Článek

Varování pro Čechy: Urychleně opusťte východ Ukrajiny! A pozor na ruské hry, říká Lipavský

 
Pozor na ruské hry a manipulace, vyzval v neděli na tiskovce po jednání krizového štábu ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Dle informací ČR se ruská vojska od hranic s Ukrajinou nestahují, jejich počet se blíží ke 200 000, řekl Lipavský. Ambasáda ČR zůstává otevřená. Ministerstvo zahraničí připravuje další zdravotnickou pomoc Ukrajině ve výši 10 milionů korun. Lipavský vedle toho opět vyzval Čechy, aby necestovali na Ukrajinu.
20.02.2022 10:05 |

podobné články

Podobné články

Lipavský varuje před cestami na východ Ukrajiny. Češi nabízí NATO i armádní chemiky

 
Krizový štáb ministerstva zahraničí se v úterý zabýval mimo jiné ochranou zaměstnanců velvyslanectví a českých občanů na Ukrajině. O stažení rodinných příslušníků pracovníků ambasády či přímo části jejích zaměstnanců už kvůli hrozící ruské invazi rozhodly například Spojené státy nebo Británie. Česko k tomu ale zatím nepřistoupí, řekl po jednání ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Zato Čechy varoval, ať na východ Ukrajiny nejezdí. Osobně do regionu ovšem vyrazí na diplomatickou cestu.
25.01.2022 07:05 |

podobné články

Lipavský v neprůstřelné vestě vyjádřil Ukrajině solidaritu. Zemanovi vzkázal: Chováme se odpovědně

 
Český ministr zahraničí Jan Lipavský v pondělí spolu se svými kolegy ze Slovenska a Rakouska Ivanem Korčokem a Alexanderem Schallenbergem přicestoval na Donbas na východě Ukrajiny. S odvoláním na šéfa ukrajinské diplomacie o tom informovala tisková agentura TASS. Lipavský tak zahájil dvoudenní návštěvu Ukrajiny, kde bude mimo jiné jednat s šéfem ukrajinské diplomacie Dmytro Kulebou. Ten podle serveru Ukrajinska pravda mezitím oznámil, že Ukrajina od Západu v poslední době dostala pomoc v hodnotě 1,5 miliardy dolarů (přes 31 miliard korun) a 1000 tun zbraní či vojenského vybavení. Šéf české diplomacie Lipavský navíc v Kyjevě symbolicky předal ukrajinskému červenému kříži balíčky s první pomocí. Na Ukrajinu jich přivezl 500.
07.02.2022 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (509 článků) , Alexander Alexander (192 článků)

Opusťte Rusko i Bělorusko, vyzývá Čechy Lipavský. Bezpečnostní situace se zhoršuje

 
Ministerstvo zahraničí vyzvalo české občany v Rusku a Bělorusku, aby se kvůli aktuální situaci vrátili zpět do České republiky. Na dnešní tiskové konferenci po jednání krizového štábu ministerstva zahraničí to řekl ministr Jan Lipavský (Piráti). Český velvyslanec na Ukrajině Radek Matula se vrátil se svým týmem do ČR. Úspěšně byl evakuován také generální konzulát ve Lvově.
27.02.2022 17:40 |

podobné články

Česká diplomacie vyzvala Čechy, aby urychleně opustili východ Ukrajiny

 
Ministerstvo zahraničí (MZV) vyzvalo Čechy, aby kvůli stále se zvyšující pravděpodobnosti vzniku vojenského konfliktu na Ukrajině urychleně opustili východní oblasti země.
21.02.2022 06:35 |

podobné články

Lipavský se chystá na Ukrajinu. V ČT pohrozil: V případě ruské agrese bude rychlá a silná odpověď

 
Česko zatím nevydává pokyn k evakuaci personálu zastupitelských úřadů na Ukrajině kvůli hrozící ruské invazi. Po dnešním jednání krizového štábu resortu zahraničí to novinářům řekl ministr Jan Lipavský (Piráti). Čechům nedoporučil, aby cestovali do příhraničních oblastí na východě a severu Ukrajiny. V případě jakékoliv ruské agrese by podle něj měla přijít rychlá a silná odpověď. I když se napětí nedaří snížit, věří ministr v diplomatické řešení krize. V Interview ČT24 přiblížil, co vše můžeme Ukrajině nabídnout a jaký nejhorší scénář si umí představit.
25.01.2022 21:40 |

podobné články

Lipavský měl premiéru jako hostitel: Zavření hranic se nesmí opakovat, shodl s rakouským ministrem

