Článek

Válek si vás najde. Osobně. Plány na neočkované

 
Epidemie koronaviru v Česku dál nabírá na obrátkách. Za úterý přibylo přes 22 tisíc nově covid pozitivních, za středu přes 14 tisíc. Ani urychlené naočkování všech dosud neočkovaných osob by však situaci nezachránilo. Co teď? Imunolog Václav Hořejší zmínil další lockdown. Naproti tomu biochemik Zdeněk Hostomský volá po velkém rozvolnění.
18.11.2021 07:40 |

podobné články

Podobné články

Filmový hrob: osudy mnoha představitelů Hvězdných válek skončily hereckou smrtí

 
Snad jen málokdo od nejnovějšího dílu Hvězdných válek očekává kasovní nebo kritický neúspěch. Síla se probouzí má nastartovat novou trilogii, ale i pomoct vdechnout životu antalogii dalších filmů z předaleké galaxie. Ne vždy byl však sukces Hvězdných válek pro všechny dobrou zprávou. Minimálně řada herců z původní trilogie i prequelů totiž popularitě navzdory skončila kariérně na bodu mrazu. Výjimečně se filmy podepsaly i nad tragickým osudem jejich životů. V předvečer premiéry sedmého filmu z Hvězdných válek je tak dobré si na jejich příběhy po konci Hvězdných válek připomenout, že očekávání mají mnohdy velmi ironická zakončení. 
16.12.2015 16:00 |

podobné články

To musíme jinak! Slabá místa. Válek k vývoji covidu. Toto jsou jeho představy

 
Kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) po jednání svého anticovid týmu s Ministerstvem zdravotnictví zdůraznil, že odmítá lockdown pro neočkované. „Je potřeba dávat společnost dohromady, ne ji rozdělovat,“ prohlásil Válek s tím, že by se měly nadále uznávat PCR testy. Dosluhující kabinet Andreje Babiše přitom PCR testy jako platný certifikát od pondělí 22. listopadu ruší.
18.11.2021 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23853 článků)

Krotit covid po Vojtěchovi bude nový ministr. Adept Válek je pro změnu u antigenních testů

 
Pokud by se na tom předsedové stran vznikající vládní koalice shodli, poslanec Vlastimil Válek (TOP 09) by nabídku na post ministra zdravotnictví přijal. Válek už ve čtvrtek mluvil s končícím ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a plánuje také telekonferenci se zástupci ministerstva zdravotnictví, na které společně proberou aktuální vývoj epidemie covidu-19. Informace pak chce předat takzvanému AntiCovid týmu koalice Spolu. Válek to ve čtvrtek řekl ČTK.
14.10.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1738 článků) , Adam Vojtěch (1348 článků)

Smejkal: Neočkované v Česku si virus najde

 
Ačkoli v Česku začal počet nakažených covid-19 opět stoupat, považuje šéf Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) Petr Smejkal trend za příznivý, jelikož počet hospitalizací ani úmrtí výrazně neroste. Zároveň ale varuje, že si virus neočkované z řad rizikových skupin najde.
09.07.2021 08:40 |

podobné články

Zavřít neočkované nad šedesát do lockdownu? Určitě nebudu proti, říká Válek

 
Lockdownům zřejmě ještě zdaleka nedzvonilo. Ve své lokální podobě by mohly nastat v druhé polovině listopadu, v rozhovoru pro Novinky to uvedl kandidát TOP 09 na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek. Zároveň promluvil i o možné izolaci neočkovaných lidí starších 60 let.
29.10.2021 12:40 |

podobné články

Možný ministr zdravotnictví Válek: Chce lockdown pro neočkované seniory nad 60

 
Kandidát na ministra zdravotnictví za TOP 09 Vlastimil Válek by podle svých slov vymezil čas, kdy by do obchodů mohli jen neočkovaní senioři. Zároveň by nařídil i další opatření.
29.10.2021 16:15 |

podobné články

Válek šokoval lockdownem neočkovaných 60+. Špatná cesta, varují i parťáci z koalice

