Článek

V pražské Hostivaři se bude konat další Mistrovství ČR v běhu na boso

 
Na hostivařském golfovém hřišti se uskuteční 12. ročník tradičního krosového závodu, letos pod novým názvem „Běh na boso“.
11.06.2021 10:35 |

podobné články

Podobné články

Nová bota simuluje chůzi na boso

 
Výrobci obuvi neustále vyvíjejí nové technologie. Novinkou je bota, která napodobuje chůzi na boso.
03.02.2011 13:30 |

podobné články

Imunologové varují kvůli koronaviru: Čeká nás temná zima. Druhá vlna bude smrtelnější?

 
Čeká nás kritická zima, způsobená druhou vlnou koronaviru, bude více nakažených a obětí! Tak varují nejvyhlášenější imunologové světa. Máme zřejmě jedinou šanci, a to, že očekávané epidemie jiných nemocí mohou potenciálně blokovat další přívaly koronaviru.
03.08.2020 05:10 |

podobné články

Exmilenka Etzlera jde svádět do muzikálu

 
Radka Pavlovčinová (22) si nedá pokoj! Jen co vyletěla ze seriálu Cesty domů, kde během svého působení stihla málem rozbít rodinu Miroslava Etzlera (46), už se hrne do další práce.
13.04.2011 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Etzler (434 článků)

Proměna koupelny a toalety: Typické zelené záchodové prkénko nahradily barvy moře

 
Naše designérka Bára se s mužem Honzou pustila do další z mnoha rodinných rekonstrukcí. Koupelna v činžáku si o to už dlouho říkala, včetně záchodu s klasickým zeleným prkénkem, které pamatují mnozí z nás.
07.04.2016 10:05 |

podobné články

Vnoučata? Ne! To jsou moje děti aneb mámou v »babičkovském« věku...

 
Ačkoli odborníci upozorňují na možná rizika, není už v dnešní době těhotenství ve vysokém věku tak šokující, jako bývalo. Ani celebritám se pozdní těhotenství nevyhýbá a není řeč pouze o osmačtyřicetileté Vendule Pizingerové, která graviditu oznámila na prvního máje. Kdo další rodil v dříve »babičkovském« věku?
10.05.2020 19:30 |

podobné články

Tepelná pohoda v bytě? S ponožkami možná ušetříte na exotiku

 
Stále se divíte vysokým účtům za energie, a přitom chodíte doma celoročně v tílku a na boso? V tom bude zřejmě kámen úrazu. Rozumnější s ohledem na možné snížení nákladů na vytápění je stáhnout topení a vzít si raději ponožky a svetr. S tímto opatřením možná vyděláte na dovolenou v teplých krajích. To není jediné opatření, které vám pomůže ušetřit.
29.09.2015 14:10 |

podobné články

Michelle Obama: Bosá s dětmi skákala panáka!

 
Pořádně to rozjela a stala se miláčkem celé Indie. Manželka amerického prezidenta Michelle Obama si divoce zatancovala a zazpívala při návštěvě chudých dětí v indické Mumbaji. A na boso! Střevíce totiž odhodila hned při příchodu, aby si s dětmi mohla zaskákat "panáka"
07.11.2010 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Michelle Obama (243 článků)

Procházka v soli pejska bolí! Nenechte ho ťapkat na boso

 
Do prosolených ulic naboso?  Pro nás lidi bláznivý nápad, jenže naši pejskové tohle martýrium musí absolvovat dnes a denně při každé procházce. Ťapání po solí posypaných cestách a chodnících je pro ně nepříjemné a bolestivé, může hodně pálit a způsobit jim i vážné poranění. Jak jim pomoci?
02.12.2010 12:50 |

podobné články

VIDEO: Bosý Liška na mole předváděl módu od Malkoviche

 
Americký herec John Malkovich (57) předvedl na 46. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech svou kolekci pánského oblečení. Mezi herci, které si mohl Malkovich jako modely i sám vybrat, šli po molu Pavel Liška, Vojta Kotek nebo David Švehlík. Pozornost všech si zasloužil herec Liška, který si na molo vyšel na boso a Malkovich jen zíral...
08.07.2011 16:50 |

podobné články

Osobnosti: John Malkovich (123 článků) , Vojtěch Kotek (406 článků) , David Švehlík (101 článků) , Pavel Liška (256 článků)

Tisícovka Čechů chodí dole „na ostro“. Dělejte to jen v přírodě, radí odborník

 
„Bosonohařů“, neboli zastánců chůze na boso, je v České republice přibližně tisícovka. Alespoň těch, kteří se k tomu hlásí. Začátkem listopadu zakončili sezonu a vrací se alespoň přes zimu k botám. „Chodit tak v přírodě je to nejzdravější, co můžete udělat. Ve městě přesně naopak,“ řekl pro Blesk.cz Miroslav Havrda, místopředseda České podiatrické společnosti.
05.11.2015 19:10 |

