polský předseda vlády.
18.02.2012 11:40 |

podobné články

Mlžení nám nestačí, vzkázali vládě protestující proti dohodě ACTA

 
STOP ACTA, Internet nedáme, Mlžení nám nestačí. S takovými hesly se vydali brněnští protestující do ulic. Nelíbí se jim dohoda proti padělkům ACTA, která podle nich naruší svobodu internetu. A nelíbí se jim ani vláda, která sice zastavila ratifikaci dohody, ale neřekla k ní zatím ještě nic definitivního.
11.02.2012 15:55 |

podobné články

Lidé v Praze opět protestují proti ACTA

 
V sobotu od 14 hodin se v rámci mezinárodního dne akcí proti dohodě ACTA v Praze koná další z protestů proti této dohodě. Lidé se sešli na náměstí Jiřího z Poděbrad, trasa pochodu dlouhá zhruba 5,5 kilometru má končit na Vítězném náměstí, informovali organizátoři z hnutí Skutečná demokracie teď!
25.02.2012 15:10 |

podobné články

V Praze 200 lidí, v Brně 160. Taková je účast protestů proti dohodě ACTA

 
Zhruba 200 odpůrců dohody ACTA, jejímž cílem je omezit šíření pirátství na internetu, se odpoledne sešlo na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad. Poté, co zazněl projev, v němž řečník kritizoval nejen dohodu ACTA, ale i české politiky, se účastníci vybavení transparenty vydali na plánovaný pochod městem. Na akci dohlížejí policisté, na místě jsou i členové antikonfliktního týmu.
25.02.2012 17:25 |

podobné články

Češi chystají okupační protesty proti dohodě ACTA – biči na internetové piráty

 
Po bouřlivých protestech tisíců lidí v Polsku se chystají proti dohodě ACTA, která má omezit krádeže autorských práv a ochranných známek, protestovat také Češi. V rámci protestů chtějí okupovat více než dvě desítky náměstí po celé republice.
27.01.2012 16:20 |

podobné články

Tisíce lidí chtějí v Praze protestovat proti dohodě ACTA – biči na internetové piráty

 
Česká pirátská strana chystá na čtvrtek v Praze další protesty proti dohodě ACTA, která má omezit krádeže autorských práv a ochranných známek. Účast přislíbily na Facebooku více než čtyři tisíce lidí. Sejít se mají na Klárově u Starých zámeckých schodů, následně plánují pochodovat na Pražský hrad a zase zpět.
31.01.2012 10:10 |

podobné články

Ve světě i v Česku se demonstrovalo proti dohodě ACTA

 
Na mnoha místech světa i v českých městech se dnes demonstrovalo proti smlouvě ACTA. V Praze se počet demonstrujících pohyboval kolem tisícovky, v Brně šlo řádově o stovky lidí.
11.02.2012 15:45 |

podobné články

Proti smlouvě ACTA se protestovalo napříč Českem

 
Po pražské demonstraci proti mezinárodní smlouvě ACTA se protesty rozšířily do celého Česka. Lidé se sešli v Ostravě, Ústí nad Labem, Plzni i v Brně.
04.02.2012 17:00 |

podobné články

Vašíček (ČPS): Kulatý stůl o ACTA

 
Uspořádání kulatého stolu s odpůrci smlouvy ACTA přislíbil ministr Martin Kuba 12.února. Reagoval tím na vlnu protestů proti vládě, která 26.ledna smlouvu ACTA v Japonsku podepsala.
10.04.2012 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (399 článků)

Bartoš (ČPS): ACTA musí posoudit Ústavní soud

 
V Praze vyšlo do ulic podle odhadů více než 2000 lidí. I v jiných městech lidé překonali mrazy, aby vyjádřili svůj nesouhlas s kontroverzní smlouvou ACTA. V České republice demonstrovaly tisíce lidí v 18 městech. Protesty se stovkami účastníků zažily například Brno, Plzeň, Ostrava nebo Jihlava.
13.02.2012 10:25 |

podobné články

Česká města zaplaví protesty proti ACTA. Do ulic se chystají tisíce lidí

 
V téměř dvacítce českých měst dnes budou demonstrovat odpůrci mezinárodní smlouvy ACTA. Připojí se tak k celosvětovým protestům proti obchodní dohodě proti padělatelství, která podle svých odpůrců omezí svobodné prostředí internetu.
11.02.2012 09:00 |

podobné články

V České republice demonstruje asi 2500 lidí proti smlouvě ACTA

 
Na demonstraci proti smlouvě ACTA přišlo v Praze v sobotu odpoledne asi dva tisíce lidí, v Brně pak na 300 osob. Česko se tak připojilo k celosvětovým protestům proti dohodě, jež podle svých odpůrců omezí svobodu internetu. V České republice lidé protestují asi ve dvou desítkách měst.
11.02.2012 16:25 |

podobné články

V České republice demonstrovalo přes 2500 lidí proti smlouvě ACTA

 
Na demonstraci proti smlouvě ACTA přišlo v Praze v sobotu odpoledne asi dva tisíce lidí, v Brně pak na 300 osob a v Ostravě 200. Česko se tak připojilo k celosvětovým protestům proti dohodě, jež podle svých odpůrců omezí svobodu internetu. V České republice lidé protestovali asi ve dvou desítkách měst.
11.02.2012 18:15 |

podobné články

Piráti v Praze protestovali proti dohodě ACTA

 
Ve čtvrtek ve dvě hodiny začal v Praze na Klárově protest proti schválení dohody ACTA českým parlamentem. Před asi čtyřmi stovkami přítomných jako první vystoupil předseda Pirátské strany Ivan Bartoš.
02.02.2012 15:40 |

podobné články