Článek

Vacek už na ministra nekandiduje, LIDEM budou hledat jiného

 
Robert Vacek, kterého strana LIDEM nominovala na nového ministra dopravy, se o funkci ucházet nebude. Sdělil to v neděli Právu. Nastoupit měl za Pavla Dobeše, kterého vlastní strana vyzvala k rezignaci. Premiér Petr Nečas (ODS) Vacka jako ministra odmítl.
18.11.2012 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Petr Nečas (9277 článků) , Pavel Nečas (446 článků) , Pavel Vacek (13 článků)
Podobné články

Milouš Jakeš od plic o Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi a Donaldu Trumpovi. Generál Vacek o NATO. Skrumáž odpůrců KSČM se soudruhy... A soudruh Antonín Novotný. Zde to je

 
„Česká republika nesmí být zemí jednoho vůdce a jednoho oligarchy,“ zaznělo mimo jiné na prvního maje mezi komunisty. Ti, stejně jako jiné roky, totiž přišli na pražské Výstaviště oslavit Svátek práce. Kromě jiného zde podepisovali petici za vystoupení z NATO. Někdejší ministr národní obrany ČSSR a ČSFR Miroslav Vacek ale tuto věc za tak jednoznačnou nemá. „Účast v paktu je za určitých podmínek žádoucí. Ať tam zůstaneme, ale ať tam děláme takovou politiku, kdy nebudeme přívěškem, který bude chodit válčit tisíce kilometrů daleko,“ řekl k tomu ParlamentnímListům.cz Vacek. Někdejší generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš zase zavzpomínal na to, kolik let vlastně už na prvomájové oslavy chodí.
01.05.2017 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Novotný (18 článků) , Antonín Novotný (18 článků) , Donald Trump (4114 článků) , Miloš Jakeš (82 článků) , Miroslav Novotný (38 článků) , Miroslav Jakeš (21 článků) , Miroslav Novotný (15 článků)

Vacek už nechce být ministrem, Peake musí najít jiného kandidáta

 
Robert Vacek, kterého strana LIDEM nominovala na nového ministra dopravy, se o funkci ucházet nebude. Řekl to deníku Právo. Nastoupit měl za Pavla Dobeše, kterého vlastní strana vyzvala k rezignaci. Premiér Petr Nečas (ODS) Vacka jako ministra odmítl.
18.11.2012 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Petr Nečas (9277 článků) , Pavel Nečas (446 článků) , Pavel Vacek (13 článků)

Robert Vacek (LIDEM) se přestal ucházet o post ministra dopravy

 
Robert Vacek, kterého nominovala strana LIDEM na post ministra dopravy. se o post šéfa rezortu ucházet nebude. Uvedl to ve svém nedělním prohlášení s tím, že nechce ohrozit stabilitu vlády.
18.11.2012 18:40 |

podobné články

Vacek je od pondělí tátou, prozradil jeho kolega Nový

 
Herec Petr Vacek dostal v pondělí ráno další náplast na těžký rozvod, který prožil před třemi lety, kdy ho manželka opustila a s oběma dětmi se odstěhovala do Bruselu. Jeho nová partnerka mu porodila dalšího potomka. Je to syn Benjamin. "Maminka i Ben jsou zdrávi," napsal Vacek iDNES.cz v SMS zprávě.
07.09.2009 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vacek (52 článků)

Proč herec Vacek chrání kůrovce?

 
Herec ze seriálu Ulice Petr Vacek (46) je zapálený ekoaktivista. Nyní bojuje proti těžení stromů na Šumavě. Místní lidé mu ale vyčítají, že tak chrání nebezpečného kůrovce. Proč se tak zachoval? Petr Vacek odpovídal na vaše dotazy na chatu v redakci Blesk.cz.
05.08.2011 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vacek (52 článků)

Zemřel Miloš Vacek (†83), autor písní z Krále Šumavy i Krtečka

 
V Praze ve věku 83 let zemřel hudební skladatel, dirigent, varhaník a sbormistr Miloš Vacek. Vacek napsal řadu děl v oboru vážné hudby, jeho melodie ale doprovodily i desítky filmů a kreslených seriálů, mimo jiné snímky Král Šumavy, Procesí k panence a Atentát a dětské seriály o Krtečkovi, O kocouru Mikešovi a O chytré kmotře lišce.
01.03.2012 10:20 |

podobné články

Nebohý ekonacista Petr Vacek čelí strašnému obvinění! Renomovaná agentura jej označila za sexuchtivé zvíře! Co ještě vyjde na povrch?

