Článek

V Rumunsku se demonstruje proti korupci ve vládě. Policie to rozhání slzným plynem

 
V ulicích rumunského hlavního města Bukurešti tekla krev. V pátek tu začali lidé demonstrovat proti levicové vádě sociálních demokratů (PSD). Protestující vládě vyčítají, že nebojuje s korupcí. Policie nasadila proti demonstrantům vodní děla a slzný plyn. Řada demonstrantů po zásahu bezpečnostních složek musela vyhledat lékařské ošetření. Informuje o tom agentura Reuters.
11.08.2018 16:45 |

podobné články

Podobné články

Demonstruje Sýrie, Jemen i Omán! Policie rozhání protestující slzným plynem...

 
Jemenskými městy pochodují na protest proti režimu prezidenta Alího Abdalláha Sáliha podle agentury AP stovky tisíc lidí. Masové demonstrace byly ohlášeny v Sýrii, policie a armáda se na ně připravily posílením hlídek v ulicích.
22.04.2011 14:30 |

podobné články

Slovinská policie zasáhla proti uprchlíkům slzným plynem

 
Slovinská pořádková policie zasáhla v pátek večer slzným plynem proti asi 500 migrantům, kteří se pokusili proniknout do země přes hranice z Chorvatska. Informovaly o tom dnes agentury AFP a AP.
19.09.2015 06:41 |

podobné články

Policie zakročila v Aténách proti demonstrantům slzným plynem

 
Policie v Aténách slzným plynem rozehnala desítky maskovaných mladých demonstrantů. Tisíce lidí v Řecku stávkují kvůli vládním úsporám.
29.06.2010 14:55 |

podobné články

Turecká policie rozehnala protivládní demonstranty slzným plynem a vodními děly

 
Turecká policie se dnes střetla s demonstranty, kteří se i přes zákaz úřadů chtěli dostat na Taksimské náměstí v Istanbulu. Policisté zasáhli proti stovkám protestujících vodními děly a slzným plynem. Právě na Taksimském náměstí loni odstartovaly masové protivládní protesty. 
01.05.2014 11:35 |

podobné články

VIDEO: Děti v Keni bránily školní hřiště, policie je rozehnala slzným plynem

 
Keňská policie rozehnala v Nairobi slzným plynem demonstraci děti, které protestovaly proti prodeji školního hřiště soukromému developerovi. Několik dětí bylo zraněno a muselo být ošetřeno v nemocnici, informovala BBC.
19.01.2015 16:12 |

podobné články

Policie rozehnala protestující studenty vodními děly a slzným plynem

 
Vodními děly a slzným plynem rozehnala ve čtvrtek večer chilská policie studenty protestující v ulicích hlavního města za reformu školství a vzdělávání zdarma ve státních školách. Policejní zásah následoval jen několik hodin poté, co selhaly rozhovory mezi vládou a zástupci protestujících studentů, napsala dnes agentura AP.
07.10.2011 08:20 |

podobné články

Policie rozehnala extremisty ve Virginii slzným plynem. Po bitce o vlajku

 
Střet stovek bělošských extremistů a jejich odpůrců se odehrál v noci na sobotu v univerzitním areálu ve virginském Charlottesvillu. Vše začal spor o vlajku s konfederačním křížem, kterou kritici označují za symbol rasismu a otrokářství. Bitku rozehnala policie slzným plynem, uvedla agentura Reuters.
12.08.2017 10:35 |

podobné články

V Íránu demonstrují tisíce lidí, policie je rozhání

 
Íránská policie se snaží slzným plynem rozehnat tisíce lidí, kteří se v pondělí shromáždili v centru Teheránu na zakázané demonstraci. Pochod na podporu převratů v Egyptě a v Tunisku svolali opoziční vůdci, jimž ale policie znemožnila účast na manifestaci.
14.02.2011 16:05 |

podobné články

Protest proti násilí na stadionech v Egyptě potlačuje policie

 
Egyptská policie rozhání ve čtvrtek večer slzným plynem tisíce demonstrantů před sídlem ministerstva vnitra. Informuje o tom agentura Reuters.
02.02.2012 20:30 |

podobné články

Útok slzným plynem na Plzeňsku: Oslepnout měla i Verešová!

