Článek

V Ústeckém kraji a na Ostravsku byl kvůli prachu vyhlášen stav regulace

 
Meteorologové vyhlásili kvůli prachu v ovzduší v Ústeckém kraji a na Ostravsku signál regulace. Koncentrace polétavého prachu v ovzduší překročily limit 150 mikrogramů na metr krychlový, nejhorší situace je na Mostecku, v Lomu bylo naměřeno i přes 500 mikrogramů na metr krychlový.
03.12.2010 21:00 |

podobné články

Podobné články

V Ústeckém kraji byl kvůli prachu vyhlášen stav regulace

 
Meteorologové vyhlásili kvůli prachu v ovzduší v Ústeckém kraji signál regulace. Koncentrace polétavého prachu v ovzduší překročily limit 150 mikrogramů na metr krychlový, nejhorší situace je na Mostecku, v Lomu bylo naměřeno i přes 500 mikrogramů na metr krychlový.
03.12.2010 19:55 |

podobné články

Ústecký kraj dusí smog, vyhlášen stav regulace

 
V Ústeckém kraji v pátek meteorologové vyhlásili signál regulace. Koncentrace polétavého prachu v ovzduší překročily limit 150 mikrogramů na metr krychlový a kraji hrozí smogová situace. Hůře se dýchá také na Ostravsku.
03.12.2010 19:25 |

podobné články

V Ústeckém kraji se zhoršilo ovzduší, platí signál regulace

 
Meteorologové ve čtvrtek večer v Ústeckém kraji vyhlásili signál regulace kvůli zvýšeným koncentracím polétavého prachu v ovzduší. Nejhorší situace je na Teplicku, v samotných Teplicích dosáhla koncentrace prachu 233 mikrogramů na metr krychlový. Limit je 50 mikrogramů.
30.12.2010 20:50 |

podobné články

V Ústeckém kraji výskyt smogu, zvažuje se vyhlášení regulace

 
Přes hezké počasí meteorologové upozornili na výskyt smogu v Ústeckém kraji a na možnost vyhlášení signálu regulace. Koncentrace polétavého prachu (PM10) v kraji zatím dosáhla signálu upozornění, který se vyhlašuje při překročení denní hodnoty 100 mikrogramů na metr krychlový.
13.03.2011 23:25 |

podobné články

Kvůli smogu byl na Třinecku vyhlášen stav regulace. Hůř se lidem dýchá i na Zlínsku

 
Pro Třinecko platí od sobotní noci stav regulace. Podniky musejí přijmout různá opatření, aby ještě více neznečišťovaly ovzduší. Smogová situace platí kromě Moravskoslezského kraje i v kraji Zlínském. Průměrné denní koncentrace polétavého prachu v ovzduší odpoledne na některých měřicích stanicích stále více než dvojnásobně překračovaly imisní limit 50 mikrogramů na metr krychlový.
10.02.2018 12:15 |

podobné články

Smog dál trápí Prahu, Středočeský a Zlínský kraj. Na Ostravsku odvolali regulaci

 
V Královéhradeckém a Pardubickém kraji byla v pátek časně ráno odvolána smogová situace, kterou meteorologové kvůli zvýšeným koncentracím polétavého prachu v ovzduší vyhlásili ve čtvrtek. V Moravskoslezském kraji na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku včetně Třinecka zrušili ráno signál regulace, dál zde ale platí smogová situace. Ta trvá od čtvrtečního rána také v Praze, ve Středočeském a Zlínském kraji.
03.02.2017 08:35 |

podobné články

Do Ústeckého kraje se vrátil smog, opět vyhlášena regulace

 
V Ústeckém kraji opět platí kvůli znečištění ovzduší stav regulace. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Stav regulace znamená omezení provozu zejména v energetice.
06.12.2010 14:35 |

podobné články

Sever Moravy se dusí. Hodnoty prachu překračují limity trojnásobně

 
Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji jsou stále nepříznivé. Hodnoty průměrných denních koncentrací polétavého prachu v ovzduší už místy dosahují více než trojnásobku imisního limitu, který je 50 mikrogramů na metr krychlový. V celém regionu je v platnosti smogová situace a hrozí, že bude vyhlášen znovu i stav regulace. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologické ústavu (ČHMÚ).
05.02.2017 08:40 |

podobné články

Sever Moravy opět dusí smog. Regulace platí na Ostravsku, Karvinsku i Frýdecku

 
Na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku vyhlásili meteorologové dnes večer stav regulace. Důvodem jsou zhoršené rozptylové podmínky. Vyplývá to ze středečních údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
01.02.2017 23:00 |

