Článek

Václav Klaus varuje: Covidismus je náboženství, pořád budou strašit. Budou si vymýšlet, strašit novými a novými mutacemi

 
Prezident Václav Klaus v rozhovoru pro deník My promlouvá o spoustě témat, která svírají a srážejí na kolena západní svět. Vysvětlil rozdíl mezi covidem a covidismem a přidal svou osobní zkušenost. Ideologie globálního oteplování je prý spíš alternativním náboženstvím a útokem na lidskou svobodu. „Odchod z EU ano, ale zapomeňte na vykřikující naivní snílky. Musí se vybudovat nové zásadní politické hnutí.“ A Havel? „Zelený politik par excellence.“
09.08.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10659 článků) , Václav Havel (6219 článků)
Podobné články

Nebojím se viru, ale covidismu. Václav Klaus odhalil, co se prý děje „ve stínu covidu“. A Západ? Hroutí se

 
Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru vysvětlil nebezpečí tzv. covidismu. „Covidismus je zhoubná ideologie, které já se bojím neskonale více než covidu samotného. Ta zhoubná ideologie, covidismus, nás posouvá daleko, daleko do minulosti,“ vylíčil. Pandemie urychlila procesy zkolabování Západu. „Masové restrikce lockdownového typu s koronavirovým šířením nedělají vůbec nic,“ myslí si exprezident.
17.02.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10659 článků)

Karel Janeček pro PL: Covidismus se rozpadá. Nejhorší dezinformace šíří bojovníci proti nim. Vím, co udělám

 
ROZHOVOR Lži šířené kolem covidu jsou natolik absurdní, že na nich postavený covidismus začíná být neudržitelný a rozpadá se. ParlamentnímListům.cz to řekl mecenáš, matematik a společenský reformátor Karel Janeček. Vadí mu i systém boje s tzv. dezinformacemi. „Nejabsurdnější dezinformace jsou z části šířeny těmi, kteří proti nim bojují. Účel je jednoduchý. Dají se pak znevážit i pravdivé informace,“ míní. Podle Janečka zašla situace tak daleko, že mnozí vážení vědci se bojí veřejně vystupovat, aby nepřišli o práci jen proto, že nabízejí jiné pohledy. Pokud jde o jeho vlastní budoucnost, má prý jasno v tom, do čeho se chce pustit. „Oznámím to začátkem příštího roku,“ konstatoval.
09.12.2021 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janeček (448 článků)

Proč jsou náboženství odsouzena k vymírání?

 
Když lidé žili krátce a intenzivně, morálka v jejich prvních náboženstvích nebyla tak podstatná. Tu vymyslela teprve elita bohatých, která se začala rozmáhat několik století před Kristem. Snažila se morálkou strašit chudé, kteří žili krátce, ale intenzivně, a měli spoustu potomků. Představovali tak hrozbu, kterou bylo potřeba omezit. Jenže dnes jsou v zemích původních náboženství jako křesťanství, judaismus, islám, buddhismus apod. poměrně bohatí i ti nejchudší. A tak jsou tato náboženství odsouzena k vymírání.
11.05.2016 17:05 |

podobné články

Dají vám Piráti do bytu podnájemníka? Tak to jsou padesátá léta. Všichni se tu bojí EU a neziskovek. Prezident Klaus od voleb nečeká změnu

 
Druhý český prezident Václav Klaus již potřetí usedl před kamery internetové televize XTV a povídal si s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým. Otevřel pět zásadních témat, o kterých se podle něj nebude ve volbách mluvit, ačkoli by se o nich mluvit mělo. Prvním je „děsivý nárůst progresivismu“, druhým „covidismus“, třetím „rozvrat financí“, čtvrtým „vítězství ekologických fanatiků“ a pátým „vítězství nadnárodních struktur nad národními státy“. Klaus si posteskl, že kromě Tomia Okamury tato témata nikdo nezvedá. Ostatní politici se bojí, že přijdou o přízeň neziskových organizací.
02.07.2021 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10659 článků) , Luboš Veselý (616 článků)

Terorismus nemá náboženství, shodli se zástupci tří náboženství

 
Terorismus nemá náboženství, shodli se dnes zástupci křesťanství, islámu a judaismu v pražském kostele Nejsvětějšího Salvátora. Setkání svolali kvůli nynějšímu teroru ve Francii a migrační vlně v Evropě. Společnosti hrozí podle nich radikalizace názorů a právě v této době je nutné ukázat jednotu tří náboženství.
18.11.2015 21:50 |

podobné články

Recenze: Kniha náboženství vám otevře nové světy. A třeba pochopíte i džihád muslimů