 
Nadšený seriálový herec, hvězda novácké Ulice a zapálený ekologický superaktivista "Petr Vacek":http://www.extra.cz/tema/petr-vacek (48) je zajímavý člověk, který se neváhá připojit k blokádě v šumavském Národním parku, ovšem pouze podpisem, a s oblibou donekonečna vypravuje o svých chvályhodných charitativních aktivitách, dostal za své dobro, které neúnavně šíří, pořádnou ránu do vazu.
11.12.2013 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vacek (52 článků)

Středočeskou KDU-ČSL povede do krajských voleb Josef Vacek

 
Středočeskou KDU-ČSL povede do letošních krajských voleb bývalý příbramský starosta a někdejší hejtmanův náměstek Josef Vacek. Na dnešní krajské konferenci lidovců v Praze dostal více hlasů než protikandidát, starosta Bezna na Mladoboleslavsku Zdeněk Volf. Stal se tak lídrem společné kandidátky KDU-ČSL, SNK-ED a zelených. Vacek to sdělil ČTK. Nominační konference vybrala lídra a má také stanovit pořadí lidí na kandidátce.
12.03.2016 16:35 |

podobné články

Vacek ministrem dopravy nebude, Nečas ho nechce

 
Robert Vacek, náměstek vicepremiérky Karolíny Peake (LIDEM), se nakonec nestane novým ministrem dopravy po Pavlu Dobešovi, jak původně nejmenší vládní strana plánovala. Právu to ve čtvrtek řekl zdroj z LIDEM. Návrh podle informací Práva odmítl premiér Petr Nečas (ODS). Peake oznámila, že LIDEM nyní alternativu nemají.
15.11.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Okamura zatím oficiálně nekandiduje, přátelé již pro něj přesto sbírají podpisy

 
Ačkoliv oficiálně nekandiduje, objevuje se opakovaně podnikatel Tomio Okamura v některých průzkumech mapujících šance uchazečů o post příštího českého prezidenta. Jeho přátelé mají za to, že by kandidovat měl, a sbírají proto podpisy, které by mu umožnily ucházet se o post hlavy státu.
04.10.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2098 článků)

Bobošíková nekandiduje do europarlamentu: Dluh 24 milionů!

 
Neúspěšná kandidátka na prezidentku, na ředitelku ČT, do Sněmovny, na primátorku Prahy a do Senátu Jana Bobošíková do europarlamentu nekandiduje. Proč se žena, která kandiduje téměř vždy a na všechno, voleb nezúčastní? Můžou za to zřejmě finanční problémy. Její blok Hlavu vzhůru totiž dluží 24 milionů.
21.05.2014 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (600 článků)

Kohout (VV): Člen LIDEM jde za vidinou volebního úspěchu na jiné kandidátce

 
Martin Vacek, bývalý dlouholetý člen ODS, exposlanec Věcí veřejných a v současnosti LIDEM se stal se lídrem kandidátky Hnutí odborníků Zlínského kraje v podzimních krajských volbách. „Vacek znovu dokazuje, jakým je politickým turistou. Jeho angažmá však není jediným paradoxem kolem tohoto hnutí,“ poznamenává k tomu Jiří Kohout, místopředseda VV pro regionální politiku.
15.08.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kohout (46 článků)

Dobeše by měl prý na ministerstvu dopravy nahradit Vacek

 
Podle informací ParlamentníchListů.cz by měl Pavla Dobeše z LIDEM v křesle ministra dopravy nahradit poslanec Martin Vacek.
13.09.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Pavel Vacek (13 článků)

Dobeše by měl prý na ministerstvu dopravy nahradit Vacek

 
Podle informací ParlamentníchListů.cz by měl Pavla Dobeše z LIDEM v křesle ministra dopravy nahradit poslanec Martin Vacek.
13.09.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Pavel Vacek (13 článků)

Náměstek Peake Vacek: Zvažuji nabídku vést resort dopravy

 
Robert Vacek, náměstek vicepremiérky Karolíny Peake, ve středu potvrdil, že dostal od LIDEM nabídku stát se novým šéfem resortu dopravy po Pavlu Dobešovi. Právu řekl, že by o postu ministra vážně uvažoval, záleží však prý na vedení strany a premiérovi Petru Nečasovi (ODS).
14.11.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Dobeše by měl na Ministerstvu dopravy nahradit Vacek

 
Ministra dopravy Pavla Dobeše by mohl nahradit Robert Vacek, náměstek vicepremiérky pro boj s korupcí Karolíny Peake, který za LIDEM sedí v dozorčí radě ČEZu. Jeho jmenování by podle Dobeše ale bylo nešťastným krokem a nevyřešilo by problémy registru.
14.11.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Pavel Vacek (13 článků)

Vacek (VV): O sociální reformě musí vláda s lidmi mluvit

 
Úspory v sociální oblasti jsou nutné, ale dají se hledat i citlivějším způsobem. Říká to poslanec VV Martin Vacek v souvislosti s dnešní protestní akcí zdravotně postižených proti té části navrhované sociální reformy, která se jich týká.
22.03.2011 13:50 |

podobné články

Vacek (VV): U sociální reformy visí řada otazníků

 
Poslanci Věcí veřejných Martin Vacek a Dagmar Navrátilová se v rámci pracovní skupiny k sociální reformě ptali ministra Jaromíra Drábka (TOP09) na garance toho, jak zamýšlené zákony z jeho rezortní dílny budou fungovat v praxi.
20.06.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1074 článků) , Dagmar Navrátilová (97 článků)

Nečas potopil Peake kandidáta na ministra: Najděte si někoho jiného

 
Blízký spolupracovník Karolíny Peake Robert Vacek nejspíš nebude novým ministrem dopravy. Premiér Petr Nečas vyjádřil v tiskovém prohlášení nesouhlas s jeho výběrem a požádal předsedkyni strany LIDEM Karolínu Peake, aby si našla na ministerské křeslo jiného kandidáta.
15.11.2012 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků) , Karolína Peake (1613 článků)