Článek

Válka na Ukrajině? Jaro příštího roku rozhodne. Která země prohraje, té hrozí rozpad, padlo taky v anketě

 
Nad tou otázkou si lámou hlavu mnozí. Odpověď na ni lehká totiž není. Jak dlouho ještě potrvá válka na Ukrajině? A neméně důležitá je i další. Jak by měla vypadat případná dohoda, která povede k zastavení bojů. PaelamentníListy.cz se zeptaly politiků na jejich názor. „Souhlasím s tezí, že ukončí-li válku Rusko, válka skončí. Ukončí-li válku Ukrajina, skončí Ukrajina. Je to fakt zašmodrchané a je potřeba se modlit, aby to skončilo dobře. Ale co je dobře, to ví jen pánbůh,“ konstatoval například senátor Tomáš Jirsa.
14.11.2022 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (98 článků)
Podobné články

Expert: Hrozí rozpad západní koalice. Válka na Ukrajině může skončit co nevidět

 
Válce na Ukrajině možná už velmi brzy odzvoní. Alespoň v to doufá bezpečnostní expert David Bohbot, ředitel Centra pro výzkum terorismu, podle kterého je zřejmé, že Spojená státy americké mění kurz. „Západní koalici, v níž jsou USA jediným a neomezeným vůdcem a ostatní jen poslušnými loutkami, bez otázek plnícími rozkazy, hrozí rozpad. Proto v zájmu její záchrany USA konečně dělají, co je třeba, a ukončují tuto válku za nás a vlastně i mimo nás. Problémy totiž už mají i samotní Američané,“ domnívá se Bohbot. Podle jeho slov je totiž zřejmé, že jsme se dostali do situace, kdy je nedostatek potravin v Africe a zemích třetího světa. „To povede k hladu, možnosti vypuknutí dalších válek a obrovským vlnám uprchlíků. Velkou neznámou je navíc i letošní zima, kdy nedostatek plynu a ropy může vytvořit kritickou situaci v zásobování teplem, teplou vodou i potravinami pro podstatnou část obyvatel Evropy,“ říká David Bohbot v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz
09.07.2022 09:50 |

podobné články

Osobnosti: David David (1458 článků) , David David (1093 článků)

Rozpad Ruska. Analytik Visingr má obavu

 
Rusko válku na Ukrajině jistě prohraje, predikuje vojenský analytik Lukáš Visingr s tím, že otázkou je už pouze, jakým způsobem. Rozpad, k němuž Rusko směřuje, by však prý nebyl potěšující zprávou pro západní mocnosti, a sice kvůli nejistotě, která by nastala, pokud by se k moci dostali nepředvídatelní vládci.
16.10.2022 18:35 |

podobné články

Rozpad Ruska. Analytik Visingr má obavu

 
Rusko válku na Ukrajině jistě prohraje, predikuje vojenský analytik Lukáš Visingr s tím, že otázkou je už pouze, jakým způsobem. Rozpad, k němuž Rusko směřuje, by však prý nebyl potěšující zprávou pro západní mocnosti, a sice kvůli nejistotě, která by nastala, pokud by se k moci dostali nepředvídatelní vládci.
17.10.2022 19:35 |

podobné články

Válka youtuberů: MMA zápas Freescoot vs. Datel se blíží. Kdo prohraje, musí shodit symbol mužství!

 
Vyostřený spor dvou youtuberů, Jakuba Smreka alias Freescoota a Marka “Datla” Valáška, se brzy rozklíčuje v kleci. Oba dva si to rozdají podle pravidel MMA na blížícím se turnaji organizace Clash of the Stars, kde se postarají o hlavní zápas večera. O zajímavou podívanou rozhodně nebude nouze, jak už teď oba ukazují na svých sociálních sítích, kde se vzájemně provokují. Teď oba odsouhlasili výzvu: Kdo prohraje, oholí si vousy. Který z influencerů nakonec shodí svůj symbol mužství?
02.06.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Valášek (30 článků)

Putin válku prohraje, věří Lipavský. Ocenil odvahu demonstrujících Rusů

 
Krizový štáb ministerstva zahraničí se k situaci na Ukrajině napadené Ruskem opět sešel i v pátek. Ministr zahraničí Lipavský informoval o uzavření generálního konzulátu ve Lvově. Ocenil pokojný průběh demonstrací na podporu Ukrajiny v ČR, ale také Rusy, kteří vyšli do ulic vyjádřit nespokojenost s kroky Vladimira Putina a válkou. V Senátu následně Lipavský uvedl, že věří, že Putin válku, kterou nesmyslně rozpoutal, prohraje.
25.02.2022 07:30 |

podobné články

Rusko nemá lidi, je vyčerpané a prohraje. Jako Německo v roce 1918, padlo v ČT

 
Bezpečnostní analytici Jan Ludvík a Martin Svárovský debatovali o vývoji ruské invaze na Ukrajině. Shodli se na tom, že sledujeme opotřebovávací válku. Ludvík konstatoval, že takováto válka může trvat velmi dlouho. Svárovský nabídl jiný pohled. Je přesvědčen, že se Rusko zlomí podobně, jako se zlomilo Německo v závěru první světové války, po čtyřech letech bojů. A vysvětlil, proč si to myslí.
06.07.2022 09:30 |

podobné články

Chalupa (ANO): Jsme ve válce - jiného druhu s jinými efekty - ale je to válka

 
Je to válka s politickým islámem, válka s Islámským státem a jeho zrůdnými představami o řízení společnosti, je to válka s terorismem, válka s hybridním agresí, válka s kybernetickými útočníky a zločinci....
28.02.2018 07:35 |

podobné články

Janukovyč vyzval Kyjev ke stažení vojsk a federalizaci země

 
Svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč včera z ruského exilu opět vyzval Kyjev ke stažení vojsk z východní Ukrajiny, uskutečnění referend o federalizaci země a splnění dalších požadavků proruských separatistů „jako jedinou cestu k zachování územní celistvosti země". Jinak Ukrajině hrozí rozpad a občanská válka, varoval.
22.04.2014 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

Odvolaný Šnábl varuje: Riziko, že stát prohraje arbitráže, je obrovské

 
V pátek ministr financí Jan Fischer odvolal Radka Šnábla, vedoucího oddělení mezinárodní ochrany investic. Podle kritiků i samotného Šnábla teď hrozí, že český stát prohraje rozběhnuté arbitráže. Řekl to v pondělním Radiožurnálu.
19.08.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1770 článků)

Princ Andrew se k soudu do New Yorku nedostaví! Jak je to možné? A co mu hrozí, když prohraje?

