Článek

Vakcínu dostanou dřív i dobrovolní hasiči, ale ne všichni

 
Mezi prioritní skupiny lidí, které dostanou přednostně vakcínu proti nemoci covid-19, patří i 25 tisíc dobrovolných hasičů. To, aby byli co nejdříve naočkováni všichni dobrovolníci, podporují jejich profesionální kolegové.
31.03.2021 13:25 |

podobné články

Podobné články

Dostali hasiči z Lysolají přednostně vakcínu? „Nic takového,“ zlobí se Hlubuček. Jde o celopražskou praxi

 
Dobrovolní hasiči z Lysolají a Suchdola dostali o víkendu vakcínu proti koronaviru. To vzbudilo pochybnost, zda náhodou nepředběhli seniory, kteří ji mají dostat přednostně. Starostou Lysolají je náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN), jenž ale jakékoliv předbíhání odmítá. Hasiči podle něj dostali zbytek vakcín z již otevřených dávek, což je běžná praxe u složek integrovaného záchranného systému, která má zabránit zbytečnému vyhazování nepoužitých dávek.
08.03.2021 20:10 |

podobné články

Nadace ČEZ: Dobrovolní hasiči z Volče slavili 130. výročí a křtili přívěsný vozík

 
Dobrovolní hasiči ve východočeské Volči oslavili v sobotu 130. výročí svého založení. Kromě přehlídky současné i historické techniky viděli návštěvníci hasičský záchranný sbor přímo v akci. Ten spolu s jednotkou hasičů z Volče předvedl simulovaný zásah při dopravní nehodě – srážce dvou vozidel s nutností vyproštění zraněných osob a následném požáru jednoho z nich. V rámci oslav hasiči pokřtili nový přívěsný vozík, na který jim Nadace ČEZ přispěla částkou 50 tisíc korun.
07.09.2015 10:11 |

podobné články

Dobrovolní hasiči byli oceněni za sběr starého elektra

 
Nejaktivnější dobrovolní hasiči z celé České republiky převzali ocenění za množství vysloužilých elektrospotřebičů, které pomohli vysbírat v rámci projektu Recyklujte s hasiči.
09.11.2015 11:26 |

podobné články

„Bojíme se jet dál než pět kilometrů.“ Dobrovolní hasiči čekají na vládní peníze

 
Dobrovolné hasiče v Česku tlačí boty na všech stranách. Brzy by se ale mohlo zablýskat na lepší časy. Vláda pro ně chystá miliony na opravy zbrojnic i na výstroj. Koncept zákona vzala vláda na vědomí tento týden na svém zasedání. Ministerstvo vnitra teď začne pracovat na přesném znění příslušné normy. Například dobrovolní hasiči ze středočeských Slabec jsou ale ke slibům skeptičtí.
22.08.2015 19:15 |

podobné články

Dobrovolní hasiči pomáhají vybrat miliony nepoužívaných elektrospotřebičů z českých domácností

 
Podle průzkumů kolektivních systémů ELEKTROWIN a ASEKOL se v českých domácnostech nachází přes 63 milionů elektrospotřebičů. Z nich 9 milionů lidé vůbec nepoužívají. Zapomínají přitom, že i elektro lze třídit a recyklovat. Jiní mají naopak ztížené podmínky a staré spotřebiče tak skladují doma. Se sběrem proto již třetím rokem významně pomáhají i dobrovolní hasiči.
03.10.2013 11:50 |

podobné články

Dobrovolní hasiči v Nymburce dostali nové vozidlo, kraj přispěl 240 tisíci Kč

 
Dobrovolní hasiči z Nymburka mají nové zásahové vozidlo. Na jeho vybavení přispěl Středočeský kraj prostřednictvím Středočeského Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS částkou 240 tisíc korun.
14.01.2015 17:37 |

podobné články

Porcování Babišovy kasy. Víc má dostat sport, vysoké školy i dobrovolní hasiči

 
Čtvrt miliardy korun navíc by měla podle sněmovního rozpočtového výboru dostat ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) na podporu sportu. Dalších 200 milionů pak na financování vysokých škol. Peníze by měly jít z obsluhy státního dluhu. Polepšit si mají také dobrovolní hasiči.
18.11.2015 14:30 |

podobné články

Dobrovolní hasiči z Brna nejsou žádní amatéři: Když DOBRÁCI vyjedou k ohni!

