Článek

V Rusku lidé protestují proti mobilizaci. Policie zadržela více než 1000 lidí

 
Prezident Vladimir Putin schválil částečnou mobilizaci a lidé vyrazili do ulic. Ve středu 21. září se uskutečnila demonstrace a podle zahraničního webu OVD-Info už stihla policie zatknout více než 1000 lidí.
21.09.2022 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5204 článků)
Podobné články

Na protestech proti mobilizaci pozatýkala ruská policie přes tisíc lidí

 
Ruská policie na dnešních protestních akcích proti částečné mobilizaci, kterou ráno ohlásil ruský prezident Vladimir Putin, zadržela přes 1000 lidí. Vyplývá to z údajů na  webu  OVD-Info, který monitoruje policejní zásahy. Nejméně 490 protestujících zadrželi policisté v Petrohradu a 424 v Moskvě. S některými přitom příslušníci bezpečnostních složek v přilbách a vestách tvrdě  smýkali  po zemi, násilím je  odnášeli  do přistavených antonů nebo je bili obušky, upozornil také projekt OVD-Info a další ruská média.
21.09.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5204 článků)

Při mobilizaci se staly chyby, připustil Putin. Kdo neměl být odveden, ten půjde domů

 
Ruský prezident Vladimir Putin připustil chyby v mobilizaci s tím, že je potřeba je napravit, uvádí agentura Interfax. Putin vyhlásil kvůli válce na Ukrajině mobilizaci minulou středu. Měla by se týkat 300 000 mužů v záloze, kteří mají vojenský výcvik. Ze země ale chodí informace, že úřady ve snaze splnit limity verbují de facto každého, koho potkají, píší Novinky.
30.09.2022 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5204 článků)

Ukrajina prodloužila stanné právo a všeobecnou mobilizaci

 
Ukrajinský parlament dnes o dalších 90 dní prodloužil stanné právo a všeobecnou mobilizaci. Rozhodnutí se vztahuje na období od 18. srpna do 15. listopadu. Země obě opatření přijala loni v souvislosti s invazí ruských vojsk. Pro další prodloužení stanného práva dnes v 450členném parlamentu hlasovalo 347 poslanců. Pro zákon o všeobecné mobilizaci se jich vyslovilo 334.
27.07.2023 23:55 |

podobné články

Rusko: Deset dní byl v kriminále. Pedagog šel proti mobilizaci

 
Írán možná dodá Rusku nový typ dronů, který prý může změnit pravidla hry na frontě. Má jít o drony, které jsou schopné unést pětkrát silnější nálož, než dosud Ruskem využívané drony Šahid-136. A mezitím v Rusku jeden z docentů Petrohradské univerzity poznal, co se mu stane, když se vydá na demonstraci, na které vyjádří nesouhlas s mobilizací. Deset dní si pobyl ve vězení. Ale to nebylo všechno.
02.11.2022 09:55 |

podobné články

Rusko: Deset dní byl v kriminále. Pedagog šel proti mobilizaci

 
Írán možná dodá Rusku nový typ dronů, který prý může změnit pravidla hry na frontě. Má jít o drony, které jsou schopné unést pětkrát silnější nálož, než dosud Ruskem využívané drony Šahid-136. A mezitím v Rusku jeden z docentů Petrohradské univerzity poznal, co se mu stane, když se vydá na demonstraci, na které vyjádří nesouhlas s mobilizací. Deset dní si pobyl ve vězení. Ale to nebylo všechno.
02.11.2022 22:25 |