 
Britského prince Andrewa (61) co nevidět čeká v USA soud kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání nezletilé dívky. Aristokrat ale do New Yorku vypovídat nepojede! A co se mu stane, pokud soud prohraje? Dojít by mohlo i na nejhorší ponížení!
31.01.2022 18:35 |

podobné články

Jestli ČSSD prohraje, půjde země k polodiktatuře. Milan Chovanec varuje

 
Když sociální demokracie prohraje, půjdeme k osvícené polodiktatuře, tvrdí v rozhovoru pro server Echo24 ministr vnitra Milan Chovanec.
17.03.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

To jsou věci. Ukrajinské vládě hrozí rozpad

 
Křehké prozápadní koalici na Ukrajině hrozí rozpad a vláda by kvůli korupčním skandálům, jež se dotýkají vysoce postavených činitelů, mohla při nadcházejícím hlasování v parlamentu přijít o důvěru. Upozornil na to deník Financial Times.
09.12.2015 14:21 |

podobné články

Kolik ruských vojáků padlo na východní Ukrajině, oficiální ruská místa tají

 
Zjistit, kolik Rusů přesně padlo během loňského a letošního roku při bojích na východní Ukrajině, je velmi obtížné. Odhady se pohybují od několika stovek až po sedm a půl tisíce. Ruská vláda ale tvrdí, že ruští občané bojují v Doněcké a Luhanské oblasti na Ukrajině jen jako dobrovolníci.
11.03.2015 13:06 |

podobné články

Cože? Černochová z ODS je zděšena Zaorálkovým požadavkem na stažení vojsk

 
Poslankyni Janu Černochovou (ODS) vyděsila výzva exministra zahraničí Lubomíra Zaorálka ke stažení českých vojáků z Afghánistánu. Černochová zdůraznila, že je i v zájmu českých občanů, aby v Afghánistánu zvítězila strana, která se snaží o jakýs takýs demokratický vývoj v zemi, byť s chybami. „Pokud tato strana prohraje,“ prohraje i naše civilizace varovala dáma.
23.10.2018 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2842 článků) , Jana Černochová (784 článků)

Expert: Rozpad EU? Rychlý a divoký, připravte se

 
ROZHOVOR „Právě ruská intervence v Sýrii se dá použít jako ukázka, jak má velmoc zasahovat. Tedy rozhodně, cílevědomě a efektivně, ne polovičatě a nedůsledně, což je právě to, co smutně často charakterizuje americké zásahy,“ komentuje vojenský a bezpečností expert Lukáš Visingr. Zároveň však zdůraznil, že pro Spojené státy je jejich pozice světové mocnosti číslo jedna mimořádně nevděčná. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž tvrdí, že Evropská unie je v těžké krizi. Její rozpad prý může nastat rychle a takřka živelně. V některých zemích by prý mohly začít i vnitřní konflikty, a proto bychom se měli připravovat i na vysoce turbulentní vývoj. Takzvaný starý svět, který zanechaly druhá světová a studená válka, je podle něj už pryč.
07.01.2019 13:10 |

podobné články

Bankrot – když my, tak vy taky. Drsné varování do Bruselu

 
Ruská federace je kvůli válce, kterou rozpoutal Kreml na Ukrajině, pod tlakem dosud nevídaných sankcí. Bývalý prezident a dnes místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv prohlásil, že ve finančních problémech se nalézá Evropská unie a že by mohla zbankrotovat. A varoval, že pokud Rusko prohraje válku, kterou na Ukrajině rozpoutalo, ohrozí to celou Evropu.
18.04.2022 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (363 článků)

ODS si nechala udělat průzkum: V krajských volbách drtivě prohraje

 
V krajských volbách v roce 2012 ODS drtivě prohraje. To říká podle Hospodářských novin interní průzkum, který si nechala strana vypracovat. Úspěch by mohli modří zaznamenat pouze ve středních Čechách.
16.08.2011 08:05 |

podobné články

CHOVANEC KONČÍ! Pokud Sparta dnes prohraje, ODEJDE DO ČESKÝCH BUDĚJOVIC!

 
Zbožné přání mnoha fanoušků pražské Sparty se může naplnit už dnes večer, kdy Letenští hrají v Plzni. Podle zákulisních informací má GSM Chovanec nůž na krku a pokud Sparta v Plzni prohraje, lavičku českého vicemistra definitivně opustí. Budou tak sparťanští příznivci držet palce svému rivalovi?
29.08.2011 08:25 |

podobné články

Komentář: USA potřebují víc Donaldů Trumpů. Politici by si z něj měli brát příklad

 
Republikánskému kandidátovi se podařilo vystoupit ze stínu konzervativní ideologie. I když volby nakonec prohraje, může být prospěšný, píše deník The Washington Post. Ať už vyhraje, nebo prohraje, potřebujeme více politiků, jakým je Donald Trump.
08.11.2016 23:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5926 článků)