Článek

Vakcíny proti koronaviru? Jsou skvělé! Biochemik Konvalinka jásá. Ale také varuje...

 
Biochemik Jan Konvalinka má za to, že vakcíny proti koronaviru se podařilo vyvinout úžasně rychle. Považuje je za skvělé, neboť nemají téměř žádné vedlejší účinky. Současně ale připomíná, že by nás tento skvělý úspěch lidského mozku neměl ukolébat v pocitu bezpečí. Konvalinka varuje, že dříve či později světem proletí horší varianta chřipky. Bude to zlé. Lidé by se proto měli chránit, a pokud mají např. rýmu, mají nosit respirátory, i když to zrovna nebude nařizovat vláda.
05.06.2021 09:05 |

podobné články

Podobné články

Třetí vakcína a doba temna. Konvalinka hasí nadšení Čechů. Ve světě to vře

 
Zatímco čeští ministři vyhlížejí návrat k normálu už letos v září, biochemik Jan Konvalinka tato nadějná očekávání hasí. Většina světa prý směřuje do velmi temného období. „Je iluzorní představa, že postavíme zeď a virus sem nepustíme,“ uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas Plus biochemik Jan Konvalinka s tím, že máme očekávat další mutace.
14.05.2021 10:30 |

podobné články

Koledujeme si o malér, burcuje biochemik Konvalinka. Začalo se rozvolňovat, přitom mezi lidmi je pořád velká nálož

 
Rozvolňování opatření přijatých kvůli šíření onemocnění covid-19 přišlo ve chvíli příliš velké virové nálože v obyvatelstvu, říká biochemik Jan Konvalinka pro Český rozhlas Plus. Česko by se mělo připravit na stoupající čísla nakažených a do týdne nárůst počtu hospitalizovaných. „Koledujeme si o malér. Čísla jsou znervózňující. Budeme to muset znovu zavřít,“ dodává s tím, že vládní nařízení jsou velmi zmatená, což má za následek jejich nedodržování.
11.12.2020 07:56 |

podobné články

Covid? Moravec ukázal jasná čísla. Odborník řekl: Buď bude vakcína, nebo toto všechno pořád dokola

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce v ČT byli náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý, šéf zdravotnických statistik Ladislav Dušek a biochemik Jan Konvalinka. Moravec ve vysílání položil na stůl graf, který naznačuje, jak je to s úmrtími na nemoc covid-19. Konvalinka popsal, jak se to má s vakcínami. Dušek, Černý a Konvalinka se shodli v tom, že nechat se očkovat, až bude čím, je jednoznačně správné. Dušek v závěru varoval, že nás teď čekají opravdu těžké tři měsíce.
22.11.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Černý (83 článků) , Václav Dušek (35 článků) , Václav Moravec (644 článků)

Zveřejněný počet nakažených neodpovídá realitě. To číslo je ještě děsivější, nestíháme trasovat a testovat, varuje biochemik

 
Čísla nově diagnostikovaných osob s infekcí koronavirem stále stoupají. Ve středu přibylo více než pět tisíc nových případů. Biochemik Jan Konvalinka v Českém rozhlase však varoval, že to je mnohem horší, než co ukazují čísla. „Máme kolem 20 tisíc testů maximálně a máme záchyt 20-25 %. To znamená, že až 25 % lidí, kteří přicházejí na testy, jsou pozitivní. Čili nám nutně musí utíkat několikanásobek těch, které nestíháme otrasovat a nestačíme otestovat,“ upozornil docent. V Německu i jinde to je prý kolem čtyř procent.
08.10.2020 22:22 |

podobné články

Musíme očkovat, hromadně, věří odborník. Varuje před nesmysly, které budí strach z vakcíny

