Článek

Vadim Petrov o Fialově pytli neschopných blech. V některých ministrech vidí opravdovou hrozbu pro zemi

 
Pokud ministr zahraničí Jan Lipavský je směšný, tak Jana Černochová jako ministryně obrany je hrozbou, obává se mediální expert a člen RRTV Vadim Petrov. Někdejší mluvčí premiéra Klause rozebral komunikaci kabinetu a zejména chování ministrů po úterním smrtelném výbuchu rakety v Polsku. Oceňuje alespoň premiéra, že nad trapasy svého nekompetentního pytle blech raději profesorsky mlčí, než aby je dále rozmazával.
19.11.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (162 článků) , Jana Černochová (784 článků)
Podobné články

Může si Šarapatka dělat, co chce? „Je krytý opozicí, postaví se za něj i ČT.“ Vadim Petrov to vidí jasně. A přimíchal Novotného

 
Člena rady České televize Zdeňka Šarapatku by za jeho provokativní vyjádření mohla Poslanecká sněmovna z funkce odvolat, upozorňuje člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov. Jde o jeho okomentování smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery, kdy Šarapatka napsal, že smrt je popleta, a přidal fotografii Kubery s prezidentem Milošem Zemanem. Vadim Petrov však vysvětluje, proč Šarapatku zřejmě žádný trest nečeká a může zůstat klidný. Zmínil i řeporyjského starostu Pavla Novotného (ODS), jehož vulgarity zdají se být pro něj v dnešní době spíše předností.
21.01.2020 20:56 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1148 článků) , Vadim Petrov (162 článků) , Pavel Novotný (1230 článků) , Miloš Zeman (27577 článků) , Pavel Kubera (45 článků)

Národ není prázdné slovo, říká Vadim Petrov st., oceněný Zemanem i Putinem. A mluví o éře od revoluce

 
30 LET OD LISTOPADU 89 Národní identita, současná politika, ale i hudba a státní vyznamenání od dvou prezidentů. A také osobní vzpomínky na normalizaci i úvahy nad vývojem naší země po roce 1989. To vše ParlamentnímListům.cz svěřil hudební skladatel Vadim Petrov. Rozhovor s 87letým umělcem vedl jeho syn Vadim Petrov ml., současný člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.
25.11.2019 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (162 článků)

Zemřel hudební skladatel Vadim Petrov. Bylo mu 88 let

 
Ve věku 88 let zemřel po dlouhé nemoci hudební skladatel, pedagog a klavírista Vadim Petrov. Na svém facebookovém účtu o tom informoval jeho syn, pedagog a jeho manažer Vadim Petrov mladší.
07.12.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (162 článků)

Ve věku 88 let zemřel skladatel Vadim Petrov: Složil hudbu k oblíbeným večerníčkům

 
Ve věku 88 let zemřel po dlouhé nemoci skladatel, klavírista a hudební pedagog Vadim Petrov. ČTK to oznámil jeho syn Vadim Petrov mladší. Petrovovo dílo čítá asi 1400 titulů, od symfonií přes soubory písní až po hudbu k večerníčkům a filmům. Jeho skladby tak mohli slyšet lidé v koncertních síních i několik generací dětí, sledujících v televizi Pohádky o krtkovi, Krkonošské pohádky nebo příhody Spejbla a Hurvínka.
07.12.2020 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (162 článků)

Vadim Petrov starší, hudební skladatel, oceněn Vladimirem Putinem. A Vadim Petrov ml. k tomu má, co říct

 
Ruský prezident Vladimir Putin udělil českému hudebnímu skladateli Vadimu Petrovovi Řád přátelství, který je nejvyšším ruským státním vyznamenáním pro cizince. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ruské velvyslanectví v Praze. Podle ambasády přispěl Petrov ke sbližování české a ruské kultury a připomněla jeho symfonická díla založená na ruských lidových písních. Zprávu přinesla ČTK.
04.11.2019 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4738 článků) , Vadim Petrov (162 článků)

Vadim Petrov starší, hudební skladatel, oceněn Vladimirem Putinem. A Vadim Petrov ml. k tomu má co říct

 
Ruský prezident Vladimir Putin udělil českému hudebnímu skladateli Vadimu Petrovovi Řád přátelství, který je nejvyšším ruským státním vyznamenáním pro cizince. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ruské velvyslanectví v Praze. Podle ambasády přispěl Petrov ke sbližování české a ruské kultury a připomněla jeho symfonická díla založená na ruských lidových písních. Zprávu přinesla ČTK.
04.11.2019 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4738 článků) , Vadim Petrov (162 článků)

Vadim Petrov: Špion s kufrem? Za troubu je Respekt. Hrozba to je, ale jinak. A Novotný? Tam vidím toto srovnání

