Článek
Podobné články

Normální lidé přemýšlejí, kavárna papouškuje, popsal režisér Dvořák dnešní střet. Ale majdan před prezidentskými volbami nebude, na to je tu těch zfanatizovaných primitivů málo

 
„Právě jsem se vrátil z Bosny a Srbska a tam nejoblíbenějšími českými politiky jsou Klaus a Zeman,“ uvádí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz dokumentarista, režisér Václav Dvořák. Podle jeho mínění Miloš Zeman prospívá především samostatně uvažujícím Čechům, ale i Slovákům, Maďarům nebo Srbům. Mezi prezidentskými protikandidáty nevidí prý k Zemanovi žádnou smysluplnou alternativu. „A jestli na prezidenta v další volbě číhá nějaký průšvih? Ano, samozřejmě, že číhá. On má totiž náš pan prezident jednu velkou slabinu – často si vybírá ke spolupráci podivné lidi, od kterých můžete čekat ledasco,“ říká.
18.02.2017 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27754 článků) , Václav Klaus (10877 článků)

Na Ukrajině začala kampaň před květnovými prezidentskými volbami

 
Na Ukrajině dnes oficiálně začala kampaň před předčasnými prezidentskými volbami. Novou hlavu státu mají Ukrajinci volit 25. května, jak rozhodl parlament po sesazení dosavadního prezidenta Viktora Janukovyče. Jeho režim se zhroutil v důsledku tříměsíčních protestů; policie nyní pátrá po bývalém šéfovi státu, aby mohl být postaven před soud za "hromadné vraždy" civilistů. 
25.02.2014 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

Rusko-ukrajinský konflikt skončí s ukrajinskými prezidentskými volbami, prohlásil Bašta v ČT

 
Jsou Rusko a Ukrajina na prahu války? Ruský prezident Vladimir Putin obvinil ukrajinského lídra Petra Porošenka ze zinscenování konfliktu v Kerčském průlivu. Šéf Kremlu mluví o provokaci, která má Porošenkovi získat body u voličů před nadcházejícími prezidentskými volbami. Podle Porošenka hrozí zemi „skutečná válka“ s Ruskem. Nad prohlubujícím se sporem v Událostech, komentářích debatovali senátor Pavel Fischer (nestr.) a bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta (ČSSD).
28.11.2018 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4836 článků) , Pavel Fischer (316 článků) , Petr Pavel (1709 článků)

V sedmi obcích začnou s prezidentskými volbami místní referenda

 
V sedmi městech a obcích začnou spolu s prezidentskými volbami i referenda o místních záležitostech. Dnes odpoledne a v sobotu do 14:00 o nich budou hlasovat obyvatelé Karlových Varů, Jablonce nad Nisou, Lhoty Rapotiny, opavské městské části Suché Lazce, Zubří, Brušperku a Všenor u Prahy. Informuje o tom ČTK.
12.01.2018 06:15 |

podobné články

Klaus nechce měnit vládu před volbami, Nečasovi popřál hodně zdaru

 
Prezident Václav Klaus jednal v sobotu dopoledne s premiérem Janem Fischerem. Podle hlavy státu by bylo nezodpovědné měnit vládu pár týdnů před volbami do Sněmovny. Klaus také popřál novému lídru občanských demokratů Petru Nečasovi, aby se mu ve funkci dařilo.
27.03.2010 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků) , Petr Nečas (9405 článků) , Jan Fischer (1770 článků)

Václav Klaus mladší se podruhé oženil, svatba proběhla v hotelu

 
Syn dosluhujícího prezidenta Václava Klause si o víkendu vzal svou mladou přítelkyni Lucii Hřebačkovou. "Bylo to moc hezké," řekl Revue iDNES.cz. Další články k tématu: Václav Klaus junior má přítelkyni mladší o 16 let Už nežiji s manželkou, oznámil Václav Klaus mladší Václav Klaus mladší: Linka, že by byl dědeček fašista, je přetažená Livia Klausová jde ve stopách Michelle Obamové, také „recykluje“ šatník
04.11.2009 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků) , Livia Klausová (333 článků)

