Článek

Václav Klaus: Letošní prezidentské volby jsou potvrzením probíhajícího společenského posunu

 
Jsme v poločase prezidentských voleb. První kolo skončilo, druhé je před námi. Dopadá to více méně podle očekávání. Do druhého kola postoupili dva evidentní favorité.
22.01.2023 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků)
Podobné články

Klaus: Tyto volby jsou velmi důležité, přicházejí v době neklidu

 
Letošní krajské a senátní volby jsou mimořádně důležité a mohou leccos ovlivnit. Přicházejí totiž ve chvíli společenského neklidu. Prezident Václav Klaus to řekl novinářům poté, co dnes v pražských Kobylisích odevzdal svůj hlas v senátních volbách. Volit přišel v podvečer s manželkou Livií, po návratu ze státní návštěvy Polska.
12.10.2012 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků)

Je tu neklid, proto jsou volby důležité, myslí si prezident Klaus

 
Letošní krajské a senátní volby jsou mimořádně důležité a mohou leccos ovlivnit. Přicházejí totiž ve chvíli společenského neklidu. Prezident Václav Klaus to řekl novinářům poté, co dnes v pražských Kobylisích odevzdal svůj hlas v senátních volbách. Volit přišel v podvečer s manželkou Livií, po návratu ze státní návštěvy Polska.
13.10.2012 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků)

Václav Klaus promluvil na ČT o hrůzostrašném posunu, kterým prošla naše země i svět. Sobotka s Babišem se prý milují...

 
Exprezident Václav Klaus ve středu usedl do křesla hosta pořadu Interview ČT24. Hovořil nejen o Ukrajině. Kyjev totiž chce žalovat Rusko kvůli anexi Krymu, k čemuž mu prý dodal důkazy sám prezident Putin. Klaus konstatoval, že ruský prezident logicky reagoval na kroky Západu, který Ukrajinu fakticky ničí svým počínáním. Vyjádřil se i k politické situaci v Česku. Nit suchou nenechal především na Andreji Babišovi, který prý pro lidi zatím nic neudělal.
18.03.2015 19:36 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků)

Prezidentští kandidáti a ti, kteří stojí za nimi. Václav Klaus v den voleb udeřil

 
„Přímá volba znamenala rezignaci politických stran, jako základního prvku našeho systému parlamentní demokracie, na výběr vhodného kandidáta,“ shrnul bývalý prezident Václav Klaus v den startu prezidentských voleb. Prezidentské volby by dle něj měly být vymezeny politicky, což se prý o těch letošních říci nedá. „Stala se z nich spíše jakási soutěž typu volby královny krásy,“ míní Klaus. Ani jeden z kandidátů pro něj v prvním kole nepřipadá v úvahu.
13.01.2023 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků)

Pirátka Pekarová, vězení za názor, chybí Orbán. Klaus už ví, jak dopadnou volby

 
Václav Klaus poskytl další rozhovor, v němž předložil svůj nekompromisní pohled na podzimní volby do Sněmovny. Tyto volby podle jeho názoru vůbec nic nezmění, protože většina velkých stran se bojí říznout do opravdu velkých problémů, jako je například genderismus. A pokud se jednou z hlavních politických hráček stane předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, které Klaus říká „pirátka Pekarová“, exprezident bude zděšen. Nakonec Klaus udeřil i na Václava Havla.
20.07.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6374 článků) , Václav Klaus (10877 článků)

Václav Klaus mladší se podruhé oženil, svatba proběhla v hotelu

 
Syn dosluhujícího prezidenta Václava Klause si o víkendu vzal svou mladou přítelkyni Lucii Hřebačkovou. "Bylo to moc hezké," řekl Revue iDNES.cz. Další články k tématu: Václav Klaus junior má přítelkyni mladší o 16 let Už nežiji s manželkou, oznámil Václav Klaus mladší Václav Klaus mladší: Linka, že by byl dědeček fašista, je přetažená Livia Klausová jde ve stopách Michelle Obamové, také „recykluje“ šatník
04.11.2009 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků) , Livia Klausová (333 článků)

Režisér Nabarveného ptáčete vyjádřil podporu Petru Pavlovi: Natočil spot, jak vidí prezidentské volby

