Článek

V případu zříceného mostu figuruje firma Bögl & Krýsl známá ze Studénky

 
Jedním ze subdodavatelů, kteří se podílejí na rekonstrukci zříceného mostu ve Vilémově, je společnost Bögl & Krýsl. Ta v minulosti figurovala i u případů spadlých mostů ve Studénce a u Kuriman na Slovensku.
04.09.2014 17:50 |

podobné články

Podobné články

Firma Bögl a Krýsl - Padací mosty s. r. o.: První jim spadla už lávka v Olomouci

 
Šestnáct mrtvých. Tolik obětí si vyžádaly tři nehody mostů v Česku a na Slovensku. U všech staveb figurovala firma Bögl & Krýsl. Velké vady byly také zaznamenány na Lochkovském mostě u Prahy, který se do jejich práce také počítá. Ale tím výčet nekončí – v roce 2007 jim spadl vůbec první most!
05.09.2014 15:00 |

podobné články

Firma, která staví "padací" mosty. Kdo jsou Bögl & Krýsl?

 
Česko-německá stavební společnost Bögl & Krýsl, která opravuje zřícený most ve Vilémově na Havlíčkobrodsku, je v Česku známa z řady dopravních staveb, podílela se například na výstavbě mostů a také dálnic v Polsku a na Slovensku.
05.09.2014 18:20 |

podobné články

Kvůli trhlinám Lochkovský most nespadne. Snižují mu ale životnost

 
Kromě zříceného mostu ve Studénce je stavební firma Bögl a Krýsl podepsaná i pod Lochkovským mostem, v jehož konstrukci se objevily trhliny ještě před jeho zprovozněním. Právě kvůli nim může mít stavba kratší životnost.
02.11.2012 22:10 |

podobné články

Obžalovaný za tragickou nehodu u Studénky: Pád mostu zavinily vlaky

 
Výslechem dalších obžalovaných pokračuje v Ostravě projednávání okolností železničního neštěstí ve Studénce na Novojičínsku. To si vyžádalo osm lidských životů a 95 zraněných. Jako první před senát novojičínského okresního soudu předstoupil projektový manažer společnosti Bögl a Krýsl Oldřich Magnusek.
21.06.2011 09:55 |

podobné články

Pád mostu ve Vilémově si vyžádal čtyři oběti

 
Životy celkem čtyř dělníků si vyžádal čtvrteční pád mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku.  V době neštěstí bylo pod mostem šest dělníků pracujících pro stavební firmu Bögl & Krýsl. Jeden dělník byl lehčeji zraněn úlomkem, dalšího částečně zavaleného muže záchranáři vyprostili s těžkými poraněními po čtyřech hodinách. Mezi mrtvými jsou podle policie tři Češi a jeden Slovák.
05.09.2014 08:36 |

podobné články

Pád mostu ve Vilémově zabil 4 dělníky: Stavbyvedoucí dostal 4 roky, ostatní jsou volní

 
Za pád mostu ve Vilémově má jít na čtyři roky do vězení stavbyvedoucí firmy Bögl & Krýsl Josef S., zbylých devět obžalovaných ve čtvrtek havlíčkobrodský soud obžaloby zprostil. Josef S. se na místě odvolal. V neprospěch všech obžalovaných se odvolala i státní zástupkyně. Pod mostem v září 2014 zemřeli čtyři lidé, další dva se zranili. Odvolání projedná krajský soud v Hradci Králové.
08.11.2018 12:50 |

podobné články

Pád mostu ve Vilémově: Stavbyvedoucí byl odsouzen na čtyři roky, na místě se odvolal

 
Za pád mostu ve Vilémově má jít na čtyři roky do vězení stavbyvedoucí firmy Bögl & Krýsl Josef Spour, zbylých devět obžalovaných dnes havlíčkobrodský soud obžaloby zprostil. Spour se na místě odvolal. V neprospěch všech obžalovaných se odvolala i státní zástupkyně. Pod mostem v září 2014 zemřeli čtyři lidé, další dva se zranili. Odvolání projedná krajský soud v Hradci Králové.
08.11.2018 12:15 |

podobné články

Čtyři roky za 4 mrtvé ve Vilémově. Soud: Pád mostu zavinil stavbyvedoucí!