 
S připravovaným očkováním proti nemoci covid-19 na českém internetu zesilují názory zaměřené proti očkování. U značné části české populace panuje k vakcíně nedůvěra. „Nesmysly o vakcíně můžou stát životy,“ varuje v rozhovoru pro Novinky.cz biochemik Jan Konvalinka, prorektor UK pro vědu a výzkum.
12.12.2020 21:55 |

podobné články

Žádné neregistrované vakcíny nepotřebujeme, říká biochemik Trnka. Neumíme rozvést ani ty, co už máme

 
Biochemik Jan Trnka v rámci komentáře k české očkovací strategii zdůrazňuje, že nepotřebujeme žádné neregistrované vakcíny, o které se zasazuje například prezident a premiér. „Neměli bychom se dostávat do situací, kdy budeme říkat, že potřebujeme neschválené léky,“ říká v rozhovoru pro iROZHLAS.cz s tím, že hlavní je řešit distribuci očkovacích látek, které již máme.
05.03.2021 08:55 |

podobné články

Žádné neregistrované vakcíny nepotřebujeme, říká biochemik Trnka. Neumíme rozvézt ani ty, co už máme

 
Biochemik Jan Trnka v rámci komentáře k české očkovací strategii zdůrazňuje, že nepotřebujeme žádné neregistrované vakcíny, o které se zasazuje například prezident a premiér. „Neměli bychom se dostávat do situací, kdy budeme říkat, že potřebujeme neschválené léky,“ říká v rozhovoru pro iROZHLAS.cz s tím, že hlavní je řešit distribuci očkovacích látek, které již máme.
05.03.2021 09:25 |

podobné články

Profesor Dušek o koronaviru: Byla to určitá forma rozcvičky

 
Hosty druhé hodiny nedělních Otázek Václava Moravce byli ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek a biochemik, prorektor UK Jan Konvalinka. Dušek si hned v úvodu dovolil promluvit v odlehčeném duchu, ale pak zvážněl. Vážnou tvář zachoval i Konvalinka a varoval, že onemocnění covid-19 není radno zlehčovat. Úsměv si dovolil ve chvíli, kdy mluvil o koronavirových tiskových konferencích vlády.
07.06.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Dušek (35 článků)

Docent Konvalinka: Covid? Děsí mě, jací lidé mají volební právo

 
Biochemik Jan Konvalinka z Univerzity Karlovy to moderátorce Barboře Tachecí řekl jasně. „V 90 procentech případů zkracuje covid-19 život.“ Děsí ho prý lidé, kteří věří bludům o koronaviru a současně disponují volebním právem.
30.11.2020 12:20 |

podobné články

Jsou Češi unaveni covidem? Vědec Konvalinka promluvil o konspiracích. Děsí ho to! Mosad, CIA a Bill Gates

 
Biochemik a prorektor Univerzity Karlovy Jan Konvalinka promluvil ke covidu. V České republice by se podle něj mělo víc testovat. Chodí mu údajně stovky mailů a vzkazů, které ho téměř děsí. Jde o Mosad, CIA a Billa Gatese. Rozlišovat, jestli zemřel s covidem nebo na covid, je prý absurdní.
06.12.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Bill Gates (193 článků)

Covid? Profesor Konvalinka nese dobrou zprávu pro některé z těch, co s očkováním chtějí počkat

 
Začalo první očkování, jsme v pátém rizikovém stupni a lockdownu. K situaci se vyjádřil v pořadu Osobnost Plus Českého rozhlasu moderátorky Barbory Tachecí profesor Jan Konvalinka, biochemik a prorektor Univerzity Karlovy pro vědu a výzkum.
29.12.2020 16:10 |

podobné články

Česká vakcína proti koronaviru? Nulová šance, říká přední biochemik

 
Jan Konvalinka, prorektor UK pro vědu a výzkum a vedoucí výzkumné skupiny v Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB), věří v účinnost remdesiviru, na jehož vývoji se podílel jeho kamarád a bývalý kolega Tomáš Cihlář, který se dokonce osobně zasadil o to, aby ho první český pacient dostal včas. Hlavní bude podle něho vyvinutí účinné vakcíny.
08.05.2020 04:20 |

podobné články

Konvalinka je pěkné kvítko: Exmanžel Missky Průšové skončil ve vězení!