 
Česko a Rakousko musí pokračovat ve spolupráci a výměně informací ohledně epidemie koronaviru, aby se neopakovalo uzavření vzájemných hranic jako loni na jaře. Uvedli to ministři zahraničí ČR a Rakouska Jan Lipavský a Alexander Schallenberg po čtvrtečním jednání v Praze. Podle nich se už nesmí stát, aby se Rakousko uzavřelo například pro Čechy a Slováky, kteří do této země jezdí za prací nebo turistikou. Lipavský řekl, že by chtěl v příštích měsících uspořádat v Česku setkání zástupců všech tří zemí takzvané slavkovské trojky.
30.12.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (399 článků) , Alexander Alexander (134 článků) , Alexander Alexander (192 článků)

Válka, chaos a utrpení. Lipavský se obul do Ruska a varuje Čechy na Ukrajině: Okamžitě odjeďte

 
Rusko po letech pracně budované stability přináší do Evropy válku, chaos a utrpení nejen ukrajinských, ale i ruských občanů a Evropanů, řekl na mimořádné tiskové konferenci ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Česko dočasně uzavřelo velvyslanectví v Kyjevě, konzulární pomoc občanům poskytuje generální konzulát ve Lvově. Lipavský znovu varoval před jakýmikoli cestami na Ukrajinu a české občany, kteří v zemi jsou, vyzval, aby neprodleně odjeli. Jakou pomoc ČR pro Ukrajinu chystá? Sledujte přímý přenos tiskové konference ministra Lipavského.
24.02.2022 10:05 |

podobné články

Lipavský se chystá na Ukrajinu, přiveze s sebou 500 balíčků první pomoci. Navštíví i linii dotyku

 
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) během návštěvy Ukrajiny příští týden předá 500 balíčků první pomoci v hodnotě 3,6 milionu korun. Česká diplomacie je zajistila společně s Českým červeným křížem. Úřad to uvedl v dnešní zprávě o cestě, která se uskuteční v pondělí a úterý. Lipavský Ukrajinu navštíví společně s ministry zahraničí Slovenska Ivanem Korčokem a Rakouska Alexanderem Schallenbergem.
04.02.2022 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (192 článků)

Putin válku prohraje, věří Lipavský. Ocenil odvahu demonstrujících Rusů

 
Krizový štáb ministerstva zahraničí se k situaci na Ukrajině napadené Ruskem opět sešel i v pátek. Ministr zahraničí Lipavský informoval o uzavření generálního konzulátu ve Lvově. Ocenil pokojný průběh demonstrací na podporu Ukrajiny v ČR, ale také Rusy, kteří vyšli do ulic vyjádřit nespokojenost s kroky Vladimira Putina a válkou. V Senátu následně Lipavský uvedl, že věří, že Putin válku, kterou nesmyslně rozpoutal, prohraje.
25.02.2022 07:30 |

podobné články

Solidarita zafunguje, ujišťoval Lipavský. Němci prý mají důvod nás podržet

 
Česko přesvědčuje ostatní země, aby co nejvíc pomáhaly Ukrajině proti ruské agresi, prohlásil minulý týden ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti), když byl na návštěvě Kyjeva. Bude však takovéhle přesvědčování stačit, vzhledem k tomu, že evropské státy jsou stále více zaneprázdněné vlastními problémy? Je Evropa, potýkající se s vysokou inflací a s nejistotou ohledně dodávek ruského plynu, připravená na to, podporovat Ukrajinu až do vítězného konce? O tom hovořil pro Český rozhlas Plus právě Jan Lipavský.
29.07.2022 17:25 |

podobné články

Lipavský by se s Lavrovem setkal. Putinův muž mezitím vyhrožuje: Zaútočíme na dodávky zbraní!

 
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) by se s ruským šéfem diplomacie Sergejem Lavrovem setkal, pokud by bylo třeba. Řekl to v pořadu Blesk Zpráv Epicentrum. „To je práce diplomata potkávat své protějšky,“ vysvětlil Lipavský. Lavrov mezitím vyrukoval s další sérií silných vyjádření, pohrozil, že konvoje zbraní na Ukrajinu se stanou legitimním terčem ruské armády.  Zabránit hodlá především dodávce systémů protivzdušné obrany S-300. Zároveň řekl, že Moskva nikdy nepřijme vidění světa, kterému dominují Spojené státy.
18.03.2022 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (226 článků)

Lipavský: Pozor na ruské dezinformace. I „stažení jednotek“ je dezinformace

 
Ministerstvo zahraničí připravuje další zdravotnickou pomoc Ukrajině ve výši deseti milionů. Na tiskové konferenci po dnešním jednání krizového štábu Ministerstva zahraničí to dnes řekl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Ministerstvo podle něj zřizuje dvě pracovní skupiny, jedna se bude zabývat vyhodnocováním situace na Ukrajině, druhá humanitární pomocí a její přípravou. Dnes nebo v pondělí chce úřad vydat aktualizované doporučení k cestování na Ukrajinu, jeho znění úřad dopracovává. Ministr opětovně Čechy vyzval, aby do země necestovali.
20.02.2022 20:10 |

podobné články

Pirát Lipavský: Ruská válečná agrese. Pozor na Zemana!