Mladý Klaus? Nic moc. Exprezident Klaus je zklamaný, zaznělo

 
Druhý český prezident Václav Klaus má opravdu velký strach z toho, že by v této zemi mohli za pár měsíců vládnout Piráti. Považuje je za moderní komunisty. Možná se kvůli nim znovu pokusí hlasitě promluvit do české politiky. Ale zřejmě se tak nestane přes Trikolóru, které velí jeho syn Václav Klaus mladší. Exprezident Klaus je totiž z politických výkonů Trikolóry zklamán.
17.03.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků)

Na předměstí vzít čistič. Tři měsíce před francouzskými volbami se debata o imigraci dost přiostřuje

 
Tři měsíce před dubnovými prezidentskými volbami ve Francii stále není jasné, kdo by mohl být nejsilnějším protikandidátem současného prezidenta Emmanuela Macrona ve druhém kole voleb. A trojice nejsilnějších Macronových soupeřů, mezi nimiž jsou Marine Le Penová, Valérie Pécressová a Éric Zemmour, se tak snaží voliče zaujmout na řešení otázky kriminality a přistěhovalectví. Pécressová míní, že je čas v některých čtvrtích „použít“ vysokotlaký čistič. „Mezi přistěhovalectvím a kriminalitou je spojitost," zaznívá před volbami stále více.
08.01.2022 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (688 článků)

Klause uvěznil v Alpách sníh. Kalamita mu znemožnila návrat do Prahy

 
Exprezident Václav Klaus platí za vášnivého lyžaře. Za zimními radovánkami se proto nyní vydal do rakouských Alp. Návrat do Prahy se mu však protáhl – Tyrolsko stihla kalamita a po nebývalých přívalech sněhu se Klaus nedostal zpět do Prahy. Glosoval to slovy o tom, že by podobná kalamita měla zasáhnout před prezidentskými volbami i Česko. Prý by se třeba řadě lidí „rozbřesklo“. A rýpl si lehce do pěti centimetrů sněhu v Praze.
22.01.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků)

Dlouho připravované a na Babiše vytažené těsně před volbami! Václav Klaus roztrhal Pandora Papers

 
Je necelý týden před volbami a kampaň vrcholí. Politickou situaci v pořadu 360° na CNN Prima NEWS glosoval exprezident Václav Klaus. Vyjádřil se k nové kauze premiéra Andreje Babiše ohledně činnosti v daňových rájích. Je podle něj „účelová a dlouho připravovaná“. Německé volby jsou podle něj předsignálem těch našich, varuje před děsivým sesunem ke světu bez demokracie.
04.10.2021 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků) , Andrej Babiš (25706 článků)

Odmítám laciné rusobijství, ozval se Václav Klaus. Vracet medaile je podle něj dětinské

 
Bývalý prezident Václav Klaus nechce vrátit Puškinovu medaili, kterou mu udělil v roce 2007 ruský prezident Vladimir Putin. Klaus to řekl serveru Lidovky.cz. Někteří držitelé Puškinovy medaile ocenění vrátili kvůli nynějšímu vojenskému útoku Ruska na Ukrajinu. Klaus v souvislosti s tím prohlásil, že odmítá laciné rusobijství. Puškinova medaile je od roku 1999 udělována ruským občanům i cizincům za významný přínos v kultuře, humanitních vědách či jiných oborech a také za sbližování národů a kultur. Klaus ji dostal v době, kdy byl prezidentem.
19.03.2022 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4836 článků) , Václav Klaus (10877 článků)

Zločinný časopis Respekt se snaží zneuctít prezidentskou milost, zlobí se Klaus

 
Prezident Václav Klaus důrazně odmítl informace o údajné korupci v udělování prezidentské milosti. Popřel, že by se něco takového mohlo stát. Na možnou korupci v souvislosti s prezidentskými milostmi poukázal v nejnovějším čísle týdeník Respekt. Novinářům v Litoměřicích v úterý Klaus řekl, že je tím neuvěřitelně rozhořčen a znechucen, uvádí ČTK.
18.10.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků)

