Článek

Válka o „promořeného“ Prymulu: Vše prý bylo jinak. A padla čísla, která vyděsí

 
Na včerejší tiskové konferenci Roman Prymula korigoval slova, která vyřkl v DVTV. Vyvracel, že by se „promořování“ odehrávalo podle britského scénáře. Ale obavy stále panují. Prezident České lékařské komory apeloval na Jana Hamáčka otevřeným dopisem, aby při uvolňování „nedopustil hazard s lidskými životy“. Ozvaly se i otázky, jak chce Česko chránit seniory a nemocné, prý je to nemožné. A přišlo upozornění, že pokud Česko zůstane paralyzováno moc dlouho, přijde na buben a místo léků se budou v lese hledat kořínky.
07.04.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků)
Podobné články

Zeman odmítl Prymulu po Vyšehradě odvolat, chtěl mu vynadat. Ministr bez roušky skončil sám

 
Prezident Miloš Zeman řekl, že na konci října odmítl odvolat na návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) tehdejšího ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO). Na vládní funkci Prymula rezignoval sám. Zeman v rozhovoru pro Parlamentní listy uvedl, že on by Prymulu kvůli večerní schůzce v uzavřené restauraci na pražském Vyšehradě neodvolával. Setkání v podniku, který měl být uzavřený, i Prymulu odcházejícího bez roušky odhalili fotografové Blesku.
19.11.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků) , Miloš Zeman (25584 článků)

Miroslav Forman: Čísla kolem Covid-19? Jen staré známé sčítání jablek s hruškami

 
Počty nakažených, počty nově nakažených, dokonce počty mrtvých. Hrozivá čísla, která již skoro půl roku straší globální společnost. Čísla, která zásadně (a především negativně) ovlivňují naše životy a svobody. Čísla, která zavírají hranice a která vyrábějí tzv. bezpečné, ale i zapovězené země. Čísla, která ohrozila globální ekonomiku a životní úroveň skoro celé světové populace. Jaká je ale realita?
18.08.2020 13:55 |

podobné články

Premiér uvede Prymulu do úřadu ministra zdravotnictví

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) uvede do úřadu nového ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO). Rezignaci bývalého ministra Adama Vojtěcha (za ANO) premiér přijal podle svých slov v pátek a Vojtěch ji oznámil veřejnosti v pondělí. Ten samý den jmenoval prezident Miloš Zeman Prymulu novým ministrem.
22.09.2020 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků) , Vojtěch Adam (1342 článků) , Miloš Zeman (25584 článků)

Zeman Prymulu nechtěl odvolat, epidemiolog rezignoval sám. Prezident by mu jen strašlivě vynadal

 
Prezident Miloš Zeman řekl, že na konci října odmítl odvolat na návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) tehdejšího ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO). Na vládní funkci Prymula rezignoval sám. Zeman v rozhovoru pro Parlamentní listy uvedl, že on by Prymulu kvůli večerní schůzce v uzavřené restauraci na pražském Vyšehradě neodvolával.
19.11.2020 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků) , Miloš Zeman (25584 článků)

Chalupa (ANO): Jsme ve válce - jiného druhu s jinými efekty - ale je to válka

 
Je to válka s politickým islámem, válka s Islámským státem a jeho zrůdnými představami o řízení společnosti, je to válka s terorismem, válka s hybridním agresí, válka s kybernetickými útočníky a zločinci....
28.02.2018 07:35 |

podobné články

Šmucler: Covid případy do luxusních hotelů, vyjde to levněji. Česko nejhorší? Mám jiná čísla

 
ROZHOVOR „Snažím se dodat lidem naději, a kdybych mohl, tak bych to i zorganizoval. Tak se snažím pomáhat proti panice – ta zaplňuje nemocnice, spousta lidí je tam ze strachu. Strach oslabuje imunitu,“ vysvětluje Roman Šmucler, prezident České stomatologické komory. „Nemocnice je třeba zbavit lidí, kteří tam nepatří. Hlavně je třeba hlídat okresy. Praze při dobrém řízení nic nehrozí. Je třeba hlídat, aby někdo pomohl okresní nemocnici, pokud se začne plnit, tento stát je ale malý,“ doporučuje. „Německo mělo mnohem horší čísla na jaře, teď se tam čísla zvyšují. Slovensko mělo minulý týden nejhorší dynamiku epidemie v Evropě. V Česku vždy řešíme jen krátkodobá čísla a čísla, která vyvolávají pozornost,“ dodává.
22.10.2020 12:55 |

podobné články

Štěpánek (ODS): Česká televize? Spíš Bakalova televize!