 
Poslanec Jan Lipavský (Piráti) má za to, že se Západ, tedy i Česká republika, musí postavit na stranu Ukrajiny a jasně tuto zemi podpořit, neboť agresivní počínání Ruské federace v Kerčském průlivu nelze tolerovat.
27.11.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (509 článků)

Lipavský o situaci na Ukrajině: V případě ruské agrese přijdou sankce, chystám se do Kyjeva

 
K evakuaci personálu zastupitelských úřadů na Ukrajině kvůli hrozící ruské invazi zatím Česko pokyn nevydává. Po dnešním jednání krizového štábu resortu zahraničí to novinářům řekl ministr Jan Lipavský (Piráti). Podle ČTK apeloval na české občany, aby necestovali do příhraničních oblastí na východě a severu Ukrajiny. Ti, kteří se v zemi nacházejí, by se podle ministra měli registrovat v systému Drozd, který využívají české zastupitelské úřady například k informování českých turistů o mimořádných událostech, jako jsou přírodní katastrofy či teroristické útoky.
25.01.2022 17:10 |

podobné články

Lipavský: ČR zatím neevakuuje zaměstnance ambasády na Ukrajině

 
Česko zatím nevydává pokyn k evakuaci personálu zastupitelských úřadů na Ukrajině kvůli hrozící ruské invazi. Po jednání krizového štábu resortu zahraničí to novinářům řekl ministr Jan Lipavský (Piráti). Apeloval na české občany, aby necestovali do příhraničních oblastí na východě a severu Ukrajiny. Ti, kteří se v zemi nacházejí, by se podle ministra měli registrovat v systému Drozd, který využívají české zastupitelské úřady například k informování českých turistů o mimořádných událostech, jako jsou přírodní katastrofy či teroristické útoky. V souvislosti s hrozbou ruské agrese vůči Ukrajině se v úterý 1. února sejde Bezpečnostní rada státu, řekl ve Sněmovně premiér Petr Fiala (ODS).
25.01.2022 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)

Platí to! Lipavský si trvá na svém. Přijde boj

 
Kandidát na ministra zahraničí Jan Lipavský (Piráti), jehož odmítl jmenovat prezident Miloš Zeman, vítá slova premiéra Petra Fialy o podání kompetenční žaloby k Ústavnímu soudu. „Reprezentuji a chci prosazovat koaliční program vznikající vlády, která se jasně opírá o hlasy lidí ve volbách,” říká Lipavský, podle nějž chce Zeman jednat protiústavně.
10.12.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Miloš Zeman (27376 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)

„Jako Irák. Česko ke všemu ochotné.” Lipavský táhne na Rusko a za zády mu zní...

 
Napětí mezi Ruskem a Západem roste. Z Washingtonu zní varování, že ruská invaze na Ukrajinu je na spadnutí, Moskva to popírá. EU není jednotná, ale česká vláda už deklarovala, že dodá Kyjevu zbraně podle přání, a ministr Lipavský prohlásil, že je Česko připraveno přidat se k dalším sankcím. Jak jsme zjistili, ne celá diplomacie je v tomto postupu jednotná. Naše redakce vyslechla silná varování proti „harašení zbraněmi“.
25.01.2022 04:50 |

podobné články

Lipavský před schůzkou se Zemanem žehlí své vztahy s Izraelem. A nejen to...

 
Zdá se, že kandidát Pirátů na ministra zahraničí dělá vše pro to, aby otupil hrot kritiky prezidenta Miloše Zemana. Právě Lipavský je pravděpodobně tím ministrem, k němuž má prezident velké výhrady a asi ho odmítne jmenovat členem vlády Petra Fialy (ODS). Kvůli jejich rozdílnému pohledu na stát Izrael. Lipavský teď vyrazil na izraelskou ambasádu. Ale nezůstal jen u toho.
04.12.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Miloš Zeman (27376 článků)

Lipavský jednal ve Washingtonu s Blinkenem o podpoře Ukrajině

 
Český ministr zahraničí Jan Lipavský ve Washingtonu v noci na dnešek jednal se svým americkým protějškem Antonym Blinkenem mimo jiné o české podpoře Ukrajině. Blinken vyjádřil Česku jasnou podporu ve všech pozicích. V komentáři pro ČTK to uvedl Lipavský.
27.04.2022 06:35 |

podobné články