 
Prezidentské volby se kvapem blíží. Do vhazování lístků do uren zbývá poslední týden a kandidáti mají jen pár dnů na získání voličů na svou stranu. Jak Danuše Nerudová, tak i Petr Pavel mají spoustu příznivců na straně celebrit. Scenárista a režisér Václav Marhoul natočil spot, jak vidí prezidentské volby on. Video má redakce eXtra.cz k dispozici.
06.01.2023 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Marhoul (83 článků) , Petr Pavel (1727 článků)

Klaus premiérovi zopakoval, že Lisabon nepodepíše dříve, než rozhodne soud

 
Prezident Václav Klaus na úterní schůzce s premiérem Janem Fischerem hovořil mimo jiné také o Lisabonské smlouvě a její ratifikaci. Klaus dle Fischera znovu zopakoval, že počká na výrok ústavního soudu, na nějž se chtějí obrátit s posouzením ústavnosti smlouvy někteří senátoři ODS. Oba politici hovořili také o posunu v otázce víz do Kanady a o ekonomické situaci.
28.07.2009 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků) , Jan Fischer (1770 článků)

Zeman dodržuje Ústavu poctivěji než třeba Václav Klaus. Zdeněk Škromach připomíná psí kusy, které se kolem jmenování vlády děly v minulosti

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Že nešel Miloš Zeman do diskusních kvízů hned v prvním kole voleb, bylo správné rozhodnutí, jelikož celá kampaň byla postavena na heslu ‚všichni proti Zemanovi‘, tedy vlastně osm proti jednomu,“ analyzuje prezidentské volby bývalý místopředseda vlády Zdeněk Škromach (ČSSD). Ohledně rozdělené společnosti v ČR pak ještě uvádí: „Není to nic zvláštního, když se podíváme i do jiných zemí ve světě. Nakonec v Rakousku se volby prezidenta musely opakovat, protože tam bylo při těsném výsledku podezření na manipulaci voleb. V USA se přepočítávaly hlasy. Nikomu to nepřipadá divné, že prezidentské volby v jiných zemích dopadají jen velmi těsně. Jen u nás se tzv. rozdělení společnosti používá jako klacek na Miloše Zemana.“
04.02.2018 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků) , Zdeněk Škromach (607 článků) , Miloš Zeman (27758 článků)

To jsou naprosté hlouposti, promluvil Václav Klaus o migraci. Došlo i na "rozbití bruselské říše"

 
Je zcela jedno, který kandidát vyhraje letošní americké prezidentské volby, řekl v dnešním rozhovoru pro Český rozhlas bývalý prezident Václav Klaus. Zavzpomínal také, jakým zvláštním způsobem vznikla Visegrádská čtyřka a ostře zkritizoval rady MMF ohledně migrační krize.
02.02.2016 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků) , Václav Český (617 článků)

Maniodepresivní primář Havránek odcházel z Klatov s potvrzením, že může nadále léčit

 
Vyléčený, může vykonávat povolání lékaře. Tímto potvrzením disponoval loni v květnu při nuceném odchodu z klatovské nemocnice Jiří Havránek, který předtím jako primář tamního dětského oddělení ve stavu nepříčetnosti týral malé pacienty.
16.09.2014 12:50 |

podobné články

Udženija (ODS): Rozpad koalice v Praze je potvrzením amatérismu ANO, ČSSD a Trojkoalice

 
Rozpad koalice v Praze je jen definitivním potvrzením naprosté neschopnosti a amatérismu ANO, ČSSD a Trojkoalice. Místo práce pro město, kterou s takovou slávou hnutí ANO před volbami deklarovalo, se koalice zaměřila pouze na řešení osobních sporů a politikaření.
10.11.2015 13:52 |

podobné články

Vláda přitvrdí na horách: Zastaví lanovky, do hotelů jen s potvrzením. A testy každé tři dny

 
Vláda Andreje Babiše (ANO) znovu zpřísnila opatření v Česku. Hlavní snahou je „vyhnat“ nezodpovědné lidi z hor. Ministři se shodli na stopce pro lanovky, nebudou sloužit ani pěším. Služební cesty spojené s ubytováním v hotelech či penzionech, které Češi využívali i k rodinným výletům na hory, budou možné jen s potvrzením a bez dalších rodinných příslušníků. Na vlastní chaty a chalupy lidé mohou jezdit dál, ale jen v rámci své rodiny. Opatření budou platit od půlnoci z pátku na sobotu, kontrolovat jejich dodržování bude policie, v případě hotelů i Česká obchodní inspekce. Nově se lidé budou moci častěji testovat, zdravotní pojišťovnou hrazený antigenní test bude možný každé tři dny. Vláda také zakázala prodej na tržištích či podomní prodej.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25710 článků)

