Článek

V TV se neříká: Od Fialy natvrdo, jak nakonec dopadne Ukrajina

 
Boj do osvobození celého území Ukrajiny? Tak probíhající válku vnímá prezident napadené země Volodymyr Zelenskyj. Čtenáři ParlamentníchListů.cz z odborných kruhů však redakci upozornili na dva měsíce starý rozhovor poradce pro národní bezpečnost premiéra Petra Fialy, diplomata a pedagoga Tomáše Pojara. A ten to vidí jinak. Ukrajina, jejíž část bude dlouhodobě okupovaná Ruskem, může dle něj dopadnout jako Západní Německo, tedy včetně členství v EU a NATO. Pojar zmínil i kyperskou variantu. „Máte mnoho takovýchto příkladů ve světě, každý je trochu specifický. Ale to, že se tam ustálí nějaká frontová linie a bude příměří, je možné. Mírovou dohodu neočekávejme,“ uvedl.
22.01.2024 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6185 článků)
Podobné články

Tom Cruise natočí Mission Impossible 4

 
Třikrát a dost herci Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Mission Impossible . Sám se počtvrté zhostí role neohroženého Ethana Hunta. Do kin by měl snímek vstoupit v květnu 2011 a na produkci se bude podílet také J. J. Abrams .
12.02.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (1042 článků)

Raz, dva, mňam! Jak oloupat vejce natvrdo za 10 vteřin

 
Oloupat vejce natvrdo je někdy nadlidský úkol. Skořápka vám všude praská a za chvíli je rozlámaná na sto kousků. Uživatel Instagramu Ryan Fortin však nad loupáním vejce natvrdo vyzrál ve třech jednoduchých krocích a podělil se o svůj um s celým světem.
12.01.2016 14:25 |

podobné články

Kníže Schwarzenberg natvrdo: Ukrajina o část území nakonec přijde. Nesmíme začít světovou válku

 
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v rozhovoru pro Právo konstatoval, že Ukrajina bude ještě nějaký čas odolávat ruskému tlaku, ale nakonec o část svého území přijde. Předpokládá, že nějakého příměří bude dosaženo nejdříve za dva měsíce. To, že ruský prezident zahájí válku, prý kníže nečekal. Čekal by ale, že kdybychom nebyli členy EU a NATO, tak že si Vladimir Putin bude chtít vedle Ukrajiny podrobit i nás.
19.03.2022 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5296 článků) , Karel Schwarzenberg (4144 článků)

To už se lidem neříká. Šichtařová o rostoucím dluhu

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Vláda Petra Fialy nepůsobí dojmem, že by ji trápilo, že nemá žádný plán, jak řešit narůstající deficit. Přitom ten může vést až k chudnutí lidí. „A když je dluh opravdu velký, může doslova zabíjet – protože pak není dost peněz ve zdravotnictví, nebo nezbyde dost na důchodce, kteří prostě končí s podvýživou a v izolaci a bez péče. Ale to už se samozřejmě lidem neříká,“ upozorňuje Markéta Šichtařová. Za velké zklamání uplynulého týdne považuje rozhodnutí štrasburského soudu v případu v Norsku odebraných synů Evy Michalákové.
23.01.2022 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6185 článků)

Chcete vědět, jak dopadne turecká telenovela 1000 a jedna noc?

 
Chcete si ušetřit čas a místo sledování televize podnikat něco lepšího? Turecké velvyslanectví prozradilo, jak dopadne telenovela 1000 a jedna noc Na Hitrádiu Apollo v jejich zábavném pořadu Eduard Kachlička, důchodce, který nikdy nespí, zavolali na turecké velvyslanectví, aby se dozvěděli, jestli má cenu se na telenovelu dívat a jak to dopadne. Jestli vás to [...]
14.02.2011 05:35 |

podobné články

Do kin míří závěrečný díl Hunger Games: Síla vzdoru. Jak dopadne revoluce?