 
Všichni lidé potřebují bohy, napsal kdysi Homér. A přestože by v současném silně ateistickém Česku našel nejspíš spoustu odpůrců tohoto tvrzení, je náboženství už od pravěku fenoménem, který od základu ovlivnil lidstvo i to, kým v současné době jsme. Náboženství je zároveň pojmem neuvěřitelně komplikovaným, různorodým a leckdy velmi těžko uchopitelným. Tento fenomén se alespoň částečně snaží rozkrýt Kniha náboženství z edice Universum z Euromedia Group.
11.04.2016 09:40 |

podobné články

Environmentalismus se stal náboženstvím Západu, prohlásil Klaus

 
Prezident Václav Klaus se v Chicagu zúčastnil úvodu klimatické konference pořádané konzervativní organizací Heartland Institute. V projevu řekl, že zastáncům teorie globálního oteplování se podařilo z náboženství environmentalismu učinit oficiální náboženství Západu. Napsal to portál klaus.cz.
22.05.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10659 článků)

Klaus: PES je absurdní nesmysl, opatřením nevěřím

 
Bývalý prezident Václav Klaus představil ve středu novou knihu Karanténa 2.0 - Svět už není kulatý, ve kterém se zamýšlí nad společenskými dopady covidové epidemie. Nešetřil přitom kritikou protiepidemických opatření. „Covidismus je pro nás větší zlo, hrůza a nebezpečí než nemoc,“ řekl exprezident v Institutu Václava Klause.
16.12.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10659 článků)

Německo vyřadilo ČR ze seznamu oblastí s mutacemi koronaviru

 
Německo s účinností od neděle 28. března vyřazuje Českou republiku, Slovensko a rakouskou spolkovou zemi Tyrolsko ze seznamu oblastí s mutacemi koronaviru. Dnes to oznámil Institut Roberta Kocha (RKI), který seznam spravuje. Na seznamu, který prakticky znemožnil cestování mezi Německem a Českem, byla republika od 14. února. Nyní bude Německo nahlížet na Česko jako na oblast s vysokou mírou infekce.
26.03.2021 17:25 |

podobné články

Přehledně: Vojtěch vystřídal Arenbergera a varoval před mutacemi. Babiš ocenil byt v nájmu

 
Petr Arenberger (za ANO) a majitel desítek nemovitostí skončil na postu ministra zdravotnictví, jeho rezignaci přijal prezident Miloš Zeman. Obratem jmenoval do funkce staronového ministra Adama Vojtěcha (za ANO), na kterém premiér Andrej Babiš (ANO) ocenil, že nemá nemovitosti, bydlí v nájmu a je médii prolustrovaný. Arenberger čelil kritice kvůli svému majetkovému přiznání, Vojtěch od něj bude chtít bezpečnostní prověrku, zatím bude dál šéfem vinohradské nemonice. Staronový ministr mimo jiné varoval před mutacemi covidu a jejich dovozu z dovolených. Dva perné dny, které provázely ministerskou výměnu, jsme pro vás mapovali v online zpravodajství.
25.05.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Vojtěch Adam (1769 článků) , Adam Vojtěch (1369 článků)

Až Němcům vypnou proud, tak se jim rozsvítí. Docent Ševčík tvrdě proti Pirátům a EU

 
Elektrická chudoba je za dveřmi a postihne ty nejchudší, varuje doc. Ing. Miroslav Ševčík, CSc., proděkan NF VŠE, který je na posledním místě pražské sněmovní kandidátky uskupení Trikolóra Svobodní Soukromníci (TSS). Ševčík je v šoku z německé energetické politiky, která zahrnuje vypínání uhelných a jaderných elektráren, ale zhrozil se i při vzpomínce na setkání pirátů Ivana Bartoše a Marcela Kolaji s předsedou EP Davidem Sassolim. „Opravdu nechci, aby to málo, co zůstalo v pravomoci české výkonné moci a Parlamentu ČR, se přesunulo do Němci ovládaného eurozhuleného Evropského parlamentu či Evropské komise,“ zdůrazňuje ekonom. Varuje také, aby nedošlo k návratu „neokomunismu převlečeného za covidismus“.
06.10.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: David David (1163 článků)

Globální oteplování je nové náboženství, na kterém se vydělává, řekl Klaus

 
Český prezident Václav Klaus poskytl před závěrem jednání o boji proti globálnímu oteplování v Kodani rozhovor americké televizní stanici FoxNews. Podle něj není globální oteplování věda, ale nové náboženství, které pohlcuje ohromné prostředky. Uvádí to internetové stránky televize FoxNews.
19.12.2009 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10659 článků) , Václav Český (599 článků)