Klaus mladší je počtvrté tatínkem, druhá manželka porodila dceru

 
Nová rodina nejstaršího syna exprezidenta Klause se rozrostla o dalšího člena. Druhá manželka Václava Klause mladšího Lucie porodila holčičku. Další články k tématu: Václav Klaus mladší se podruhé oženil, svatba proběhla v hotelu Václav Klaus junior má přítelkyni mladší o 16 let Už nežiji s manželkou, oznámil Václav Klaus mladší
09.08.2013 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků)

Šéfka Trikolory otevřela téma Václav Klaus junior. Proč odstoupil? Je to jasné

 
Václav Klaus mladší opustil vedení Trikolory kvůli osobní krizi, prozradila nynější předsedkyně hnutí Zuzana Majerová Zahradníková. „Už dlouhodobě nebyl v pozitivní náladě,“ řekla s tím, že se tak Klaus mladší rozhodl kvůli krizi středního věku. Ona se prý na rozdíl od Klause mladšího „vzdávat neumí“ a míní, že je stejně dobrý lídr jako on. Že by na kandidátkách do podzimních sněmovních voleb zaujal místo svého syna někdejší prezident Václav Klaus, vyloučila. „Bylo by to nemístné, řekla bych až degradační,“ myslí si.
02.08.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků) , Ona Ona (244 článků)

FBI zveřejnila dokumenty ke Clintonově milosti pro podvodníka. Týden před volbami

 
Pouhý týden před prezidentskými volbami ve Spojených státech zveřejnil Federální úřad pro vyšetřování (FBI) dokumenty z dávno uzavřeného vyšetřování kontroverzní milosti, kterou prezident Bill Clinton v poslední den svého působení v Bílém domě udělil stíhanému finančníkovi a sponzorovi Demokratické strany. Marc Rich byl tehdy už roky na útěku před zákonem, před americkou justicí se schovával ve Švýcarsku.
02.11.2016 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (296 článků)

Václav Klaus bije na poplach: Toto je nebezpečnější než cokoli jiného

 
Exprezident Václav Klaus vystoupil na fóru Dialog civilizací, které každoročně pořádá Vladimir Jakunin na ostrově Rhodos. Ve svém projevu Klaus varoval před ničivými dopady globalizace a před snahou sjednotit celý svět pod křídly univerzální ideologie. To je mnohem nebezpečnější než cokoli jiného, varoval Klaus.
02.10.2016 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků)

Nejvyšší správní soud bude řešit čtyřicet stížností na prezidentské volby

 
Dosud se ozvalo čtyřicet lidí, kteří nebyli spokojeni s prezidentskými volbami. Ti podali své stížnosti Nejvyššímu správnímu soudu (NSS). Tuto možnost měl každý, kdo nebyl s volbami spokojen, do dnešních šestnácti hodin. Všechny stížnosti bude projednávat sedmičlenný volební senát po dobu 15 dnů.
05.02.2013 17:15 |

podobné články

Václav Havel byl morální autorita, která dělá chyby, ale Václav Klaus škodí, říká Láska

 
Myslím, že kniha vicekancléře prezidenta Petra Hájka vypovídá jen to nejhorší o autorovi i jeho zaměstnavateli, řekl ParlamentnímListům. cz advokát Václav Láska o knize Smrt v sametu. Úředník Pražského hradu v ní říká, že zesnulý prezident Václav Havel byl ve službách Satana, současná hlava státu Václav Klaus je podle něj nástrojem pravdy a lásky.
24.10.2012 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6374 článků) , Václav Klaus (10877 článků) , Petr Václav (1023 článků)

Před volbami přivítá Zeman na Hradě návštěvu z USA. Alexandr Vondra k tomu říká...

 
Do České republiky přijede před druhým kolem prezidentské volby zvláštní návštěva. Prezident Miloš Zeman se setká s členem Kongresu Spojených států D. Rohrabacherem. Podle informací serveru Aktuálně.cz je Dana Rohrabacher kontroverzním politikem se silnými vazbami na Kreml, který údajně před prezidentskými volbami přivezl do USA kompromitující materiály na Hillary Clintonovou.
20.01.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1361 článků) , Miloš Zeman (27754 článků)