Vláda znovu zpřísnila opatření. Na služební cestu jen s potvrzením a bez rodiny

 
Od páteční půlnoci se znovu zpřísní protiepidemická opatření v zemi. Zamezit chce vláda zneužívání služebních cest do horských středisek. Nově se bude smět ubytovat jen samotný pracovník bez rodiny a prokázat se bude muset potvrzením od zaměstnavatele nebo objednavatele služby v případě živnostníka. Omezení průmyslové výroby nebo maloobchodu naopak zatím podle vlády není na programu dne.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Chorvatsko ruší karanténu a vyhlíží turisty. Dovolenkovému ráji Čechů stačí antigenní test

 
Chorvatsko od čtvrtka rozšíří možnosti pro příjezd turistů do země, aniž by museli do karantény. Takový vstup bude možný s negativním výsledkem nejen dosud výlučně PCR testu, ale i testu antigenního, s platným potvrzením o prodělání nemoci covid-19 nebo s potvrzením o vakcinaci. Informoval o tom dnes ministr vnitra Davor Božinović.
31.03.2021 22:30 |

podobné články

Hotely otevírají, desetina ale zkrachuje, míní Stárek. Přijde zdražování pobytů?

 
Hotely a jiné ubytovací služby mají konečně zelenou. Mohou využívat plné kapacity, otevřít restauraci pro hosty a konečně můžou ubytovávat i ty, kteří vyrazili za rekreací. Ti se musí prokázat bezinfekčností – tedy negativním testem, potvrzením o první dávce očkování, od které uběhlo alespoň 22 dní, nebo potvrzením o prodělaném onemocněním ne starším 180 dnů. Pro řadu hotelů je nicméně příliš pozdě, jak upozorňují pro Blesk Zprávy experti. Nejvíce se pomyslný kosa smrtky snáší nad hotely v Praze, které i přes drastické snížení cen nejspíše nenaplní své pokoje ani z 50 %. Nyní navíc budou muset kvůli nákladům své ceny trošku povytáhnout.
25.05.2021 05:10 |

podobné články

Mladý Klaus? Nic moc. Exprezident Klaus je zklamaný, zaznělo

 
Druhý český prezident Václav Klaus má opravdu velký strach z toho, že by v této zemi mohli za pár měsíců vládnout Piráti. Považuje je za moderní komunisty. Možná se kvůli nim znovu pokusí hlasitě promluvit do české politiky. Ale zřejmě se tak nestane přes Trikolóru, které velí jeho syn Václav Klaus mladší. Exprezident Klaus je totiž z politických výkonů Trikolóry zklamán.
17.03.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků)

Odmítám laciné rusobijství, ozval se Václav Klaus. Vracet medaile je podle něj dětinské

 
Bývalý prezident Václav Klaus nechce vrátit Puškinovu medaili, kterou mu udělil v roce 2007 ruský prezident Vladimir Putin. Klaus to řekl serveru Lidovky.cz. Někteří držitelé Puškinovy medaile ocenění vrátili kvůli nynějšímu vojenskému útoku Ruska na Ukrajinu. Klaus v souvislosti s tím prohlásil, že odmítá laciné rusobijství. Puškinova medaile je od roku 1999 udělována ruským občanům i cizincům za významný přínos v kultuře, humanitních vědách či jiných oborech a také za sbližování národů a kultur. Klaus ji dostal v době, kdy byl prezidentem.
19.03.2022 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4840 článků) , Václav Klaus (10877 článků)

Hrůza pro Babiše. Co bude dělat, když vyhraje?

 
Prezidentské volby řeší ve svém komentáři na serveru Expres.cz Barbora Koukalová a Petr Konečný. Konkrétně se zaměřují zejména na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Podle jejich slov jsou současné prezidentské volby zatím zábavou, na konci níž může být v únoru šok. „Ale to ne tak ani pro nás voliče, jako spíš pro Andreje Babiše, kterému opravdu hrozí, že vyhraje prezidentské volby,“ poznamenávají Koukalová s Konečným.
09.11.2022 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25710 článků) , Petr Konečný (20 článků)