Článek

V případu zříceného mostu figuruje firma Bögl & Krýsl známá ze Studénky

 
Jedním ze subdodavatelů, kteří se podílejí na rekonstrukci zříceného mostu ve Vilémově, je společnost Bögl & Krýsl. Ta v minulosti figurovala i u případů spadlých mostů ve Studénce a u Kuriman na Slovensku.
04.09.2014 17:50 |

podobné články

Podobné články

Firma Bögl a Krýsl - Padací mosty s. r. o.: První jim spadla už lávka v Olomouci

 
Šestnáct mrtvých. Tolik obětí si vyžádaly tři nehody mostů v Česku a na Slovensku. U všech staveb figurovala firma Bögl & Krýsl. Velké vady byly také zaznamenány na Lochkovském mostě u Prahy, který se do jejich práce také počítá. Ale tím výčet nekončí – v roce 2007 jim spadl vůbec první most!
05.09.2014 15:00 |

podobné články

Firma, která staví "padací" mosty. Kdo jsou Bögl & Krýsl?

 
Česko-německá stavební společnost Bögl & Krýsl, která opravuje zřícený most ve Vilémově na Havlíčkobrodsku, je v Česku známa z řady dopravních staveb, podílela se například na výstavbě mostů a také dálnic v Polsku a na Slovensku.
05.09.2014 18:20 |

podobné články

Kvůli trhlinám Lochkovský most nespadne. Snižují mu ale životnost

 
Kromě zříceného mostu ve Studénce je stavební firma Bögl a Krýsl podepsaná i pod Lochkovským mostem, v jehož konstrukci se objevily trhliny ještě před jeho zprovozněním. Právě kvůli nim může mít stavba kratší životnost.
02.11.2012 22:10 |

podobné články

Obžalovaný za tragickou nehodu u Studénky: Pád mostu zavinily vlaky

 
Výslechem dalších obžalovaných pokračuje v Ostravě projednávání okolností železničního neštěstí ve Studénce na Novojičínsku. To si vyžádalo osm lidských životů a 95 zraněných. Jako první před senát novojičínského okresního soudu předstoupil projektový manažer společnosti Bögl a Krýsl Oldřich Magnusek.
21.06.2011 09:55 |

podobné články

Pád mostu ve Vilémově si vyžádal čtyři oběti

 
Životy celkem čtyř dělníků si vyžádal čtvrteční pád mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku.  V době neštěstí bylo pod mostem šest dělníků pracujících pro stavební firmu Bögl & Krýsl. Jeden dělník byl lehčeji zraněn úlomkem, dalšího částečně zavaleného muže záchranáři vyprostili s těžkými poraněními po čtyřech hodinách. Mezi mrtvými jsou podle policie tři Češi a jeden Slovák.
05.09.2014 08:36 |

podobné články

Česká firma má vyplatit rodině slovenského dělníka přes milion: Spadl na něj most

 
Slovenský soud přiznal třem pozůstalým po jedné z obětí neštěstí při výstavbě dálničního mostu na východním Slovensku odškodné v celkové výši 50.000 eur (1,35 milionu korun). Na svém webu o tom dnes informovala televize Markíza, podle které rodina zesnulého dělníka původně požadovala od české stavební firmy Bögl a Krýsl kompenzaci až 150.000 eur (přes čtyři miliony korun). Verdikt není pravomocný.
05.01.2017 19:50 |

podobné články

Poslední foto před smrtí: Dělníci pod mostem než se na zřítil

 
V sutinách mostu, který ve čtvrtek spadl ve Vilémově, zahynuli čtyři dělníci pracující na jeho opravě. V době neštěstí bylo pod mostem šest dělníků pracujících pro stavební firmu Bögl & Krýsl.
05.09.2014 17:40 |

podobné články

Stavěli už třetí most, který se zřítil! Česká firma, kterou soudili za tragédii ve Studénce

 
Studénka, Kurimany a Vilémov. Dvě české a jedna slovenská obec, která doplatila na neschopnost české firmy Bögl & Krýsl. Už třetí most, který pomáhali stavět, spadl a způsobil velké ztráty na životech! Jak je možné, že stále mohou fungovat?
04.09.2014 19:05 |

podobné články

B&K: Za tragickou nehodu ve Studénce má být stíháno víc lidí

 
V souvislosti s vlakovou nehodou ve Studénce na Novojičínsku ze srpna 2008, kterou zaplatilo životem osm lidí a desítky dalších byly zraněny, mělo být podle právního zástupce firmy Bögl & Krýsl Radka Ondruše stíháno daleko víc lidí.
17.06.2011 19:00 |

podobné články

Tragédie u Studénky: Nechutná hádka u soudu, kolik komu spadlo mostů

 
Při železničním neštěstí vlaku u Studénky před šesti lety zemřelo osm lidí. V pátek kauzu znovu projednával novojičínský soud. Líčení se nakonec zvrhlo v trapnou hádku obhájců, které firmě popadalo v Česku víc mostů.
19.09.2014 16:00 |

podobné články

Znalec: 8 lidí u Studénky zabil 'šlendrián'!

