Článek

Václav Kovalčík: Situace ohledně Latinské Ameriky a USA

 
Je velká škoda, že lidé z Latinské Ameriky prchají rovnou do USA, že si nedovedou udělat pořádek ve svých zemích, které jsou však zmítané kriminalitou a vládou mafiánských gangů! Již v nádherné přírodě stojí zato žít, ale tamější chaos vlastně kope proti obyčejným lidem.
26.07.2018 09:45 |

podobné články

Podobné články

CzechTourism láká partnery do Latinské Ameriky

 
Zahraniční zastoupení agentury CzechTourism v Latinské Americe připravilo pro své obchodní partnery sérii akcí, na kterých mohou v průběhu roku 2015 participovat. Jejich cílem je prezentace a propagace služeb, produktových balíčků a konkrétních nabídek zájezdů určených pro touroperátory, cestovní kanceláře i veřejnost v oblasti Latinské Ameriky.
30.01.2015 19:51 |

podobné články

Banány můžou ZLEVNIT! Nebudou se zvýhodňovat bývalé kolonie

 
Banány prodávané v Evropské unii by mohly zlevnit. Evropští poslanci totiž dnes schválili obchodní dohodu o dovozních clech na banány z Latinské Ameriky. Dohoda počítá se snížením tarifů na banány z Latinské Ameriky ze současných 176 eur na tunu na 114 eur (zhruba 2750 Kč) v roce 2017. Změna je výsledkem dlouholetého obchodního sporu.
03.02.2011 14:15 |

podobné články

Ministerstvo nedoporučuje těhotným ženám cesty do Latinské Ameriky

 
Ministerstvo zdravotnictví v souvislosti s šířením nákazy zika virem (ZIKAV) v zemích Latinské Ameriky nedoporučuje těhotným ženám, aby do těchto oblastí cestovaly. Na tiskové konferenci to ve středu uvedl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD).
27.01.2016 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (373 článků)

Petříček chce příští rok jet s podnikateli do Latinské Ameriky

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) chce v příštím roce jet s podnikatelskými delegacemi do Latinské Ameriky a do Afriky. Cesta může českým firmám pomoci prosadit se v těchto regionech, řekl ministr v rozhovoru s ČTK.
05.11.2018 12:30 |

podobné články

Přemysl Votava: Revoluční Kuba změnila svět

 
Před 60 lety to bylo možná jen nepatrně, ale přesto na mapu Latinské Ameriky zamířila pozornost všech politiků světa. Ta malá karibská Kuba, jako první stát Latinské Ameriky, se vymanila z amerického sevření k nelibosti americké administrativy.
01.01.2019 09:55 |

podobné články

Propagace České republiky v Latinské Americe: rozcestí západní a východní Evropy

 
V roce 2014 navštívilo Českou republiku 171.397 turistů z Latinské Ameriky, což je o 3,14 % více než v předchozím roce.
25.03.2015 07:36 |

podobné články

Sněmovní delegace zahájila cestu po Latinské Americe v Paraguayi

 
Delegace zástupců Poslanecké sněmovny vedená jejím předsedou Janem Hamáčkem ve středu zahájila oficiální pracovní cestu po zemích Latinské Ameriky.
12.08.2016 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1261 článků)

Do Ameriky, do Ameriky, do Ameriky, do Ameriky. Noviny se podívaly na cesty Pavla Bělobrádka

 
Již počtvrté za dobu, co je ministrem, se Pavel Bělobrádek podíval do Spojených států amerických. A navíc není vůbec jasné, co tam vlastně místopředseda vlády pro vědu dělal. Mladá fronta upozorňuje na rozmarné cestování vicepremiéra za státní peníze.
18.05.2016 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1583 článků)

Český expert o tíživé situaci v Latinské Americe: Nemyslím si, že se něco změní

 
Situace v Latinské Americe se neustále zhoršuje. Venezuela je už několik let v hluboké ekonomické krizi, ta loni vyústila v to, že miliony zbídačených Venezuelců opustily zemi. V Nicaragui od počátku roku 2018 probíhají protivládní protesty, které si vyžádaly nespočet obětí. Mexiko a Kolumbie se potýkají s nárůstem kriminality, stejně tak je tomu i ve středoamerických státech. Značná část tamních států si v loňském roce prošla prezidentskými volbami. Ne vždy ale došlo v čele vlády ke změně. Pohled na komplikovanou problematiku tamní oblasti nabídl přední český iberoamerikanista, profesor Josef Opatrný.
13.01.2019 05:35 |