 
Dlouhé mlčení a pak? Šokující slova o lockdownu pro neočkované lidi nad 60 let. Kandidát na ministra zdravotnictví koalice SPOLU Vlastimil Válek (TOP 09) naznačil, k jakým protipandemickým opatřením by se klonil. A vyvolal bouři.
30.10.2021 12:25 |

podobné články

Nucení očkování: Peníze, funkce. Prymula a jiní. A nová vláda? Nic

 
Jak je známo, profesor Vlastimil Válek, který je považován za budoucího ministra zdravotnictví, už sestavuje odbornou skupinu, která mu má radit. Novinář Daniel Kaiser se ovšem obává, že pokud ji povede předseda české vakcinologické společnosti Roman Chlíbek, tak Česko čekají další „hony na neočkované“ a bude se prohlubovat střet zájmů, kteří dle něho mají někteří odborníci jako Roman Prymula nebo Rastislav Maďar. Válek ovšem v rozhovoru pro Echo24 řekl: „Nevěřím, že tito lidé mají něco z toho, kolik se proočkuje vakcín.“ Ale podle něho má v Česku střet zájmů každý odborník.
03.11.2021 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Kaiser (1 článek) , Daniel Roman (10 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (394 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků)

Povinné očkování. Anebo ať neočkovaní nesmí nikam. Vojtěchova náměstkyně jasně

 
Nejen přístup ke koronavirovému onemocnění, ale také postoj k očkování jasně dělí společnost. Vláda se snaží dohnat neočkované k vakcíně už jakýmkoliv způsobem. Nyní náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková uvedla, že osobně podporuje opatření, která omezují neočkované, jako je tomu v Rakousku. Vítala by pak dokonce očkování jako povinnost. Není ale politička, proto může jen doporučovat, připustila.
10.11.2021 13:30 |

podobné články

V Teorii velkého třesku bude planeta z Hvězdných válek, pomůže s tím Lucasfilm

 
Fiktivní planeta Dagobah z Hvězdných válek bude vytvořena odborníky z firmy Lucasfilm pro seriál Teorie velkého třesku. Ve zvláštní epizodě totiž oblíbené postavy oslaví Den Hvězdných válek, píše The Hollywood Reporter (THR).
03.04.2014 12:05 |

podobné články

VÍME PRVNÍ Brněnská nemocnice má nového IT náměstka. Stal se jím profesor Válek, poslanec TOP 09

 
FN Brno má nového náměstka pro IT. Tím se stal profesor Vlastimil Válek, který je v brněnské nemocnici zároveň přednostou Kliniky radiologie a nukleární medicíny. Válek je také poslancem a místopředsedou TOP 09. Na pozici náměstka pro IT ystřídal Jaroslava Klíče.
26.05.2020 17:55 |

podobné články

Válek: Útok „hovada“, Babišova parta skočila na špek Číně, rouška není ostuda. A Prymula?

 
Profesor, poslanec a přednosta kliniky radiologie ve FN Brno-Bohunice Vlastimil Válek (TOP 09) v rozhovoru pro Blesk Zprávy shrnul průběh pandemie – ohledně 1. vlny míní, že Babišova vláda sedla Číňanům během nákupu roušek na špek. Ke 2. vlně říká, že „infikovaní pacienti nezmizí“, ale lidé by se neměli bát. Strach mají mít leda z dalších, zanedbávaných a nezjištěných onemocnění. Válek vzpomněl chvíli, kdy i na jejich nemocnici zaútočilo „hovado“ při hackerském útoku, kdy se podle něj projevila jen „čistá chuť škodit a ublížit“. Roušku by dle něj měl mít člověk vždy, pokud kašle a kýchá. „Pandemii zvládli zdravotníci, ne úplně vláda,“ říká a vysvětluje, proč vládu přirovnal ke skupině surikat. A pozastavil se i nad výkony Adama Vojtěcha (za ANO) a novým křeslem pro Romana Prymulu.
07.06.2020 05:20 |

podobné články

Válek ze Spolu odmítl pomoci v boji s covidem. „Nejsem členem vlády,“ brání se

 
Na pondělní jednání rady vlády pro zdravotní rizika dostal opět pozvánku i kandidát TOP 09 na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek. Účast ale odmítl, uvedl na Twitteru. Zdůvodnil to tím, že není členem vlády, aby se mohl podílet na rozhodování v této oblasti. Podle něj by se epidemie covidu-19 měla řešit odborně a nabídl odborníkům, aby se zúčastnili jednání AntiCovid týmu koalice Spolu. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) je to škoda, že se Válek nezúčastnil.
25.10.2021 11:00 |

podobné články

Žhavý kandidát na ministra zdravotnictví Válek: Nemá charisma. Hrůza a děs, píší lidé