 
Více než otázka, jak dopadne samotná revoluce, zajímá diváky to, jak dopadne milostný trojúhelník tři hlavních postav. Podaří se Katniss zabít prezidenta Snowa a vrátit Panemu mír? Navíc čtenáři knižní předlohy vědí, že nás čeká ještě pár dějových zvratů.
13.11.2015 17:35 |

podobné články

Ukrajina má právo obrátit se na mezinárodní soudy kvůli ruské okupaci

 
Ukrajina se může kvůli ruské invazi na Krym obrátit s žalobou na mezinárodní soudy. V rozhovoru pro agenturu Interfax-Ukrajina to dnes řekl úřadující ukrajinský ministr zahraničí Andrij Deščycja. Smlouvu o pronájmu sevastopolské námořní základny Rusku, platnou do roku 2042, ale Ukrajina vypovědět nehodlá. 
10.03.2014 20:35 |

podobné články

Třicet miliard. I vašich. EU se rozhodla, že Ukrajina potřebuje podpořit

 
Evropská komise se za rekordně krátkou dobu usnesla, že Ukrajina potřebuje ekonomickou podporu, když z ní kvůli napětí uniká kapitál. Hodlá tuto zemi podpořit částkou 1,2 miliardy eur. Za to má Ukrajina provést politické a ekonomické reformy. Tato podpora nebude první, Ukrajina už dostala půjčky v hodnotě 121 miliard korun.
21.02.2022 14:15 |

podobné články

Korupce, chování k menšinám... Ukrajina by neměla příliš jásat. Toto si o ni myslí v západních státech

 
Evropská unie, potažmo celý Západ rozhodně jednotně nepodporují plány premiéra Petra Fialy (ODS), aby se Ukrajina stala kandidátskou zemí EU a aby ruská agrese skončila vítězstvím Ukrajiny, říká moderátorka Jana Bobošíková ve své youtubové relaci Aby bylo jasno. Přinesla vyjádření některých západních politiků a komentátorů, podle nichž Ukrajina v EU nemá co dělat kvůli korupci, a její vítězství ve válce by znamenalo ohrožení celého světa.
17.06.2022 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6185 článků) , Jana Bobošíková (1020 článků) , Jan Fiala (496 článků) , Jan Fiala (496 článků)

„Tak dopadne Ukrajina. Zle.“ Neříká to rád, ale expert už i ví kdy

 
„Obávám se, že už na podzim ponechá Západ Ukrajinu jejímu osudu.“ Zkušený historik a ekonom Ladislav Žák upozorňuje, že Evropa podle něj nesmí ustoupit ruské agresi a musí ctít Budapešťské dohody, definující geopolitické uspořádání Ukrajiny. Žák připomíná také historickou paralelu s Mnichovem 1938; nerad by byl občanem země, která by něco takového znovu dopustila, proto českou podporu Ukrajiny schvaluje. Rusko podle něj stále vzpomíná na éru SSSR a bývalý východní blok včetně ČR považuje za svou „sféru vlivu“.
07.06.2022 13:55 |

podobné články

Poradce Fialy mrazivě: Pokud Ukrajina padne, Putin se bude dívat za další hranice. Ty slovenské

 
Ukrajina nebude ruskému vůdci Vladimiru Putinovi stačit, až ji dobude, rozhlédne se za slovenské hranice, uvedl pro Novinky bezpečnostní analytik a poradce premiéra Petra Fialy Tomáš Pojar. Pomoc Západu Ukrajině proto musí být maximální.
24.02.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5296 článků) , Petr Fiala (6185 článků)

Kryso. Ať vyleze ta vepřohlava. Co také někteří píší Ovčáčkovi

 
Jak do hradního mluvčího Ovčáčka, tak do šéfa ODS Petra Fialy se lidé trefují za Vrbětice. Do Petra Fialy za to, co říká. Do Ovčáčka za to, co neříká Miloš Zeman. Ozvaly se výzvy, aby si šel Fiala konflikt s Putinem vyříkat z očí do očí anebo aby „nechal Rusko na pokoji“ a věnoval se covidu. U Ovčáčka to jelo: „Kryso, vepřohlava, vlastizrádce.“
21.04.2021 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6185 článků) , Miloš Zeman (28030 článků)

