Článek

Vary: Jim Jarmusch v zombie komedii vykopal Iggyho Popa z hrobu, sebe pohřbil

 
Festival ve Varech s předstihem uvedl zombie komedii Jima Jarmusche. Je to pochmurná ekologická alegorie schovaná do komediálního hávu.
01.07.2019 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Jim Jarmusch (14 článků) , Iggy Pop (49 článků)
Podobné články

Harry Potter chce hrát Iggyho Popa ve filmu

 
Britský herec Daniel Radcliffe, který se proslavil jako Harry Potter, touží ztvárnit rockovou ikonu Iggyho Popa ve filmu. Dalo by se říct, že trošku zaspal, protože zrovna loni se Iggy jako filmová postava objevil.
15.08.2014 14:01 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Radcliffe (292 článků) , Iggy Pop (49 článků) , Harry Potter (1394 článků)

RECENZE: Jarmusch a zombies. Menší sranda, než jsme doufali

 
Zombie komedie a Jim Jarmusch, legenda amerických nezávislých snímků. Takové spojení už dokáže diváka pořádně navnadit. Bakchanálie ironie a vtipu se ovšem nekonají, místo toho se servíruje trochu zvadlý filmový salátek pod názvem Mrtví neumírají.
01.07.2019 12:08 |

podobné články

Osobnosti: Jim Jarmusch (14 článků)

Trailer na State of Decay přináší další zombie

 
Zombie sem, zombie tam, zombie, kam se podívám. I tak by se dalo s notnou dávkou poezie vyjádřit, jak se současný herní průmysl zakoukal do zombie tématiky. Jenže mnoho povolaných a málo vyvolených. State of Decay se pokouší o přístup, který předvedlo DayZ, tedy vytvoření světa s hráči, kteří spolupracují (či ne) a brání se mozkožravým potvorám. !-- video embed start...
22.08.2012 10:20 |

podobné články

Ivan Král: Myslel jsem si, že jim to v Americe ukážu

 
Zpěvák a kytarista Ivan Král (62) žije ve Spojených státech. Přijel tam za svým otcem, zpravodajem ČTK, v roce 1966 a po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968 tam zůstal. Je nejslavnějším českým rockovým muzikantem, neboť se zapojil do dění ve špičce světového rocku. Hrál se skupinami Blondie či Patti Smith Group, složil písničky pro Iggyho Popa, U2 a jiné.
15.05.2011 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Král (40 článků) , Patti Smith (47 článků) , Iggy Pop (49 článků)

Nová CD - Iggy Pop, Eric Clapton & Steve Winwood i Marilyn Manson

 
V hudbě tento týden vychází opravdu hodně zajímavého, pokusili jsme se tedy o výběr. Vychází jazzová deska punkera Iggyho Popa, velkou událostí bylo setkání Erica Claptona a Stevea Winwooda, z něhož vychází záznam, mnohé potěší novinka Marilyna Mansona.
27.05.2009 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (62 článků) , Marilyn Manson (111 článků) , Steve Winwood (3 články) , Iggy Pop (49 článků)

Americká písničkářka Regina Spektor má na Colours českou premiéru

 
Kromě irské kapely Cranberries a legendárního rockera Iggyho Popa bude jednou z největších hvězd letošního festivalu Colours of Ostrava slavná americká písničkářka ruského původu Regina Spektor. Půjde o první koncert této zpěvačky a klavíristky v České republice.
01.04.2010 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Iggy Pop (49 článků) , Regina Spektor (4 články)

Maratón Colours of Ostrava skončil zběsilým vystoupením Iggyho Popa

 
O nejbouřlivější finále festivalu Colours of Ostrava v jeho devítileté historii se v neděli před půl jedenáctou večer postaral americký praotec punkrocku, nezkrotitelný živel Iggy Pop se svou kapelou The Stooges.
19.07.2010 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Iggy Pop (49 článků)

Postižená žena žaluje Deppa za újmu na zdraví, poštval na ni ochranku

 
Dvaapadesátiletá žena se potkala se slavným hercem v prosinci na koncertě Iggyho Popa. Spolu s manželem měli místa ve VIP zóně. Když se ale na ně snažili dostat, Johnny Depp prý ženu nechal vyvést ochrankou, která se k ní chovala velmi hrubě. Další články k tématu: Johnny Depp bude Módní ikonou roku a prvním mužem s tímto titulem DiCaprio a Depp mají nejvyšší platy, Hanksovi pomáhá Woody z Toy Story Johnny Depp má modrou krev, s Alžbětou II. jsou vzdálení příbuzní Depp prokázal smysl pro humor. Přijal roli od komika, který ho urážel Johnny Depp chodí na rozhovory pozdě, ale nebojí se říct, v čem spí
17.04.2012 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Johnny Depp (779 článků) , Iggy Pop (49 článků)

Iggyho Popa u Stooges nahradí Jello Biafra a Mark Lanegan

 
Kapela The Stooges chystá nahrávku písní ze sedmdesátých let s novými vokalisty. Iggy Pop s tím prý nemá problém.
11.03.2014 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Jello Biafra (4 články) , Iggy Pop (49 článků)