 
V monstrproces, při kterém mají padat i »velké hlavy«, má vyústit vyšetřování loňské tragické železniční nehody u Studénky. Tehdy tu rozjetý rychlík Comenius vrazil do mostu, který se krátce před tím zřítil na trať. Srážku nepřežilo 8 lidí, téměř 80 jich bylo zraněno.
07.06.2009 06:40 |

podobné články

Prokleté osmičky: Pláč, křik a krev, svědci vzpomínají na tragické vlakové neštěstí u Studénky

 
Dodnes, když zdravotní sestřička Naděžda Tomčíková (56) ze Svitav slyší houkající vlak, silně se otřese. Seděla v rychlíku Comenius, který ve Studénce narazil 8. srpna 2008 do zříceného mostu. Ten v soupravě pohřbil osm lidí.
08.08.2016 17:40 |

podobné články

Zloději kovů rozebírají železniční mosty, u Studénky už očesali tři

 
Nový zlatý důl objevili zloději kovů – zaměřili se na železniční mosty z nichž kradou vše, co se dá odnést. U Studénky na Novojičínsku už na třech mostech demontovali železné podlahy, které slouží údržbářům při opravách. Škody jdou do statisíců.
22.06.2011 20:10 |

podobné články

Pendolino se u Studénky srazilo s nákladním autem. Dva mrtví cestující, 13 raněných

 
U Studénky na Novojičínsku se srazilo Pendolino s nákladním autem. Na místě jsou dva mrtví. Dalších pět lidí je zraněno těžce, z toho tři jsou v přímém ohrožení života. Polský řidič kamionu měl štěstí, že se mu nic nestalo, ve chvíli nárazu byl v kabině, vystoupil z ní až v šoku z nárazu. Policie ho zadržela a za obecné ohrožení mu hrozí až 10 let vězení. Vlak jel  z Bohumína do Františkových Lázní. Podle hasičů vlaky dnes pravděpodobně na trati nepojedou. 
22.07.2015 09:36 |

podobné články

Pendolino u Studénky smetlo kamion, dvě oběti. Sobotka míří na místo neštěstí

 
Dnešní srážka vlaku s kamionem u Studénky na Novojičínsku si vyžádala už dva lidské životy, řekl ČTK ministra vnitra Milan Chovanec. Další lidé jsou v ohrožení života, dodal mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. Jeden člověk byl mrtvý už v době, kdy záchranáři přijeli na místo. Dalšího se nepodařilo oživit. Na místo neštěstí míří premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
22.07.2015 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9493 článků) , Milan Chovanec (1403 článků)

Masakr u Studénky! 20 zraněných, 1 mrtvý! Vlak Pendolino smetl nákladní auto...

 
Obrovská tragédie u Studénky na Novojičínsku! Vlak Pendolino se zde střetl s nákladním autem. Při nehodě se zranilo 20 lidí, 6 je ve velmi těžkém stavu. Jeden člověk nehodu nepřežil.
22.07.2015 10:21 |

podobné články

Masakr u Studénky! 20 zraněných, 2 mrtví! Pendolino smetlo nákladní auto...

 
Obrovská tragédie u Studénky na Novojičínsku! Vlak Pendolino se zde střetl s nákladním autem. Při nehodě se zranilo 20 lidí, 6 je ve velmi těžkém stavu. Dva lidé nehodu nepřežili.
22.07.2015 11:26 |

podobné články

Strojvedoucí od Studénky už jednou zachraňoval lidské životy: Tentokrát ale zaplatil vysokou cenu

 
Podle všeho by řidičem, který řídil vlak, jenž havaroval ve středu u Studénky, měl být Jan Č., který už jednou zabránil nehodě Pendolina a zachránil lidský život. Tentokrát při neštěstí ale přišel o obě nohy.
22.07.2015 15:55 |

podobné články

Oběti nehody u Studénky odškodníme, slíbil šéf Českých drah

 
České dráhy odškodní cestující, kteří utrpěli újmu při železniční nehodě u Studénky na Novojičínsku. Peníze pak budou následně vymáhat po viníkovi nehody, respektive jeho pojišťovně. V České televizi to řekl generální ředitel a předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek.
22.07.2015 16:01 |

podobné články