Článek

V sobotu rozzáří celé Staroměstské náměstí

 
Vysoký je 23 metrů a rostl zhruba 70 let. Smrk ztepilý, který bude symbolem letošních Vánoc na Staroměstském náměstí v Praze, včera opustil svou domovinu a na korbě tahače se vydal do metropole.
22.11.2021 12:05 |

podobné články

Podobné články

Vánoční trhy znají vítěze! Staroměstské náměstí rozzáří ztepilý smrk z Liberecka

 
Je rozhodnuto! Staroměstské náměstí letos ozdobí krasavec z obce Rynoltice na Liberecku. Ztepilý, 23 metrů vysoký smrk vyrostl na soukromé zahradě a zvítězil v konkurenci tří desítek nejkrásnějších stromů, které se do výběrového řízení přihlásily. Na náměstí se slavnostně rozsvítí v sobotu 1. prosince, kdy tradiční trhy oficiálně začínají.
01.11.2018 11:05 |

podobné články

Fontána Národního muzea se opět rozzáří barvami

 
Po několikaměsíční pauze, kdy byla fontána před Historickou budovou Národního muzea uložena k zimnímu spánku, se opět tento originální vodní prvek na vrcholku Václavského náměstí rozzáří, tentokrát barvami trikolory. První spuštění proběhne i letos již tento pátek 1. května ve 20.00 hodin.
01.05.2020 13:55 |

podobné články

Staroměstské náměstí: Strom už stojí, rozzáří se v sobotu

 
Symbol Vánoc dorazil do Prahy! Na pražském Staroměstském náměstí se od úterní jedné hodiny v noci tyčí přes 20 metrů vysoký smrk.
25.11.2009 05:15 |

podobné články

Praha, Staroměstské náměstí: Tady už jsou Vánoce!

 
Vánoční strom republiky – 22 metrů vysoký smrk – už stojí na pražském Staroměstském náměstí! Včera ve dvě hodiny v noci byl ukotven do historické dlažby. Slavnostně se rozzáří tuto sobotu v 17.15 hodin.
23.11.2011 12:15 |

podobné články

V Británii se na počest královny rozzáří světla a rozezní hudba

 
VIDEO. Po celé Británii a po celém Společenství se dnes v rámci oslav 60 let královny Alžběty II. na trůnu rozzáří nejrůznější světla. Poslední by měla rozsvítit samotná královna v Londýně. Světel má být celkem 2012.
04.06.2012 10:20 |

podobné články

Vánoční trhy: Staromák rozzáří nová výzdoba a objeví se pohádkový princ!

 
V období Vánoc se na Staroměstském náměstí, Václavském náměstí a náměstí Republiky pořádají každoročně vánoční trhy. Ty se letos ponesou v duchu tradičních českých motivů. Inspirací pro letošní rok je kromě českých Vánoc především již klasická pohádka Tři oříšky pro Popelku. Stromeček na Staroměstském náměstí tedy nerozsvítí nikdo jiný, než pohádkový princ Pavel Trávníček a my zaručujeme, že o tuto událost rozhodně nechcete přijít! Program je totiž opravdu pestrý, na své si přijdou jak děti, tak dospělí.
01.12.2018 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trávníček (450 článků)

Jak šel čas s vánočním stromem na Staroměstském náměstí: Košatý, útlý, stříbrný nebo zlatý

 
Každý rok v zimě rozzáří Staroměstské náměstí vánoční stromeček. Pokaždé má svůj osobitý styl a doplňky. Pojďte se podívat, jak se měnila výzdoba i jeho křivky v průběhu let. Začínáme tím, který zdobil trhy už v roce 1936.
14.12.2016 05:40 |

podobné články

Nad Ostravou se rozzáří Cheopsova pyramida

 
Velká show se dnes večer odehraje v Ostravě. Nad Masarykovým náměstím se totiž rozzáří Cheopsova pyramida. Model nejznámějšího symbolu staroegyptské civilizace v měřítku 1:1 se nad městem rozhodla vztyčit skupina architektů, kteří tak chtějí názorně ukázat měřítko a proporce stavby. Akce má navíc podpořit kandidaturu Ostravy na Evropské hlavní město kultury 2015.
27.08.2010 06:50 |

podobné články

Nebe nad Prahou rozzáří Stroj času za milión korun

 
Oblohu nad hlavním městem tradičně rozzáří novoroční ohňostroj 1. ledna nového roku. Tentokrát ponese název Stroj času a město vyšel na zhruba milión korun.
01.01.2015 11:07 |

podobné články

Je čas sázet cibuloviny. Na jaře zahradu rozzáří narcisy, tulipány, krokusy i modřence

 
Žluté, modré, červené, fialové... První z výrazně zbarvených květů cibulovin se často objeví už na sněhu. Poslové jara vykukující z rozmrzající půdy potěší oko, ve váze rozzáří každý interiér. A právě teď je ten nejlepší čas na jejich výsadbu. My vám poradíme, jak na to!
07.09.2016 06:10 |

podobné články

Tahle půvabná farářka rozzáří letošní StarDance: Kondičku před soutěží chce trénovat vybíháním schodů na faru