Iggyho Popa u Stooges nahradí Jello Biafra a Mark Lanegan

 
Kapela The Stooges chystá nahrávku písní ze sedmdesátých let s novými vokalisty. Iggy Pop s tím prý nemá problém.
11.03.2014 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jello Biafra (4 články) , Iggy Pop (49 článků)

Zemřel bubeník Iggyho Popa & The Stooges Scott Asheton

 
Bubeník Scott Asheton, který hrál s kapelou The Stooges od úplných počátků v roce 1967, zemřel v sobotu na zatím nevyjasněné zdravotní komplikace. Bylo mu 64 let.
17.03.2014 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Iggy Pop (49 článků) , Scott Asheton (3 články)

Iggy Pop dosáhl omluvy od Amnesty International za zmučenou fotku

 
Belgická pobočka lidsko-právní organizace Amnesty International použila snímek zdevastovaného obličeje rockera Iggyho Popa pro svou kampaň proti mučení při výsleších. Ten o tom ale nic nevěděl a organizace se následně omluvila a fotku stáhla.
25.06.2014 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Iggy Pop (49 článků)

VIDEO Iggy Pop bude vraždit ve vánočním hororu The Sandman

 
Italský režisér Dario Argento připravuje nový filmy. Do hlavní role sériového vraha Sandmana obsadil legendu punkrocku Iggyho Popa.
15.10.2014 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Iggy Pop (49 článků) , Dario Argento (4 články)

Provokatér Iggy Pop v roli nahého modela. Svlékl se newyorským umělcům

 
Rocker Iggy Pop se zapojil do uměleckého projektu, v rámci něhož pózoval nahý pro nadcházející výstavu v brooklynském muzeu nazvanou Iggy Pop Life Class. Nahota není pro frontmana The Stooges žádný problém, ve svých 68 letech koncertuje tradičně bez košile. "Life Class je zvláštní místo, v němž se zkoumá lidská podoba. Vzhledem k podstatě výtvarného umění a historie umění je to stále nejlepší cesta k pochopení těla," vysvětlil autor výstavy Jeremy Deller s tím, že k porozumění rockové hudby i pozice Iggyho Popa v americké kultuře je nutné zdokumentovat jeho tělo. Akty vytvořené skupinou umělců z newyorské akademie umění budou vystaveny na podzim tohoto roku.
01.03.2016 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Iggy Pop (49 článků)

RECENZE: Iggy Pop jako ozdoba na vlastním albu

 
Post Pop Depression je čerstvé album amerického zpěváka a skladatele Iggyho Popa. Vyšlo v pátek a je to jeho nový sólový počin po čtyřech letech. V roce 2013 nicméně vydal kolekci Ready To Die nahranou s kapelou The Stooges.
20.03.2016 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Iggy Pop (49 článků)

Nová alba: Iggy Pop, Gwen Stefani či Primal Scream

 
Nový týden přináší očekávané album Iggyho Popa, která k nám písně z něho přijede představit v červnu na pražský festival Metronome. Po deseti letech také vychází třetí sólové album americké zpěvačky Gwen Stefani.
23.03.2016 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Gwen Stefani (127 článků) , Iggy Pop (49 článků)

Britská rocková kapela Foals zahraje poprvé v Praze, v Česku se představí na festivalu Metronome

 
Nový hudební festival Metronome, který proběhne 25. a 26. června v areálu Výstaviště Praha, představí velká jména světové hudby. Vedle Iggyho Popa vystoupí i britská indie rocková kapela Foals. Ta zahraje v Praze jak písně ze svého posledního alba What Went Down, tak předchozí hity.
13.05.2016 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Iggy Pop (49 článků)

Soutěž: Vyhrajte lístky na festival Metronome. Zahrají na něm Iggy Pop, Foals i Richard Müller

 
Nový pražský festival Metronome, který proběhne poslední červnový víkend v areálu holešovického Výstaviště, přiveze do hlavního města punk-rockovou ikonu Iggyho Popa, jednu z nejžádanějších kapel současnosti Foals či populární indierockery The Kooks. Zahraniční hosty doplní kapela J.A.R. s gospelovým sborem, slovenský zpěvák Richard Müller nebo společný koncert světového rockera českého původu Ivana Krále s Jiřím Suchým. V soutěži může 10 z vás vyhrát dva vstupy na celý festival. Stačí do 12. června odpovědět správně na následující otázky.
25.05.2016 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (354 článků) , Ivan Král (40 článků) , Iggy Pop (49 článků) , Jiří Suchý (229 článků) , Richard Müller (354 článků)

„Stinga jsme domlouvali čtyři měsíce,“ říká šéfka Metronome festivalu

 
Loni do Prahy přivedla legendárního Iggyho Popa, letos se jí podařilo do české metropole zlákat Stinga a Kasabian. Jak se to Báře Šubrtové (33), programové ředitelce festivalu Metronome, podařilo? Jak vlastně probíhá vyjednávání s hvězdami? A které interprety označila za černé koně dvoudenní akce?
21.06.2017 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Iggy Pop (49 článků)