 
Vladimír Konvalinka a Miss ČR 2002 Kateřina Průšová se rozvedli loni a oba si našli nové partnery. Nikoli však stejné životní štěstí. Zatímco Průšová se dala dohromady s podnikatelem Martínkem, Konvalinka skončil ve vězení!
18.03.2012 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Průšová (358 článků)

Vakcína na covid bolí. Nenormální. Expert vytáhl vážné věty

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný a odborníci jako epidemiolog Roman Prymula nebo biochemik Jan Konvalinka vidí v očkování proti nemoci covid-19 cestu z koronavirové epidemie. Buď očkování, nebo neustálé střídání lockdownu a postupného rozvolňování. Vakcinolog Marek Petráš ale nabídl na stávající vakcíny také trochu jiný pohled.
02.12.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Marek (418 článků) , Jan Marek (170 článků)

Otazníky u očkování proti koronaviru: Je bezpečné oddálit druhou dávku a co mix vakcín?

 
Bylo by lepší naočkovat co nejvíc lidí aspoň jednou dávkou vakcíny proti koronaviru - i za cenu toho, že si první očkovaní počkají déle na tu druhou? A je v případě výpadku dodávek možné pro druhou dávku zvolit preparát jiného výrobce? I takové otázky se teď objevují okolo koronaviru - včetně toho, jestli bude v Česku vakcíny dost. Český epidemiolog Rastislav Maďar pro Blesk Zprávy před záměnou vakcíny varuje, v Británii to za určitých podmínek vláda dovolila, jakkoli ani tady mixování vakcín nedoporučuje organizace Public Health England (PHE) .
03.01.2021 05:10 |

podobné články

Nakažených je o statisíce víc, vláda sleduje špatná čísla, varuje biochemik Trnka

 
V Česku je o stovky tisíc nakažených s covidem víc, než je oficiálně známo! Tvrdí to alespoň biochemik Jan Trnka (42). Podle něj je zapotřebí sledovat úplně jiná data a veřejnost přimět k nošení roušek a větší poslušnosti.
15.10.2020 05:20 |

podobné články

To zabíjí! Video o vakcínách na covid vybudilo českého vědce

 
O vakcínách se na internetu šíří různé a často i nepravdivé věci. „Musíme s tím něco udělat. Tady už nejde jenom o vakcíny: tady jde o to, jestli jsme vůbec schopni se v téhle zemi na něčem domluvit, jestli existují argumenty a fakta, nebo jenom názory a temné přesvědčení, že je to všechno nějaké spiknutí,“ varoval biochemik Jan Konvalinka v diskuzi o jednom takovém videu. Popírač totiž může někoho zabít. A odpověděl i na jinou otázku.
03.12.2020 14:55 |

podobné články

Komentátorka varuje: Vakcína koronavirus ze světa nevymaže

 
Americký časopis The Atlantic zveřejnil článek Sarah Zhangové o vakcíně proti koronaviru. Autorka soudí, že díky vakcíně virus nezmizí, spíše zmírní těžký průběh nemoci a ukončí pandemii. „Budeme v situaci, kdy se někteří lidé budou zoufale snažit získat vakcínu – a někteří se budou bát vakcíny,“ myslí si výzkumník pro veřejné zdraví Michael Stoto. Jak je na tom vývoj oné tak moc očekávané vakcíny a čím se liší vakcína proti koronaviru například od vakcíny proti dětské obrně?
10.08.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1680 článků)

Prorektor a biochemik zabývající se viry: Vykupovat potraviny ve strachu z koronaviru? Lidi, neblbněte!

 
Člen Učené společnosti České republiky doc. RNDr. Jan Konvalinka, CSc., prorektor pro vědeckou činnost na Univerzitě Karlově, se vyjádřil k čínskému koronaviru. Možná jinak, než by mnozí lidé čekali. Podívejte se sami.
27.02.2020 20:41 |

podobné články