Václav Klaus mladší se podruhé oženil, svatba proběhla v hotelu

 
Syn dosluhujícího prezidenta Václava Klause si o víkendu vzal svou mladou přítelkyni Lucii Hřebačkovou. "Bylo to moc hezké," řekl Revue iDNES.cz. Další články k tématu: Václav Klaus junior má přítelkyni mladší o 16 let Už nežiji s manželkou, oznámil Václav Klaus mladší Václav Klaus mladší: Linka, že by byl dědeček fašista, je přetažená Livia Klausová jde ve stopách Michelle Obamové, také „recykluje“ šatník
04.11.2009 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10659 článků) , Livia Klausová (331 článků)

Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, ale ničeho se nebojte, sliboval Václav Havel v roce 1989. A teď Jiří Svoboda bilancuje...

 
POLITIKA Z NADHLEDU JIŘÍHO SVOBODY Bývalý prezident Václav Klaus v týdnu v rozhovoru pro MF DNES ztrhal současnou vládu. A bývalý předseda KSČM, ač z opačné části politického spektra, mu dal v řadě věcí za pravdu. Přitom zavzpomínal na společné politické působení v devadesátých letech, včetně toho, že Václav Klaus na rozdíl od svého předchůdce Václava Havla neměl problém říci lidem nepříjemnou pravdu. Na závěr dal Svoboda bývalému prezidentovi za pravdu i v tvrzení, že arogance elit, považujících běžné občany za úplné blbce, dosáhla v dnešní době naprosto nevídáných rozměrů a ilustroval to citátem teologa Tomáše Halíka.
05.08.2017 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6219 článků) , Václav Klaus (10659 článků) , Jiří Svoboda (488 článků) , Jiří Svoboda (488 článků) , Tomáš Halík (590 článků) , Václav Svoboda (282 článků) , Jiří Havel (450 článků) , Jiří Havel (450 článků)

Inspekce kontrolovala gymnázium kvůli výuce náboženství

 
Česká školní inspekce udělala mimořádnou kontrolu v pražském soukromém gymnáziu Amazon. V průběhu ledna odtud totiž najednou odešlo asi 20 studentů druhého ročníku, kterým se nelíbilo, že ve vyučování se začalo stále více objevovat náboženství. Škola, která funguje druhým rokem, není církevní. Náboženství může vyučovat, ale odděleně od jiných předmětů a pouze se souhlasem rodičů.
28.02.2010 20:10 |

podobné články

Indové šílí: Panenka Barbie jako hinduistická bohyně Kali (FOTO)

 
Argentinští umělci Marianela Perelliová a Emiliano Paolini způsobili velký rozruch. Vytvořili kolekci panenek Barbie, kterou nazvali Plastové náboženství. Podle jejich názoru totiž dětská hračka, kterou zbožňují a mnohdy také zbožšťují miliony dívek po celém světě už pětapadesát let, vytvořila vlastní kult či náboženství. A tak ji převedli do řady světic, svatých, bohů a jiných symbolů světových náboženství. Největší rozruch působí hinduistická Kali, proti níž ostře vystupuje Indie a další asijské země. Ztvárnit Kena jako proroka Mohameda se ale argentinští umělci neodvážili.
01.10.2014 17:00 |

podobné články

Nováková (TOP 09): Jsou náboženství nebezpečná?

 
Jsou náboženství zbytečná nebo dokonce nebezpečná? Liší se věřící člověk od nevěřících spoluobčanů? Jsou u nás všechna náboženství doma nebo k nám některá nepatří?
25.10.2014 16:10 |

podobné články

Spojovat víru s terorismem je nesmysl, říkají zástupci světových náboženství

 
Terorismus nemá náboženství, shodli se dnes zástupci křesťanství, islámu a judaismu v pražském kostele Nejsvětějšího Salvátora. Setkání svolali kvůli nynějšímu teroru ve Francii a migrační vlně v Evropě. Společnosti hrozí podle nich radikalizace názorů a právě v této době je nutné ukázat jednotu tří náboženství.
18.11.2015 21:11 |

podobné články

SLOVNÍČEK POJMŮ: Co znamená »státní náboženství«

 
Státní nebo také oficiální náboženství či státní církev je náboženská nauka, instituce nebo víra oficiálně podporovaná státem. Stát bez státního náboženství se většinou nazývá sekulárním.
19.07.2016 10:50 |

podobné články