podobné články

Chůze naboso – kdy s ní začít a proč to nepřehánět

 
I když je známo, že lidstvo se obouvá už asi 40 000 let, ještě před sto lety byla bosá chůze zcela běžná. Dnes se řada lidí k “bosování” vrací a věří v jeho prospěšnost. Zatímco po staletí byla chůze na boso záležitostí ekonomickou, protože ne každý si mohl boty dovolit, dnes jde o trend, který má být zaměřený na zdraví člověka a návrat k přirozenému způsobu života. Zdravotní přínos bosé chůze Zastánci bosování tvrdí a většina lékařů to potvrzuje, že chůze naboso je do jisté míry zdraví skutečně prospěšná. Určitě vám zlepší postoj a celkové držení těla, koordinaci nohou, působí preventivně proti plochým nohám. Časem zjistíte, že už vás nebolí záda ani v kyčlích, že je pro vás chůze příjemnou relaxací nikoli nutným zlem. Je všeobecně známo, že na chodidlech jsou reflexní body, jejichž stimulací posilujete funkci jednotlivých orgánů v těle. Právě chůzí naboso se všechna tato nervová zakončení dráždí a tím pozvbuzuje organizmus. Dobrý terén a všeho s mírou Obecně je lepší měkký terén,tedy chození po trávě, na louce, na zahrádce, po polní či lesní cestě. Dlouhodobé chození po tvrdém podkladu může mít špatný vliv na klouby, klenbu nohou i na páteř. Vždycky je lepší povrchy alespoň střídat, nicméně všeho moc škodí, tedy i chůze. Především když s bosováním začínáte, měli byste na to jít postupně. Nejdříve se budete muset naučit nové technice chůze, především netlumit nášlap patou, nebo vám to paty brzy vrátí. Nechoďte bosi, když se na to necítíte, když je zima, případně jestliže předpokládáte špatné hygienické podmínky. Co vám hrozí při chůzi naboso Asi si na to každý logicky přijde sám, je to hlavně možnost zranění nechráněné nohy. Ukopnutý palec, poranění o střepy či trny a další různá rizika samozřejmě jsou. Když se ale vyzujete z bot, začnete si chůzi uvědomovat, našlapujete opatrně a jdete zpočátku... Čtěte více Příspěvek Chůze naboso – kdy s ní začít a proč to nepřehánět pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
16.06.2018 04:05 |

podobné články

Těhotná Meghan vyrazila sama na akci: V lodičkách na boso a v letních šatech!

 
Ignoruje zoufalé a veřejné prosby svého otce Thomase Markla (74) a dál se s úsměvem ukazuje na veřejnosti, jako by se nic nedělo. Těhotná vévodkyně Meghan Markle (37) se hodila do letního gala a vyrazila v Londýně na charitativní akci, kde dokonce zpívala vánoční koledy.
18.12.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Meghan Markle (780 článků)

MS v krasobruslení v Tokiu se konat nebude

 
Mezinárodní bruslařská unie (ISU) dnes zrušila kvůli situaci po zemětřesení v Japonsku mistrovství světa v krasobruslení, které se mělo v Tokiu konat od 21. března. ISU zatím nerozhodla, zda bude šampionát odložen, či zda se nebude konat vůbec.
14.03.2011 10:50 |

podobné články

V Praze 10 se bude konat referendum, mimo jiné o stavbě radnice

 
V Praze 10 se budou v září a říjnu konat tři referenda. Lidé se v nich budou moct vyslovit o stavbě radnice, nulové toleranci k hazardu, o opravě stadionu Ďolíček nebo výstavbě parkovacího domu. Vyhlášení plebiscitů schválili na dnešním zasedání zastupitelé městské části. Konat se budou během dvou kol senátních voleb v září a komunálních voleb v říjnu. O vypsání se pokusili zastupitelé již minulý týden, tehdy se ale nenalezl dostatek hlasů.
22.08.2014 15:45 |

podobné články

Koronavirus farmářské trhy úplně nezrušil. Na kterých místech v Praze se budou dále konat?

 
Navzdory koronavirovým opatřením i omezením se farmářské trhy v Praze budou dále konat. Pouze s několika výjimkami – například na náplavce, kde již pořadatelé uvedli, že nejsou schopni vládním nařízením vyjít vstříc. Nadále se budou konat například trhy na Sofijském náměstí nebo na náměstí Jiřího z Poděbrad.
03.11.2020 17:25 |

podobné články

Svatba Babišových se bude konat už příští sobotu! Čapí hnízdo se uzavře na šest dnů

 
Všemi očekávaná svatba Andreje a Moniky Babišových je naplánována na poslední červencovou sobotu. Celá sláva se bude konat na Čapím hnízdě, které bude podle všeho uzavřené od 25. do 30. července včetně restaurace Lihovar.
20.07.2017 16:35 |

podobné články

Zachraňte Čechy v Banátu, prosí Petříček. Festival ale letos bude bez tradičního vlaku

 
Český Banát se s napětím dívá na konec srpna, kdy se má konat Festival Banát. Třídenní akce místním totiž už osm let přináší až jednu třetinu ročního příjmu a na pár dní vlije do téměř opuštěných a pustých vesnic život. Organizátor Štěpán Slaný Blesk Zprávám řekl, že život festivalu visel na vlásku. Ale nyní je 99procentní šance, že se konat bude. I když značně okleštěně. Nevyjede například ikonický půl kilometru dlouhý vlak, akce se bude moci kvůli opatřením účastnit jen 500 lidí a některé kapely byly koronakrizí donuceny odmítnout účast. Slaný je ale optimista a zmiňuje, že je Banát prioritou ministerstva zahraničí, a také prozradil, že chystá s kolegy kampaň na Hit Hit.
14.06.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Slaný (7 článků)

V Hradci se bude konat velká letecká show

 
Největší letecká show u nás se bude o víkendu konat v Hradci Králové.
03.09.2010 20:30 |

podobné články

Tohle se děje v zemi, kde se bude konat MS ve fotbale! Brazilští fotbaloví fanoušci uřízli hlavu rozhodčímu na hřišti poté, co ubodal jednoho hráče!

 
V Brazílii se bude konat příští mistrovství světa ve fotbale. Proč? Brazílie je fotbalový národ, samozřejmě. Je to ale také země, kde je to dost nebezpečné, a jak se zdá, také na samotném fotbalovém hřišti. Nedávno se tam totiž stala jedna naprosto neuvěřitelná věc.
11.07.2013 12:15 |

podobné články