Článek

Vakcinologové mají jasno: Očkování dětí má smysl

 
Česká vakcinologická společnost považuje očkování dětí proti covidu-19 za přínosné ve srovnání s možnými riziky nežádoucích účinků. Jak společnost v pondělí uvedla ve svém stanovisku, v ČR v souvislosti s covidem zemřelo šest dětí, 1000 jich bylo hospitalizováno a 20 z nich bylo v situaci, kdy jejich zdravotní stav vyžadoval napojení na umělou plicní ventilaci. Pro děti nad 12 let je v ČR dostupná vakcína Pfizer/BioNTech.
19.07.2021 13:25 |

podobné články

Podobné články

Po první dávce už bez testů? Vakcinologové jsou proti

 
Na koncert nebo posedět na restaurační zahrádce mohou nyní všichni, kteří mají za sebou první dávku očkování a uplynuly od ní tři týdny. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za stejně bezpečné jako prodělání nemoci nebo pravidelné testování. Někteří vakcinologové s tím ale nesouhlasí.
30.05.2021 15:30 |

podobné články

Vakcinologové mají jasno: Prospěch z očkování dětí proti covidu převyšuje rizika

 
Prospěch z očkování dětí proti covidu-19 převyšuje rizika nežádoucích účinků. Přestože mají děti většinou mírné příznaky, nebezpečí při nákaze hrozí podle vakcinologů i jim.
26.07.2021 08:10 |

podobné články

Roman Šmucler to schytal za slova o ochrnutí po očkování: Chtěli, abych to tajil, že pacienti jsou hloupí

 
Šéf stomatologů Roman Šmucler (52) na sociálních sítích uveřejnil fotku, na níž ukazuje dočasně ochrnutou tvář po druhém očkování vakcínou proti covidu. Hned se proti němu začali vymezovat vakcinologové, kterým ale zavřel ústa, když ukázal jejich vlastní papír. „Řídí tuhle zemi a ani nečtou návody k vakcínám,“ řekl eXtra.cz lékař.
05.06.2021 08:30 |

podobné články

„Andreji, teď mám vysoké protilátky.“ Babiš pobízel Jágra k očkování, u legendy hokeje narazil

 
Legendární hokejista Jaromír Jágr odmítl nabídku premiéra Andreje Babiše (ANO), aby se nechal naočkovat proti covidu-19 a pomohl tak přitáhnout k očkování i další lidi. Server Seznam Zprávy napsal, že premiérovu žádost Jágr odmítl s argumentem, že on sám se nyní očkovat nehodlá, protože má dostatek protilátek. Množství protilátek na koronavirus by ale při rozhodování o podání vakcíny nemělo hrát roli, upozorňují odborníci. Zástupci ministerstva ani vakcinologové nedoporučují zkoumání protilátek v souvislosti s očkováním. Babiš pro Blesk Zprávy uvedl, že po Jágrovi přímo nechtěl, aby byl tváří očkovací kampane. A přiznal, že ho přístup sportovce mrzí, podle premiéra je nicméně možné, že se Jágr v budoucnu naočkovat přeci jen nechá.
11.06.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2959 článků) , Andrej Babiš (22548 článků)

Pět nejčastějších mýtů o očkování očima lékaře

 
Existuje mnoho mýtů a polopravd o očkování, které kolují veřejností. Polopravdy týkající se očkování se točí především kolem vedlejších účinků vakcinace, účinnosti očkování a přenosu nemocí v kolektivu, kde se pohybují očkovaní i neočkovaní jedinci. Dále někteří lidé zpochybňují kvalitu testování vakcín nebo krátkou dobu jejich zkoumání. Šíření nepravdivých tvrzení o vakcinaci je doprovodným projevem přetrvávajícího zájmu veřejnosti o toto téma v návaznosti na ojedinělé případy závažnějších nežádoucích účinků vakcín. Ty jsou právě díky úspěchům očkování při potlačení nemocí v populaci více viditelné.
13.09.2016 12:30 |

podobné články

Lékař: Lidi už se nebojí nemocí, proto vymýšlejí fámy o očkování

 
Podle lékaře vzniká mnoho fám o očkování dětí proto, protože lidé se už přestali bát nemocí a soustředí se na vedlejší účinky očkování. Navíc evropské země, kde je rozhodnutí o očkování dětí hlavně na rodičích, chtějí zavést stejné povinné očkování jako u nás. Pokud se u nás rodič rozhodne, že své dítě nenechá očkovat, hrozí mu pokuta.
20.03.2016 17:35 |

podobné články

,,Za chvíli umře. Děti jsou mu jedno." Očkování dětí: Zvedla se bouře, silná slova

