Článek

Včera bouřka brala, ale také dala...

 
Tisíce lidí bez proudu, vyvrácené stromy a stojící vlaky! Bouřka s krupobitím a silným větrem, která v noci na včerejšek vtrhla z Německa do Česka, způsobila pohromu. Ale byla i radost, během hromobití se narodila holčičí dvojčátka.
24.06.2017 05:10 |

podobné články

Podobné články

Silná bouřka vyvracela na Děčínsku stromy, déšť zatopil viadukt

 
Silná bouřka dnes zasáhla Děčínsko. Hasiči museli vyjet k 29 zásahům. Většinou se jednalo o popadané stromy. Bouřka zkomplikovala také dopravu na železnici, kde padlý strom zabránil v cestě osobnímu vlaku. Přívalový déšť zatopil děčínský viadukt, odkud bylo třeba odčerpat 30 centimetrů vody.  
08.07.2014 16:25 |

podobné články

V Praze bouřka lámala stromy, voda zatopila část Karlína

 
Bouřka, která se v neděli vpodvečer přehnala nad Prahou, zatopila sklepy a garáže a lámala stromy. V Karlíně nestačila brát kanalizace vodu, a ta zatopila silnici. Kanály vytvořily gejzíry. Bouřka trvala jen zhruba hodinu, ale byla velmi silná.
09.06.2013 21:10 |

podobné články

Na Česko se valí bouřka, po víkendu se zase oteplí

 
AKTUALIZUJEME: Na Česko se valí bouřka, krupobití a přívalové deště. Kolem jedenácté hodiny bouřka dorazila do západních Čech z Německa. Na západu, jihu i severu Čech už vydatně prší. Vítr dosahuje rychlosti v nárazech až 100km/h!
20.08.2009 11:55 |

podobné články

Bouřka na Rock for People trhala stany a Faith No More odjeli

 
Bouřka a přívaly deště zničily dobrou náladu i na festivalu Rock for People. Tisíce návštěvníků se musely kvůli intenzivnímu dešti a vichru schovat do nedalekého hangáru na letišti. Silná bouřka trhala stany a způsobila výpadek elektřiny. Festival byl přerušen.
05.07.2012 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Faith Faith (84 článků)

Silná bouřka s kroupami bičovala naráz Prahu, Brno i Pardubice. Sledujte radar

 
Velmi silná bouřka z Německa se roztáhla nad Českem. Blesky a kroupy kolem 22. hodiny udeřily zároveň v Praze, Brně, Pardubických i na Plzeňsku, už předtím byla bouřka na severu Čech. V Německu si živel vyžádal jednu oběť, muže v autě v Dolním Sasku zabil strom. Na řadě míst byl předtím čtvrtek zatím vůbec nejteplejším dnem v roce, v Husinci u Prahy bylo až 36 °C.
22.06.2017 12:40 |

podobné články

Hrůzostrašné video: Bouřka vyvolala paniku na Rock for People

 
Silná bouřka se včera večer prohnala i festivalem Rock for People. Pořádně přitom vyděsila účastníky festivalu, kteří se snažili co nejrychleji před bouřkou a lijákem ukrýt.
06.07.2012 09:30 |

podobné články

Blesky čárové i perlové, meteoroložka popsala zajímavosti bouřek

 
Meteoroložka Dagmar Honsová v rozhovoru pro Právo popsala počasí, za nějž vzniká bouřka, a také různé druhy blesků. Poradila také, jak lze poznat, že se bouřka blíží.
19.08.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (712 článků)

Českem se přehnala bouřka ze Švýcarska. Lámala stromy, strhla i letadlo

 
Od západu na východ Čech a dál na Vysočinu dnes prošla Českem silná bouřka s nárazy větru. Podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mohou bouřky v noci zasáhnout i část Moravy. Hasiči vyjížděli na stovky zásahů, hlavně k popadaným stromům, které zablokovaly silnice i železnice. Na Domažlicku také zřejmě kvůli bouřce havarovalo malé letadlo, posádka ale nebyla vážně zraněna. Na Vysočině u Nové Vsi na Havlíčkobrodsku byl evakuován dětský tábor. 
05.08.2013 00:20 |

podobné články

Prahou se prohnala silná bouřka s krupobitím, hrozit budou po celé ČR až do soboty

 
Prahu v úterý odpoledne zasáhla silná bouřka, která s sebou přinesla intenzivní déšť s krupobitím, ale potěšila také dvojitou duhou. Odpolední bouřky se budou po celé České republice vyskytovat až do soboty, řekla Novinkám Dagmar Honsová z Meteopressu. Denní teploty budou přitom překračovat 20 stupňů.
22.04.2014 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (712 článků)

Krupobití zastavilo vlaky, na Přerovsku nejde proud

 
Přes Českou republiku se ve středu odpoledne přehnala vlna bouřek. Krupobití odpoledne zastavilo na více než hodinu provoz na trati mezi Prahou a Hradcem Králové. Bouřka, která se tudy prohnala po třetí hodině, poškodila zabezpečovací zařízení ve dvou stanicích. Silný vítr shazoval stromy také na Přerovsku, kde na několik místech bouřka způsobila výpadky v dodávkách elektřiny.
22.08.2012 20:15 |

podobné články

Noční bouřka zastavila železniční provoz Prahou a Berounem

 
Silná bouřka, která v noci na neděli zasáhla také Středočeský kraj, způsobila problémy na frekventované trati z Prahy do Berouna. Mezi Dobřichovicemi a Řevnicemi popadaly na trať stromy a poškodily trolej.
04.08.2013 09:00 |

podobné články

Českem se prohnala masivní bouřka ze Švýcarska, vichr lámal stromy a ničil střechy

 
Českou republikou se prohnala v neděli vpodvečer bouřka, která měla původ ve Švýcarsku a byla velmi rozsáhlá. Naplnilo se varování meteorologů před krupobitím a silným deštěm. Silný vítr také způsobil pády stromů na komunikace a střechy. Hasiči vyjížděli ke stovkám zásahů, hlavně k popadaným stromům, které zablokovaly silnice i železnice.
04.08.2013 17:20 |

podobné články

První letošní bouřka přinesla skoro čtyři tisíce blesků

 
První letošní bouřka, která byla v noci z neděle na pondělí, zejména v Čechách, přinesla nejen výrazné ochlazení, ale i velkou bleskovou žeň. Blesků bylo skoro čtyři tisíce.
16.03.2010 04:25 |

podobné články

Liberecký kraj zasáhla ráno bouřka, řeky ale dál klesají

 
Liberecký kraj zasáhla nad ránem znovu bouřka se silným deštěm, situace na řekách se však přesto dál uklidňuje a voda opadá. Stav ohrožení už platí podle informací z povodí jen na Ploučnici v České Lípě, V Mimoni už Ploučnice klesla na druhý stupeň.
09.08.2010 08:45 |

podobné články

Bouřka a silný vítr lámaly stromy, v Praze způsobily nehodu

 
Bouřka a silný vítr zaměstnaly v pátek odpoledne pražské hasiče. Jednotky vyjížděly hlavně k polámaným větvím a vyvráceným stromům. Na Strakonické ulici způsobil spadlý strom dopravní nehodu. Obešla se ale bez zranění, řekl operační důstojník pražských hasičů. Další problémy hlásili hasiči z Ústeckého kraje.
19.08.2011 18:15 |

podobné články

Bouřka vyděsila holčičku, z balkonu volala mámu. Ta byla na diskotéce

 
Polonahou plačící holčičku objevili v noci na neděli ústečtí strážníci na balkoně jednoho z domů, holčička volala maminku. Vyděsila ji bouřka. Matka ale trávila noc na diskotéce.
03.07.2012 16:15 |

podobné články

Australian Open sužovalo vedro i bouřka a Záhlavová-Strýcová vypadla s obhájkyní titulu

 
Na tenisovém Australian Open se poprvé od roku 2009 kvůli vysokým teplotám na otevřených kurtech přerušil program. Teploty v Melbourne dosahovaly 43 stupňů, proto byly zápasy na čtyři hodiny zastaveny. Odpoledne zase tenisty do šaten vyhnaly blesky a bouřka. Hrálo se ale pod zataženou střechou na dvou hlavních dvorcích a favorité postoupili. S turnajem se rozloučila Barbora Záhlavová-Strýcová.
16.01.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Strýcová (195 článků)

Počasí blázní! Bouřka v zimě!

 
Počasí blázní už od začátku prosince. Vánoce byly bez sněhu a někdy se zdá, že je spíš jaro. Ale bouřka v zimě? Republiku křižují blesky a zní hromy. Rarita, která je až neuvěřitelná. Teploty skáčou z jednoho konce teploměru na druhý.
05.01.2015 23:41 |

podobné články

Bouřka na severu Moravy lámala stromy

 
Severní Moravou se v pondělí odpoledne přehnala silná bouřka. Hasiči měli asi dvacet výjezdů během dvou hodin. Většinou z zatopeným sklepům a polámaným stromům.
11.05.2009 19:30 |

podobné články