 
Ať si klidně někdo říká, že to jsou čísla jen za jeden měsíc. Ať si klidně někdo říká, že to jsou čísla jen z jednoho pořadu. Ať si klidně někdo říká, že ta čísla nejsou reprezentativní. Na podstatě věci to nic nemění. Ta čísla jsou prostě strašná! Jaká čísla? Osmnáct a deset.
07.02.2011 11:55 |

podobné články

Ostravští hygienici dorazili na přepadovku i do promořeného domova seniorů

 
Ostravští hygienici v pondělí zkontrolovali Domov seniorů Slunečnice, který je podle primátora Ostravy Tomáše Macury (ANO) jedním z aktuálně covidem nejpostiženějším sociálním zařízením v kraji. Novinky už dříve upozornily i na neohlášenou kontrolu v bohumínské nemocnici. Podle šéfky krajských hygieniků Pavly Svrčinové bylo kontrol víc, hygiena prý dostalo příkaz kontroly provádět.
27.10.2020 17:30 |

podobné články

Obchody neotevřou, Slavii ano? Dlouhý soptil na Prymulu

 
Babišova vláda dnes rozhodla, že obchody zatím neotevře. Ekonom a prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý v reakci na tuto informaci vystoupil na tiskové konferenci a dosti ostře. Padla slova o světlu na konci tunelu, které zhaslo. „Proč včera lezli na Slavii!“ setřel Prymulu a spol. Pandemický zákon by mohl podnikatelům pomoci.
19.02.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (603 článků) , Vladimír Dlouhý (603 článků)

Nová verze incidentu na Krymu tvrdí: Ano, šlo to z Ukrajiny, ale bylo to jinak. Porošenko prý podnikl iniciativu, která ho staví do nového světla

 
Za skoro tři roky ukrajinského konfliktu a konfliktu o Ukrajinu jsme už pochopili jeho základní charakter – je to hlavně válka informační, válka výkladů a interpretací, válka médií a válka „vykladačů pravd“. Takové je také nejnovější kolo konfliktu, které se roztočilo na začátku srpna na Krymu. Zahraničněpolitické okolnosti v pozadí krymské diverzantské kauzy pro ParlamentníListy.cz zhodnotila Veronika Sušová-Salminen.
17.08.2016 08:25 |

podobné články

Chcete nás pošpinit, útočí na režisérku oscarového hitu Smrt číhá všude Argentina

 
Kathryn Bigelowová se po extrémně úspěšném iráckém dramatu Smrt číhá všude pustila do další problematické oblasti, drogami promořeného pohraničí Paraguaye, Argentiny a Brazílie. Tamní úřady se hned ozvaly, že si takový film nepřejí.
13.05.2010 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Kathryn Bigelow (19 článků)

Starostové „promořeného“ Karvinska zuří a ukazují na Vojtěcha. Situace je vážná, varují

 
Starostové z Karvinska považují situaci týkající se koronavirové nákazy v okrese za velmi vážnou a vinu připisují vládě, ministerstvu zdravotnictví a krajským hygienikům. Chytrá karanténa podle nich nefunguje, lidé se pozdě dozvídají výsledky svých testů a Krajská hygienická stanice organizaci nezvládá, uvedl svazek v prohlášení. Žádá vládu o přípravu programu na podporu Karvinska a opatření k co nejrychlejšímu trasování nakažených.
07.07.2020 15:30 |

podobné články

Prymulu nahradí dětský lékař? Blatný léčí srážlivost krve a s Babišem už jednal

 
Nahradit ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO) by mohl náměstek brněnské fakultní nemocnice Jan Blatný, píše web Lidovky.cz. Premiér Andrej Babiš (ANO) nechtěl komentovat žádná jména. Naznačil, že má jít o lékaře se zkušeností z ciziny. Babiš dopoledne řekl, že za ním jeden z kandidátů přijede a na Úřad vlády poté odpoledne dorazil právě Blatný. Jméno prý nezná ani prezident Miloš Zeman, dostal prý však jeho životopis. S kandidátem se má potkat v úterý.
23.10.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků) , Miloš Zeman (25584 článků)

Kdo je muž, který by mohl nahradit Prymulu? Zachraňuje děti, pomůže teď nám všem?

 
Kdo nahradí Romana Prymulu (56, za ANO) na postu ministra zdravotnictví? Hlavním adeptem je uznávaný lékař a náměstek brněnské fakultní nemocnice Jan Blatný (50). Co vše už dokázal a proč si ho premiér Andrej Babiš (66, ANO) zřejmě vybral? A jak ho bude vnímat veřejnost či politici?
25.10.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků)

Počítáte kalorie? Víme, proč je to hloupost!