 
O potřebnosti očkování i nejmenších dětí už by raději neměl promlouvat profesor Václav Hořejší z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd. Odborníci, které ParlamentníListy.cz oslovily v souvislosti s jeho aktuálními výroky, nešetří drsnou kritikou. Prý za chvíli umře a jako ateistovi je mu úplně jedno, co bude s očkovanými dětmi za deset nebo dvacet let. Děti jsou už – stejně jako dospělí – kolektivně promořené a žádnou vakcínu nepotřebují. Jejich očkování nedává ani epidemiologický smysl, protože virus je již pod kontrolou kolektivní imunity, a z hlediska imunologického je to hloupost.
21.06.2021 12:45 |

podobné články

Odměna 500 korun za dotlačení člověka na očkování? Odborníci mají jasno

 
Spousta lidí nemá motivaci k tomu, aby se zaregistrovala k očkování a přišla na něj. Tomu ale chtějí odborníci zamezit. Pokud by se podle nich dávala lidem finanční odměna třeba ve výši 500 korun, mnoho lidí by se nakonec k očkování přihlásilo. Tento nápad zazněl pochopitelně hlavně od těch, kteří očkování dlouhodobě propagují.
23.06.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomu Tomu (223 článků)

Dětí poškozených očkováním přibývá, zuří kritici. Ministerstvo to odmítá

 
Společnost pacientů s následky po očkování tvrdí, že se ministerstvo zdravotnictví nezabývá nárůstem případů poškození po očkování. Naopak kroky, které ministerstvo zavádí, jsou podle organizace takové, že vedou k ještě větším rizikům. Jako příklad uvádí příběh malé Valérie, u které se prý po očkování objevily noční běsy. Ministerstvo zdravotnictví i epidemiolog odmítají, že by očkování byla nebezpečná. Je však prý potřeba sledovat případné kontraindikace a očkování vzhledem k nim upravit.
22.01.2018 06:05 |

podobné články

ČPZP: Očkování je u nás nejžádanějším benefitem

 
Nejvíce využívaným benefitem České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) je příspěvek na očkování. Jen za poslední dva roky pojištěnci ČPZP vyčerpali na preventivní očkování téměř sto milionů korun. Vyplývá to ze statistik třetí největší zdravotní pojišťovny v ČR, která přispívá na očkování dětí částkou 1 500 Kč a pro očkování dospělých má 1 000 Kč.
03.03.2020 11:06 |

podobné články

Babiš k očkování: Firmy musí přemluvit lidi, že je to výhoda. Nikdo nikoho nenutí

 
Premiér Andrej Babiš při každém svém veřejném vystoupení opakuje, že očkování proti nemoci covid-19 představuje jedinou reálnou cestu z pandemie koronaviru. K očkování nabádá ve svých propagačních videích ze série „Čau lidi“ i ve všech rozhovorech. Nejinak tomu je i v rozhovoru pro deník Právo, kde šéf hnutí ANO zdůraznil, že firmy mají své zaměstnance motivovat k očkování, protože to přinese výhody všem. Vzápětí však dodal, že k očkování nikdo nikoho nenutí.
23.06.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22548 článků)

Dva druhy vakcín nedávejte lidem pod 60 let, doporučili vakcinologové

 
Očkování proti onemocnění covid-19 od společností AstraZeneca a Johnson & Johnson by v Česku měli dostávat pouze šedesátníci a starší. Na doporučení se ve čtvrtek shodla Česká vakcinologická společnost, řekl Českému rozhlasu-Radiožurnálu epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula.
20.05.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (300 článků)

Vakcinologové: Proti H1N1 mohou být očkovány i děti!

