Článek

Válek přijal rezignaci ředitele IKEM. Ujistil, že obvinění nebral na lehkou váhu

 
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Michala Stiborka, který mu ji nabídl v pátek ráno.
19.08.2023 07:05 |

podobné články

Podobné články

Šéf IKEMu Stiborek kvůli lichvě končí, institut povede Jiří Malý

 
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Michala Stiborka, který mu ji nabídl dnes ráno. Válek to oznámil na tiskovém briefingu, který se uskutečnil bez dotazů. Řízením IKEM v plném rozsahu pověří dosavadního statutárního zástupce ředitele institutu Jiřího Malého.  Jako důvod svého odstoupení uvedl Stiborek na  webu   nemocnice osobní útoky novinářů, které mu znemožňují pečovat o dobré jméno zařízení.
18.08.2023 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Malý (8 článků)

IKEM bude mít nového šéfa: Stane se jím Michal Stiborek, dosavadní náměstek ředitele pro ekonomiku

 
Novým ředitelem pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) bude od 1. ledna 2019 dosavadní náměstek ředitele pro ekonomiku a provoz nemocnice Michal Stiborek. V pátek dopoledne ho jmenoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Informovala o tom mluvčí úřadu Gabriela Štěpanyová. IKEM je v počtu transplantací orgánů s 500 operacemi největším centrem v zemi a patří mezi největší v Evropě. Dosud ho vedl Aleš Herman, který na vlastní žádost odešel do vedení zdravotnické skupiny Agel. Stiborek v IKEM působí osm let.
21.12.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1790 článků) , Adam Vojtěch (1384 článků)

Ministerstvo zdravotnictví: Aleš Herman rezignoval na funkci ředitele IKEM

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. 12. 2018. Po sedmi letech svého působení v přímo řízené organizaci Ministerstva zdravotnictví se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.
17.11.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1790 článků) , Adam Vojtěch (1384 článků)

V IKEM vzrostl počet transplantací, dárců orgánů je ale stále nedostatek

 
Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) loni transplantoval 367 orgánů, počty transplantací stouply o čtyři procenta, sdělil ČTK ředitel IKEM Aleš Herman. V ostatních centrech podle něj počty transplantací loni mírně klesly, IKEM jako největší centrum provedl 63,2 procenta všech transplantací v ČR.
18.02.2012 11:35 |

podobné články

Testování na covid-19 v IKEM: Nemocnice odebrala vzorky 1300 svým chronicky nemocným pacientům

 
Za pět dní testování pro studii kolektivní imunity, která má zjistit výskyt nemoci covid-19 v populaci, bylo v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) vyšetřeno asi 1300 jeho pacientů. V Česku by mělo být pro studii otestováno 2000 chronicky nemocných, uvedla ve středu přednostka Pracoviště preventivní kardiologie IKEM a garantka studie za IKEM Věra Adámková.
29.04.2020 10:15 |

podobné články

Pirk dostal padáka! Špičkový kardiochirurg už nebude šéfem kardiocentra v IKEM, proč?

 
Kardiochirurg Jan Pirk odejde na konci června z funkce přednosty kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze (IKEM). Vypadalo, že se s vedením nemocnice na odchodu domluvil, ale není tomu tak. Známý kardiochirurg Pirk podle jeho slov chtěl skončit později, takže ho ředitel IKEM odvolal. Pirka na postu od 1. července nahradí Josef Kautzner, který je nyní Pirkovým zástupcem a také přednostou kardiologické kliniky IKEM.
06.05.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (98 článků)

Veronika Arichteva se ostře pustila do Basikové s Hůlkou: Berete koronavirus na lehkou váhu

 
Situace kolem koronaviru není nejpříznivější a proto vláda stanovila přísnější nařízení, která mají devastující vliv na kulturní život. Několik známých jmen včetně Báry Basikové (57) a Daniela Hůlky (52), kteří nemoc dokonce prodělali, se ostře a nesouhlasně pustilo do vlády státu a nařízených zákazů. To se ale dotklo Veroniky Arichtevy (34), dle které je světová pandemie vážný problém a koronavirus berou zpěváci na lehkou váhu.
09.10.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Bára Basiková (720 článků) , Veronika Arichteva (662 článků) , Daniel Hůlka (785 článků)