podobné články

Václav Kovalčík: Můj „opačný“ problém kolem Facebooku

 
Co se týče událostí kolem Facebooku, tak oprávněně pociťuji „opačný“ problém, který se týká přidávání a získávání přátel, šíření a sdílení zejména umělecké tvorby do celého světa, což se neděje ohledně mé osoby raketovým tempem, neboť mě správci Facebooku nařkli, že si na mě někdo stěžoval, když jsem se chtěl hromadně přátelit podáváním žádostí, vyzývali mě, abych hromadné žádosti odstranil, dále pociťuji nedostatek tempa a rozsahu ohledně šíření mého díla adresovaného našemu národu i celému světu.
22.04.2018 07:35 |

podobné články

Václav Klaus, zápisník z cest. Moje první dojmy z Latinské Ameriky

 
Prezident Václav Klaus je na oficiální návštěvě Peru a Brazílie. Pro Novinky.cz a Právo popisuje formou krátkých zápisků své dojmy a zážitky.
19.11.2009 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Václav Klaus, zápisky z cest: Nikdy v životě jsem neviděl tolik překrásných duh

 
Prezident Václav Klaus pokračuje dalším dnem v návštěvě států Latinské Ameriky. Ani tentokrát se nezapomněl podělit o své dojmy se čtenáři deníku Právo a serveru Novinky.cz. V pátém pokračování svých zápisků z cest popsal návštěvu Patagonie.
04.04.2011 04:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Václav Kovalčík: Situace kolem Andreje Babiše a prý najatých odpůrců je zmatená

 
Situace kolem Andreje Babiše a prý najatých odpůrců je zmatená, neboť je trestně stíhaný premiér jednak proevropský, dokonce se při svém zahraničním cestování do Berlína zřekl jakéhokoliv napojení na KSČM, sice naoko odmítl příliv nelegálních migrantů z afrického kontinentu. Andrej Babiš si tedy podkopal podporu KSČM, za což mu pravděpodobně hrozí vyslovení nedůvěry jeho vládě Sněmovnou.
10.09.2018 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Václav Kovalčík: Snadná výroba a aplikace hadích protijedů musí být samozřejmostí

 
Hadí uštknutí, toť vážná tematika Evropy, Asie, Afriky, Ameriky, Austrálie a Oceánie, přitom by k řešení a léčení těchto případů stačilo zkoumat i to, jak to řeší domorodí obyvatelé daných zemí, jaké živočišné a rostlinné protijedy jsou u nich osvědčené.
21.07.2018 12:00 |

podobné články

Marc Anthony je znalec: Pyšnila se hezčím zadečkem Jennifer Lopez nebo jeho nynější mladičký objev?

 
Kostnatá pozadí nejspíš nebudou nic pro Marca Anthonyho (44). Zpěvák latinské hudby má nejspíš v oblibě i latinské tvary, tedy ženy s postavou přesýpacích hodin. Jasným důkazem byla nejen jeho bývalá manželka Jennifer Lopez  (43) , ale také současná přítelkyně Chloe Green .
01.03.2013 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lopez (762 článků) , Marc Anthony (46 článků) , Anthony Green (3 články) , Anthony Green (3 články)

Konec levicového 'experimentu' v Latinské Americe

 
Levice v Latinské Americe od začátku 21. století zřejmě nezažila horší rok, než byl ten předchozí. V Argentině skončila dlouholetá vláda Justicialistické strany. Ve Venezuele drtivě prohrál Nicolás Maduro, nástupce populárního Cháveze, parlamentní volby a u moci se drží jen pomocí diktátorských praktik. Dokonce i v Bogotě, hlavním městě Kolumbie a jednom z nejdůležitějších měst celého kontinentu, v říjnu neuspěl levicový starosta Enrique Penalosa.
26.03.2016 11:00 |

podobné články

Václav Kovalčík: Jsem proti okupaci našeho národa vojsky USA!

 
Nesouhlasím s přejížděním vojenských konvojů USA přes naši republiku. Současná vláda by měla být souzena za vlastizradu, válečné a hospodářské zločiny proti republice! Prohnilá západní demokracie tak působí všude možně – doma i ve světě.
25.03.2017 21:00 |

podobné články

Václav Kovalčík: Moje občanská rada České republice, Evropské unii a USA

 
Vážené státy, zejména USA a Evropské unie, nemáte peníze do Vašich děravých státních rozpočtů? Řešení jest snadné a jednoduché, a to rozhlédnout se po internetu, jak mnohé hříšné mediální celebrity s nahotou obchodují dosti bohatě, jak provádějí četné nemravnosti, a tím vydělávají nemravné a nekřesťanské peníze!
28.07.2018 09:50 |

podobné články

Václav Kovalčík: Andrej Babiš dělá z občanů ČR hlupáky

 
Jednou ANO slíbí politickou podporu KSČM, co se týče GIBS ohledně zvolení Zdeňka Ondráčka, poté na nátlak pochybných a destruktivních pseudo-uskupení najednou couvne, udělá spekulativní zpátečku, která se hodí nejspíš pro byznys Andreje Babiše a dělání hlupáků z občanů ČR.
06.03.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)