 
Kalorie sem, kalorie tam! Zatímco někoho vůbec nezajímá, kolik má daná potravina kalorií, pro jiného je jejich počítání každodenním chlebem. Možná si kalorie počítáte i vy, neustále se oháníte nejrůznějšími tabulkami, porovnáváte, srovnáváte a snažíte se pro sebe najít jen to nejlepší. Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, že ono počítání kalorií a striktní dodržování doporučeného množství, není pro naše tělo až tak přínosné, jak si většina lidí myslí? Počítáte si kalorie? Patříte k ženám, které se snaží zhubnout nebo udržet rozumnou váhu, a proto si u každého jídla, které přes den pozřete, pečlivě počítáte, kolik má kalorií? V tom případě je dnešní článek určený právě vám a vy byste si jej rozhodně neměli nechat ujít! Známe hned několik důvodů, proč je počítání kalorií hloupost a proč byste na to hned teď měli zapomenout. Chcete znát pravdu? Není to napořád Ačkoli na začátku se do počítání kalorií pustíte s odhodláním a nadšením, postupem času vás to přestane bavit. A buďte si jisté, že vám to jednoho dne začne lézt na nervy. Jestliže jste se na počítání kalorií dali především kvůli tomu, abyste změnili svůj životní styl, pak vám hned teď říkáme, že tohle není ten nejlepší nápad. Místo na jídlo myslíte na čísla Kdo si jednou začne počítat kalorie a je úplně jedno, z jakého důvodu se do této hlouposti pustí, ten se začne více soustředit na čísla u jednotlivých potravin, nežli na ono skutečné jídlo. A to je opravdu problém, protože pak velmi brzy nabudete dojmu, že jíte jen nějaká čísla a jídlo si vůbec neužijete. A jídlo nám slouží nejen k tomu, aby nás zasytilo, ale především aby nám zachutnalo. Zamyslete se nad tím. Zapomínáte na kvalitu Počítání kalorií mnoho žen dovede k tomu, že se začnou na jídle šidit. Ona čísla je k tomu nabádají, takže... Čtěte více Příspěvek Počítáte kalorie? Víme, proč je to hloupost! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.11.2017 20:10 |

podobné články

Rodná čísla přeci jen zůstanou? Hamáček chce dát identifikátoru ještě šanci

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce ještě dál debatovat o tom, zda nezachovat identifikaci lidí rodným číslem. Novinářům to řekl dnes v souvislosti s materiálem o rušení používání rodného čísla, který předkládá na jednání vlády. Hamáček řekl, že lidé jsou na rodná čísla zvyklí. Změna vychází z deset let starého rozhodnutí Poslanecké sněmovny, podle měsíc starého zákona by se rodná čísla neměla zapisovat do občanských průkazů od roku 2022.
13.01.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků)

Směšně nízká pokuta za schůzku na Vyšehradě! O kolik přišel podnik za Prymulu a Faltýnka?

 
Událost, která v říjnu 2020 rozhněvala Čechy. Ministr zdravotnictví Roman Prymula se pod rouškou noci vydává do restaurace Rio's na pražském Vyšehradě, ta má být zavřená, protože sám Prymula nařídil v rámci protikoronavirových opatření uzavření všech restaurací. Na místě se schází se šéfem poslanců za ANO Jaroslavem Faltýnkem. Fotografové Blesku je však nachytali na švestkách a vznikla z toho celospolečenská kauza, která Prymulu stála ministerské křeslo. Restaurace nakonec za zakázanou seanci dostala pokutu dva tisíce korun, uvádí ČT 24.
27.03.2021 11:25 |

podobné články

Odstřelil Prymulu sám Babiš? Pochybnosti okolo fotografií

 
Komentátor Václav Dolejší přišel s teorií, podle které ministra zdravotnictví Romana Prymulu odstřelil premiér Andrej Babiš. Chtěl se prý Prymuly zbavit proto, že z něj chtěl prezident Miloš Zeman udělat nového Jiřího Rusnoka v čele úřednické vlády. Podle Dolejšího kolegyně Lucie Stuchlíkové je minimálně zvláštní, že Prymulovi zlomila vaz schůzka s Jaroslavem Faltýnkem, „kmotrem hnutí ANO“.
28.10.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků) , Miloš Zeman (25584 článků) , Jiří Rusnok (1898 článků)

Popravil Prymulu sám Babiš? Pochybnosti okolo fotografií

 
Komentátor Václav Dolejší přišel s teorií, podle které ministra zdravotnictví Romana Prymulu odstřelil premiér Andrej Babiš. Chtěl se prý Prymuly zbavit proto, že z něj chtěl prezident Miloš Zeman udělat nového Jiřího Rusnoka v čele úřednické vlády. Podle Dolejšího kolegyně Lucie Stuchlíkové je minimálně zvláštní, že Prymulovi zlomila vaz schůzka s Jaroslavem Faltýnkem, „kmotrem hnutí ANO“.
28.10.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků) , Miloš Zeman (25584 článků) , Jiří Rusnok (1898 článků)