 
Vedle řady známých tváří rozzáří parket letošního StarDance i Martina Viktorie Kopecká (34). Půvabná farářka Církve československé husitské byla z nabídky do populárního pořadu překvapená. Na nabídku si rovnou kývnout netroufla a vše raději předem probrala s církví.
01.05.2021 06:05 |

podobné články

Putování Vinohradskou ulicí se vrací. Folklor a víno opět rozzáří „zlatou uličku“ Uherského Hradiště

 
Putování Vinohradskou ulicí je již od roku 2008 tradičním vyvrcholením Slováckých slavností vína a otevřených památek, které jsou velkolepým svátkem folkloru, dobrého vína i slovácké pohostinnosti. Po loňské pauze, vynucené vládními opatřeními souvisejícími s bojem proti pandemii Covid-19, se milovníci dobré nálady mohou opět těšit na bohatý folklorní a vinařský program, který rozzáří asi kilometr dlouhou ulici, lemovanou měšťanskými vinnými sklepy.
26.08.2021 14:50 |

podobné články

Tohle je vánoční strom pro Prahu: Přijel z Křivoklátska!

 
Ještě včera ráno rostl v Roztokách na Křivoklátsku, v sobotu už rozzáří pražské Staroměstské náměstí. Vánoční strom pro hlavní město včera odborníci pokáceli.
27.11.2017 05:05 |

podobné články

Mastná katastrofa na „Jiřáku“! Olej zaneřádil celé náměstí, vytekl z auta Pražských služeb

 
Ekologická katastrofa z toho naštěstí nebyla, přesto vyteklý olej na náměstí Jiřího z Poděbrad způsobil v minulých dnech pořádný poprask. Bohužel nešlo jen o lokální louži, olejem bylo polité prakticky celé náměstí, a tak Praha 3 začala pátrat po příčině. Zjistilo se, že vytekl z auta Pražských služeb, protože někdo vyhodil do koše na náměstí asi 15 litrů oleje. Ten ve voze prasknul a zaneřádil celé náměstí. Vyčištění přišlo Pražské služby na 70 tisíc korun.
24.09.2021 17:35 |

podobné články

Staroměstské náměstí v moderním kabátu: Kýč nebo umění?

 
Jenom klid, pražskou Staroměstská radnice s Orlojem nenahradí železobetonové digitálky, ani se na místo Jana Husa nepostaví socha Michaela Jacksona. Radní Mladé Boleslavi se rozhodli zmodernizovat své vlastní náměstí, taktéž Staroměstské. A nejsou to žádní troškaři - podzemní garáže, vodní kaskáda imitující tok řeky Jizery, fontána. Svým vzhledem bude náměstí dozajista hodně kontroverzní. Někteří občané Mladé Boleslavi již vodní kaskádu překřtili na tobogán.
09.10.2010 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1745 článků)

Úřady začaly posuzovat návrat sloupu na Staroměstské náměstí. Padl při založení republiky

 
Úřady začaly posuzovat návrat Mariánského sloupu na Staroměstské náměstí. Žádost o jeho umístění podala Společnost pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze, vyplývá to z dokumentu zveřejněného na úřední desce Prahy 1. Na místo by se sloup mohl vrátit v roce 2018, kdy si Praha připomene výročí stržení této kontroverzní památky, píše ČTK.
16.04.2017 20:55 |

podobné články

Staroměstské náměstí se po demonstraci změnilo v bojiště. Policie nasadila vodní dělo

 
Na pražské Staroměstské náměstí přišli v neděli protestovat fanoušci sportovních klubů, zejména příznivci fotbalu a hokeje, proti vládním opatřením kvůli pandemii koronaviru. Protože je na místě více než povolených 500 lidí, magistrát se rozhodl protest ukončit. Krátce po 15:00 organizátoři oznámili, že demonstraci oficiálně ukončili. Pak se náměstí změnilo v bojiště. Policie nasadila vodní dělo. Protest odsoudil premiér.
18.10.2020 13:50 |

podobné články

ŽIVĚ: Nejslavnější strom Česka už svítí! Podívejte se na Staroměstské náměstí

 
21,5 metru vysoký jehličnatý krasavec v noci na úterý dorazil na Staroměstské náměstí v Praze. Tahač strom, který vyrostl více než 100 km od hlavního města, přivezl kolem jedné ráno, pracovníci Technologií hlavního města (THMP) ho pak vztyčili. Od úterního rána ho zdobili, strom tentokrát „ohákli“ do celkem 240 koulí zlaté a červené barvy i 40 prostorových sněhových vloček. Trhy se však bohužel nakonec z rozhodnutí vlády na poslední chvíli konat nemohou. Dění na Staroměstském náměstí můžete sledovat živě!
16.11.2021 11:40 |

podobné články

Vánoční novinka: Strom na Staromák přivezou z Kladenska!

 
Za necelé tři týdny rozzáří Staroměstské náměstí vánoční strom z malé obce nedaleko Kladna, uvedla ve středu mluvčí trhů Hana Tietze.
09.11.2011 11:10 |

podobné články