podobné články

Vyzkoušejte si složení 1000 dílků puzzle

 
Patříte mezi přemýšlivé typy lidí, kteří nejsou povrchni, rádi si sednou někam stranou a zabývají se problémem do hloubky? Možná patří mezi vaše koníčky také skládání obrázků puzzle. Je to oblíbená zábava, která učí trpělivosti, trénuje kombinační schopnosti, samostatnému myšlení. Proto neváhejte a vyzkoušejte si puzzle 1000, které skutečně prověří vaše schopnosti. Vynález kresliče map Puzzle je přitom překvapivě starým vynálezem. To první zhotovil jistý londýnský kreslič map už na konci 18. století. Mělo tvar států a nejprve se stalo učební pomůckou ve školách, na které si žáci trénovali svoje zeměpisné znalosti. Dlouho se také udrželo pouze ve školních lavicích. Později, zhruba někdy v polovině 19. století se ale pozvolna měnilo ve hru. Nešlo už jenom o státy a jejich sestavování. Navíc byl vynalezen stroj na výrobu puzzle. Skládání se stalo masovou zábavou a původně používané dílky z překližek nahradily ty lepenkové. Tím se zlevnila výroba a puzzle se rozšířilo mezi veřejností. Skutečnými mistry skládání se stali ti, kteří uměli složit velké obrazy o spoustě dílků. Puzzle může mít až neuvěřitelných 1000 dílků nebo dokonce ještě mnohem více! Můžete skládat různé tematicky zaměřené obrazy podle svého gusta. Obrázek s prostorovým efektem Jestliže ale jste nároční a nespokojíte s jen tak nějakým obrázkem, kupte si 3D puzzle. Velmi působivě znázorňují různé motivy a budete mít pocit, jakoby vystupovaly z obrazu přímo k vám. Ať už se jedná o motivy měst, obrazy, vesmír, přírodu či pohádkové motivy. Vše je velmi působivé. Dostanete skládanku až domů Prodej puzzle vám vysněnou skládanku dopraví až domů a vy už se můžete jenom těšit, jak se zahloubáte do skládání. Vyberete si z široké nabídky motiv, který vás nejvíce osloví a dostanete ho jako poštovní balíček. Rychlejší a lepší možnost už jste si skutečně vybrat nemohli. Příspěvek Vyzkoušejte si složení 1000 dílků puzzle pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
26.09.2015 09:35 |

podobné články

Brněnský politolog na ČT: Je to typická mobilizace po ruském způsobu

 
Z Ruska uprchlo od středy, kdy byla vyhlášena částečná mobilizace, zhruba čtvrt milionu mužů. Kreml podle informací chystá uzavření hranic. O tom, jestli se Rusku podaří mobilizací zbrzdit postup ukrajinské armády ve válce, hovořil politolog Zdeněk Kříž z katedry mezinárodních vztahů a evropských studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity ve Studiu ČT24. Pokud bude nadále trvat pomoc od Západu, ani mobilizace podle jeho slov nepovede k tomu, že bude Rusko od porážky na Ukrajině uchráněno. Povolávacím rozkazem si podle Kříže prezident Putin vyřizuje i účty mj. s demonstranty proti mobilizaci a válce
26.09.2022 21:40 |

podobné články

Senátor Hilšer: Putin mobilizací zastrašuje

 
Komentář na facebookovém k částečné mobilizaci v Rusku.
24.09.2022 10:10 |

podobné články

Policie v ČR zatím letos zadržela téměř 7700 nelegálních cizinců

 
Česká policie za prvních deset měsíců zadržela 7697 nelegálních migrantů, což je meziročně o 3773 více. Nejčastěji policisté zadrželi občany Sýrie, které následovali Ukrajinci, Afghánci, Kuvajťané a Iráčané. Od ledna do konce října tuzemská policie zadržela také 162 lidí, kteří migrantům nelegálně pomáhali. Proti loňsku se jejich počet zvýšil o 48. ČTK o tom dnes informovala mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.
24.11.2015 18:11 |

podobné články

Některé pražské radnice protestují proti chystaným změnám v MHD

 
Některé pražské radnice protestují proti plánovaným změnám v městské hromadné dopravě. Vadí jim mimo jiné prodlužování intervalů nebo změna tras některých spojů. Například Praha 6 k návrhu eviduje téměř 1000 připomínek. Návrh změn připravila organizace Ropid, platit mají od dubna letošního roku. Úpravy si vyžádalo prodloužení metra A do Motola, dřívější průzkumy dopravního podniku a rovněž dřívější připomínky městských částí.
21.01.2015 15:57 |

podobné články

Anonym ohlásil v Praze bombu! Policie evakuovala více než 1000 lidí!