 
Nepříjemnou situaci si prožili návštěvníci klubu Střelnice v Klatovech, kam neznámý útočník vhodil náboj se slzným plynem. Na akci do klubu však byla pozvána i modelka Andrea Verešová a jen zpoždění jí zachránilo od ztráty zraku!
21.09.2010 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Verešová (1230 článků)

V klubu se udusilo 17 lidí slzným plynem: Středoškoláci tu slavili konec roku

 
Nejméně 17 mladých lidí se v noci na sobotu udusilo slzným plynem v nočním klubu ve venezuelské metropoli Caracasu. Informovala o tom venezuelská média s odvoláním na ministerstvo vnitra. Příčinou neštěstí byla zřejmě hádka na oslavě, jíž se účastnilo asi 500 lidí. Několik lidí zůstává v nemocnici.
16.06.2018 17:40 |

podobné články

Řecká policie rozhání demonstraci slzným plynem

 
Stávka, kterou svolaly dva největší řecké odborové svazy, by měla trvat 24 hodin.
11.03.2010 08:55 |

podobné články

V centru Tripolisu se střílí, policie bojuje s demonstranty

 
V centru libyjského hlavního města Tripolis pokračovaly v noci z neděle na pondělí střety odpůrců vlády Muammara Kaddáfího s policií. Podle očitých svědků byly slyšet výstřely, policisté demonstranty rozhání slzným plynem, informují agentury Reuters a AFP.
21.02.2011 03:15 |

podobné články

Hejtman Zimola: Máj by nás měl varovat

 
Májové, respektive prvomájové oslavy, se už desítky let tradičně nesou po celé Evropě v duchu střetů „levicových“ a „pravicových“ radikálů. Létá kamení a zápalné láhve, policisté na koních rozhání demonstranty vodními děly, obušky a slzným plynem. Na začátku léta se podobně dramatické scény přesunuly z máje na Máj, největší sídliště v Českých Budějovicích.
11.07.2013 18:35 |

podobné články

V Kosovu se demonstruje proti politikům: Desítky zraněných mezi občany i policisty!

 
Desítky zraněných mezi demonstranty i policisty si vyžádal dnešní protivládní protest před sídlem vlády v metropoli Kosova Prištině. Stejně jako při sobotní demonstraci i dnes létalo vzduchem kamení, ale tentokrát i zápalné lahve, na což policie odpověděla především slzným plynem a vodními děly.
28.01.2015 07:26 |

podobné články

V Íránu se demonstruje za propuštění vůdců opozice

 
Slzným plynem se v úterý policie v íránské metropoli Teheránu snažila rozehnat demonstraci stoupenců opozice. Podle opozičních webových stránek, na něž se odvolává agentura Reuters, demonstranti požadují propuštění vězněných vůdců opozice.
01.03.2011 17:55 |

podobné články

U nás to ještě tak špatné není. Politici v Rumunsku si odhlasovali beztrestnost za korupci!

 
Že u nás se politikům za korupci nic nestane? V Rumunsku je to ještě horší. Tamní poslanci si odhlasovali, že pokud se budou podílet na korupci, budou beztrestní!
10.12.2013 22:55 |

podobné články

Žena v rudém symbolem policejní brutality: Turkyni postříkali celou slzným sprejem

 
Její rudé šaty září na metry daleko, na krku má náhrdelník, přes rameno bílou tašku a v obličeji výraz plný hrůzy a bezmoci. Na tuto bezbrannou ženu by nevztáhl ruku žádný gentleman. Při tureckých nepokojích ji ale policista  postříkal omračujícím slzným plynem. A mířil přímo na hlavu.
05.06.2013 12:05 |

podobné články

Perný řecký den: Stávky, bitky s policií a půjčka od EU

 
Řecko právě prožívá opravdu bouřlivé chvíle. Nejenže ho zasáhla celodenní generální stávka, ale v Aténách se zuřivě demonstruje a vzduchem už létají granáty se slzným plynem. A v téhle atmosféře řečtí politici hledají dohodu o úvěru od stále netrpělivější EU.
07.02.2012 14:20 |

podobné články