podobné články

Smog dusí česká města, místy platí signál regulace

 
Ve Středočeském kraji se v noci na pondělí zhoršily rozptylové podmínky, meteorologové po 05:00 vyhlásili signál regulace. Průměrná denní koncentrace polétavého prachu v ovzduší totiž překročila hodnotu 150 mikrogramů na metr krychlový, podniky musejí zavádět ekologická opatření. Signál regulace nyní platí v části Moravskoslezského kraje a v Pardubicích. V mnoha dalších městech ČR platí signál upozornění.
13.02.2012 11:45 |

podobné články

Paroubek: V Ústeckém kraji začíná další smutná čtyřletá éra krajské vlády

 
Přestože občané v Ústeckém kraji vyslovili v nedávných krajských volbách jednoznačnou touhu po změně, zejména ve směru k sociální demokracii, kdy této dosud v kraji vládnoucí straně dali voliči o polovinu méně hlasů, nežli ve volbách v roce 2008, nyní se zdá, že k žádoucí změně nedojde. V Ústeckém kraji se totiž rýsuje nová krajská koalice KSČM a ČSSD. A dost možná bude ze strany ČSSD za účasti hlavních tváří korupčního systému, který v uplynulých čtyřech letech v kraji fungoval a který vyvrcholil například zastavením čerpání evropských peněz či vazebním stíháním statutárního náměstka hejtmanky Jany Vaňhové.
30.10.2012 13:35 |

podobné články

Lékaři varují před inverzí: Při smogu nevycházejte ven a nevětrejte, radí

 
Česko stále trápí smog. I dnes nejhorší kvalitu ovzduší hlásily meteorologické stanice v Moravskoslezském, Ústeckém a Středočeském kraji, kde nadále platí signál regulace – velké průmyslové podniky zde musí omezit výrobu. Vůbec nejvyšší koncentrace prachů zůstává stále na Ostravsku.
16.11.2011 16:50 |

podobné články

SMOG DUSÍ ÚSTÍ! Starší lidé a nemocní by neměli vycházet ven

 
Signál regulace zdrojů znečištění byl v pátek ráno vyhlášen v Ústeckém kraji. Mluvčí kraje Zdeněk Rytíř agentuře Mediafax sdělil, že důvodem jsou vysoké koncentrace poletavého prachu v ovzduší.
25.02.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Rytíř (38 článků)

Také Ústecký kraj trápí smog, hrozí regulace

 
V Ústeckém kraji opět hrozí vyhlášení smogové regulace. Koncentrace prachu v Podkrušnohoří během pondělí výrazně stouply a v Mostě už překročily povolené hodnoty více než čtyřnásobně.
31.01.2011 13:25 |

podobné články

Pražany opět dusí smog! Situace se má zlepšit v druhé polovině týdne

 
Meteorologové už zase vyhlásili v Praze kvůli vysokým koncentracím prachu v ovzduší smogovou situaci. Signál regulace, kdy by podniky musely omezit výrobu, ale zatím vyhlášen nebyl. Velké množství polétavého prachu v ovzduší se zlepší až na konci tohoto týdne.
14.02.2017 10:00 |

podobné články

Smog dál dusí sever Moravy, situace se horší

 
Částice polétavého prachu (PM10) dál výrazně zhoršují stav ovzduší v Moravskoslezském kraji. Rozptylové podmínky jsou zřejmě nejhorší od počátku listopadu, kdy byl kvůli smogu poprvé vyhlášen signál regulace. Průměrné denní hodnoty se v neděli ráno místy vyšplhaly až na více než pětinásobek povoleného limitu, který je 50 mikrogramů na metr krychlový, uváděly stránky Českého hydrometeorologického ústavu.
13.11.2011 08:25 |

podobné články

Ostravsko a Karvinsko trápí smog, byl vyhlášen signál regulace

 
Rozptylové podmínky na Ostravsku a Karvinsku se výrazně zhoršily. Meteorologové v pátek ráno vyhlásili signál regulace. Lidé, kteří mají chronické dýchací potíže, nemoci srdce, starší lidé a malé děti by se neměli vycházet.
28.01.2011 09:05 |

podobné články

Ostravu trápí SMOG! MHD se městu prodražuje

 
Špatný stav ovzduší na Ostravsku se nezlepšil. Ve čtvrtek tam byl dokonce opět vyhlášen stav regulace.
24.02.2011 18:25 |

podobné články

Moravskoslezský kraj stále trápí smog, vyhlášen stav regulace

 
Meteorologové v úterý odpoledne kvůli smogové situaci vyhlásili v Moravskoslezském kraji signál regulace. Informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
12.10.2010 17:45 |

podobné články