 
Bojují s ohněm, sundávají kočky ze stromu, zachraňují při povodních, když vám chytne na plotně guláš, přijedou. Dobrovolní hasiči. Mají svoji stanici stejně jako profesionálové. Přesto za svoje činy odměny nedostávají. Jak pracuje brněnská jednotka, které se lidově říká »Dobráci«?
07.01.2018 12:10 |

podobné články

V Železné Rudě postaví novou »hasičárnu« za 46 milionů: Poslouží i záchranářům

 
Konečně se dočkali! V Železné Rudě začali sloužit společně profesionální a dobrovolní hasiči. Dosud tam léta sloužili jen ti dobrovolní, profesionálové dojížděli z Klatov. Hasiči zatím užívají stávající stanici, na jejím místě vyroste za 46 milionů korun nové zázemí pro hasiče a záchranku. Stavba má začít v létě.
13.01.2018 12:35 |

podobné články

Hadrava (ANO): Dobrovolní hasiči v žádném případě nezaostávají za kolegy profesionály

 
Nové zásahové vozidlo CAS Scania s kompletní výbavou převzali dobrovolní hasiči Cholupic. Na jeho pořízení přispělo sedmi a půl milionovou částkou i hlavní město Praha.
24.09.2018 06:35 |

podobné články

Dobrovolní hasiči ze severu Čech rozesmáli internet: Havarované auto „dodělali“ bizarním odtahem

 
O horské vesnici Hora Svaté Kateřiny dosud většina z Čechů pravděpodobně nevěděla. Vše v sobotu změnili tamní dobrovolní hasiči, kteří zasahovali u nehody osobního automobilu. Video z jejich netradičního postupu při vyprošťování se šíří českým internetem a baví tisíce lidí.
05.12.2018 18:50 |

podobné články

Volební komise by při potížích mohli posílit dobrovolní hasiči

 
Okrskové komise v říjnových krajských a senátních volbách by při nedostatku členů mohli posílit dobrovolní hasiči. Místopředseda Asociace krajů a hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (za ČSSD) ČTK řekl, že to vyplynulo z videokonference zástupců vlády a krajů.
11.09.2020 06:30 |

podobné články

Nadace ČEZ: Dobrovolní hasiči na Rokycansku mají dva nové pomocníky

 
Novým speciálním vybavením svého zásahového vozu se mohou pochlubit dobrovolní hasiči z obce Mlečice na Rokycansku.
27.09.2020 14:05 |

podobné články

Primátor Měřínský: Nejnovější auto mají přerovští dobrovolní hasiči z roku 2013

 
Dobrovolní hasiči čekají na nové vozy, ty staré mohou do šrotu nebo mezi veterány
08.05.2021 16:55 |

podobné články

Dvě minuty v hasičárně, za další dvě na místě: Dobrovolní hasiči z Horního Maršova vyráželi k osobě v bezvědomí

 
Stačí jen dvě minuty a už sedí v hasičské dodávce, zapínají majáky a vyráží vstříc občanovi v nouzi. Kdo? Dobrovolní hasiči z Horního Maršova! Ty na začátku prosince povolali s automatických externím defibrilátorem k osobě, která byla v bezvědomí.
11.12.2021 16:10 |

podobné články

Je tu velký odpor! Dobrovolní hasiči celé země se vzepřeli povinnému očkování

 
Dobrovolní hasiči vyslovili jednoznačný nesouhlas s povinným očkováním. „Nepromyšlené zákazy a nelogické podmínky nejsou živnou půdou pro podporu dobrovolné práce,“ vzkazují končící vládě. Takové „poděkování“ za aktivity hasičů kritizuje podnikatel a politik Ivo Valenta, který vystoupil na jejich podporu. Není podle jeho slov možné si dovolit, aby tito lidé se svými aktivitami skončili kvůli „nesmyslné a trapné buzeraci“.
17.12.2021 11:50 |

podobné články

Nadace ČEZ: Locheničtí dobrovolní hasiči mají díky nadaci nové vybavení

 
Dobrovolní hasiči v obci Lochenice u Hradce Králové si pořídili díky příspěvku 200 tisíc korun od Nadace ČEZ nové vybavení.
05.02.2022 17:25 |

podobné články

Orbán si nechá dát čínskou vakcínu. Maďaři „kašlou“ na Brusel, nakoupili i ruský Sputnik

 
Maďarské regulační úřady schválily k použití vakcínu proti covidu-19 od čínského výrobce Sinopharm. Oznámila to šéfka maďarských zdravotnických úřadů Cecilia Müllerová. Maďarské úřady také uzavřely s čínskou firmou dohodu o nákupu pěti milionů dávek její vakcíny, informovala agentura Reuters. Maďarsko schválilo a nakoupilo čínskou vakcínu jako první z členských zemí EU. Stalo se tak týden poté, co Maďarsko coby první členská země EU nakoupila ruskou vakcínu Sputnik V, připomněl Reuters.
29.01.2021 21:15 |

podobné články

Hamáček vyznamenával. Ocenění mají dobrovolní hasiči i profesionál za pomoc po tornádu

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) udělil vyznamenání svého resortu Kříž bezpečnosti státu. Mezi oceněnými jsou dva dobrovolní a jeden profesionální hasič. Šlo o druhý ročník předávání těchto vyznamenání.
24.11.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků)