Článek

Vakcína Johnson & Johnson už je na cestě do ordinací

 
První dávky jednodávkové vakcíny od společnosti Johnson & Johnson jsou už v Česku a během středy se začnou rozvážet praktickým lékařům. Dávky byly v Česku už v úterý ráno, ale s distribucí se čekalo na stanovisko Evropské lékové agentury (EMA). Ta v úterý podobně jako u AstraZeneky připustila, že po očkování mohou ve velmi vzácných případech vzniknout krevní sraženiny, přínosy však vysoce převažují nad riziky.
21.04.2021 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (307 článků)
Podobné články

Vakcína Johnson & Johnson dorazí do ordinací lékařů 19. dubna

 
První dodávka vakcíny Johnson & Johnson proti covidu-19 by do ordinací praktických lékařů měla dorazit 19. dubna.
12.04.2021 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (307 článků)

Vakcíny Johnson & Johnson je málo, čekatelů hodně

 
V Česku se konečně začalo očkovat jednodávkovou vakcínou od firmy Johnson & Johnson (J&J). Americkou očkovací látku zatím dostalo 277 lidí. S rozvozem prvních 14 400 dávek začal distributor už minulý týden, do některých ordinací se vakcína dostala teprve v pondělí. Na jednu ordinaci připadá jedno balení o 50 dávkách. I za to jsou praktici šťastní.
27.04.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (307 článků)

Další rána pro očkování v Česku: Vakcíny Johnson & Johnson v dubnu nedorazí, přiznal Babiš

 
Vakcína proti nemoci covid-19 od firmy Johnson & Johnson v dubnu do Česka nedorazí. Premiér Andrej Babiš (ANO) to dnes řekl rozhlasové stanici Frekvence 1. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ještě v pátek uváděl, že Johnson & Johnson dodá do České republiky v dubnu desítky tisíc dávek.
23.03.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků) , Johnson Johnson (307 článků)

Vakcína Johnson & Johnson z USA: Na 66 procent ochrání před těžkým průběhem, ukázala studie

 
Vakcína proti covidu-19 od americké farmaceutické firmy Johnson & Johnson je podle amerických regulátorů bezpečná a poskytuje zhruba 66procentní ochranu před středně těžkým až těžkým průběhem nemoci covid-19. O jejím schválení k nouzovému nasazení ve Spojených státech by tak již brzy mohl rozhodnout panel nezávislých expertů amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Od vakcíny, u níž stačí jedna dávka namísto dvou, si americké úřady slibují urychlení očkovací kampaně. Informovaly o tom ve středu světové agentury.
24.02.2021 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (307 článků)

Očkování v jedné dávce. Vakcína Johnson & Johnson bude dostupná v dubnu

 
Vakcína od společnosti Johnson & Johnson dorazí do Evropské unie 16. dubna. Očkovací látka bude určena pro vakcinaci praktickými lékaři. V pátek to oznámil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).
19.03.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (307 článků)

Vakcína Johnson & Johnson v dubnu nedorazí, sdělil premiér. Blatný ji v pátek sliboval

 
Očekávaná vakcína proti nemoci covid-19 od firmy Johnson & Johnson do Česka v dubnu nedorazí, oznámil premiér Andrej Babiš (ANO) na Frekvenci 1. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANP) ještě v pátek uváděl, že tato firma dodá do České republiky v dubnu až desítky tisíc dávek, píše iDNES.cz.
23.03.2021 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků) , Johnson Johnson (307 článků)

V dubnu bude v ČR vakcína Johnson & Johnson. Babiš chce opatření aspoň do Velikonoc

 
Vakcíny od firmy Johnson & Johnson v dubnu do Česka dorazí, bude to až 40 000 dávek. Poslancům to dnes řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný. Uvedl to v souvislosti s úterním vyjádřením premiéra Andreje Babiše, že vakcína od americké firmy dodána v příštím měsíci do Česka nebude.
24.03.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků) , Johnson Johnson (307 článků)

Vakcína Johnson&Johnson v dubnu dorazí, oznámil Blatný

 
Vakcína od firmy Johnson&Johnson by měla do Česka dorazit ještě v dubnu. Ve středu to ve Sněmovně oznámil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Přijít by mělo mezi 30 a 40 tisíci dávkami.
24.03.2021 18:00 |

podobné články

Vakcína Johnson & Johnson může způsobovat sraženiny, potvrdila EMA. Přínos ale převažuje

 
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zjistila možnou spojitost mezi vakcínou proti covidu-19 společnosti Johnson & Johnson a velmi vzácnými případy krevních sraženin. Vedlejší účinky se však projevily pouze v jednotkách případů z milionů očkovaných a přínos vakcíny převyšuje možná rizika. EMA to uvedla v tiskové zprávě s tím, že vakcína je bezpečná a efektivní. Hodnocení má zemím Evropské unie poskytnout podklady pro rozhodnutí, zda a jak látku využívat.
20.04.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (307 článků)

Johnson & Johnson zaplatí odškodné 1,8 miliardy. Jejich zákaznice zemřela

 
Soudce v americkém St. Louis nařídil společnosti Johnson & Johnson, aby vyplatila rodině zesnulé Jacqueline Fox (†62) 72 milionů dolarů (zhruba 1,8 miliardy Kč). Žena zemřela na rakovinu vaječníků prý poté, co desítky let používala produkty zmíněné firmy. I když dal soudce pozůstalým za pravdu, společnost Johnson & Johnson dále tvrdí, že výrobky škodlivé nebyly.
24.02.2016 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jacqueline Louis (1 článek) , Jacqueline Johnson (1 článek)

Omezí Česko očkování AstraZenecou a Johnson & Johnson pro mladší? Arenberger: Je to bezpečné

 
O reakci na doporučení České vakcinologické společnosti nepodávat očkovací látky od společností AstraZeneca a Johnson & Johnson lidem mladším 60 let ministerstvo zdravotnictví zatím nerozhodlo. V Česku se proti novému koronaviru očkuje čtyřmi druhy látek, a to od firem Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna a Johnson & Johnson.
21.05.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (307 článků)

Další vakcína je jen krůček od schválení, stačila by pouze jedna dávka

 
K Pfizeru, Moderně a Astře Zenece se nejspíš zanedlouho přidá další vakcína, Sputnik to ale nebude! Vakcína firmy Johnson & Johnson má schválení Evropskou agenturou pro léčivé přípravky nadohled!
12.03.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (307 článků)

Vakcína z Hlaváku: Pozor. Škodlivost. Jak může ublížit?

 
Vzácné, ale nikoliv nevídané. Americký úřad pro kontrolu léků dle deníku Wall Street Journal varuje před příznaky, které může vyvolat vakcína firmy Johnson & Johnson. Nějakou dobu po podání vakcíny může dojít k tomu, že imunitní systém napadne nervy a způsobí dočasnou, ale potenciálně vážnou paralýzu. Vakcína bude s varováním používána dále. V Česku se s ní očkuje na pražském Hlavním nádraží.
13.07.2021 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (307 článků)

Babiš a další tři premiéři tlačí na Brusel kvůli vakcíně J&J. Strachují se o dodávky

 
Premiéři Česka, Dánska, Rakouska a Řecka vyzvali v dopise předsedkyni Evropské komise (EK) Ursule von der Leyenové, aby EK jednala rychle při zajištění dodávek vakcíny proti covidu-19 od americké firmy Johnson & Johnson. Informovaly o tom v pátek agentury Reuters a DPA. Tato vakcína zatím v EU není schválená, tento týden ale společnost Johnson & Johnson zažádala o její schválení k nouzovému použití v USA a v nejbližších dnech to hodlá udělat i v Evropě.
05.02.2021 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (307 článků)

Čtyři země včetně Česka vyzvaly EK k rychlé akci kvůli další vakcíně

 
Premiéři Česka, Dánska, Rakouska a Řecka vyzvali v dopise předsedkyni Evropské komise (EK) Ursule von der Leyenové, aby EK jednala rychle při zajištění dodávek vakcíny proti covidu-19 od americké firmy Johnson & Johnson. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a DPA. Tato vakcína zatím v EU není schválená, tento týden ale společnost Johnson & Johnson zažádala o její schválení k nouzovému použití v USA a v nejbližších dnech to hodlá udělat i v Evropě.
06.02.2021 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (307 článků)

Vakcína Johnson & Johnson může i do zemí s mutacemi, tvrdí WHO. Do Česka dorazí v dubnu

 
Expertní komise Světové zdravotnické organizace (WHO) doporučila vakcínu proti covidu-19 od farmaceutické společnosti Johnson & Johnson (J&J) i pro použití v zemích, kde kolují nebezpečné mutace koronaviru SARS-CoV-2. Po středečním jednání „strategické poradní skupiny pro imunizaci“ o tom informovala agentura AFP.
17.03.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (307 článků)

Vakcíny Johnson & Johnson v dubnu nedorazí, oznámil Babiš

 
Vakcína proti covidu od firmy Johnson & Johnson v dubnu do Česka nedorazí, řekl v úterý premiér Andrej Babiš rádiu Frekvence 1. Ministr zdravotnictví Jan Blatný dříve uvedl, že dorazí desítky tisíc dávek.
23.03.2021 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků) , Johnson Johnson (307 článků)

Zmatek kolem vakcín Johnson & Johnson: V dubnu přijde 40 tisíc dávek, ujišťuje Blatný

 
Vakcíny od firmy Johnson & Johnson v dubnu do Česka dorazí, bude to až 40 000 dávek. Poslancům to ve středu řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Uvedl to v souvislosti s úterním vyjádřením premiéra Andreje Babiše (ANO), že vakcína od americké firmy dodána v příštím měsíci do Česka nebude. Později se opravil.
24.03.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků) , Johnson Johnson (307 článků)

Vakcína Johnson & Johnson dorazí do EU. V Česku bude za týden, tvrdí distributor

 
Farmaceutická firma Johnson & Johnson zahájila dodávky svých vakcín proti covidu-19 do zemí Evropské unie. Uvedl to mluvčí Evropské komise, podle něhož termín prvního doručení závisí na dohodě firmy s jednotlivými zeměmi. Zatímco ve Francii má tak být první dodávka této vakcíny už dnes, v Česku za týden, uvedl distributor Avenier. Komisi se podle mluvčího naproti tomu stále nepodařilo přimět další společnost AstraZeneca, aby uspokojivě vysvětlila výrazné omezení dodávek pro první i druhé čtvrtletí. Poté, co firma v termínu neodpověděla na kritický dopis z Bruselu, bude unijní exekutiva požadovat další objasnění celého problému.
12.04.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (307 článků)