Článek

Ve jménu zítřka, snad chladnějšího, popřáli na MFF KV kmotři nové knize

 
Karlovarský filmový festival nepatří jen filmům. V neděli proběhl v Městském muzeu křest knihy Ve jménu zítřka. Její autor Thomas Blanc si vzal jako kmotřičky svého románu hned několik osobností. Hodně štěstí při cestě ke čtenářům mu popřáli herečka Eva Holubová, producent Steve Lichtag nebo moderátor Libor Bouček.
01.07.2019 12:08 |

podobné články

Osobnosti: Libor Bouček (436 článků) , Eva Holubová (247 článků) , Steve Lichtag (7 článků)
Podobné články

Po nástupu ANO začal chlastat, ostatní se řežou mezi sebou. Časopis přinesl perličky ze dna ČSSD, před sjezdem dobré vědět

 
„Nejsou jenom centrální kmotři, jsou regionální kmotři, okresní kmotři a místní kmotři,“ říkal před lety prezident Miloš Zeman. Časopis Týden nyní přinesl seznam všech kmotrů, lobbistů i zákulisních hráčů, kteří jsou spojeni s ČSSD.
06.03.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23354 článků)

Kalousek šokuje: Stíhání Parkanové mohou chtít kmotři. Ti, co odmítají Bradáčovou

 
Ministr financí Miroslav Kalousek se postaral o další rozruch. V rozhovoru pro Hospodářské noviny prohlásil, že si kmotři možná objednali stíhání exministryně Vlasty Parkanové. "Jsem skoro přesvědčen, že jde o zlý úmysl. Je absolutně vyloučeno, že vyšetřování by nebylo zmanipulováno. Například by za tím mohli stát kmotři," řekl v rozhovoru Kalousek.
29.06.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (702 článků) , Miroslav Kalousek (6812 článků)

Kalousek šokuje: Stíhání Parkanové mohou chtít kmotři. Ti, co odmítají Bradáčovo

 
Ministr financí Miroslav Kalousek se postaral o další rozruch. V rozhovoru pro Hospodářské noviny prohlásil, že si kmotři možná objednali stíhání exministryně Vlasty Parkanové. "Jsem skoro přesvědčen, že jde o zlý úmysl. Je absolutně vyloučeno, že vyšetřování by nebylo zmanipulováno. Například by za tím mohli stát kmotři," řekl v rozhovoru Kalousek.
29.06.2012 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (702 článků) , Miroslav Kalousek (6812 článků)

Babiš: V Praze k nám nenalezli kmotři, ale bývalí bezvýznamní členové ODS a TOP 09

 
Šéf ANO Andrej Babiš v reakci na tvrzení předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, který uvedl, že ANO v Praze infiltrují bývalí kmotři ODS a TOP 09, přiznal, že hnutí má v metropoli personální problémy. Nenalezli do něj však kmotři, ale někdejší bezvýznamní členové ODS a TOP 09. Sobotka ANO osočil v souvislosti s volbou bývalé sociální demokratky Radmily Kleslové do čela pražské organizace ANO.
24.02.2014 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9540 článků)

Nová DVD: Kobry a užovky, Země zítřka, Popelka a další

 
V hlavní soutěži MFF Karlovy Vary byl s úspěchem uveden film Jana Prušinovského Kobry a užovky. Pro děti vycházejí v kolekci oba díly populárních animovaných filmů Letadla. George Clooney hraje hlavní roli v mysteriózní sci-fi Země zítřka. Nestárnoucí Popelka vychází v osobité verzi režiséra Kennetha Branagha.
20.10.2015 07:05 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (777 článků) , Kenneth Branagh (15 článků) , Jan Prušinovský (38 článků)

Karlovarský festival ocení Jiřinu Bohdalovou

 
Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary převezme na 51. ročníku MFF KV herečka Jiřina Bohdalová, která v letošním roce oslavuje životní jubileum, uvedl v úterý na tiskové konferenci v Praze prezident MFF KV Jiří Bartoška.
26.04.2016 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (938 článků)

Kněžna Charlene: Nechtěla jsem utéct, u oltáře jsem plakala štěstím

 
Nebyla jsem žádná nevěsta na útěku, ohradila se vůči pomluvám manželka monackého knížete Alberta II. Charlene. Po dvou letech promluvila o spekulacích, že chtěla před svatbou utéct a označila je za kategorické lži. Další články k tématu: Monacký kníže Albert II. chystá žalobu, nevěsta mu prý nechtěla utéct Monacký kníže Albert a jeho žena trávili líbánky odděleně Monacký kníže a kněžna si znovu řekli ano, před oltářem a v bílém Monacký kníže Albert II. se oženil, zatím jen civilně Monacký kníže Albert II. si vezme o dvacet let mladší plavkyni
15.07.2013 14:45 |

podobné články

Zeman: Kmotři jsou i ve vašich strankách, Sobotko a Babiši!

 
Mezi vládními partnery Sobotkou a Babišem došlo k další roztržce. Tentokrát kvůli kmotrům. Podle Sobotky začínají ovládat ANO v Praze. Babiš se brání, že naopak premiéra podporuje kmotrovská organizace v boji proti haškovcům. Spor nyní rozsekl prezident Zeman: Pánové, nehádejte se, kmotři jsou ve všech stranách! A k tomu okomentoval i poslední kroky nové vlády.
28.02.2014 11:05 |

podobné články

Paroubkovou jsem na jednohubky nezval. Lže, rozpálil se kníže

 
Petra Paroubková se ve své nové knize pouští do kvadratury předsedy TOP 09 a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. Popisuje, jak ji a jejího chotě kníže "pohostil", když je pozval domů na večeři. V televizi ho pak nachytala, když měl zaneřáděný motýlek. A co na to kníže?
03.12.2010 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3842 článků) , Petra Paroubková (521 článků)

Kongres ODS: Přijeli i kmotři! Důkaz? SPZky!

 
Říká se jim gubernátoři, kmotři, privatizanti ODS... V každém případě jsou to ti úspěšní podnikatelé a odeesáci, kteří mají hlavně v regionech neomezený vliv.
23.11.2009 05:40 |

podobné články

John: kmotři investují milióny do kampaně proti vnitru

 
Kontroverzní podnikatelé, tzv. kmotři, vedou kampaň proti ministerstvu vnitra. V televizi Prima to v neděli řekl šéf resortu Radek John (VV).
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků)

Kde vzali kmotři své prachy, ptají se Kalouskovi lidé

 
Majetky podnikatelů z takzvané šedé zóny (častěji se jim říká KMOTŘI) nyní konečně začali prověřovat analytici ministerstva financí. Konečně zkoumají, zda svůj majetek mohli získat legální cestou.
16.02.2011 04:40 |

podobné články

Profesorka Dvořáková: Země je v katastrofálním stavu. A řídí ji kmotři

 
Politoložka Vladimíra Dvořáková na sobotní konferenci, konané pod záštitou VŠE a iniciativy Vyměňte politiky, otevřeně přiznala, že ona i další politologové byli naivní. Mysleli si totiž, že decentralizace bude znamenat demokratizaci. Šéfové stran jsou v současné době bezmocní, na vše mají vliv takzvaní regionální kmotři.
29.05.2011 10:10 |

podobné články

Republiku řídí kmotři. Takto šel Reflex po jednom z nich

 
Je Česko společností na demokratických základech, nebo ho ve skutečnosti ovládají kmotři a systém je postaven na protislužbách a úplatcích? Týdeník Reflex se ve svém aktuálním čísle přiklání ke druhé možnosti a Bohumil Pečinka na úvod podrobného materiálu píše, že Češi vytvořili za jedenadvacet let od převratu specifickou Republiku kmotrů. Její podobu jako by předpověděl už před více než třiceti lety tehdejší disident a nynější senátor Petr Pithart.
02.06.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (205 článků)

Změnu rozdělení daní nechtějí kmotři ODS, burcuje Kalousek starosty

 
Restaurace v mělnickém kempu se v pondělí zaplnila asi dvaceti zvědavými starosty z okolních měst a obcí. Přijeli si poslechnout ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), jak se jim chystá přilepšit na úkor čtyř velkých měst – Prahy, Brna, Plzně a Ostravy. Kalousek prohlásil, že proti změnám v rozpočtovém určení daní jsou "kmotři ODS", kteří stojí za velkými koalicemi ve všech čtyřech městech.
13.09.2011 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6812 článků)

Rath se opřel do Paroubka a tvrdí, že mu stranu platí kmotři z ODS

 
Středočeský hejtman a poslanec ČSSD David Rath tvrdí, že za financováním nového projektu někdejšího předsedy sociálních demokratů Jiřího Paroubka stojí i "nejmocnější kmotři ODS". Podle Ratha je jejich cílem oslabit ČSSD. Rath to řekl v rozhovoru pro časopis Instinkt, Paroubek to následně označil za nesmysl.
20.10.2011 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3708 článků) , David Rath (4538 článků)

Další modrý kmotr padl. Bém: Cože, kmotři? Ty si vymyslela média

 
Z pozadí ODS potichu "zmizel" další kmotr. Pokračuje tak očista strany, nebo jde jen o prázdné gesto? Názory se různí. Exprimátor Pavel Bém (ODS) soudí, že kmotři a jejich vliv jsou jen dílem médií. Ministr zemědělství Petr Bendl (také ODS) je prý ani nezná.
01.06.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (832 článků) , Petr Bendl (502 článků)

Klaus nemůže být šéfem ODS. Kmotři by ho nesnesli, říká hradní muž

 
Prezident Václav Klaus nedorazí na víkendový kongres ODS do Brna. Podle informací středečního Práva se z akce omluvil. Bude tak pokračovat vzájemné míjení obou nejvýše nejvýš postavených mužů v české politice - prezidenta a premiéra. Klaus se podle svého poradce nechystá ani do čela ODS. Jako silnou osobnost by ho prý nesnesli kmotři.
31.10.2012 12:47 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9697 článků)

Odebereme ODS členy, hrozí prý kmotři Nečasovi. Strana může notně zeštíhlit

 
Premiér Petr Nečas (ODS) má další problém. Zdá se, že nespokojenost s jeho vedením strany dále sílí a odpor na sebe bere nejrůznější podoby. Podle informací sobotního deníku Právo hodlají premiéra vytrestat i kmotři, a to tím, že přestanou platit stranické příspěvky za černé duše. Straně zeslábne členská základna a Nečasovi kritici budou mít v ruce další zbraň.
30.03.2013 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9301 článků)