 
ROZHOVOR Českem lomcuje kauza ruského agenta s ricinem. Problémem je nedostatek konkrétních informací. „Můžete věřit BIS a poslancům, kteří mluví o reálné hrozbě, nebo můžete převzít názor prezidenta, skepsi odborníků a kritiků, kteří si z agenta s kufrem dělají legraci,“ říká člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov, podle kterého je nutné sledovat spíše to, kdo na celé kauze může vydělat. Oněm třem dotčeným politikům každopádně podle Petrova hrozí skutečné nebezpečí. Mediální expert se vrací také k blamáži, kterou kanálu CNN Prima News přinesla konfrontace jeho moderátorky Dobiášové s Jaroslavem Tvrdíkem. „Paní redaktorka byla vychovaná na ČT v pořadu 168 hodin,“ uštědřil Petrov jednou větou políček dvěma různým stanicím.
12.05.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (162 článků)

Válka mezi Xaverem a Šafrovou editorkou. Do věci vstoupil člen RRTV Vadim Petrov

 
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov se vyjádřil k rozbroji mezi členem Rady ČT Lubošem Xaverem Veselým a redaktorkou Forum24.cz Johanou Hovorkovou. Xaver se již sice omluvil za to, že se dopustil hodnotícího soudu a vulgárnosti vůči redaktorce; jak však uvádí Petrov, problém je v tom, jak naložit s hodnotícím soudem.
15.06.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (162 článků) , Luboš Veselý (655 článků)

„Zavolejte policii!“ Vadim Petrov v konfliktu s ochrankou obchodu. Lidé se prý bojí, panuje bonzáctví

 
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se podělil o svou historku z Tesca, kde narazil, když chtěl do prodejny vejít se psem. Raději se podívejte sami, co následovalo. Petrov to přisoudil atmosféře strachu, která se podle jeho názoru šíří Českem. Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk, o němž ve svém vánočním poselství mluvil i prezident Miloš Zeman, přidal k historce Vadima Petrova pár slov.
29.12.2020 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (162 článků) , Miloš Zeman (27577 článků) , Petr Rada (303 článků)

Raketový útok na Moskvu! Proč to novinář z Rozhlasu vypustil? Vadim Petrov má zlé tušení

 
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se na své sociální síti rozepsal o přípravě na zítřejší radu. „Kromě jiného jsme chtěli vědět, proč TV Prima ve zpravodajství provedla instruktáž, kam hodit v ruském tanku nejlépe zápalné láhve. Prý aby to Ukrajinci věděli. Takže TV PRIMA už v aktivní válce s Ruskem je,“ píše Petrov.
27.06.2022 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (162 článků)

Když odstoupí ministr, padne vláda? Pak je to jen otázka času, všímá si Vadim Petrov

 
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov spráskl ruce nad vládou Petra Fialy (ODS), která je podle něj stejně „labilní“ jako předchozí vláda Andreje Babiše. Důvodem je vzdorovité lpění na vládních postech i v době třaskavých korupčních kauz spojených s hnutím STAN. Před tvrdošíjným „neodstoupím“ z úst ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) pozvedá Petrov výstražně ukazováček, jde podle něj o „ztrátu kontroly a hysterii“. Rozpad vlády je dle něj otázkou času.
09.07.2022 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25075 článků) , Petr Fiala (4673 článků) , Vadim Petrov (162 článků)

Zemřel Vadim Petrov

 
Ve věku 88 let zemřel skladatel, klavírista a hudební pedagog Vadim Petrov, uvedla v pondělí večer ČTK. Petrov složil na 1400 děl od symfonií až po hudbu k večerníčkům včetně Pohádek o krtkovi, Vodníku Česílkovi a Krkonošským pohádkám.
07.12.2020 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (162 článků)

Jak by to dopadlo, kdyby volily do Rady ČT profesní svazy, jak ti lepší z nás navrhují? Vadim Petrov varovně ke koncesionářům

 
Členové volebního výboru Poslanecké sněmovny vybrali 12 uchazečů na pozici radních České televize. Člen RRTV Vadim Petrov je s výběrem spokojený. „Jsem rád, že za výběr odpovídá politická reprezentace, protože kdyby volily profesní svazy, jak ti lepší z nás navrhují, občané, kteří to celé platí, by neměli žádnou možnost je volat k odpovědnosti,“ myslí si Petrov. Politické strany předkládají veřejnosti účet, profesní svazy ne.
18.03.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (162 článků)

Tohle se prostě nedělá! Přední expert ví více o kauze Babiš a o tom, co vysílá ČT

 
ROZHOVOR Mediální lektor, manažer, pedagog a marketér Vadim Petrov přinesl pro ParlamentníListy.cz pohled na kauzu údajného únosu syna Andreje Babiše. Sám premiér hodlá všechny nejasnosti rozkrýt až koncem týdne, v některých médiích se ovšem začalo o výstupech celé kauzy spekulovat ještě dávno předtím, než před veřejnost vůbec Babiš předstoupil. Vyšel dokonce i bleskový průzkum veřejného mínění, který ukazuje, že většina lidí Babišovi nevěří. „Cílem je vyvolat ve vás negativní emoci“, říká Vadim Petrov a detailněji rozebírá práci České televize.
15.11.2018 14:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25075 článků) , Vadim Petrov (162 článků)