 
Podle českých vakcinologů mohou být vakcínou proti prasečí chřipce Pandemrix očkovány i děti, od 10 let jim stačí jedna dávka jako dospělým. Ministerstvo zdravotnictví nyní jedná o tom, jestli se v Česku budou děti očkovat.
23.11.2009 13:20 |

podobné články

Zprávy z Izraele: Očkování bleskově! Ale...

 
Monika Giat, Češka žijící v Izraeli, prozradila, jak probíhá očkování proti koronaviru v zemi, kde už bylo očkováno přes 1,3 milionů lidí. Denně je očkováno až 150 tisíc lidí. Lidé věří, že očkování má smysl, domnívají se, že by stát nenechal očkovat zdravotníky, kdyby nebyla vakcína od firmy Pfizer bezpečná. Navzdory bleskově běžícímu očkování však možná Izrael čeká další tvrdý lockdown.
06.01.2021 12:30 |

podobné články

Premiér Babiš si bere příklad z Havlíčka: Stane se zmocněncem pro očkování proti covidu

 
Premiér Andrej Babiš (66) už nechce zvláštního zmocněnce pro očkování proti nemoci covid-19, stane se jím sám. V neděli to řekl novinářům při návštěvě nemocnic v Praze, kde chce řešit přípravy na očkování. Premiér také zopakoval, že je Česko na očkování připraveno a vše je prováděno podle plánu. Připustil ale, že kampaň ministerstva zdravotnictví k očkování by měla být lepší.
20.12.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22548 článků)

Babiš bude zmocněncem pro očkování sám

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) už nehledá zvláštního zmocněnce pro očkování proti nemoci covid-19, stane se jím sám. Řekl to v neděli při návštěvě nemocnic v Praze, kde chce řešit přípravy na očkování. Premiér také zopakoval, že je Česko na očkování připraveno a vše je prováděno podle plánu. Připustil ale, že kampaň ministerstva zdravotnictví k očkování by měla být lepší.
20.12.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22548 článků)

ÚOOÚ: Vyjádření Úřadu k rezervačnímu systému očkování proti COVID-19

 
Úřad pro ochranu osobních údajů zahajuje kontrolu soukromého dodavatele online rezervačního systému očkování, provozovaného prostřednictvím platformy https://reservatic.com/ockovani. Děje se tak na základě obdržených stížností obsahujících vážná podezření na porušení právních předpisů ochrany osobních údajů při jejich zpracování v rámci online registrace na očkování proti nemoci COVID-19 (Centrální rezervační systém pro očkování proti COVID-19) a na základě informací z médií.
03.02.2021 22:40 |

podobné články

Blatný mění kurz. Očkování pro 70+, zařídí to praktici

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) představil v pátek ráno detaily očkování proti covidu-19 od 1. března. Očkováni budou prioritně senioři nad 70 let, při registraci nebude rozhodující čas ani zdravotní stav. Do očkování se nově zapojí praktičtí lékaři. Registrace pro očkování pedagogických a nepedagogických zaměstnanců bude spuštěna 27. února.
26.02.2021 09:25 |

podobné články

Doktor Hnízdil: Vakcíny? Byznys. Pozor, ptal jsem se u Blatného

 
V rámci představování nové knihy Jana Hnízdila se režisér a někdejší disident Igor Chaun lékaře zeptal na názor na očkování. Hnízdil jednak podotkl, že očkování je „vládní propagandou“ prodáváno jako cesta k tomu, aby se věci vrátily k tomu, jak to bylo dříve. Ale nemoc samotná je prý naopak připomínka, že právě v tom, jak to bylo dříve, nelze pokračovat. I odborníci podle něho nedoporučují očkování všem a dlouhodobé následky jsou prý neznámé. A hlavně, do očkování vás nikdo nesmí nutit, ani zjišťovat, zda jste očkovaní byli. Což není jen Hnízdilův názor, ale postoj ministerstva.
08.03.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Igor Chaun (27 článků)