Článek

Vdova po herci (✝41), který zemřel po nákaze covidem, dostala zbylou vakcínu. Privilegium celebrit, kritizují lidé

 
Vdova po herci Nicku Corderovi (✝41), který loni v červenci zemřel po nákaze koronavirem a následných vážných zdravotních potížích , Amanda Kloots v pátek v Los Angeles dostala první dávku vakcíny proti covidu-19.
21.02.2021 18:25 |

podobné články

Podobné články

Orbán si nechá dát čínskou vakcínu. Maďaři „kašlou“ na Brusel, nakoupili i ruský Sputnik

 
Maďarské regulační úřady schválily k použití vakcínu proti covidu-19 od čínského výrobce Sinopharm. Oznámila to šéfka maďarských zdravotnických úřadů Cecilia Müllerová. Maďarské úřady také uzavřely s čínskou firmou dohodu o nákupu pěti milionů dávek její vakcíny, informovala agentura Reuters. Maďarsko schválilo a nakoupilo čínskou vakcínu jako první z členských zemí EU. Stalo se tak týden poté, co Maďarsko coby první členská země EU nakoupila ruskou vakcínu Sputnik V, připomněl Reuters.
29.01.2021 21:15 |

podobné články

Vdova po Patricku Swayzem se bude vdávat, zasnoubila se s klenotníkem

 
Sedmapadesátiletá Lisa Niemi prozradila, že ji o rok starší partner Albert DePrisco na Vánoce požádal o ruku. Vdova po Patricku Swayzem žije s klenotníkem už více než rok a půl. Další články k tématu: Vdova po Patricku Swayzem opět randí, našla si klenotníka Nejhorší na Patrickovi bylo jeho pití, říká vdova po Swayzem Smutek mě pohltil, jen plynu s proudem, říká vdova po Patricku Swayzem Patrickovi stále posílám esemesky, říká Swayzeho manželka Swayzemu se nesplnil největší sen, nestal se otcem Americký herec Patrick Swayze zemřel na rakovinu slinivky
30.12.2013 12:08 |

podobné články

Osobnosti: Patrick Swayze (222 článků) , Lisa Niemi (49 článků)

Vdova po Patricku Swayzem opět randí, našla si klenotníka

 
Tři roky po smrti manžela se Lisa Niemi konečně zamilovala. Vdova po Patricku Swayzem nalezla novou lásku a její srdce si získal klenotník Albert DePrisco. Za hvězdu Hříšného tance přitom byla vdaná 34 let. Další články k tématu: Patrickovi stále posílám esemesky, říká Swayzeho manželka Nejhorší na Patrickovi bylo jeho pití, říká vdova po Swayzem Smutek mě pohltil, jen plynu s proudem, říká vdova po Patricku Swayzem Swayzemu se nesplnil největší sen, nestal se otcem Americký herec Patrick Swayze zemřel na rakovinu slinivky
07.10.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Patrick Swayze (222 článků) , Lisa Niemi (49 článků)

PŘEVRATNÝ OBJEV! Vědci našli vakcínu proti malárii

 
Vědci prý úspěšně otestovali vakcínu proti malárii, žádný lék proti této zákeřné nemoci dosud neexistoval! Vakcínu zatím zkoušeli jen na malé skupině, ale věří, že ji budou moci dát co nejvíce lidem. Malárie každý rok zabije kolem milionu lidí.
08.08.2013 21:00 |

podobné články

Česko vyvíjí vlastní vakcínu na koronavirus, oznámil Vojtěch

 
Česká republika vyvíjí podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) vakcínu na covid-19. Zatím je vývoj v první fázi. Vakcínu vyvíjejí spolu Státní zdravotní ústav, Ústav hematologie a IKEM. Dostupná by mohla být v řádu několika měsíců.
04.05.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1196 článků)

Rusko má vakcínu proti koronaviru: Zkoušela ji samotná Putinova dcera

 
Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že jeho země vyvinula vakcínu proti koronaviru. Očkování by mohlo začít už v srpnu. Prezident se nechal slyšet, že vakcínu dokonce zkoušela jedna z jeho dcer.
11.08.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3545 článků)

Putin oznámil světu, že Rusové mají vakcínu proti covid-19. Český biochemik se neudržel: Fraška!