Jasný hlas ze sněmovny: Pro Ukrajinu by byla nejlepší finlandizace. Žádné peníze tam neposílat

 
ROZHOVOR „Ukrajina nemá žádnou šanci o své budoucnosti rozhodnout,“ domnívá se nezařazený poslanec Milan Šarapatka. Důvodem je podle něj skutečnost, že Ukrajina je střetem zájmů Ruska a Spojených států. V celé situaci hraje smutnou roli Evropská unie, která bude nakonec platit. Ukrajina musí brát na vědomí zájmy Ruska a představa odstřižení je prý nereálná. Rusko by to nikdy nedopustilo.
28.02.2017 17:25 |

podobné články

Novinář Hlasu Ruska šíří podrobně vylíčenou katastrofální teorii, jak dopadne Ukrajina

 
Americký spolupracovník Hlasu Ruska Andrew Korybko je přesvědčen, že Ukrajina spěje k vojenské diktatuře. Podle něj prý hrozí, že prezident Porošeno bude svržen nacionalistickými silami a Západ se bude muset spolehnout na podporu ukrajinské armády. Ta je však podle jeho názoru v rozkladu.
06.08.2014 11:20 |

podobné články

Brali 66 tisíc Kč za nic. „Ukrajina? Prachy oknem.“ Další svědectví

 
Instruktor střelby Jan Šafařík své zážitky z Ukrajiny nedávno sdělil na kanálu Inovace republiky. Věnoval se zejména tomu, že ukrajinští vojáci dostávali v přepočtu 66 tisíc Kč za to, že seděli a nic nedělali. A kolik by tyto peníze mohly dokázat, kdyby byly využity smysluplně. „Pokud někdo vezme prachy a vyhodí je oknem směrem Ukrajina, a pak mi ještě někdo bude tvrdit, že musí zvýšit finanční zátěž na společnost, veřejnost, tak to teda ne,“ vymezil se instruktor proti tomu, že se Češi musí uskrovnit, aby byly peníze pro Ukrajinu. Po dokončení svého svědectví pak odhadl, jak válka dopadne.
01.05.2023 11:50 |

podobné články

Nečas: Pospíšil neříká pravdu, o návrhu na Bradáčovou jsem nevěděl

 
Premiér Petr Nečas (ODS) ve čtvrtek zopakoval, že se o úmyslu ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) jmenovat Lenku Bradáčovou na post pražské vrchní státní zástupkyně dozvěděl až po jeho odvolání. Řekl, že Pospíšil "neříká pravdu", když tvrdí něco jiného. Pospíšil Právu řekl, že premiér věděl, že je pravděpodobné, že bude Bradáčová jmenována.
28.06.2012 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2226 článků) , Jiří Pospíšil (2226 článků) , Petr Nečas (9421 článků)

Co tají Petr K.? Podle hlasové analýzy neříká vše, tvrdí detektiv

 
Petr K. zůstává i nadále vězněm v egyptském hotelu v Hurghadě a čeká, až ho tamní prokuratura pustí domů. V případu smrti Moniky a Klárky je však nadále řada otazníků. A podle experta na hlasovou analýzu neříká sám Petr K. vše. Několik věcí nepochybně tají. Co to bude?
09.10.2013 10:45 |

podobné články

FOTO Kdo přišel na premiéru Dědictví aneb Kurva se neříká?

 
Na premiéru filmu Dědictví aneb Kurva se neříká v pražské Lucerně přišlo kromě hlavních protagonistů i mnoho slavných osobností. Kdo všechno se na promítání snímku objevil?
06.02.2014 13:15 |

podobné články

FOTO Kdo přišel na premiéru Dědictví aneb Kurva se neříká?

 
Na premiéru filmu Dědictví aneb Kurva se neříká v pražské Lucerně přišlo kromě hlavních protagonistů i mnoho slavných osobností. Kdo všechno se na promítání snímku objevil?
06.02.2014 13:15 |

podobné články