Filmový hrob: osudy mnoha představitelů Hvězdných válek skončily hereckou smrtí

 
Snad jen málokdo od nejnovějšího dílu Hvězdných válek očekává kasovní nebo kritický neúspěch. Síla se probouzí má nastartovat novou trilogii, ale i pomoct vdechnout životu antalogii dalších filmů z předaleké galaxie. Ne vždy byl však sukces Hvězdných válek pro všechny dobrou zprávou. Minimálně řada herců z původní trilogie i prequelů totiž popularitě navzdory skončila kariérně na bodu mrazu. Výjimečně se filmy podepsaly i nad tragickým osudem jejich životů. V předvečer premiéry sedmého filmu z Hvězdných válek je tak dobré si na jejich příběhy po konci Hvězdných válek připomenout, že očekávání mají mnohdy velmi ironická zakončení. 
16.12.2015 16:00 |

podobné články

Krotit covid po Vojtěchovi bude nový ministr. Adept Válek je pro změnu u antigenních testů

 
Pokud by se na tom předsedové stran vznikající vládní koalice shodli, poslanec Vlastimil Válek (TOP 09) by nabídku na post ministra zdravotnictví přijal. Válek už ve čtvrtek mluvil s končícím ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a plánuje také telekonferenci se zástupci ministerstva zdravotnictví, na které společně proberou aktuální vývoj epidemie covidu-19. Informace pak chce předat takzvanému AntiCovid týmu koalice Spolu. Válek to ve čtvrtek řekl ČTK.
14.10.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1790 článků) , Adam Vojtěch (1384 článků)

Exministr zdravotnictví Arenberger: Konec! Válek ho odvolal z funkce ředitele nemocnice

 
Bývalý ministr zdravotnictví Petr Arenberger oznámil rezignaci na post ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV), uvedla nemocnice v tiskové zprávě s tím, že se Arenberger chce věnovat tamní dermatovenerologické klinice. Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že nový šéf resortu Vlastimil Válek (TOP 09) ředitele k 21. lednu 2022 z funkce odvolal.
21.01.2022 15:40 |

podobné články

Petice za ponechání Jana Pirka ředitelem kardiocentra IKEM

 
Pacienti IKEM, jejich rodinní příslušníci a přátelé a všichni kteří máme v úctě pana profesora Pirka se obracíme na pana ředitele IKEM Michala Stiborka a všechny zainteresované lidi s naléhavou prosbou.
07.05.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (98 článků)

Ministr zdravotnictví pověřil vedením IKEM Helenu Rögnerovou

 
Řízením pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) do nástupu nového ředitele, který vzejde z výběrového řízení, pověřil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) vrchní ředitelku ministerské sekce pro ekonomiku a zdravotní pojištění Helenu Rögnerovou.
01.09.2023 14:25 |

podobné články

Válek představil řešení nedostatku antibiotik. Včetně boje proti „nadužívání“

 
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ujistil, že v letošní zimě bude dostatek antibiotik a už se nebude opakovat situace z loňska, kdy byl léků nedostatek. „S výrobci a distributory se podařilo dojednat takové množství antibiotik, že spotřeba během následující sezony bude plně pokryta s dostatečnou rezervou,“ uvedl Válek na tiskové konferenci.
22.08.2023 20:15 |