 
Rusko v úterý oznámilo, že jako první země na světě zaregistrovalo vakcínu proti nemoci covid-19. Bezpečnost očkovací látky zdůraznil též prezident Vladimir Putin, přičemž jako důkaz pronesl, že si vakcínu nechala aplikovat i jedna z jeho dcer. Látka by měla proti novému koronaviru vytvořit stabilní imunitu. Přicházejí ovšem rovněž první výtky. „Rusko z toho udělalo frašku,“ zní od českého vědce.
11.08.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3545 článků)

Vakcínu v Česku za dva dny dostalo zhruba tři tisíce lidí

 
V pondělí dostalo v ČR vakcínu proti koronaviru téměř 2000 brněnských a pražských zdravotníků. V porovnání s prvním dnem očkování je to zhruba dvojnásobek. V neděli dostalo vakcínu asi 1260 osob. Za uplynulé dva dny je tak naočkovaných přes 3000 lidí.
29.12.2020 14:35 |

podobné články

Německo varuje: Britskou vakcínu nedávat starším lidem

 
Německé orgány doporučily nepodávat vakcínu od firmy AstraZeneca lidem starším 65 let. Podle Institutu Roberta Kocha není jasné, nakolik je u starších lidí tato vakcína efektivní. Spekuluje se přitom, že by Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) mohla vakcínu AstraZeneky doporučit k podmínečnému užívání již v pátek. Na rozdíl od vakcín Pfizer/BioNTechu a Moderny s účinností přes 90 procent se účinnost u vakcíny AstraZeneca uvádí někde mezi 62 a 70 procenty.
29.01.2021 12:18 |

podobné články

Na vakcínu Pfizer/BioNTech stačí i mrazáky u praktiků: Uchovávat se dá při -15 °C

 
Vakcínu proti covidu-19 od firem Pfizer a BioNTech lze uchovávat při mnohem vyšší teplotě, než se doposud uvádělo. Nový výzkum těchto farmaceutických společností ukázal, že očkovací látka je stabilní i při teplotě minus 15 stupňů Celsia, kdežto nyní se skladuje v extrémně nízkých teplotách mezi minus 80 a minus 60 stupni Celsia. Pokud by vakcínu nebylo nutné skladovat ve speciálních mrazících boxech, mohli by ji lidem aplikovat i praktičtí lékaři u sebe v ordinacích, píše internetový portál německého týdeníku Der Spiegel.
19.02.2021 16:30 |

podobné články

„Bojíme se někoho pustit domů,“ říká vozíčkář Krása a volá po očkování. Na vakcínu si počká

 
Více jak 50 tisíc těžce zdravotně postižených Čechů s nadějí vyhlíží svou vakcínu. Pro tyto lidi s poruchou srdce či s nepohyblivým tělem může být nákaza covidem-19 fatální, jak podotýká předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása, který je sám odkázán na vozík. Poznamenává, že tito lidé žijí již rok ve strachu a snaží se nevycházet z domu. Stále ale neví, kdy vlastně přijdou z hlediska očkování na řadu. Krásu pobuřuje komunikace vlády, kdy je jim nejdříve vakcína přislíbena a následně je tato informace popřena.
24.02.2021 06:05 |

podobné články

Italové prý mají vakcínu, která zabíjí koronavirus. WHO vyzývá ke společnému výzkumu

 
Italská biotechnologická společnost Takis Biotech oznámila, že se jejím vědcům podařilo jako prvním na světě objevit vakcínu, která „zabíjí koronavirus“. Italové zatím provedli testy na myších, od kterých následně odebrali vyprodukované protilátky, ty se ukázaly být účinné v boji s novým koronavirem způsobujícím nemoc covid-19. Po celém světě je více než 3,2 miliony infikovaných osob, přes 263 tisíc lidí nákaze podlehlo. Na vývoji vakcíny se podílí všechny přední kapacity, britský ministr zdravotnictví v posledních dnech ale zapochyboval, že se ji kdy podaří objevit, uvedl list Daily Mail. A vědci a výzkumníci, kteří chtějí pracovat na vakcíně proti covidu-19, by se měli zapojit do mezinárodních skupin, které jim umožní sídlet poznatky. Pro ČTK to uvedla řekla zástupkyně regionální pobočky Světové zdravotnické organizace (WHO) pro Evropu Catherine Smallwoodová.
07.05.2020 10:50 |

podobné články

Miss Anglie Carina Tyrrellová: Vyvíjí vakcínu proti covidu-19

 
Žena je buď krásná, nebo chytrá, tvrdí někteří škarohlídové a závistivci. Všem takovým ale dokáže zfleku vytřít zrak Carina Tyrrellová (31), která vyhrála korunku Miss Anglie a teď se pokouší vyhrát i nad covidem, proti němuž vyvíjí vakcínu.
19.12.2020 05:05 |

podobné články

Zoufalá Gottová píše Babišovi o vakcínu pro nemocnou matku (85): Tatínek si vás vážil...

 
Dominika Gottová (45) se odhodlala k zoufalému kroku. Tak moc se bojí o svou mámu Antonii Zacpalovou (85), která onemocněla covidem-19, že napsala přímo premiérovi Andreji Babišovi o vakcínu! Dovolává se jeho vztahu se svým zesnulým otcem Karlem Gottem (†80).
12.02.2021 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6218 článků) , Dominika Gottová (503 článků)

Herec Jan Přeučil už má druhou vakcínu proti covidu za sebou: Jak se po očkování cítil?

 
Manželé Jan Přeučil  (84) a Eva Hrušková (68) si koronavirem prošli na podzim loňského roku. Nemoc zvládli oba bez větších potíží. Známý herec je nyní rád, že už se dalšího nakažení covidem-19 tolik obávat nemusí. Má za sebou totiž již druhou vakcínu.
22.02.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Přeučil (137 článků) , Eva Hrušková (79 článků)

Po covidu nás čeká další peklo, varuje expert z Izraele. Agresivní migranti. Slíbili jsme jim dobrý život a tito lidé nejsou zvyklí tiše mlčet

 
ROK S COVIDEM A TEN PŘÍŠTÍ Myslíte, že covidem všechno skončí? Vůbec ne. Naopak! Následky pandemie zasáhnou hlavně ty nejohroženější sociální skupiny. A s nimi nastane rozčarování i u přistěhovalců, kterým se nebudou realizovat jejich sny o létajících pečených kuřatech. Už nyní západní společností opovrhují, ale pak ji budou z duše nenávidět. Jsme na to připraveni? Pro ParlamentníListy.cz otevírá Pandořinu skříňku – vizi nedaleké budoucnosti – bezpečnostní expert rabín David Bohbot. Uvádí také, že v Izraeli již začalo očkování – v první řadě jde o vrcholné představitele státu a pak denně 60 000 občanů. Všichni a zdarma. Židovský stát zakoupil vakcínu od více výrobců včetně ruského Sputniku.
26.12.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: David Pro (10 článků) , David David (662 článků) , David David (493 článků)

Veterán (†54) byl tváří boje s covidem-19. Nákaze nakonec podlehl, selhaly mu plíce

 
Spojené státy jsou nejhůře postiženou zemí koronavirem na světě, od počátku pandemie se zde nakazilo přes 16 milionů osob, nákaze podlehlo 299 tisíc lidí. Tváří podzimní vlny se stal veterán Michael Wright (†54), jehož snímek z nemocnice, kde položený na břicho lapá po dechu, obletěl celé USA. Američan bohužel svůj boj s koronavirem prohrál. „Bolest, jakou jsme nezažili,“ truchlí rodina. Zprávu přinesl list Daily Mail.
14.12.2020 12:15 |

podobné články

Muž, kterému jako prvnímu transplantovali umělé srdce: Po 75 dnech zemřel!

 
Dostal privilegium stát se prvním člověkem na světě, jemuž transplantují umělé srdce. Nadšení z šance na nový život ale netrvalo příliš dlouho. Vydrželo celých 75 dní - teď ale muž zemřel.
03.03.2014 23:20 |

podobné články

Milan Kňažko skončil po nákaze covidem v nemocnici! Nezlehčujte situaci! vyzývá všechny

 
Slovenský herec Milan Kňažko (75) se stejně jako celá řada známých i neznámých lidí nakazil obávaným covidem-19. A jak sám v úterý svěřil, rozhodně průběh nemoci není nikterak snadný. Rozhodl se proto poslat vzkaz všem, kteří dosud zlehčují vážnost celé pandemie.
29.09.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (88 článků)