 
Na čtyři roky do vězení poslal včera havlíčkobrodský soud Josefa S. Stavbyvedoucí firmy Bögl & Krýsl podle soudu zavinil pád mostu ve Vilémově, při kterém v září 2014 zahynuli čtyři lidé.
09.11.2018 05:05 |

podobné články

Česká firma má vyplatit rodině slovenského dělníka přes milion: Spadl na něj most

 
Slovenský soud přiznal třem pozůstalým po jedné z obětí neštěstí při výstavbě dálničního mostu na východním Slovensku odškodné v celkové výši 50.000 eur (1,35 milionu korun). Na svém webu o tom dnes informovala televize Markíza, podle které rodina zesnulého dělníka původně požadovala od české stavební firmy Bögl a Krýsl kompenzaci až 150.000 eur (přes čtyři miliony korun). Verdikt není pravomocný.
05.01.2017 19:50 |

podobné články

Pozůstalé po obětech zříceného mostu odškodní. Nový most může stát za 8 měsíců, bude z oceli

 
Firma Autostrade per l'Italie, provozovatel zříceného Morandiho mostu v Janově, by mohla postavit nový, ocelový most za osm měsíců. Informovala o tom v úterý agentura ANSA s odvoláním na výkonnou radu společnosti. Rada vyčlenila po neštěstí, při kterém přišlo o život 43 lidí, 500 milionů eur (12,9 miliard Kč) mimo jiné na pomoc rodinám pozůstalých a na stavbu nového mostu.
21.08.2018 19:05 |

podobné články

Poslední foto před smrtí: Dělníci pod mostem než se na zřítil

 
V sutinách mostu, který ve čtvrtek spadl ve Vilémově, zahynuli čtyři dělníci pracující na jeho opravě. V době neštěstí bylo pod mostem šest dělníků pracujících pro stavební firmu Bögl & Krýsl.
05.09.2014 17:40 |

podobné články

Stavěli už třetí most, který se zřítil! Česká firma, kterou soudili za tragédii ve Studénce

 
Studénka, Kurimany a Vilémov. Dvě české a jedna slovenská obec, která doplatila na neschopnost české firmy Bögl & Krýsl. Už třetí most, který pomáhali stavět, spadl a způsobil velké ztráty na životech! Jak je možné, že stále mohou fungovat?
04.09.2014 19:05 |

podobné články

B&K: Za tragickou nehodu ve Studénce má být stíháno víc lidí

 
V souvislosti s vlakovou nehodou ve Studénce na Novojičínsku ze srpna 2008, kterou zaplatilo životem osm lidí a desítky dalších byly zraněny, mělo být podle právního zástupce firmy Bögl & Krýsl Radka Ondruše stíháno daleko víc lidí.
17.06.2011 19:00 |

podobné články

Tragédie u Studénky: Nechutná hádka u soudu, kolik komu spadlo mostů

 
Při železničním neštěstí vlaku u Studénky před šesti lety zemřelo osm lidí. V pátek kauzu znovu projednával novojičínský soud. Líčení se nakonec zvrhlo v trapnou hádku obhájců, které firmě popadalo v Česku víc mostů.
19.09.2014 16:00 |

podobné články

Znalec: 8 lidí u Studénky zabil 'šlendrián'!

 
V monstrproces, při kterém mají padat i »velké hlavy«, má vyústit vyšetřování loňské tragické železniční nehody u Studénky. Tehdy tu rozjetý rychlík Comenius vrazil do mostu, který se krátce před tím zřítil na trať. Srážku nepřežilo 8 lidí, téměř 80 jich bylo zraněno.
07.06.2009 06:40 |

podobné články

Prokleté osmičky: Pláč, křik a krev, svědci vzpomínají na tragické vlakové neštěstí u Studénky

 
Dodnes, když zdravotní sestřička Naděžda Tomčíková (56) ze Svitav slyší houkající vlak, silně se otřese. Seděla v rychlíku Comenius, který ve Studénce narazil 8. srpna 2008 do zříceného mostu. Ten v soupravě pohřbil osm lidí.
08.08.2016 17:40 |

podobné články

Státní pohřeb obětí z mostu. V troskách našli holčičku (†9), již 41 mrtvých

 
Záchranáři z trosek zříceného mostu v severoitalském Janově v noci vyprostili další tři mrtvá těla, počet obětí úterního neštěstí tak stoupl na 41. Informovala o tom dnes agentura ANSA. Italská vláda na dnešek vyhlásila státní smutek, v přístavním městě se koná státní pohřeb 19 lidí, kteří při pádu dálničního mostu přišli o život.
18.08.2018 10:35 |

podobné články

Pátrání v sutinách mostu v Janově narušil požár. Další mrtví se pořád nenašli

 
Až dvacet lidí se pohřešuje po pádu mostu v Janově, další těla kromě 38 dosavadních obětí záchranáři ale neobjevili. Práce v sutinách narušil i krátký požár. Na šest set lidí muselo být evakuováno z domů pod zbývající částí mostu. Zatímco v italské vládě nepanuje shoda ohledně potrestání provozovatele mostu, jeden italský deník zveřejnil záznam praskliny ve vozovce mostu dva dny před jeho zřícením.
17.08.2018 13:50 |

podobné články

Zloději kovů rozebírají železniční mosty, u Studénky už očesali tři

 
Nový zlatý důl objevili zloději kovů – zaměřili se na železniční mosty z nichž kradou vše, co se dá odnést. U Studénky na Novojičínsku už na třech mostech demontovali železné podlahy, které slouží údržbářům při opravách. Škody jdou do statisíců.
22.06.2011 20:10 |

podobné články