 
Doslova policejní manévry zažily ve čtvrtek ráno pražské Vinohrady. Kvůli anonymnímu oznámení bomby tam policie evakuovala více než 1000 lidí.
09.01.2014 13:35 |

podobné články

Ruští odvedenci se snaží dostat na Západ. V Pobaltí je nechtějí, Lipavský je odmítá taky

 
Poté, co ruský prezident Vladimir Putin oznámil částečnou mobilizaci vojenských rezervistů v souvislosti s válkou na Ukrajině, mnozí občané chtějí pryč ze země. Proti tomu se však některé státy bouří. Píše o tom server Echo24.cz. Ministr zahraničí Jan Lipavský pak dnes pro ČTK řekl, že Rusové, kteří ze země utíkají kvůli tomu, že se chtějí vyhnout mobilizaci, nesplňují v Česku podmínky pro udělení humanitárního víza.
22.09.2022 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5204 článků)

Tisíce Rusů vyrazily protestovat proti válce: Putinova policie je mlátila a 3500 lidí zadržela

 
Policie v Rusku dnes při demonstracích proti ruské invazi na Ukrajinu zadržela okolo 3500 lidí. Bilanci zadržených na zakázaných akcích oznámilo podle agentury TASS ruské ministerstvo vnitra. Protestů se podle něj účastnilo na 5200 lidí po celé zemi, zejména v Moskvě a Petrohradě. Projekt OVD-Info, který monitoruje policejní zásahy, dříve hovořil o 2500 zadržených. K tomu, aby nemlčeli a šli protestovat, vyzval dnes obyvatele Ruska ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
06.03.2022 21:45 |

podobné články

Do roka v Rusku hrozí převrat. Někdejší Putinův muž promluvil

 
Americký Institut pro studium války napsal, že Rusové chystají rozsáhlý útok na východě Ukrajiny a rozvíjí úvahu o další mobilizaci v Rusku. Mezitím chorvatský prezident Zoran Milanović zkritizoval Západ a především Německo za nápad poskytnout Ukrajině své tanky. Prezident tento nápad označil za „šílený“. A v Rusku prý do roka může dojít k vojenskému převratu.
31.01.2023 09:30 |

podobné články

ČSSD naplno spustila mobilizaci, bojuje o hlasy

 
Sociální demokraté, kterým klesají volební preference a podle průzkumu STEM by dokonce nedali dohromady s komunisty ve Sněmovně většinu, v sobotu naplno spustili mobilizaci s cílem získat další hlasy. Zahájil ji na předvolební konferenci ČSSD v Národním domě na pražském Smíchově místopředseda Michal Hašek.
19.10.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2487 článků)

Klid zbraní je nyní vyloučen, ukrajinská vláda připravuje mobilizaci ekonomiky pro případ války

 
Boje na východní Ukrajině neutichají a proruští povstalci dali najevo, že hodlají „posunout“ linii fronty tak, aby ukrajinská armáda nemohla ostřelovat Doněck. Povstalci ji totiž obviňují z útoků, na které doplácejí civilisté. Obyvatelům města to podle Týdne.cz sdělil vůdce vzbouřenců Alexandr Zacharčenko. Vláda také na příkaz premiéra Jaceňuka připravuje mobilizaci ekonomiky pro případ války a činí opatření k zamezení pronikání diverzních skupin na sousedící oblasti konfliktu.
23.01.2015 12:58 |

podobné články

Zúčastněte se pochodu, který připomene mobilizaci v roce 1938

 
V sobotu 19. září od 9 hodin se uskuteční v Kladrubech u Stříbra už druhý ročník pochodu s názvem Mobilisace 1938. Pochod je věnován mobilizaci Československé branné moci v říjnu 1938, jako připomenutí významného mezníku československých vojenských dějin.
12.08.2015 11:26 |

podobné články

Armáda bude mobilizovat, ale jen na zkoušku

 
Čtvrt století česká armáda nevyzkoušela, jak by zvládala mobilizaci, tedy situaci, kdy by ve válečném ohrožení prezident na žádost vlády povolal občany do zbraně. Náčelník generálního štábu Josef Bečvář v úterý v Praze na shromáždění velitelů řekl, že chce příští rok zjistit, jak by armáda pouze na zkoušku na mobilizaci reagovala a zda by ji administrativně i logisticky zvládla.
24.11.2015 16:21 |

podobné články

Česko se připravuje na válku: Bude cvičit mobilizaci občanů

 
Přesto, že vládne období míru, česká armáda se rozhodla neponechat nic náhodě a začala se intenzivně připravovat na možnost válečného konfliktu. Od října bude trénovat povolání občanů do zbraně, tedy mobilizaci. Informuje o tom pondělní deník MF Dnes.
29.08.2016 12:35 |

podobné články