podobné články

Recept na lehkou brokolicovou polévku

 
Brokolicovou polévku mnoho lidí nemusí a to je škoda. Co si budeme nalhávat – brokolice rozhodně nepatří mezi nejoblíbenější druhy zeleniny, ať už pro svou barvu nebo typickou chuť. Možná ani vy polévku z brokolice do svého jídelníčku nezařazujete tak často, jak by si tento výtečný pokrm zasloužil. A to je chyba. Brokolice je přitom pro naše zdraví více než prospěšná. Například je známá pro svůj vysoký obsah hořčíku, který nutně potřebujeme pro činnost svalů i srdce. Opomenout nesmíme ani vitamín C, který je výborným pomocníkem při nachlazení. Zvlášť vhodná je pro ty, kteří se nevěnují kdovíjaké fyzické aktivitě, neboť díky obsahu draslíku ulehčuje srdci tak i krevnímu oběhu. O další důvod navíc, proč si připravit brokolicovou polévku dle našeho receptu. Recept na brokolicovou polévku Brokolicová polévka se dá připravit na vícero chutných způsobů. I my jsme pro vás připravili recept na její lehkou variantu, na které si můžete pochutnat i teď v létě. Potřebujete: 750 g brokolice 10 g másla 1,5 l vývaru 1 stroužek česneku 100 ml smetany muškátový oříšek sůl, pepř Postup přípravy: Brokolici omyjte, pečlivě očistěte a rozdělte na růžičky a košťály. Růžičky můžete nechat vcelku, košťály oloupejte a nakrájejte na plátky. Česnek nakrájejte na drobné kousky a nechte jej chvilku podusit na rozpáleném oleji společně s nakrájenými plátky košťálu. Následně přilijte vývar a nechte na mírném ohni povařit cca 5 minut. Poté přidejte růžičky brokolice a vařte dalších 10 minut. Až bude brokolice měkká, můžete ji rozmixovat společně s vývarem. Za stálého míchání přidejte smetanu a dochuťte podle vlastní chuti strouhaným muškátovým oříškem, solí a pepřem. Brokolicovou polévku můžete podávat s troškou zakysané smetany nebo opečenými chlebovými krutonky. Příspěvek Recept na lehkou brokolicovou polévku pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.07.2016 04:40 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví: Novým ředitelem IKEM se stane Michal Stiborek

 
Výběrová komise složená z dvaadvaceti představitelů odborných společností, profesních komor, vzdělávacích institucí, odborů a nemocnic většinou hlasů doporučila ministru zdravotnictví jmenovat na pozici ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny jeho současného ekonomicko-provozního náměstka Michala Stiborka. Ministr zdravotnictví doporučení přijal a dnes ho jmenoval do funkce. Michal Stiborek nastoupí do čela IKEM 1. ledna 2019.
25.12.2018 22:30 |

podobné články

V IKEM podalo výpověď už sedm lékařů, další se mají přidat

 
V pondělí na Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) proběhla akce Lékařského odborového klubu (LOK) s názvem Děkujeme, odcházíme. K této výzvě se v tomto špičkovém zdravotnickém zařízení připojilo už sedm lékařů, kteří podali výpověď, a další by mohli následovat. Představitelé odborů přijeli do IKEM ve Škodě 1203 zpola natřené jako sanitka a zpola jako pohřební vůz s nápisem Náš exodus, váš exitus?
20.12.2010 19:50 |

podobné články

Syna režiséra Kleina IKEM zpět nevezme

 
Jak se ukazuje, ne všichni lékaři, kteří podali výpověď, se mohou do nemocnic vrátit. Podle informací Práva obdrželi dva transplantační chirurgové IKEM Ivan Matia a David Klein, shodou okolností syn režiséra Dušana Kleina, vyrozumění, že jejich výpověď v rámci akce Děkujeme odcházíme byla přijata a nebudou dále pracovat v IKEM. Oba lékaři přitom výpověď stáhli.
26.02.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Dušan Klein (104 článků)

Manažeři připravili IKEM zřejmě o desítky milionů korun

 
Protikorupční policie zahájila minulý měsíc trestní řízení v kauze předražených zakázek na nákup hybridního operačního sálu a na jeho stavební úpravy v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Podle vyšetřovatelů mohla IKEM vzniknout škoda minimálně deset milionů korun.
13.09.2011 11:15 |

podobné články

Pražská klinika IKEM se dočkala mezinárodního ocenění

 
Lékař Jan Peregrin a jeho tým z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) obdrželi ocenění magazínu CVIR (CardioVascular and Interventional Radiology), který je oficiálním časopisem Evropské společnosti kardiovaskulární a intervenční kardiologie. Dnes to sdělila mediální zástupkyně IKEM Lucie Prachmanová.
27.09.2011 20:45 |

podobné články