„Dobří novináři“ čekají na Babišovu omluvu. Vadim Petrov sleduje vznik dalšího seznamu

 
K premiérovi Andreji Babišovi (ANO), který při čtvrtečních sněmovních interpelacích označil Deník Referendum za „novinářskou žumpu, která lže“, od některých novinářů míří výzva k omluvě za tyto výroky, jež považují za nepřijatelné. Seznam těch, kteří se pod onu petici podepsali, sdílí na svém facebooku člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov.
14.11.2020 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (162 článků)

Vadim Petrov pro PL: Šarapatka Radu ČT poškozuje. A reakce na výhrůžný dopis kvůli Xaverovi a Lipovské

 
ROZHOVOR Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k odvolání Zdeňka Šarapatky z Rady ČT, o kterém se bude jednat 9. června na sněmovním volebním výboru. „Kdyby nebyl v radě, nikoho zajímat nebude. A dělá to takovým způsobem, že Radu ČT poškozuje,“ hodnotí Šarapatkovo chování ve funkci a poznamenává, že by šanci měli „dostat i jiní“. Rozebral též dopis zástupců tří mezinárodních mediálních organizací poslancům PSP ČR, ve kterém je kritizována volba nových radní České televize. „Ten dopis lobbuje za ty, kteří v demokratické volbě prohráli. Je to takové typicky české, když to nejde po dobrém, půjde to po zlém. Obrátíme se do Vídně, do Moskvy… do Bruselu,“ shrnuje svůj postoj.
03.06.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (162 článků)

Fiala v pasti. Je to zlé. Vadim Petrov k osudu premiéra

 
Známý hudebník, pedagog, manažer a konzultant, od března 2019 také člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vyjádřil za posledních pár dní na Facebooku svoji nespokojenost a frustraci z toho, co se v naší republice děje a kam kvůli vládě Petra Fialy (ODS) směřujeme. Pro vládu to není hezké čtení, pro jejího předsedu a místopředsedu už vůbec ne. Nechybí ani výzva k účasti na protivládní demonstraci.
29.08.2022 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4673 článků) , Vadim Petrov (162 článků)

Ty peníze pro ČT zatrhli. Radním asi došlo, že nesou odpovědnost. Vadim Petrov bilancuje. Čižinský, Novotný, kult Václava Havla...

 
ROZHOVOR Neschválení plánu České televize na příští rok vnímá Vadim Petrov, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, jako známku toho, že si většina lidí v Radě ČT uvědomila, že jsou to oni, kdo odpovídají za to, co veřejnoprávní televize vysílá. Expertu v oblasti public relations a politického marketingu se zamlouvala výzva piráta Jakuba Michálka, aby skomírající TOP 09 zanikla a její nejviditelnější člen Miroslav Kalousek se poroučel z politiky. Její opodstatněnost ilustruje přirovnáním opozice k vesnickému rybníku se stojatou vodou, který zarostl žabincem. K jeho pročištění a rozproudění vody však nedojde, protože Michálkův apel byl, bohužel, jen bublinou, která vzápětí splaskla.
27.12.2019 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6344 článků) , Vadim Petrov (162 článků) , Miroslav Kalousek (7679 článků) , Miroslav Michálek (40 článků) , Miroslav Novotný (78 článků) , Miroslav Novotný (55 článků) , Jakub Novotný (3 články)

Ty peníze pro ČT zatrhli. Radním asi došlo, že nesou odpovědnost. Vadim Petrov bilancuje. Čižinský, Novotný, kult Václava Havla...

 
ROZHOVOR Neschválení plánu České televize na příští rok vnímá Vadim Petrov, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, jako známku toho, že si většina lidí v Radě ČT uvědomila, že jsou to oni, kdo odpovídají za to, co veřejnoprávní televize vysílá. Expertu v oblasti public relations a politického marketingu se zamlouvala výzva piráta Jakuba Michálka, aby skomírající TOP 09 zanikla a její nejviditelnější člen Miroslav Kalousek se poroučel z politiky. Její opodstatněnost ilustruje přirovnáním opozice k vesnickému rybníku se stojatou vodou, který zarostl žabincem. K jeho pročištění a rozproudění vody však nedojde, protože Michálkův apel byl, bohužel, jen bublinou, která vzápětí splaskla.
27.12.2019 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6344 článků) , Vadim Petrov (162 článků) , Miroslav Kalousek (7679 článků) , Miroslav Michálek (40 článků) , Miroslav Novotný (78 článků) , Miroslav Novotný (55 článků) , Jakub Novotný (3 články)