 
Vlastimil Válek z TOP 09 je žhavým kandidátem na post ministra zdravotnictví. Ačkoliv jména v nové vládě Petra Fialy ještě nejsou definitivně potvrzena, Válek se už dlouhodobě profiluje na tento post. Co si o něm myslí naši čtenáři?
04.11.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2411 článků)

Svrčinová jako hlavní hygienička skončí? Budoucí ministr Válek z ní chce udělat „výživářku“

 
Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) nepočítá s Pavlou Svrčinovou na postu hlavní hygieničky. Budoucí šéf resortu v nedávném rozhovoru pro Blesk Zprávy naznačil první možné personální kroky, které hodlá podniknout po svém jmenování. Jeden z nich se týká právě současné hlavní hygieničky, tou dobou nakažené covid-19. Svrčinová by měla mít nově na starosti koordinaci zdravé výživy v Česku, čemuž podle budoucího ministra rozumí nejvíc. Válek zároveň nevyloučil, že po třetí dávce bude u někoho potřeba i čtvrtá dávka vakcíny.
21.11.2021 05:15 |

podobné články

Nejste očkovaní? Virus si vás najde, hrozí Smejkal

 
Nakažených koronavirem v Česku přibývá a spolu s tím pozvedá šéf Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) Petr Smejkal výstražně ukazováček pro všechny ty, kteří se ještě nenechali očkovat. „Virus si neočkované z řad rizikových skupin najde,“ říká v rozhovoru pro Novinky.
09.07.2021 10:51 |

podobné články

Neočkované popravit? Covid pasy, byznys, vakcíny pro děti. Kam to směřuje? Vře to...

 
„Neočkované popravit, očkované odměnit Řádem práce,“ žertuje v souvislosti s tím, jak českou společnost opět rozdělil pohled na očkování proti covidu, herec Ivan Vyskočil. Padla ale i vážná slova, a to například ohledně očkování dětí. „Očkovat nezletilé dítě pokládám za zločin,“ nebere si servítky publicista Pavel Černocký. Promluvil i herec Jan Kuželka a hudebník Petr Štěpánek.
01.07.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (300 článků) , Ivan Vyskočil (299 článků) , Petr Štěpánek (877 článků) , Petr Štěpánek (877 článků) , Jan Kuželka (48 článků) , Kam Kam (452 článků)

Tlak na neočkované. ,,Kontroly!" Ale Babiši: Zpřísnění? Přišla výhrůžka

 
Prezident České lékařské komory Milan Kubek na vlnách veřejnoprávního Českého rozhlasu důrazně vyzval spoluobčany, aby se nechali očkovat proti nemoci covid-19. „Na neočkované lidi je třeba vytvářet tlak a vyžadovat ty testy,“ volal ve studiu. Vláda zamýšlí od 1. září covidové testy nehradit. Podle experta Pirátů pro oblast zdravotnictví Ondřeje Dostála by je proto měla přestat vyžadovat. Volá tedy po pravém opaku toho, co Kubek.
13.07.2021 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Dostál (3 články)

Dělení na očkované a neočkované? „Nejsme daleko od 40. let v Německu.“ Známou advokátkou otřáslo dění kolem Tokia

 
„Nositel viru nerovná se nemocný. Na neočkovaného pana doktora je pořádán absurdní hon, protože vir mohl šířit absolutně kdokoliv. A nakazit i jeho. I očkovaný,“ píše ve svém komentáři k tokijskému dění advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. V souvislosti s dělením lidí na očkované a neočkované pak prý již není daleko ohlédnutí „za fanatiky 40. let v Německu a jejich teoriemi o lepších a horších rasách“.
24.07.2021 22:25 |

podobné články